Νέα

Formula One

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Cr9
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 209K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Ποιος πιστεύετε ότι θα είναι ο παγκόσμιος πρωταθλητής του 2018;

  • Lewis Hamilton (Mercedes)

    Ψήφοι: 68 40,5%
  • Valtteri Bottas (Mercedes)

    Ψήφοι: 7 4,2%
  • Sebastian Vettel (Ferrari)

    Ψήφοι: 57 33,9%
  • Kimi Raikkonen (Ferrari)

    Ψήφοι: 5 3,0%
  • Daniel Ricciardo (RedBull- TAG Heuer)

    Ψήφοι: 3 1,8%
  • Max Verstappen (RedBull- TAG Heuer)

    Ψήφοι: 14 8,3%
  • Lance Stroll (Williams-Mercedes)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Sergey Sirotkin (Williams-Mercedes)

    Ψήφοι: 2 1,2%
  • Sergio Perez(Force India-Mercedes)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Esteban Ocon (Force India-Mercedes)

    Ψήφοι: 1 0,6%
  • Fernando Alonso (McLaren-Renault)

    Ψήφοι: 2 1,2%
  • Stoffel Vandoorne (McLaren-Renault)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Pierre Gasly (Toro Rosso-Honda)

    Ψήφοι: 2 1,2%
  • Brendon Hartley (Toro Rosso-Honda)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Romain Grosjean (Haas- Ferrari)

    Ψήφοι: 2 1,2%
  • Kevin Magnussen (Haas- Ferrari)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Nico Hulkenberg (Renault)

    Ψήφοι: 1 0,6%
  • Carlos Sainz (Renault)

    Ψήφοι: 1 0,6%
  • Marcus Ericsson (Sauber-Alfa Romeo)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Charles Leclerc (Sauber-Alfa Romeo)

    Ψήφοι: 3 1,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    168

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Η χαρά του συνωμοσιολόγου- απανταχού Έλληνες σκίστε τις ζαρτιέρες σας!

Επικός αγώνας ανεξάρτητα από τον νικητή.
 

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.031
Πόντοι
216
Επίσης να σημειωσω πως παρότι τα έκανε μπουρδέλο η φια, αυτός που πρέπει να φάει πουτσα από τη Μερσεντές είναι ο μηχανικός του Χάμιλτον που δε τον έβαλε μέσα για λάστιχα παρόλο το αυτοκίνητο ασφαλείας και τον άφησε μέχρι τέλος με τελειωμένα σκληρά.
Βέβαια αν το δούμε και συνωμοσιολογικα, η τόσο μεγάλη υπεροψια της Μερσεντές πιθανό να σημαίνει πως ίσως να είχανε "διαβεβαιώσεις" πως θα τελείωνε ο αγώνας πίσω από το αυτοκίνητο ασφαλείας και μενει να μάθουμε,αν μάθουμε ποτέ, ποιος είναι αυτός που παρενεβει και άλλαξε τη συμφωνία. Να ήταν οι ιδιοκτήτες της φόρμουλα ; Να ήταν καμιά στοιχηματικη που εστειλε κουβά τους πάντες; Όλα είναι πιθανά και όλα αδύνατα πλέον...
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.494
Like
21.862
Πόντοι
5.006
Παρότι είμαι φανατικός υποστηρικτής του Μαξ, παρότι πιστεύω ακράδαντα ότι το άξιζε φέτος,εντούτοις έχω να πω ότι γαμιεται πατοκορφα η φια που έχει γαμησει το άθλημα. Επίσης γαμιεται πατοκορφα ο Τοτό Γουλφ που έχει τόσο μεγάλη "άνεση" με τους αγωνοδικες που τους έδινε οδηγίες στη διάρκεια.του αγώνα,ασχέτως αν στο τέλος η φια τα έκανε μπουρδέλο όλα. Έτσι βγαίνει σωστός και ο πρ. Ιδιοκτήτης της φορμουλα1 που είχε δηλώσει στα ίσια ότι η Μερσεντές καθοδηγεί τους κριτές .
Το μόνο που σκέφτομαι για την εξέλιξη του τελευταίου αγώνα είναι ότι οι Αμερικάνοι ιδιοκτήτες του θεσμού είχανε παίξει στοιχήματα ή τα γαμησανε όλα για να ανέβει η τηλεθέαση.

Το σίγουρο είναι ότι παρότι είναι ο καλύτερος οδηγός της τελευταίας δεκαετίας,παρότι έφτασε εδώ οδηγώντας ένα κατώτερο αυτοκίνητο και οδηγώντας πάνω από το όριο και χωρίς λάθη όλη τη σαιζόν, η νίκη του Μαξ αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση στο τέλος λόγω των απαράδεκτων παρεμβάσεων της ΦΙΑ σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος.
γενικα απο τοτε που αποχωρησε ο ολυμπιακος, η φορμουλα 1 εχει χασει καθε ενδιαφερον...
Olympiacos.jpg
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.288
Like
2.326
Πόντοι
456
Οτι και αν εγινε οποιος και αν αδικηθηκε η ουσια ειναι οτι ειδαμε ενα απο τα συγκλονιστικοτερα πρωταθληματα μεχρι τελευταιο δευτερολεπτο.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Η ομάδα της Mercedes αποφάσισε να εφεσιβάλλει την απόφαση των αγωνοδικών του AbuDhabiGP, επί της αρχικής ένστασης που κατέθεσαν σχετικά με τα μονοθέσια που επέστρεψαν στον ίδιο γύρο υπό το καθεστώς του Safety Car. Οι Γερμανοί αναμένεται να καταφύγουν στο ανώτατο δικαστήριο της FIA.


Στηρίζω!
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.708
Like
11.193
Πόντοι
3.656
Η ομάδα της Mercedes αποφάσισε να εφεσιβάλλει την απόφαση των αγωνοδικών του AbuDhabiGP, επί της αρχικής ένστασης που κατέθεσαν σχετικά με τα μονοθέσια που επέστρεψαν στον ίδιο γύρο υπό το καθεστώς του Safety Car. Οι Γερμανοί αναμένεται να καταφύγουν στο ανώτατο δικαστήριο της FIA.


Στηρίζω!
ετσι...να δικαιωθουν,να δωσουν στα χαρτια τον τιτλο στον κακομαθημενο,να τους σιχαθουμε ολοι λιγο πιο πολυ,αν ειναι εφικτο!!
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Για να ειμαστε ειλικρινεις ο Χαμιλτον (οδηγικα) αξιζε να παρει το πρωταθλημα ,εκανε παπαδες ο ανθρωπος απο οποια θεση και αν ηταν και με οποιες συνθηκες υπηρχαν ο τυπος εκανε σχεδον το τελειο.Εχει ωριμασει πολυ ,εχει βελτιωθει σχεδον παντου και σπανιοτατα κανει λαθος.
Respect.
Η φορμουλα ενα ομως χρειαζεται τον Βερσταπεν ,χρειαζεται το ταλεντο του ,το θρασος του ,την νοοτροπια του.Το αθλημα εχει καταντησει λιγο πιο ενδιαφερων απο διαγωνισμο πλεκτικης και κανεις πλεον δεν ξοδευει 2 ωρες απο την ζωη του για να δει κατι τοσο βαρετο ,εχω πιασει τον εαυτο μου τα περασμενα χρονια να βλεπω F1 απο συνηθεια.
Επισης respect στον Περεθ ,ο τυπος ζει για μαχες ,αυτος ο γυρος που κρατησε τον χαμιλτον πισω του θελει πολλα κιλα κοχονες.Κριμα που βαριεται στους κανονικους γυρους.
Καλα οτι η μερσεντες ηθελε ο αγωνας να τελειωσει πισω απο το αυτοκινητο ασφαλειας ειναι ξεφτιλα.
ΞΕΦΤΙΛΑ.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
ετσι...να δικαιωθουν,να δωσουν στα χαρτια τον τιτλο στον κακομαθημενο,να τους σιχαθουμε ολοι λιγο πιο πολυ,αν ειναι εφικτο!!


Εγώ πάλι σιχάθηκα με αυτή την απόφαση. Να πάρεις ένα οδηγό και να τον τοποθετήσεις εκεί που θέλεις για να δώσεις επανεκκίνηση ενώ δεν έπαιζαν με ίδια όπλα.

Ότι και να λένε οι αντι-Χάμιλτον τους είχε πάρει τα σώβρακα στα ίσια μέσα στη πίστα.

Αν ήθελες να τελειώσεις τον αγώνα με μάχη, απευθείας κόκκινη σημαία. Αυτό που έκανε ο Masi ήταν κλοπή. Ντροπή να έχει και του χρόνου τη θέση του Αλυτάρχη, είναι ανίκανος.
 

woopsie

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Σεπ 2020
Μηνύματα
573
Κριτικές
12
Like
2.449
Πόντοι
1.196
Θα πάνε και στο cas? σουπερλιγδα το καταντησαν.. :vomit::vomit::vomit:
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.129
Κριτικές
4
Like
9.092
Πόντοι
2.306
Εν τω μεταξύ ρε τύποι, εγώ είχα τόσο άγχος που έβλεπα το τελευταίο γύρο και λέω αυτοί οι πουστηδες οδηγανε με τριακόσια και εγώ θα πάθω συγκοπή..
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.959
Like
10.092
Πόντοι
2.606
Εγώ πάλι σιχάθηκα με αυτή την απόφαση. Να πάρεις ένα οδηγό και να τον τοποθετήσεις εκεί που θέλεις για να δώσεις επανεκκίνηση ενώ δεν έπαιζαν με ίδια όπλα.

Ότι και να λένε οι αντι-Χάμιλτον τους είχε πάρει τα σώβρακα στα ίσια μέσα στη πίστα.

Αν ήθελες να τελειώσεις τον αγώνα με μάχη, απευθείας κόκκινη σημαία. Αυτό που έκανε ο Masi ήταν κλοπή. Ντροπή να έχει και του χρόνου τη θέση του Αλυτάρχη, είναι ανίκανος.
Αυτό σκέφτηκα κι' εγώ, την κόκκινη σημαία. Από την στιγμή που ήταν τόσοι λίγοι οι γύροι για το τέλος η κρισιμότητα του αγώνα κλπ κλπ έπρεπε να γίνει έτσι.

Τώρα, αυτός ο τύπος πρέπει να έχει μεγάλο βύσμα για να είναι σε αυτή την θέση....
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.708
Like
11.193
Πόντοι
3.656
Εγώ πάλι σιχάθηκα με αυτή την απόφαση. Να πάρεις ένα οδηγό και να τον τοποθετήσεις εκεί που θέλεις για να δώσεις επανεκκίνηση ενώ δεν έπαιζαν με ίδια όπλα.

Ότι και να λένε οι αντι-Χάμιλτον τους είχε πάρει τα σώβρακα στα ίσια μέσα στη πίστα.

Αν ήθελες να τελειώσεις τον αγώνα με μάχη, απευθείας κόκκινη σημαία. Αυτό που έκανε ο Masi ήταν κλοπή. Ντροπή να έχει και του χρόνου τη θέση του Αλυτάρχη, είναι ανίκανος.
εγω παλι εχω σιχαθει 7 χρονια να φευγει ενα μονοθεσιο και για μιαμιση ωρα να πηγαινει χωρις να του κουνιεται κανενα αλλο...εχω σιχαθει 7 χρονια εστω και τις ελαχιστες στιγμες που κατι πηγε να γινει,ολα τα σπορια να πηγαινουν στο κακομαθημενο..εχω σιχαθει και βαρεθει να βλεπω στο πιο γρηγορο αθλημα να μην υπαρχει το παραμικρο ενδιαφερον...
εγω λοιπον και μερικοι αλλοι εχουμε σιχαθει να βαριομαστε να βλεπουμε ενα σπορ που μας αρεσει..Την μοναδικη χρονια που ξεβαρεθηκαμε ηταν η φετινη...ας πανε τωρα να σκουξουν και στη χαγη..
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.959
Like
10.092
Πόντοι
2.606
εγω παλι εχω σιχαθει 7 χρονια να φευγει ενα μονοθεσιο και για μιαμιση ωρα να πηγαινει χωρις να του κουνιεται κανενα αλλο...εχω σιχαθει 7 χρονια εστω και τις ελαχιστες στιγμες που κατι πηγε να γινει,ολα τα σπορια να πηγαινουν στο κακομαθημενο..εχω σιχαθει και βαρεθει να βλεπω στο πιο γρηγορο αθλημα να μην υπαρχει το παραμικρο ενδιαφερον...
εγω λοιπον και μερικοι αλλοι εχουμε σιχαθει να βαριομαστε να βλεπουμε ενα σπορ που μας αρεσει..Την μοναδικη χρονια που ξεβαρεθηκαμε ηταν η φετινη...ας πανε τωρα να σκουξουν και στη χαγη..
Έφυγε και ο Κίμι... άστα να πάνε...
Έκαναν και τον Φέτελ συνταξιούχο πρόωρα...
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
εγω λοιπον και μερικοι αλλοι εχουμε σιχαθει να βαριομαστε να βλεπουμε ενα σπορ που μας αρεσει..Την μοναδικη χρονια που ξεβαρεθηκαμε ηταν η φετινη...ας πανε τωρα να σκουξουν και στη χαγη..

Κάπου τα έχεις μπερδέψει.

Όλοι κι εγώ πρώτος θέλαμε να αλλάξει το status.

Όχι όμως έτσι, αυτό που έγινε είναι ντροπή.

Έτσι το βλέπουν όσοι απλά αγαπούν το sport και δεν είναι ούτε αντι-Χάμιλτον ούτε Βερστάπεν.
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.708
Like
11.193
Πόντοι
3.656
Κάπου τα έχεις μπερδέψει.

Όλοι κι εγώ πρώτος θέλαμε να αλλάξει το status.

Όχι όμως έτσι, αυτό που έγινε είναι ντροπή.

Έτσι το βλέπουν όσοι απλά αγαπούν το sport και δεν είναι ούτε αντι-Χάμιλτον ούτε Βερστάπεν.
οσο ντροπη ειναι που δεν δοθηκε πισω η θεση στον πρωτο γυρο...οπως θελει θα το ερμηνευσει ο καθενας...θα κανω μια υποθεση...αν στο συμβαν της πρωτης στροφης ηταν αντιστροφα τα πραγματα,θα ζητουσαν απο τον βερσταπεν να δωσει τη θεση πισω...
 

woopsie

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Σεπ 2020
Μηνύματα
573
Κριτικές
12
Like
2.449
Πόντοι
1.196
Έφυγε και ο Κίμι... άστα να πάνε...
Έκαναν και τον Φέτελ συνταξιούχο πρόωρα...
Ο Φέτελ παίρνει σύνταξη από το '18. Πρώτα του την έδινε η Φεράρι, τώρα η Αστον Μαρτιν, άντε να την "κάνει" σιγά-σιγά μπας και πάρει τη θέση του κάποιος νέος διψασμένος..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom