Νέα

Φαντασίωση με παπαδιά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hunter_30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 94
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.360
Κριτικές
16
Like
1.457
Πόντοι
2.487
Εννοώ από αυτές που το έχουν πολύ με τη θρησκεία και πηγαίνουν συνέχεια στην εκκλησία, κάνουν ταχτικές επισκέψεις σε μοναστήρια, θρησκευτικές εκδρομές κλπ. Στη θεολογική σχολή δεν είναι όλες θεούσες.
Να υποθεσω μουναρες;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.241
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297
Θεολογος η Κωνσταντινα Μιχαηλ.
Δαιμονολογια και εβρα'ι'κα δυο εκ των μαθηματων .Τα ελεγε φιλος μου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.663
Like
11.122
Πόντοι
3.656
Τυπε νηματοθετη θέλεις την ραλλη ντυμένη παπαδιά??
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Ηξερα παπαδια νιοπαντρη που ελεγε σε φιλης της οτι σε περιοδο νηστειων δεν το κανει με τον παπα.
Απαγορευεται λεει λογω νηστειας.
Ρε τι τραβανε και οι παπαδιες,ειδικα οι νεοτερες θα εχπυν δονηταρι δεν παιζει
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.206
Like
3.474
Πόντοι
1.706
Να υποθεσω μουναρες;
Τύπε, έχω ασχοληθεί με πολλών ειδών θεούσες, γιατί είναι εύκολη η προσέγγιση, αν κινείσαι στον ίδιο κύκλο.

Στην κατηγορία της «δεύτερης λειτουργίας» βρίσκεις μουνάρες με πολύ πάθος, αλλά αυτό συμβαίνει στη Γαλλία όπου μένω. Η εκκλησία εδώ έχασε την περιουσία της από τη Γαλλική επανάσταση και αντιμετωπίζει τους πιστούς της περισσότερο πελατειακά από αλλού. Σε αυτά τα πλαίσια πάρα πολλοί παπάδες κάνουν δύο λειτουργίες την Κυριακή για να κερδίσουν και τους ξενύχτες.

Πολλοί αυστηροί χριστιανοί πατεράδες υποχρεώνουν τα παιδιά τους να πηγαίνουν στην εκκλησία με τον «εκβιασμό» ότι τους πληρώνουν τα φοιτητικά έξοδα. Δηλαδή σε όποια πόλη και να πάει να φοιτήσει το παιδί ο πατέρας παίρνει τηλέφωνο τον παπά να διαπιστώσει αν πάει στη εκκλησία.

Τώρα η μουνάρα που έχει τέτοιον πατέρα, αφού γλεντοκοπήσει στο ξενυχτάδικο πάει στη δεύτερη λειτουργία για να βγάλει την υποχρέωση και επειδή το βιώνει σαν εκβιασμό κοιτάει να πάρει κάποιου είδους ρεβάνς κάνοντας ακρότητες για να βγάλει το άχτι της. Άμα πας στη δεύτερη λειτουργία αυτές στην πέφτουν από μόνες τους.

Θα γράψω άλλο πόστ για την Ελλάδα.
 

Gogo(2)

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
22
Like
57
Πόντοι
0
Να σας πώ κ εγώ την εμπειρία μου, ξέρω δύο θεολόγους, η μια κ πολύ θεούσα. Δεν αφήνουν τπτ όρθιο, μάλιστα με τη θεούσα είχαμε πάει μαζί διακοπές σε νησί, δεν είχε αφήσει εκκλησία κ μοναστήρι που να μήν με πάει, βέβαια όσο οδηγούσα προς το μοναστήρι τον είχε στο στόμα , μου τον έλιωνε. Μετά την προσκύνηση , στην πρώτη ερημιά έστριβα κ την έπαιρνα πάνω στο καπω!
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.206
Like
3.474
Πόντοι
1.706
Θα γράψω άλλο πόστ για την Ελλάδα.
Στην Ελλάδα στα 90ς ήθελα να μπω στο πολιτικό προσωπικό της εκκλησίας, αλλά δεν είχα συστάσεις. Ένας φίλος είχε γνωστό ηγούμενο σε μοναστήρι και σκέφτηκα μήπως ήταν καλά να αρχίσω από κει να κάνω γνωριμίες. Πηγαινοερχόμουνα κάπου ένα χρόνο σαν επισκέπτης και ο ηγούμενος με έψηνε να γίνω καλόγερος. Δεν το απέρριπτα ξεκάθαρα, το έπαιζα «υπό σκέψιν», προσπαθώντας να επωφεληθώ από γνωριμίες με εκκλησιαστικά πρόσωπα.

Έτσι μπήκα και σε έναν κύκλο με θρησκευόμενους ανθρώπους που έρχονταν στο μοναστήρι. Κάθε Κυριακή μετά τη λειτουργία πηγαίναμε για καφέ πότε στου ενός πότε στου άλλου. Εκεί γνώρισα και κοπέλες που αρκετές ήταν φοιτήτριες σε διάφορες πόλεις. Άλλες ήταν θεούσες, άλλες λιγότερο και άλλες ανοιχτόμυαλες κι αδιάφορες που απλά συμμετείχαν στο θρησκευτικό φολκλόρ, λόγω της θρησκευόμενης οικογένειας τους. Εκεί πήδηξα αρκετές.

Τελικά απέρριψα το πλάνο να μπω στην Εκκλησία, έστω και σαν πολίτης, λόγω της καθυστερίλας που επικρατεί. Είχαν μαζευτεί μία φορά 5-6 δεσποτάδες με τους παρατρεχάμενούς τους στο μοναστήρι, δεν θυμάμαι σε ποια γιορτή, και νόμιζες ότι ήσουν στο μεσαίωνα.

Αργότερα εφάρμοσα το ίδιο πλάνο με τους Πεντηκοστιανούς, αλλά καθαρά για να γνωρίσω γκόμενες.

Γενικά όλες αυτές οι γκόμενες ήταν καλά κορίτσια κάπου μεταξύ μοντερνισμού και θρησκευτικής αγωγής σε διαφορετικό βαθμό η καθεμία.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Μου θυμισες μια ιστορια φιλε μου...
Καποτε ενας κολλητος με επεισε να τον ακολουθησω σε ενα τριπ ξεναγησης σε καποιο Μοναστηριακο συγκροτημα...
Μαζι μας ηταν οδηγος ο Πατερας Νεκταριος ενας βαθεια θρησκευομενος γεροντας με πιστη στις παραδοσεις και αγαπη για τη φυση...
Μας επεισε λοιπον ο Πατερ να περιπλανηθουμε πεζοι στη φυση...
Ελα μου ομως που μας επιασε η νυχτα και η ομιχλη...κι αρχισε να ριχνει και καρεκλοποδαρα...
Μη σας τα πολυλογω φτασαμε εξω απο ενα Μοναστηρι στο οποιο διεμεναν αγαθες καλογριες,υπο την προστασια του Ηγουμενου της Μονης...
Οταν χτυπησαμε την πορτα της Μονης,ανοιξε η αδελφη Μαρια οπως μας συστηθηκε...
"Τι θα θελατε Χριστιανοι"?
Κι απαντησε ο σοφος Πατηρ Νεκταριος
"Ενα μερος να ξαπωστασουμε για τη νυχτα αδελφη"
"Ειναι δυσκολο αυτο τεκνον μου...διοτι στη Μονη διαμενουν γυναικες που δεν θα ταν πρεπον να συνυπαρξουν στον ιδιο χωρο μαζι με 3 ανδρες..."
Ο Πατηρ Νεκταριος ομως επεμεινε
"Κανει κρυο και βρεχει καταρρακτωδως εξω αδελφη...ειμαστε 3 ανδρες,μα πανω απ ολα τεκνα του Θεου και υπερανω σαρκικων πειρασμων"
Η αδελφη Μαρια αποφασισε να μας υποβαλλει σε μια δοκιμασια...
Θα εφερνε τις καλογριες να παρελασουν μπροστα μας επιδεικνυοντας καθε μια απο αυτες λιγο μπουτακι,λιγο βυζακι...
Κι εμεις θα φορουσαμε ενα εφαρμοστο κορμακι με μεταλικο ελασμα που αν καβλωναμε εστω και λιγο θα εκανε εναν διαπεραστικο μεταλλικο ηχο "μποοινγκ"

Ετσι κι εγινε...εβαλαν το φιλο μου πρωτα...
Περασαν απο μπροστα του μια καλογρια του σηκωσε λιγο τη φουστα της,αλλη εδειξε λιγο βυζορωγα,η επομενη το στριγκακι της..."μποοοιιινγκκ"
"ΕΞΩΩΩ ΑΜΑΡΤΩΛΕΕΕ" ολες μαζι αφορισαν τον κολλητό...
Σειρά μου μετά...τα ίδια...μια καλόγρια εδειξε λίγο μπούτι ,η άλλη βυζάκι,στριγκάκι η επόμενη,μαύρες ζαρτιέρες κάποια άλλη,κάποια επίσης κατεβασε το κυλοτακι της και διεκρινα ενα εξαλλο τατουαζ στο αιδιο της...που ελεγε "δωρεες υπερ πιστεως εδω" κι εδειχνε την εισοδο του κολπου της...
Αυτο ηταν...ΜΠΟΟΟΙΝΓΚΚΚ κι εγω και με πεταξαν εξω στη βροχη ως αμαρτωλο...
Ηρθε και η σειρα του Πατερα Νεκταριου...1 καλογογρια έδειξε λιγο μπουτακι,αλλη λιγο βυζακι,αλλη εκανε στο πλαι βρακακι της κι εδειξε μουνακι,αλλη ξεκινησε ενα αισθησιακοτατο τουερκ στη μουρη του Σοφου Γεροντα κι ολες μαζι επαιζαν τρελα λαγνα παιχνιδια με τη μαγκουρα του...
ΤΙΠΟΤΑ...ΒΡΑΧΟΣ αυτοσυγκρατησης ο Πατηρ Νεκταριος...
"ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΓΙΕ ΓΕΡΟΝΤΑ" ακουστηκε με ενθουσιασμο η φωνη της αδελφης Μαριας...
Κερδισατε με το σπαθι και με την πιστη σας τη διανυκτερευση στη Μονη μας!!
Θα φιλοξενηθειτε στο δωματιο του Ηγουμενου της Μονης!!!
-"ΜΠΟΟΟΟΙΝΓΚ"!!!
....
 
Τελευταία τροποποίηση:

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.206
Like
3.474
Πόντοι
1.706
"Ειναι δυσκολο αυτο τεκνον μου...διοτι στη Μονη διαμενουν γυναικες που δεν θα ταν πρεπον να συνυπαρξουν στον ιδιο χωρο μαζι με 3 ανδρες..."
Ενώ μοναστήρι γυναικών να έχει ηγούμενο κι όχι ηγουμένη ήταν πρέπον.... :2funny:
Πολύ πρωτοποριακό.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.241
Κριτικές
62
Like
44.882
Πόντοι
9.297
Ενδιαφέρον ακούγεται το πρώτο.
Για την Δαιμονολογια λες η για την Κωνσταντινα Μθχαηλ;Παντως με τα Εβρα'ι'κα απο την Θεολογικη ισως θα μπορουσες να χτυπησεις καμμια θεση στην Ε.Υ.Π.
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.360
Κριτικές
16
Like
1.457
Πόντοι
2.487
Τύπε, έχω ασχοληθεί με πολλών ειδών θεούσες, γιατί είναι εύκολη η προσέγγιση, αν κινείσαι στον ίδιο κύκλο.

Στην κατηγορία της «δεύτερης λειτουργίας» βρίσκεις μουνάρες με πολύ πάθος, αλλά αυτό συμβαίνει στη Γαλλία όπου μένω. Η εκκλησία εδώ έχασε την περιουσία της από τη Γαλλική επανάσταση και αντιμετωπίζει τους πιστούς της περισσότερο πελατειακά από αλλού. Σε αυτά τα πλαίσια πάρα πολλοί παπάδες κάνουν δύο λειτουργίες την Κυριακή για να κερδίσουν και τους ξενύχτες.

Πολλοί αυστηροί χριστιανοί πατεράδες υποχρεώνουν τα παιδιά τους να πηγαίνουν στην εκκλησία με τον «εκβιασμό» ότι τους πληρώνουν τα φοιτητικά έξοδα. Δηλαδή σε όποια πόλη και να πάει να φοιτήσει το παιδί ο πατέρας παίρνει τηλέφωνο τον παπά να διαπιστώσει αν πάει στη εκκλησία.

Τώρα η μουνάρα που έχει τέτοιον πατέρα, αφού γλεντοκοπήσει στο ξενυχτάδικο πάει στη δεύτερη λειτουργία για να βγάλει την υποχρέωση και επειδή το βιώνει σαν εκβιασμό κοιτάει να πάρει κάποιου είδους ρεβάνς κάνοντας ακρότητες για να βγάλει το άχτι της. Άμα πας στη δεύτερη λειτουργία αυτές στην πέφτουν από μόνες τους.

Θα γράψω άλλο πόστ για την Ελλάδα.
Ωραιος
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Ενώ μοναστήρι γυναικών να έχει ηγούμενο κι όχι ηγουμένη ήταν πρέπον.... :2funny:
Πολύ πρωτοποριακό.
Αυτός,ήρθε πρώτος...θα πέρασε επιτυχώς τη δοκιμασία των καλογριών :buck2:
 
OP
OP
H

hunter_30

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2017
Μηνύματα
149
Like
629
Πόντοι
81
Άνοιξα το θέμα αποκλειστικά για παπαδιές. Το είδος γυναίκας που μπορεί να είναι μουνάρες αλλά έχουν επιλέξει να ζουν σε ένα συντηρητικό περιβάλλον παντρεμένες με παπάδες. Καλά κάνετε όσοι το ανοίξατε πιο πολύ βάζοντας στη συζήτηση και άλλες "κατηγορίες" συγγενείς. Το θέμα είναι όμως αν έχετε πηδήξει παπαδιά και γενικά τι εμπειρίες έχουν τα μέλη από το είδος.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.257
Πόντοι
14.936
μπρος στην εκκλησια,
μια ακομα μαχαιρια.
δηλαδη...
1626026207525.png
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.206
Like
3.474
Πόντοι
1.706
Άνοιξα το θέμα αποκλειστικά για παπαδιές. Το είδος γυναίκας που μπορεί να είναι μουνάρες αλλά έχουν επιλέξει να ζουν σε ένα συντηρητικό περιβάλλον παντρεμένες με παπάδες.
Δύο είναι για μένα οι πιθανές αιτίες του φαινομένου:

-Η γυναίκα να είναι από πολύ συντηρητική χριστιανική οικογένεια και με την θρησκευτική αγωγή που υπέστη δεν έχει συνειδητοποιήσει τα ατού της σαν γυναίκα. Δηλαδή να είναι οπισθοδρομική.

-Μπορεί να μην είναι καθόλου σε συντηρητικό περιβάλλον. Δηλαδή να παντρεύτηκε έναν παίδαρο στις δικές της προδιαγραφές και στη συνέχεια αυτός να έγινε παπάς λόγω οικονομικών δυσκολιών. Αν και με την κρίση από κάποιο σημείο και πέρα σταμάτησαν να παίρνουν παπάδες γιατί πλάκωσαν πολλοί.
 
OP
OP
H

hunter_30

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2017
Μηνύματα
149
Like
629
Πόντοι
81
Δύο είναι για μένα οι πιθανές αιτίες του φαινομένου:

-Η γυναίκα να είναι από πολύ συντηρητική χριστιανική οικογένεια και με την θρησκευτική αγωγή που υπέστη δεν έχει συνειδητοποιήσει τα ατού της σαν γυναίκα. Δηλαδή να είναι οπισθοδρομική.

-Μπορεί να μην είναι καθόλου σε συντηρητικό περιβάλλον. Δηλαδή να παντρεύτηκε έναν παίδαρο στις δικές της προδιαγραφές και στη συνέχεια αυτός να έγινε παπάς λόγω οικονομικών δυσκολιών. Αν και με την κρίση από κάποιο σημείο και πέρα σταμάτησαν να παίρνουν παπάδες γιατί πλάκωσαν πολλοί.
Η συγκεκριμένη τουλάχιστον μάλλον ανήκει στην πρώτη περίπτωση. Είναι όμως απίστευτη μουνάρα. Με τα κολλητά της, τα μίνι της, με πολύ θηλυκο ντύσιμο γενικά και την έχω πετύχει να κάθεται κάπου και είδα τυχαία την δαντέλα από τις ψηλές κάλτσες που φορούσε.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.427
Πόντοι
216
Σεβασμος στις παπαδιες!
"Η παπαδια, ειναι μισος παπάς"!
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.427
Πόντοι
216
Δύο είναι για μένα οι πιθανές αιτίες του φαινομένου:

-Η γυναίκα να είναι από πολύ συντηρητική χριστιανική οικογένεια και με την θρησκευτική αγωγή που υπέστη δεν έχει συνειδητοποιήσει τα ατού της σαν γυναίκα. Δηλαδή να είναι οπισθοδρομική.

-Μπορεί να μην είναι καθόλου σε συντηρητικό περιβάλλον. Δηλαδή να παντρεύτηκε έναν παίδαρο στις δικές της προδιαγραφές και στη συνέχεια αυτός να έγινε παπάς λόγω οικονομικών δυσκολιών. Αν και με την κρίση από κάποιο σημείο και πέρα σταμάτησαν να παίρνουν παπάδες γιατί πλάκωσαν πολλοί.

Ως καλογερος, μιλας ορθα!
 
OP
OP
H

hunter_30

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2017
Μηνύματα
149
Like
629
Πόντοι
81
Ηξερα παπαδια νιοπαντρη που ελεγε σε φιλης της οτι σε περιοδο νηστειων δεν το κανει με τον παπα.
Απαγορευεται λεει λογω νηστειας.
Ρε τι τραβανε και οι παπαδιες,ειδικα οι νεοτερες θα εχπυν δονηταρι δεν παιζει
Στάνταρ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom