Νέα

Εργασία εξ αποστάσεως και πορνοτουρισμός

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Ισχύει, αλλά υπάρχουν και αρνητικά που δεν αναφέρεις.

- Τρελά ωράρια, παίζει να είσαι oncall XMas day και να γίνει η στραβή, να κάνει ένας μια μαλακία (και μάλιστα να είναι outsourcing) και να γίνει της πουτάνας.
- Αν δεν ενημερώνεσαι day-in,day-out για το latest tool, την ήπιες. Δεν υπάρχει έμαθα php και άραξα.
- Τσάτσοι και γλύφτες παντού με κλεισμένες θέσεις IT Manager. Όποιος νομίζει ότι θα εξελιχθεί από τη δουλειά του, απλά είναι μακριά νυχτωμένος. Sorry.

Γαμάτη δουλειά no doubt (την έκανα για μια 6ετία), αλλά έπαθα burn-out syndrome και αποχώρησα. :confused:
Μάλλον δεν ξέρεις τι είναι ο.developer για να αναφέρεις on calls.και it manager.

Τυπε επειδή δουλεύω χρόνια μαζί τους,.οι άνθρωποι αυτοί δουλεύουν αυστηρό 8ωρο. Μόλις τελειώσει το ωράριο (ώρες 8-5 μόνο) γεια σας. Ο κώδικας δεν σπάει ξαφνικά. Και αν γίνει μια στο τόσο, οκ θα υπάρχει backup.

Εσύ αναφέρεσαι σε sys admin που τρέχουν για servers,.database, system backups κλπ μάλλον.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
1
Like
6.142
Πόντοι
2.356
Τύπε σου λέω ήμουν developer 6 χρόνια και μου λες ότι δεν ξέρω τι εστί developer.

Εσύ μάλλον συγχέεις τον όρο developer με τον programmer που είναι πιο low-level.

Ο programmer ναι, μπορεί να φύγει στο 8ωρο.

Ο developer πέρα από coding πρέπει να κάνει prototyping, documentation, να φτιάξει test case scenarios, να κάνει tuning, να πάει εκτός έδρας στον πελάτη για το final acceptance test κλπ.

Εγώ πήγα ας πούμε, διότι ανεβάσαμε ολόκληρο σύστημα σε τράπεζα.

Developer και 8ωρο δεν παίζει με την καμία. Σε κανά ΙΚΑ, ίσως.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Θυμάμαι είχα φέρει το 2007 ένα ζευγάρι από Τσέχες Ελλάδα η δικιά μου ήταν μια τύπισσα 183 καταπιώνας και έφερε και τη φίλη της 180 εντυπωσιακή που την πάσαρα σε ένα γνωστό 130 κιλά,170 ύψος(είχε καταφέρει να αδνατίσει από τα 160 κιλά).Η τύπισσα είχε τρελαθεί για πάρτη του,αυτός τους είχε νοικιάσει δωμάτιο στο President και την είχαν καταβρεί οι γκόμενες.
Σε κάποια φάση που μιλάγαμε,λέει η 180 οτι είναι παντρεμένη με Ολλανδό που δε γαμάει καλά,όλη την ώρα λείπει και τον κερατώνει συνεχώς με άντρες και γυναίκες.Τη ρωτάω ποιοι άντρες σου αρέσουνε και λέει μου αρέσουν οι κοντοί,καραφλοί,τριχωτοί,πολύ χοντροί άντρες.
Σκέφτηκα με τέτοια στάνταρντς η γκόμενα θα δυσκολευτεί να βρει γκόμενο Ελλάδα,πάλι καλά που της γνώρισα τον τύπο και τρελάθηκε μαζί του.
Γενικά οι Τσέχες είναι εκκεντρικές,μιλάμε για πολύ απίστευτα σκηνικά.Η άλλη Κατερίνη το 2003 να πετάει το προφυλακτικό έξω από το παράθυρο,να με κολλάει στον τοίχο και να λέει nechcou sex,nechcou sex(δε θέλω σεξ,δε θέλω σεξ) ενώ ταυτόχρονα να γλωσσοφιλιάζει και να βάζει τον πούτσο μου στο μουνί της.Γκόμενα ξανθιά,20 χρονών,183 παντρεμένη όπως έμαθα μετά.
Μετά να βγαίνουμε έξω και να βλέπω την καπότα πάνω στο παμπρίζ ενός αυτοκινήτου.
Εχουν και οι Τσέχες τρέλα,τις Πολωνέζες δεν τις φτάνουνε βέβαια αλλά είναι στο ίδιο μοτίβο.
Στις Τσέχες αρέσουν πολύ τα public,να τις δαχτυλιάζεις δημοσίως κτλ.Ερεθίζονται πολύ με αυτά.Δαχτύλιαζα την άλλη ντάλα μεσημέρι στη Βελίκα γκόμενα 185 και λέει θα πάρω τηλέφωνο τη φίλη μου να έρθει.Ερχεται η φίλη κάθεται απέναντι στο τραπέζι και διαπιστώνω οτι δε φοράει κυλότα.Φαντάσου να έχεις το δάχτυλο κάτω από το σορτσάκι της 185 βλέποντας απέναντι το μουνί μιας ξανθιάς,όλα το μεσημέρι σε καφέ σε παραλία της Λάρισας και οι γκόμενες να μιλάνε κανονικά σα να μη συμβαίνει τίποτα.Απεριόριστες καύλες.
Εντωμεταξύ ο δικός μου να μιλάει και αυτός κανονικά με τις γκόμενες.Καλά του λέω πώς τα κατάφερες?Η άλλη μας έδειχνε το μουνί φάτσα φόρα.Σοβαρά λέει?Δεν κατάλαβα τίποτα.


Φανταστείτε τότε έρχονταν οι Τσέχες με το λεωφορείο 40 ώρες διαδρομή για να κάνουν μπάνιο Βελίκα.Πού να πρότεινες Πάρο,Σκιάθο,Ρόδο ή οποιοδήποτε νησί και αεροπορικό εισιτήριο.Τρελαίνονταν από τη χαρά τους.Είχες μουνί στο πιάτο.
 
Τελευταία τροποποίηση:

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Τύπε σου λέω ήμουν developer 6 χρόνια και μου λες ότι δεν ξέρω τι εστί developer.

Εσύ μάλλον συγχέεις τον όρο developer με τον programmer που είναι πιο low-level.

Ο programmer ναι, μπορεί να φύγει στο 8ωρο.

Ο developer πέρα από coding πρέπει να κάνει prototyping, documentation, να φτιάξει test case scenarios, να κάνει tuning, να πάει εκτός έδρας στον πελάτη για το final acceptance test κλπ.

Εγώ πήγα ας πούμε, διότι ανεβάσαμε ολόκληρο σύστημα σε τράπεζα.

Developer και 8ωρο δεν παίζει με την καμία. Σε κανά ΙΚΑ, ίσως.
Φίλε ναι μάλλον δεν ξέρω. Πριν δούλευα σε εταιρεία με 10 devs στην Αγγλία και τώρα σε τεράστια εταιρεία που έχει μέσα 100+ Ουκρανους devs, qa engineers, web designers κλπ.
Μόλις πάει 6 έχουν αδειάσει όλα τα γραφεία.

Μπορεί να ήσουν σε καμία δουλειά που είσασταν θύματα, ειδικά αν μιλάς για Ελλάδα.
Σε λάθος άτομο μιλάς για ΙΚΑ, δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα πάνω από 15 χρόνια.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες. Θα τις μελετήσω ταμάλα.
Ίσως την πέσω και κανά Μόναχο, Νυρεμβέργη ή Πράγα, όλα είναι ανοιχτά.
Όντως 1 μήνας προκράτηση airbnb σε πόλη που δεν έχεις περπατήσει ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ, αν και μόνο έτσι θα είχα αυτήν την τιμή με βαρβάτη έκπτωση.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Θυμάμαι είχα φέρει το 2007 ένα ζευγάρι από Τσέχες Ελλάδα η δικιά μου ήταν μια τύπισσα 183 καταπιώνας και έφερε και τη φίλη της 180 εντυπωσιακή που την πάσαρα σε ένα γνωστό 130 κιλά,170 ύψος(είχε καταφέρει να αδνατίσει από τα 160 κιλά).Η τύπισσα είχε τρελαθεί για πάρτη του,αυτός τους είχε νοικιάσει δωμάτιο στο President και την είχαν καταβρεί οι γκόμενες.
Σε κάποια φάση που μιλάγαμε,λέει η 180 οτι είναι παντρεμένη με Ολλανδό που δε γαμάει καλά,όλη την ώρα λείπει και τον κερατώνει συνεχώς με άντρες και γυναίκες.Τη ρωτάω ποιοι άντρες σου αρέσουνε και λέει μου αρέσουν οι κοντοί,καραφλοί,τριχωτοί,πολύ χοντροί άντρες.
Σκέφτηκα με τέτοια στάνταρντς η γκόμενα θα δυσκολευτεί να βρει γκόμενο Ελλάδα,πάλι καλά που της γνώρισα τον τύπο και τρελάθηκε μαζί του.
Γενικά οι Τσέχες είναι εκκεντρικές,μιλάμε για πολύ απίστευτα σκηνικά.Η άλλη Κατερίνη το 2003 να πετάει το προφυλακτικό έξω από το παράθυρο,να με κολλάει στον τοίχο και να λέει nechcou sex,nechcou sex(δε θέλω σεξ,δε θέλω σεξ) ενώ ταυτόχρονα να γλωσσοφιλιάζει και να βάζει τον πούτσο μου στο μουνί της.Γκόμενα ξανθιά,20 χρονών,183 παντρεμένη όπως έμαθα μετά.
Μετά να βγαίνουμε έξω και να βλέπω την καπότα πάνω στο παμπρίζ ενός αυτοκινήτου.
Εχουν και οι Τσέχες τρέλα,τις Πολωνέζες δεν τις φτάνουνε βέβαια αλλά είναι στο ίδιο μοτίβο.
Στις Τσέχες αρέσουν πολύ τα public,να τις δαχτυλιάζεις δημοσίως κτλ.Ερεθίζονται πολύ με αυτά.Δαχτύλιαζα την άλλη ντάλα μεσημέρι στη Βελίκα γκόμενα 185 και λέει θα πάρω τηλέφωνο τη φίλη μου να έρθει.Ερχεται η φίλη κάθεται απέναντι στο τραπέζι και διαπιστώνω οτι δε φοράει κυλότα.Φαντάσου να έχεις το δάχτυλο κάτω από το σορτσάκι της 185 βλέποντας απέναντι το μουνί μιας ξανθιάς,όλα το μεσημέρι σε καφέ σε παραλία της Λάρισας και οι γκόμενες να μιλάνε κανονικά σα να μη συμβαίνει τίποτα.Απεριόριστες καύλες.
Εντωμεταξύ ο δικός μου να μιλάει και αυτός κανονικά με τις γκόμενες.Καλά του λέω πώς τα κατάφερες?Η άλλη μας έδειχνε το μουνί φάτσα φόρα.Σοβαρά λέει?Δεν κατάλαβα τίποτα.


Φανταστείτε τότε έρχονταν οι Τσέχες με το λεωφορείο 40 ώρες διαδρομή για να κάνουν μπάνιο Βελίκα.Πού να πρότεινες Πάρο,Σκιάθο,Ρόδο ή οποιοδήποτε νησί και αεροπορικό εισιτήριο.Τρελαίνονταν από τη χαρά τους.Είχες μουνί στο πιάτο.

Και αυτά τα μέρη τα περπάτησες ρε άρχοντα και μάλιστα σε εποχές που ήταν ακόμα πιο δυσπρόσιτα και άγνωστα;
Είσαι φαινόμενο
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Ήταν πολύ άνετες τότε οι Τσεχες και οι Πολωνεζες.Θυμαμαι ντοπιοι μου περιεγραφαν την Παραλία Κατερίνης σαν έναν απέραντο γαμιστρωνα.Πρωτοπηγα το 2001 δεν ήταν ακριβώς έτσι αλλά μου άρεσε.
Τότε αν πήγαινες εκεί ή Τσεχία,Πολωνία πάνω απο τριήμερο επιανες σίγουρα γκομενα.Βγηκαν και τα PUA τότε που μας άνοιξαν τα μάτια και όποιος ήταν στο παίγνιο θεριζε.
Τότε ήταν αγνες εποχές και οι Ανατολικες γουσταρανε χοντρά.Ελεγες είμαι από Ελλάδα και άνοιγαν τα μάτια τους.
Την 183 την κυκλοφορουσα κέντρο Κατερίνης το 2004 και σήκωνα τη φούστα της όπως περπατούσαμε και φαινονταν τα πάντα όλα.Οι Τσεχες είναι δυνατές στα exhibionisms.
Αλλες τις δαχτυλιαζα στην παραλία μπροστά σε ολο τον κόσμο άλλες τα πεταγαν ολα σε κανονικές παραλιες,τις γαμουσα στη θάλασσα,στις τουαλετες του αεροδρομίου ωραίες εποχές.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Ήταν πολύ άνετες τότε οι Τσεχες και οι Πολωνεζες.Θυμαμαι ντοπιοι μου περιεγραφαν την Παραλία Κατερίνης σαν έναν απέραντο γαμιστρωνα.
Και οι Ρωσιδες. Εχω φωτο με Ρωσιδα απο δεκαετια 90 που την εφαγα με ενα "κοριτσια εχετε φωτια" μαζι με την ξαδερφη της (την ανελαβε ο φιλος μου).

Βγηκαν και τα PUA τότε που μας άνοιξαν τα μάτια και όποιος ήταν στο παίγνιο θεριζε.

Τι ηταν τα PUA?

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι η Βελικα. Ειναι μερος που στα 90'ς δεν ηταν τοσο γνωστο (πλην ισως Λαρισας). Εσυ πως το ηξερες και εκανες και παιχνιδι στα 90'ς μη οντας Λαρισαιος;;;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Και οι Ρωσιδες. Εχω φωτο με Ρωσιδα απο δεκαετια 90 που την εφαγα με ενα "κοριτσια εχετε φωτια" μαζι με την ξαδερφη της (την ανελαβε ο φιλος μου).



Τι ηταν τα PUA?

Είχε βγει τότε το fastseduction που έγραφαν καμάκια απο όλο τον κόσμο. Ηταν σαν underground κινημα.Ελεγες π.χ στον αλλον κολλαω σε αυτό το σημείο π.χ δεν μπορώ να ξεμοναχιασω τη γκόμενα τι να κάνω και σου έδινε συμβουλές.
Με το dual massage που ειχαν λανσάρει κατι καμακες πέτυχα τα πρώτα μου τριολε.
Ελεγες σε δυο φιλες να ξαπλωσουν μπρουμυτα ξεκιναγες το μασαζ και οταν χαλαρωναν τις δαχτυλιαζες,τους εβγαζες την κυλοτα ή το μαγιω και τις καρφωνες.
Αντεγραφα ολόκληρα κείμενα που έγραφαν οι καμακες και επειθα γκόμενες να έρθουν Ελλάδα.Ηταν πολύ δυνατό οταν ξεκίνησε.Μετα χάλασε οταν διαδόθηκε πολύ μπήκαν ασχετοι και έγινε εμπορικό.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Είχε βγει τότε το fastseduction που έγραφαν καμάκια απο όλο τον κόσμο. Ηταν σαν underground κινημα.Ελεγες π.χ στον αλλον κολλαω σε αυτό το σημείο π.χ δεν μπορώ να ξεμοναχιασω τη γκόμενα τι να κάνω και σου έδινε συμβουλές.
Με το dual massage που ειχαν λανσάρει κατι καμακες πέτυχα τα πρώτα μου τριολε.
Ελεγες σε δυο φιλες να ξαπλωσουν μπρουμυτα ξεκιναγες το μασαζ και οταν χαλαρωναν τις δαχτυλιαζες,τους εβφμγαζες την κυλοτα ή το μαγιω και τις καρφωνες.
Ωραιος. Τη Βελικα που την ηξερες τοτε; Μετα βιας αν υπηρχε στο χαρτη για να μην πως μετα βιας να υπαρχει στο σημερινο google maps :confused:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
Ωραιος. Τη Βελικα που την ηξερες τοτε; Μετα βιας αν υπηρχε στο χαρτη για να μην πως μετα βιας να υπαρχει στο σημερινο google maps :confused:
Εσυ ποιος νομιζεις οτι την βελίκα την ονομασε βελίκα?
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Εσυ ποιος νομιζεις οτι την βελίκα την ονομασε βελίκα?

Τυπε λες να τους μιλουσε ο αρχοντας απο τοτε για πυραυλους μεγαλου ΒΕΛΙνεΚους και να μην τον καταλαβαιναν αλλα τελικα να εμεινε το ονομα Βελικα;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Ωραιος. Τη Βελικα που την ηξερες τοτε; Μετα βιας αν υπηρχε στο χαρτη για να μην πως μετα βιας να υπαρχει στο σημερινο google maps :confused:

Απλά πήγαινα να γαμησω Παραλία και μου στέλνει μια Τσεχα μήνυμα ηρθα Ελλάδα ειμαι Βελικα.Οποτε λεω στον άλλο αντι να παμε Παραλία στριψε Λάρισα να αράξουμε Βελικα μήπως και μας κάτσουν οι τυπισσες.Μας βγήκε ο κωλος να τη βρούμε αλλά άξιζε.Τοτε παραλίες Λαρισας,Πλαταμωνας,Νεοι Ποροι,Λεπτοκαρυά Κατερινοσκαλα ηταν τιγκα στις ανατολικες,έβγαζες πολύ άνετα γκόμενα.Ερχονταν λαϊκές νεαρες γκόμενες απο βαθιά επαρχία με τα λεωφορεία.Συνηθως δε μιλούσαν καν αγγλικά.
Οι Αθηναίοι συνήθως ούτε που τα ξέρανε αυτά τα μέρη.
Αμα είχες όχημα και καποιο γνωστό με σπίτι εκεί αλωνιζες.Συνηθως ανεβαιναμε 2-4 άτομα ενας εβαζε το αμαξι,ενας το σπίτι,ενας τα λεφτά,εγω εκανα τα κοννε κτλ.
Ήταν πιο συναρπαστικά τότε είχε αδρεναλίνη.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Απλά πήγαινα να γαμησω Παραλία και μου στέλνει μια Τσεχα μήνυμα ηρθα Ελλάδα ειμαι Βελικα.Οποτε λεω στον άλλο αντι να παμε Παραλία στριψε Λάρισα να αράξουμε Βελικα μήπως και μας κάτσουν οι τυπισσες.Μας βγήκε ο κωλος να τη βρούμε αλλά άξιζε.Τοτε παραλίες Λαρισας,Πλαταμωνας,Νεοι Ποροι,Λεπτοκαρυά Κατερινοσκαλα ηταν τιγκα στις ανατολικες,έβγαζες πολύ άνετα γκόμενα.Ερχονταν λαϊκές νεαρες γκόμενες απο βαθιά επαρχία με τα λεωφορεία.Συνηθως δε μιλούσαν καν αγγλικά.
Οι Αθηναίοι συνήθως ούτε που τα ξέρανε αυτά τα μέρη.
Αμα είχες όχημα και καποιο γνωστό με σπίτι εκεί αλωνιζες.Συνηθως ανεβαιναμε 2-4 άτομα ενας εβαζε το αμαξι,ενας το σπίτι,ενας τα λεφτά,εγω εκανα τα κοννε κτλ.
Ήταν πιο συναρπαστικά τότε είχε αδρεναλίνη.
Φωτο απο δεκαετια 90. Πληρης κατακτηση για το υπολοιπο των διακοπων τους με ενα "κοριτσια εχετε φωτια"? Σημερα εχει δυσκολεψει πολυ το παιγνιο αν και παλι υπαρχουν προοπτικες για καποιον αποφασισμενο
 

Συνημμένα

  • paralia1.png
    paralia1.png
    3 MB · Εμφανίσεις: 127

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Τότε ανεβαινες και ο ανταγωνισμός ήταν βλάχοι.Ηταν πολύ εύκολα τα πράγματα.
Βέβαια Τσεχία,Πολωνία Ουκρανία,δηλαδή στην πηγή ήταν πολύ πιο εύκολα.
Τοτε ξενοικιαζαν δωμάτια στις φοιτητικές εστίες το καλοκαίρι και μπορουσες να νοικιασεις με γελοίες τιμές καπου 30 ευρώ το μήνα.Φαντασου να βγαζεις ολο το καλοκαίρι Βροτσλαβ,Πόζναν ή Πιλσεν ή Πράγα.Παραδεισος.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Τότε ανεβαινες και ο ανταγωνισμός ήταν βλάχοι.Ηταν πολύ εύκολα τα πράγματα.
Βέβαια Τσεχία,Πολωνία Ουκρανία,δηλαδή στην πηγή ήταν πολύ πιο εύκολα.
Δεν αμφιβαλω, αλλα για να πας τοτε εκει ηθελε τεραστιες διαδικασιες γραφειοκρατικες αλλα και ψυχολογικες. Μονο φοιτητες πηγαιναν ουσιαστικα η τιποτα αργοσχολοι επενδυτες, κλπ
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Δεν αμφιβαλω, αλλα για να πας τοτε εκει ηθελε τεραστιες διαδικασιες γραφειοκρατικες αλλα και ψυχολογικες. Μονο φοιτητες πηγαιναν ουσιαστικα η τιποτα αργοσχολοι επενδυτες, κλπ

Πράγα πηγαιναν και τουριστες.Πολωνια τοτε δεν πήγαινε κανένας ήταν παντελώς άγνωστη.Τσεχικη επαρχία επίσης δεν πήγαινε κανένας άντε να πηγαινανε καμιά δίωρη εκδρομή στο Καρλοβυ Βαρυ.Ουκρανία δεκαετία του 90 είχε πολλή μαφία και ολοι φοβούνταν να πάνε.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Πράγα πηγαιναν και τουριστες.Πολωνια τοτε δεν πήγαινε κανένας ήταν παντελώς άγνωστη.Τσεχικη επαρχία επίσης δεν πήγαινε κανένας άντε να πηγαινανε καμιά δίωρη εκδρομή στο Καρλοβυ Βαρυ.
Αρχοντα για το επομενο καλοκαιρι τι μου προτεινεις;
Αν την αραξω Παραλια η εκει κοντα εχω λες προοπτικες να παιξω με ανατολικες η η γενια μας εχει παρει πλεον διαζυγιο με αυτην την προοπτικη;

Αν χρειαστει θα το γυρισω στη γυμναστικη, ποδηλατο, body building κλπ αρκει να υπαρχει value for κοπωση
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Αρχοντα για το επομενο καλοκαιρι τι μου προτεινεις;
Αν την αραξω Παραλια η εκει κοντα εχω λες προοπτικες να παιξω με ανατολικες η η γενια μας εχει παρει πλεον διαζυγιο με αυτην την προοπτικη;

Καμία σχέση.Η Παραλία πλέον έχει 90% Σερβες που είναι οι δυσκολότερες.Πολωνεζες έχει μονο σχολεία ή πολύ μεγάλες και Τσεχες σχεδόν καθολου.Αντε λιγες Σλοβακες να έχει.Ψαχνεις ψυλλους στα άχυρα.
Πλεον για καμακι σε ανατολικές είναι Χερσόνησος Αγία Νάπα κυρίως.
Αν πήγαινα σε θέρετρο μαλλον θα προτιμούσα σλαβικά θέρετρα Σοποτ,Οδησσό,Κριμαία ή Σοτσι.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Καμία σχέση.Η Παραλία πλέον έχει 90% Σερβες που είναι οι δυσκολότερες.Πολωνεζες έχει μονο σχολεία ή πολύ μεγάλες και Τσεχες σχεδόν καθολου.Αντε λιγες Σλοβακες να έχει.Ψαχνεις ψυλλους στα άχυρα.
Πλεον για καμακι σε ανατολικές είναι Χερσόνησος Αγία Νάπα κυρίως.
Αρχοντα σου βγαζω το καπελο για το ποσο διαβασμενος εισαι τοσο ιστορικα οσο και γεωγραφικα αλλα και πολιτικα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom