Νέα

Ενα θεμα ανοιχτης σχεσης για συζητηση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pokahontas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 144
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Λοιπον, μιας και το σαιτ αυτο ειναι οτι πρεπει, εχω να θεσω ενα ερωτημα που με απασχολει εδω και 3 μηνες. βασικα, με απασχολει εδω και αρκετο καιρο αλλα ας πουμε 3 μηνες. Ειμαι, μαλλον ημουνα με μια κοπελα 9 χρονια και ειχαμε ανοιχτη σχεση. Υπηρχαν ορια, π.χ. μια φορα το χρονο να πηδαμε καποιον αλλον/αλλην κλπ κλπ, γενικα, με ρεγουλο. Εγω, σιγουρα δεν το τηρησα, και εκεινη, σιγα σιγα ανεβαζε τον πηχη του κατα ποσο ανοιχτη μπορει να ειναι η σχεση. Τελικα, χωρισαμε, επειδη εγω το ζητησα, πριν 3 μηνες, διοτι το θεμα ειναι οτι οταν εισαι σε ανοιχτη σχεση γενικα κανονες δεν μπορουν να υπαρξουν καλως η' κακως. Εγω, τους εβαζα με να θετω ορια που δεν πρεπει να σπασουν. Εκεινη, με συναισθηματικη πιεση αναιρουσε τις δικες μου ερωτικες περιπετειες.

Μετα 3 μηνες, βλεπω τη φαση ως εξης. Υπαρχει το λεγομενο μπλε η' κοκκινο χαπι. Δηλαδη, μπορεις να παρεις μονο ενα απο αυτα. Το μπλε, ειναι μια κλειστη σχεση με τα οργιακια της ενω το κοκκινο χαπι που ειναι ανοιχτη χωρις κανονες (και με οργιακια). Οπως το βλεπω, για μενα, στη πρωτη περιπτωση η συναισθηματικη δεσμευση ειναι κοντα στο 100% ενω στη δευτερη, κοντα στο 0%.

Καταληγω οτι αυτες οι δυο λυσεις ειναι οι μοναδικες και δεν υπαρχει κατι μεταξυ αυτων. Δηλαδη, η' την εχω γκομενα μου και παμε για πιο σοβαρο η' σα πολυ καλο friend with benefits. Τι λετε?

Π
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Πιστευω και εχω δει και γυρω μου οτι οταν αναπτυσσεται η εμπιστοσυνη που πρεπει και η ειλικρινια που απαιτειται αναμεσα σε ενα ζευγαρι τοτε το θεμα benefits μπαινει στο τραπεζι αρκετα ευκολα...προφανως ειναι δυσκολο αλλα προσωπικα διαφωνω στα δυο ακρα που παραθετεις...βασικη αρχη ομως ειναι να εχεις πολλα κοινα σημεια με τον αλλον οταν ξεκινας κατι μαζι του...
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.238
Κριτικές
46
Like
3.747
Πόντοι
4.365
Εσυ τι 8ελεις απο την ζωη σου..?
θελεις κατι πιο σοβαρο...?Μια οικογενεια ισως..? ενα παιδι...?Τι?
Ή θελεις να γαμας αβερτα οτι βρεις...?
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Λοιπον, μιας και το σαιτ αυτο ειναι οτι πρεπει, εχω να θεσω ενα ερωτημα που με απασχολει εδω και 3 μηνες. βασικα, με απασχολει εδω και αρκετο καιρο αλλα ας πουμε 3 μηνες. Ειμαι, μαλλον ημουνα με μια κοπελα 9 χρονια και ειχαμε ανοιχτη σχεση. Υπηρχαν ορια, π.χ. μια φορα το χρονο να πηδαμε καποιον αλλον/αλλην κλπ κλπ, γενικα, με ρεγουλο. Εγω, σιγουρα δεν το τηρησα, και εκεινη, σιγα σιγα ανεβαζε τον πηχη του κατα ποσο ανοιχτη μπορει να ειναι η σχεση. Τελικα, χωρισαμε, επειδη εγω το ζητησα, πριν 3 μηνες, διοτι το θεμα ειναι οτι οταν εισαι σε ανοιχτη σχεση γενικα κανονες δεν μπορουν να υπαρξουν καλως η' κακως. Εγω, τους εβαζα με να θετω ορια που δεν πρεπει να σπασουν. Εκεινη, με συναισθηματικη πιεση αναιρουσε τις δικες μου ερωτικες περιπετειες.

Μετα 3 μηνες, βλεπω τη φαση ως εξης. Υπαρχει το λεγομενο μπλε η' κοκκινο χαπι. Δηλαδη, μπορεις να παρεις μονο ενα απο αυτα. Το μπλε, ειναι μια κλειστη σχεση με τα οργιακια της ενω το κοκκινο χαπι που ειναι ανοιχτη χωρις κανονες (και με οργιακια). Οπως το βλεπω, για μενα, στη πρωτη περιπτωση η συναισθηματικη δεσμευση ειναι κοντα στο 100% ενω στη δευτερη, κοντα στο 0%.

Καταληγω οτι αυτες οι δυο λυσεις ειναι οι μοναδικες και δεν υπαρχει κατι μεταξυ αυτων. Δηλαδη, η' την εχω γκομενα μου και παμε για πιο σοβαρο η' σα πολυ καλο friend with benefits. Τι λετε?

Π
Αλλος ενας που στα 65 του θα εχει παρεα γατες.
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Πιστευω και εχω δει και γυρω μου οτι οταν αναπτυσσεται η εμπιστοσυνη που πρεπει και η ειλικρινια που απαιτειται αναμεσα σε ενα ζευγαρι τοτε το θεμα benefits μπαινει στο τραπεζι αρκετα ευκολα...προφανως ειναι δυσκολο αλλα προσωπικα διαφωνω στα δυο ακρα που παραθετεις...βασικη αρχη ομως ειναι να εχεις πολλα κοινα σημεια με τον αλλον οταν ξεκινας κατι μαζι του...

Κοιταξε, παιζουν παρα πολλα κοινα, και ναι εμπιστοσυνη και ειλικρινεια ειναι αναγκαια. Το θεμα ειναι ομως πως προχωρας....Εγω, τη γουσταρω τη κοπελα κυριως διοτι ειναι παρα πολυ εξυπνη και εγκεφαλικα με εξιταρει σε πολυ υψηλο λεβελ. Το σεξ ειναι καβλα, επισης.

Π 
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Εσυ τι 8ελεις απο την ζωη σου..?
θελεις κατι πιο σοβαρο...?Μια οικογενεια ισως..? ενα παιδι...?Τι?
Ή θελεις να γαμας αβερτα οτι βρεις...?

Θελω και τα δυο. Αυτο ειναι το θεμα.

Π
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Κοιταξε, παιζουν παρα πολλα κοινα, και ναι εμπιστοσυνη και ειλικρινεια ειναι αναγκαια. Το θεμα ειναι ομως πως προχωρας....Εγω, τη γουσταρω τη κοπελα κυριως διοτι ειναι παρα πολυ εξυπνη και εγκεφαλικα με εξιταρει σε πολυ υψηλο λεβελ. Το σεξ ειναι καβλα, επισης.

Π 

προσπαθησεις να βαλεις τα μπονους της σχεσης μεσα στη σχεση ή ο καθενας ξενοπηδιοταν με αλλους μονος τους? γιατι αλλο το ξενοπηδημα και αλλο πχ η γνωριμια με αλλο ζευγαρι ή η ενοικιαση μια cg....στο ενα συμμετεχει μονο ο ενας ενω στο δευτερο και οι δυο....
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
προσπαθησεις να βαλεις τα μπονους της σχεσης μεσα στη σχεση ή ο καθενας ξενοπηδιοταν με αλλους μονος τους? γιατι αλλο το ξενοπηδημα και αλλο πχ η γνωριμια με αλλο ζευγαρι ή η ενοικιαση μια cg....στο ενα συμμετεχει μονο ο ενας ενω στο δευτερο και οι δυο....

παιζαν και τα δυο....
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
παιζαν και τα δυο....
Για να πηδιοταν η γκομενα με αλλους παει να πει οτι δεν σε εβλεπε σοβαρα,οποτε μην σκας.Τις οικογενειες και αυτα αστα,δεν σε βλεπω για ατομο ικανο για οικογενεια,οποτε κανε την πλακα σου,πηδα οποια σου καθεται και μην πολυσκας.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
παιζαν και τα δυο....

δεν καταλαβα που υπηρξε το προβλημα τοτε...ενιοτε και οι πολλες ελευθεριες αποτελουν ανασταλτικο παραγοντα...αυτες οι παρεμβασεις με τριτοτεταρτους πρεπει να αποτελουν το επιπλεον, το κερασακι στην τουρτα οχι το συνηθες γιατι ερχεται ο κορεσμος μετα και η ανασφαλεια...επισης το να ξενοπηδαει/ιεται ο καθενας μονος του δημιουργει ιδιαιτερη ανασφαλεια κυριως στις γυναικες...γενικα ενα ζευγαρι για να μπει σε τετοιες διαδικασιες πρεπει να εχει συζητησει παρα πολυ και να μην υπαρχουν ιχνη ανασφαλειας και συγκρισης με τους εξωτερικους παραγοντες...
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Λοιπον, μιας και το σαιτ αυτο ειναι οτι πρεπει, εχω να θεσω ενα ερωτημα που με απασχολει εδω και 3 μηνες. βασικα, με απασχολει εδω και αρκετο καιρο αλλα ας πουμε 3 μηνες. Ειμαι, μαλλον ημουνα με μια κοπελα 9 χρονια και ειχαμε ανοιχτη σχεση. Υπηρχαν ορια, π.χ. μια φορα το χρονο να πηδαμε καποιον αλλον/αλλην κλπ κλπ, γενικα, με ρεγουλο. Εγω, σιγουρα δεν το τηρησα, και εκεινη, σιγα σιγα ανεβαζε τον πηχη του κατα ποσο ανοιχτη μπορει να ειναι η σχεση. Τελικα, χωρισαμε, επειδη εγω το ζητησα, πριν 3 μηνες, διοτι το θεμα ειναι οτι οταν εισαι σε ανοιχτη σχεση γενικα κανονες δεν μπορουν να υπαρξουν καλως η' κακως. Εγω, τους εβαζα με να θετω ορια που δεν πρεπει να σπασουν. Εκεινη, με συναισθηματικη πιεση αναιρουσε τις δικες μου ερωτικες περιπετειες.

Μετα 3 μηνες, βλεπω τη φαση ως εξης. Υπαρχει το λεγομενο μπλε η' κοκκινο χαπι. Δηλαδη, μπορεις να παρεις μονο ενα απο αυτα. Το μπλε, ειναι μια κλειστη σχεση με τα οργιακια της ενω το κοκκινο χαπι που ειναι ανοιχτη χωρις κανονες (και με οργιακια). Οπως το βλεπω, για μενα, στη πρωτη περιπτωση η συναισθηματικη δεσμευση ειναι κοντα στο 100% ενω στη δευτερη, κοντα στο 0%.

Καταληγω οτι αυτες οι δυο λυσεις ειναι οι μοναδικες και δεν υπαρχει κατι μεταξυ αυτων. Δηλαδη, η' την εχω γκομενα μου και παμε για πιο σοβαρο η' σα πολυ καλο friend with benefits. Τι λετε?

Π
η κλειστη σχεση χωρις οργιακια που ειναι στην λιστα???
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Λοιπον, μιας και το σαιτ αυτο ειναι οτι πρεπει, εχω να θεσω ενα ερωτημα που με απασχολει εδω και 3 μηνες. βασικα, με απασχολει εδω και αρκετο καιρο αλλα ας πουμε 3 μηνες. Ειμαι, μαλλον ημουνα με μια κοπελα 9 χρονια και ειχαμε ανοιχτη σχεση. Υπηρχαν ορια, π.χ. μια φορα το χρονο να πηδαμε καποιον αλλον/αλλην κλπ κλπ, γενικα, με ρεγουλο. Εγω, σιγουρα δεν το τηρησα, και εκεινη, σιγα σιγα ανεβαζε τον πηχη του κατα ποσο ανοιχτη μπορει να ειναι η σχεση. Τελικα, χωρισαμε, επειδη εγω το ζητησα, πριν 3 μηνες, διοτι το θεμα ειναι οτι οταν εισαι σε ανοιχτη σχεση γενικα κανονες δεν μπορουν να υπαρξουν καλως η' κακως. Εγω, τους εβαζα με να θετω ορια που δεν πρεπει να σπασουν. Εκεινη, με συναισθηματικη πιεση αναιρουσε τις δικες μου ερωτικες περιπετειες.

Μετα 3 μηνες, βλεπω τη φαση ως εξης. Υπαρχει το λεγομενο μπλε η' κοκκινο χαπι. Δηλαδη, μπορεις να παρεις μονο ενα απο αυτα. Το μπλε, ειναι μια κλειστη σχεση με τα οργιακια της ενω το κοκκινο χαπι που ειναι ανοιχτη χωρις κανονες (και με οργιακια). Οπως το βλεπω, για μενα, στη πρωτη περιπτωση η συναισθηματικη δεσμευση ειναι κοντα στο 100% ενω στη δευτερη, κοντα στο 0%.

Καταληγω οτι αυτες οι δυο λυσεις ειναι οι μοναδικες και δεν υπαρχει κατι μεταξυ αυτων. Δηλαδη, η' την εχω γκομενα μου και παμε για πιο σοβαρο η' σα πολυ καλο friend with benefits. Τι λετε?

Π
τιποτα δεν καταλαβα.....τι μπλε και κοκκινα χαπια λες ρε ποκαχοντας;


εγω σου προτεινω μια σχεση παραδοσιακη και ελληνικη πανω απο ολα

δλδ η γκομενα ΑΓΑΠΑΕΙ και γαμιεται μονο με σενα  

ειναι υπακουη και δεν μιλαει πολυ.....εσυ γαμας οσες αλλες θελεις οποτε θες και οπως θες.....αλλα την γκομενα αν αξιζει την σεβεσαι και την παντρευεσαι.....επισης δεν την γαμας απο κωλο και δεν ζητας πολλες ανωμαλιες να μην μαθαινει και συνηθιζει  κιολας.....το ξυλο στην σχεση ειναι προαιρετικο και το αφηνω στην κριση σου..... :grin: :grin: :grin: :grin:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
η κλειστη σχεση χωρις οργιακια που ειναι στην λιστα???
Παλαιοημερολογιτισα !!!!!!!!!  Αυτα πριν χρονια...Αλλαξανε οι καιροι
Τωρα με συμβολαιο , με οργια κι εξω απ την πορτα
 

Playboy $

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2011
Μηνύματα
307
Like
0
Πόντοι
1
Μωρε παραεισαστε φιλελευθεροι εσεις.
Δεν νομιζω να το ανεχομουν ευκολα ολο αυτο εγω.

Ενταξει δεν παρεξηγω τιποτα καθως αντιλαμβανομαι οτι ο καθενας το βλεπει και το αντιλαμβανεται διαφορετικα
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Μωρε παραεισαστε φιλελευθεροι εσεις.
Δεν νομιζω να το ανεχομουν ευκολα ολο αυτο εγω.

Ενταξει δεν παρεξηγω τιποτα καθως αντιλαμβανομαι οτι ο καθενας το βλεπει και το αντιλαμβανεται διαφορετικα
ετσι τυπε....εσυ πρεπει να συμφωνεις μαζι μου......
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
αν θελεις ενος τετοιου ειδους σχεση αν ειναι σχεση τεσπα...τοτε δεχεσαι και τις ιδιαιτεροτητες του αλλιως σημαινει ειτε οτι δεν εισαι ετοιμος για κατι τετοιο ειτε οτι ειναι κατι εκτος της ιδιοσυγκρασιας σου.αν ισχυει το πρωτο κοιτας αν μπορεις να το ξεπερασεις και αν οχι οποτε ισχυει το δευτερο η ψαχνεις για μια κανονικη σχεση η μενεις ελευθερος και πηδας απο εδω και απο εκει οπως εγραψε ο μαστερ21 και στην ανωτερω περιπτωση απλως την βλκεπεις ως μια παρεα με γαμησι και τιποτα αλλο με καμια προοπτικη μεχρι να βαρεθεις ισως.
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Για να πηδιοταν η γκομενα με αλλους παει να πει οτι δεν σε εβλεπε σοβαρα,οποτε μην σκας.Τις οικογενειες και αυτα αστα,δεν σε βλεπω για ατομο ικανο για οικογενεια,οποτε κανε την πλακα σου,πηδα οποια σου καθεται και μην πολυσκας.

Φιλε, εισαι πολυ λαθος και μιλας αρκετα απολυτα. Μια χαρα ειμαι και μια χαρα ημουν με το γκομενακι και για παιδια μιλουσαμε απο την αρχη, με το που γνωριστηκαμε.

Π
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
τιποτα δεν καταλαβα.....τι μπλε και κοκκινα χαπια λες ρε ποκαχοντας;


εγω σου προτεινω μια σχεση παραδοσιακη και ελληνικη πανω απο ολα

δλδ η γκομενα ΑΓΑΠΑΕΙ και γαμιεται μονο με σενα  

ειναι υπακουη και δεν μιλαει πολυ.....εσυ γαμας οσες αλλες θελεις οποτε θες και οπως θες.....αλλα την γκομενα αν αξιζει την σεβεσαι και την παντρευεσαι.....επισης δεν την γαμας απο κωλο και δεν ζητας πολλες ανωμαλιες να μην μαθαινει και συνηθιζει  κιολας.....το ξυλο στην σχεση ειναι προαιρετικο και το αφηνω στην κριση σου..... :grin: :grin: :grin: :grin:

ασε φιλε τις εχω κανει απιστευτες ανωμαλιες.........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom