Νέα

Ένα καράβι για τη Γάζα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
Η συμμαχία πρέπει να αλλάξει,αρκετά με το Αμέρικα,εξώ από ΝΑΤΟ κ ΕΕ ΤΩΡΑ!!! :rockon: :headbang2:
Δεν φταινε η συμμαχιες φιλε μου η ιδια η Ελλαδα πταιει, εαν η Ελλαδα ηταν ανθηρη οικονομικα και ειχε εναν ισχυρο στρατο βασισμενο στην τεχνολογια και οχι στη στρατοκαβλια και με οπλα οχι μονο αυτα που μας επιτρεπουν οι Αμερικανοι τοτε και η αντιδραση της θα ηταν διαφορετικη, τωρα δυστυχως θα κλαψουρηζει χαμηλοφωνα (οχι δυνατα οπως ο Τουρκος) μεχρι οι Οβραιοι να αφησουν τους Ελληνες, πολυ φοβαμαι καποιους απο αυτους αναπηρους απο τα βασανιστηρια. Αυτη ειναι η αληθεια, αυτη ειναι η Ελλαδα που ειχει πει καποτε ενας Κινεζος
 

Επισκέπτης
Καλά δεν ελευθερώθηκαν όλοι οι Ελλήνες όμηροι;! :think:
 

Επισκέπτης
Οκ λάθος,δεν ήξερα απλά(δεν το διάβασα ή άκουσα κάπου,απλά δεν ξέρω).
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
.....και φυσικα τη Γεωργια του Σαακασβιλι που τσακησε ο Βλαδιμηρος.

putin1.jpg


:rockon: :rockon: :rockon:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δικιο εχεις τους αφηνουν σημερα το βραδυ εχει παει Χερκουλες να τους παραλαβει

αυτό πάλι δεν το κατάλαβα το γιατί ???? να τους φορτώσουν στο αεροπλάνο της γραμμης και να τους στείλουν.. γιατί θα πρέπει να το πλερώσουμε κιόλας?
δεν τους έστειλε το ελληνικό κράτος...
 

Επισκέπτης
Δύο πορείες στη Θεσσαλονίκη, κατά των μέτρων της κυβέρνησης και της ισραηλινής επιδρομής

Κινητοποίηση καταδίκης των κυβερνητικών οικονομικών μέτρων και της ισραηλινής επίθεσης στο πλοίο που μετέφερε ανθρωπιστική βοήθεια διοργάνωσε την Τρίτη το ΠΑΜΕ(ήμουν και εγώ εκεί :grin: :rockon: ), σε κεντρικούς δρόμους της Θεσσαλονίκης.


Οι διαδηλωτές συγκεντρώθηκαν στο άγαλμα του Βενιζέλου, όπου απηύθυναν χαιρετισμό μέλη του ΠΑ.ΜΕ, της Παλαιστινιακής παροικίας Θεσσαλονίκης και εκπρόσωπος των εργαζομένων της μεταλλουργίας «Minos», ο οποίος κατήγγειλε παράνομες απολύσεις.


Ακολούθησε πορεία που πέρασε από το προξενείο των ΗΠΑ στην Τσιμισκή και κατέληξε στα γραφεία του Συνδέσμου Βιομηχανιών Βορείου Ελλάδος, στα Λαδάδικα.


Και δεύτερη πορεία


Επίσης, κινητοποίηση κατά των μέτρων πραγματοποίησε και η Πρωτοβουλία Σωματείων Δημόσιου και Ιδιωτικού Τομέα, με τη συμμετοχή κινήσεων της εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς, στη Θεσσαλονίκη.

Όσοι ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της Πρωτοβουλίας, συγκεντρώθηκαν στην πλατεία Αριστοτέλους, ζητώντας όπως χαρακτηριστικά επισήμαναν «την ανατροπή της πολιτικής Κυβέρνησης-Ε.Ε.-ΔΝΤ-Κεφαλαίου».

Στη συνέχεια συγκρότησαν πορεία που κινήθηκε μέσω της Λεωφόρου Νίκης προς το Φεστιβάλ Βιβλίου Θεσσαλονίκης, στο πλακόστρωτο της παραλίας του Λευκού Πύργου, όπου και ολοκληρώθηκε η κινητοποίηση.

Στην πορεία, ακούστηκαν, μεταξύ άλλων, συνθήματα καταδίκης της αιματηρής επίθεσης των ενόπλων δυνάμεων του Ισραήλ εναντίον της ανθρωπιστικής αποστολής που κατευθύνονταν στους Παλαιστίνιους της Γάζας.


 

Συνημμένα

  • poreia_pame_100601_425x.jpg
    poreia_pame_100601_425x.jpg
    47,8 KB · Εμφανίσεις: 22

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Κινητοποίηση καταδίκης των κυβερνητικών οικονομικών μέτρων και της ισραηλινής επίθεσης στο πλοίο που μετέφερε ανθρωπιστική βοήθεια διοργάνωσε την Τρίτη το ΠΑΜΕ(ήμουν και εγώ εκεί :grin: :rockon: ), σε κεντρικούς δρόμους της Θεσσαλονίκης.

και γώ ελεγα γιατί είχα φαγούρα στ'αρχίδια μου... ωστε με την παπαρχίδα είσαι μεγάλε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: δεν μας τάλεγες αυτά...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom