Νέα

Ένα καράβι για τη Γάζα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
δικαιούμαι όμως να συνεχίσω να σε λέω ελέφαντα....

Εντάξει, έχει πάρει κάτι γραμμάρια αλλά δεν το λες και ελέφαντα...

Και προσοχή στο τί αναδημοσιεύουμε από το διαδίκτυο... Βρίθει από μαλακίες και ανακρίβειες και πολλοί έχουν πάει για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι (βλέπε Δραγώνα) ...
Καλό είναι να ελέγχουμε λιιιιιιιιιγο την πηγή, ειδικά αν είναι από μπλογκ όπου κάθε παπάρας γράφει ό,τι του κατέβει ή ό,τι του έχουν παραγγείλει ή ιστοσελίδα με σαφή ιδεολογικοπολιτική κατεύθυνση...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εντάξει, έχει πάρει κάτι γραμμάρια αλλά δεν το λες και ελέφαντα...

μοσχάρι τότε? δεν τον αποκάλεσα ελέφαντα ρε σύ.. είπα ότι αν τον αποκαλέσω και δεν με διαψεύσει έχω το δικαίωμα να τον αποκαλώ έτσι..

Και προσοχή στο τί αναδημοσιεύουμε από το διαδίκτυο... Βρίθει από μαλακίες και ανακρίβειες και πολλοί έχουν πάει για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι (βλέπε Δραγώνα) ...
Καλό είναι να ελέγχουμε λιιιιιιιιιγο την πηγή, ειδικά αν είναι από μπλογκ όπου κάθε παπάρας γράφει ό,τι του κατέβει ή ό,τι του έχουν παραγγείλει ή ιστοσελίδα με σαφή ιδεολογικοπολιτική κατεύθυνση...

και εγώ αναφέρθηκα κριτικά στην πηγή... το γεγονός ότι έχει διαψευσθεί μόνο από τον άνθρωπο που αφορά και όχι από κανέναν άλλον από αυτούς που αναφέρονται με προβληματίζει (θετικά προς την πηγή).. επίσης στο ίδιο αναφέρονται και σχετικά για την Μπενάκη (έτσι για να μην λέμε ότι είμαι μονόπλευρος)...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω ώρες ώρες πως έχει προκύψει εδώ μέσα ότι το διαδίχτυο (sic) αποτελεί πανάκεια για το κάθε τι ή ότι είναι θησαυρός έγκυρης γνώσης για να ταπώσεις τον κάθε πυροβολημένο.

Προσωπικά προτιμώ να καταθέτω τις απόψεις μου με μετριοπάθεια, παρά να αναπαράγω ύλη από blogs λες κι είναι θέσφατο - sorry. Boring, αλλά έτσι είμαι... :rolleyes:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
μάλιστα... αν κρίνω δε από τις πηγές που παραθέτεις οι οποίες είναι εγκυρότατες
καταλαβαίνω την εγκυρότητα των επιχειρημάτων σου...


Κανένας από αυτούς που ήταν (κατά τα λεγόμενα του Θ.Σάρα) παρόντες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙ το συγκεκριμένο...


και όσο για τον χρόνο που τα είπε αυτό είναι δικαίωμα του....

Δηλαδή τι έχει η πηγή;;;;

Το βίντεο υπάρχει ή δεν υπάρχει;;;; Μιλάει στο 5' ο Σάρρας για το "Μακεδονικό" Φεστιβάλ;;;;;

Και αυτός ο τύπος το παίζει πατριώτης και τιμητής των πάντων;;;;;

Τι λε ρε Δρ. Ψεύτη. Τίποτε άλλο;;;

Και προφανώς κανένας δεν βγαίνει να διαψεύσει;;;; Να διαψεύσει τι;;;;; Μία δήλωση που δεν έγινε;;;;;;; Και να νομιμοποιήσει έτσι τους ισχυρισμούς του κάθε τυχάρπαστου;;;

Αλλά, βέβαια, το γεγονός ότι το "θυμήθηκε" μετά από 10 χρόνια αποτελεί δικαίωμα του....

Δικαίωμα του καθενός να βγαίνει και να λέει ότι του κατέβει.

Και δικαίωμα μας να λέμε ότι λέει ψέμματα. Η διαφορά είναι ότι μπορούμε και το αποδεικνύουμε.

Κατάλαβες Δρ. Ψεύτη;;;;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δηλαδή τι έχει η πηγή;;;;

Το βίντεο υπάρχει ή δεν υπάρχει;;;; Μιλάει στο 5' ο Σάρρας για το "Μακεδονικό" Φεστιβάλ;;;;;

Και αυτός ο τύπος το παίζει πατριώτης και τιμητής των πάντων;;;;;

και ο ΠαΠιας για "μακεδονία" μιλάει αλλά εκεί κάνεις τουμπεκί...
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
ρε παιδια δεν λεει κανεις οτι η τουρκικη ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ειναι καλοι και αγαθοι και εχουν αγνες προθεσεις κ τλπ. η οτι αυτοι που ηταν στα πλοια ειναι ελληνες κ οχι "ελληνες". αλλα το ισραηλ εχει βγαλει δογμα (μας το ειπε ο τυπακος χτες) που λεει οτι αφου το μισουνε ολοι αν πεσει θα εκτοξευσει πυρηνικα παντου και θα γαμησει ολο τον κοσμο. και το κακο ειναι οτι και η πλειοψηφια των εβραιων θα συμφωνει. ειναι ψυχασθενεις τα ατομα
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
και ο ΠαΠιας για "μακεδονία" μιλάει αλλά εκεί κάνεις τουμπεκί...

Έτσι, έτσι, ατελείωτες κωλοτούμπες.

Ακλόνητα επιχειρήματα. Πολύ σχετικό το τι λέει ο ΠΠ με τον Σάρρα.

Που απλά αποδεικνύουν την θρασυδειλία σου.

Η σάρα, η μάρα και το κακό συναπάντημα.

Εσύ άρχισες ένα ψέμμα που δεν μπορείς να το υποστηρίξεις και τώρα κάνεις την κωλοτούμπα σου.

Έτσι μπράβο.

Δεν ασχολούμαι άλλο μαζί σου Δρ. Ψεύτη.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δεν ασχολούμαι άλλο μαζί σου Δρ. Ψεύτη.

μα συνέχεια στα δικά μου πόστς απαντάς....

βεβαίως τις απαντήσεις σου (όπως και τους χαρακτηρισμούς σου) τις έχω γραμμένες στα παλιαότερα των υποδημάτων μου...
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.150
Κριτικές
150
Like
2.893
Πόντοι
6.925
Δεν ξέρω αν απάντησε κανείς αλλά ... οι ακτιβιστές τι δουλειά κάνουν ? Πως πληρώνουν νοίκι, φασί, ρούχα αφού τρέχουν από δω και κει ...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Λοιπόν, πέρα από τον κυνισμό που δείχνει το Ισραήλ (κάτι αναμενόμενο) - πολύ θα ήθελα να δω κατά πόσο αυτή η κρίση που ξεκίνησε με την Τουρκία, θα έχει μακροπρόθεσμα οφέλη γι' αυτούς ή όχι.

Πάντως ο Ερντογάν έχει αποδειχθεί πολύ σκληρό καρύδι (ιδίως στα εσωτερικά) και δεν ξέρω αν η κίνηση αυτή από το Ισραήλ, ήταν όντως προϊόν ώριμης σκέψης ή προβοκάτσια που στράβωσε στην πορεία. :rolleyes:

Γεωπολιτικά μπερδεύτηκε το πράγμα πολύ... :hmm:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Δεν ξέρω αν απάντησε κανείς αλλά ... οι ακτιβιστές τι δουλειά κάνουν ? Πως πληρώνουν νοίκι, φασί, ρούχα αφού τρέχουν από δω και κει ...

Οι Μεγαλοαστοί μπαμπάδες να είναι καλά...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Καλό είναι να παραδειγματιστούμε από τους Ισραηλίτες, σχετικά με την πυγμή, την οργάνωση, την προστασία του κράτους τους και τις διεθνείς σχέσεις.

Αναμείνατε στο ακουστικό σας για να συνδεθείτε με Αλφα Κενταύρου
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Οι Μεγαλοαστοί μπαμπάδες να είναι καλά...

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

έχω δεί στην δεκαετία του 80 έα βιογραφικό (μια συμμετοχή σε κάποιο κουλτουριάρικο συνέδριο)... και στην θέση επάγγελμα έγραφε "Αντιστασιακός"...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
θα μπορουσε καλλιστα να γραφει και "διανοουμενος"

παντα ηθελα να ειμαι διανοουμενος και να πληρονομαι :(
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Έτσι, έτσι, ο Δρ. Ψεύτης. Συνεχίζει το ρεσιτάλ ψέμματος.

1) Εθνικό συμβούλιο συντακτών ξενόγλωσσου τύπου δεν υπάρχει στον Καναδά. Δηλαδή, ας πούμε ότι οι ανταποκριτές της Guardian, της Le Mode και του Βήματος έχουν ένα σύνδεσμο στον Κανάδα, όπως οι ξενόγλωσσοι ανταποκριτές στην Αθήνα. Άλλωστε πως θα μπορούσε κάτι τέτοιο να ήταν εθνικό;;;

2) Ο τύπος είναι πρόεδρος (και CEO παρακαλώ) αυτού: Το οποίο δεν είναι παρά ο σύνδεσμος διαφόρων μεταναστών στον Καναδά που εκδίδουν καμιά εφημεριδούλα στα Φιλιππινέζικα, στα Βουλγάρικα ή στα Τούρκικα. Ελληνικές εφημερίδες που συμμετέχουν;; 2-3
και εντελώς ασήμαντες

3) Το ποιός είναι ο Σάρρας έχει αποκαλυφθεί:
www.greekamericannewsagency.com/main/index.php?option=com_content&task=view&id=6530&Itemid=83]ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ: ΥΠΟΣΤΗΡΙΧΤΗΣ ΤΩΝ ΣΚΟΠΙΑΝΩΝ Ο ΟΜΟΓΕΝΗΣ ΘΩΜΑΣ ΣΑΡΑΣ![/url]

Και από ότι λένε:
Ο τυπάκος, δεν μας γέμιζε καθόλου το μάτι. Διαβάσαμε και για κάτι διαγραφές του από την Παμμακεδονική, για κάτι καταδίκες για ακάλυπτες επιταγές, για κάτι προφητείες του για τις πυρκαγιές στην Ηλεία και δεν ασχοληθήκαμε.
www.greekamericannewsagency.com/main/index.php?option=com_content&task=view&id=6535&Itemid=83]ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΩΜΑΣ ΣΑΡΑΣ! ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ! ΒΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΝΕΙ![/url]

Επί της ουσίας τώρα:

4) Υποτίθεται ότι στην συνέντευξη ήταν και άλλοι παρόντες. Το διασταυρώνει κανένας;;;;;; Υπάρχει κάποιος άλλος ο οποίος να έχει βγει και να επιβεβαιώσει την δήλωση;;;

5) Γιατί ο Σάρρας δεν τα έγραψε αυτά το 1999 αλλά 10 χρόνια αργότερα;;;; Τότε γιατί δεν βγήκε να τα πει, αλλά τα λέει σήμερα;;;;

Τα έχω γράψει και στον Ναύαρχο παλιότερα.
Αλλά μπααααα, εσείς το βιολί σας.

Έτσι, να αρχίσουνε να βγαίνουν ένα - ένα τα εθνίκια ......

Και πρώτος ο Δρ. Ψεύτης.

Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κινημα
ΠΑΣΟΚ

θεμα: ευχαριστηρια επιστολή
                                                   κοινοποίηση:

Σύντροφε Σαύρα,

το κόμα μας, σου εκφράζει τους ειλικρινέις αγωνιστικούς χαιρετισμούς και τις ευχαριστίες του, για την αέναη προσπάθειά σου να μας στηρίζεις έναντι στις πολλές φορές κακκεντρεχείς επιθέσεις που δεχόμαστε, στο σαϊτ του οποίου έχεις ταχτεί θεματοφύλακας και διασφαλιστής της πράσινης γραμμής!

ο πρόεδρος, η Κ.Ε. και τα μέλη μας, είναι βαθύτατα συγκινημένα από την πραγματικά εντυπωσιακή σου προσπάθεια να αντιστέκεσαι μόνος έναντι όλων στις "παραπλανητικές" ειδήσεις που καμια φορά ξεφεύγουν από τον, οπως γνωρίζεις, άριστο μηχανισμό διαχείρισης ειδήσεων που διαθέτουμε.

Για τους λόγους αυτούς και προς τιμήν σου, το κόμα θα παραθέσει επίσημο δείπνο προς τιμήν σου στο ξενοδοχείο Grand resort Lagonissi, το Σαββατο 5/6/2010 και ώρα 21:00, όπου ο ίδιος ο πρόεδρος θα περιμένει να σου σφίξει το χέρι και τα μέλη να σε χειροκροτήσουν!

Το μενού θα περιλαμβάνει:
άφθονο χαβιάρι Μπελούγκα με κρακεράκια για ορεκτικό ενώ το κυρίως γεύμα θα αποτελείται από σοσιαλιστικά ψάρια όπως αστακούς, συναγρίδες κλπ. Το Σατω Βουργουνδίας θα ρέει άφθονο γιατί οι σύντροφοι αξίζουν μια ημέρα χαράς ύστερα από τι πρόσφατες επιθέσεις που δέχονται από μερίδα του τύπου. Θα ακολουθήσει συναυλία με επαναστατικά τραγούδια ενώ την εκδήλωση θα κλείσει η Φιλιώ Πυργάκη με την ορχήστρα της.
(σημ: η παραγγελία κάθε τραγουδιού αποτιμάται σε 300€ τουλάχιστο)

Σύντροφε Σαύρα, σε ευχαριστούμε ξανά και σε διαβεβαιώνουμε πως η συγκινητική σου προσπάθεια δεν περνά απαρατήρητη!

Εμπρός, όλοι μαζί για μια πράσινη Ελλάδα, με πράσινη ανάπτυξη και πράσινη εξ.πολιτική!


                                                          με αγωνιστικούς χαιρετισμούς
                                                                Κ.Ε. ΠΑΣΟΚ

Υ.Γ. το θεματάκι που μας ζήτησες τακτοποιήθηκε

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ευκαιρία να επωφεληθούμε από την κόντρα αυτή και όχι, την εξωτερική πολιτική δεν θα την καθορίσουν πολιτικοί χιλιαστές...

στα ριπαπά του σε γράφει ο εβραίος.
α.
γιατί είσαι χρεοκοπημένος
β.
γιατί είσαι τζάμπα μάγκας
γ.
γιατι είσαι άχρηστος
δ.
βρίσκει πολύ καλύτερα πορτοκάλια στη μισή τιμή.

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω ώρες ώρες πως έχει προκύψει εδώ μέσα ότι το διαδίχτυο (sic) αποτελεί πανάκεια για το κάθε τι ή ότι είναι θησαυρός έγκυρης γνώσης για να ταπώσεις τον κάθε πυροβολημένο.

Προσωπικά προτιμώ να καταθέτω τις απόψεις μου με μετριοπάθεια, παρά να αναπαράγω ύλη από blogs λες κι είναι θέσφατο - sorry. Boring, αλλά έτσι είμαι... :rolleyes:

τι να καταθέσεις ρε εδώ μέσα.
εδώ ο σάβρας η κινητή εγκυκλοπαίδεια και βγαίνει από το δέρμα του κάθε μέρα.

δεν υπάρχει γιατρειά. το κάψιμο είναι γενικευμένο και γι αυτό η χώρα έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει.

καμμιά τύχη. φουρνέλο και όλα στάχτη και μπούρμπερη.
απ το μηδέν.
 

Επισκέπτης
Τετάρτη, 02 Ιουνίου 2010
Το "στημένο" μακελειό Τούρκων και Ισραηλινών

Μιά άποψη για το "στημένο" μακελειό Τούρκων και Ισραηλινών στο οποίο βρέθηκε εμπλεκόμενη η Ελλάδα χωρίς λόγο.

Το είδα στο εξαιρετικό ιστολόγιο του καλού μου φίλου Cummulus και σας το παραθέτω. Νομίζω ότι η άποψή του χρήζει ιδιαίτερης προσοχής και προβληματισμού:...


Παρακολούθησα ειδησεογραφικά την υπόθεση με το αιματηρό "ρεσάλτο" του ισραηλινού ναυτικού, σε πλοία "ακτιβιστών" και πελάγωσα, τόσο από την ουσία της υπόθεσης, όσο και απο την σπασμωδική αντίδραση του υπουργείου εξωτερικών.
Σε ότι αφορά την ουσία, οι ισραηλινές αρχές έχουν απαγορεύσει τον κατάπλου των πλοίων σε συγκεκριμμένο λιμάνι. Οι "ακτιβιστές" το γνώριζαν αυτό. Ομως επέμεναν στην απόφαση τους να εκφορτώσουν την βοήθεια σε αυτό το απαγορευμένο λιμάνι. Γιατί άραγε;

Ενας από τους υποστηρικτές της ενέργειας αυτής, ο γνωστός εθνομηδενιστής Συριζαίος βουλευτής Τάσος Κουράκης, είπε σε δελτίο ειδήσεων ότι, δεν περιμένανε τέτοια αντίδραση από το Ισραήλ. "Περιμέναμε - είπε- να εμποδίσουν την πορεία των πλοίων, μιά μέρα, δύο μέρες...άντε τέσερις. Αλλά αυτό δεν το περιμέναμε. "

Γίνεται κατανοητό λοιπόν, γιατί επιμένανε οι "ακτιβιστές". Γιατί με την παρεμπόδιση των πλοίων για μιά, δύο, τρείς μέρες, το θέμα θα σερνότανε ειδησεογραφικά στα διεθνή μέσα, οι "ακτιβιστές" θα ετύγχαναν δημοσιότητας, αλλά το φορτίο "ανθρωπιστικής βοήθειας" θα πάθαινε ναυτία στην θάλασσα. Μετά, το ποιό πιθανό θα ήταν τα πλοία των "ακτιβιστών" να εκφορτώσουν στο λιμάνι που θα υποδείκνυαν οι Ισραηλινοί.

Το αποτέλεσμα αυτής της ανόητης ενέργειας, ήταν δυστυχώς το αίμα...

Ας δούμε όμως, και το ανεύθυνο των ενεργειών του ελληνικού υπουργείου εξωτερικών. Μάθαμε από τα κανάλια, ότι διεκόπηκε μιά σημαντικότατη άσκηση Ελλάδος-Ισραήλ, και ματαιώθηκε με ελληνική επίσπευση μια προγραμματισμένη επίσκεψη του ισραηλινού αρχηγού αεροπορίας.

Αδυνατώ να καταλάβω τα παρακάτω:
α) Η ενέργεια των ακτιβιστών, ήταν ή δεν ήταν ιδιωτικής φύσεως;
β) Η ενέργεια, ήταν ή δεν ήταν μιά ενέργεια υψηλού ρίσκου, την οποία ως νοήμονες άνθρωποι -οι ακτιβιστές- την κατανοούσαν πλήρως, και την ανέλαβαν αυτόβουλα;

Εάν ναι, με ποιά λογική το ελληνικό ΥΠΕΞ, διέκοψε μονομερώς τις ασκήσεις και ματαίωσε την επίσκεψη του Ισραηλινού πτεράρχου, την στιγμή που όσοι ασχολούνται με τα αμυντικά ζητήματα της πατρίδας διατυμπανίζουν την σπουδαιότητα ενός ελληνο-ισραηλινού διπλωματικού και στρατιωτικού άξονα, δεδομένης της ψυχρότητας των τούρκο-ισραηλινών σχέσεων; Μήπως, γι΄αυτόν τον λόγο πρέπει να ψυχρανθούν και οι ελληνο-ισραηλικές σχέσεις; Μήπως τελικά γίναμε δορυφόροι της Τουρκίας;

Ας συνεκτιμηθεί στην άποψη αυτή και το εξής. Από τον Κουράκη άκουσα, ότι για την αποστολή ήταν ενημερωμένη η κυβέρνηση, η οποία δια στόματος του εκπροσώπου του ΥΠΕΞ παρείχε κάλυψη στις ενέργειες των Κουράκηδων, λέγοντας οι ΜΚΟ δεν πρέπει να εμποδίζονται στις ενέργεις τους.

Με συγχωρείτε, αλλά έχοντας υπόψη την άρνηση των Κυπρίων ν΄ απαγορεύσουν τον απόπλου των πλοίων από τα κυπριακά λιμάνια, όλη αυτή η υπόθεση μυρίζει προβοκάτσια, με στόχο την ματαίωση της ελληνο-ισραηλινής προσέγγισης, που ενοχλεί την Τουρκία. Αν δεν συντρέχει κάτι τέτοιο. τότε η κυβέρνηση-ΓΑΠ, είναι "λίγη", για να εκμεταλευθεί διπλωματικά πρός όφελος της πατρίδας, μιά ακόμη τουρκο-ισραηλινή διένεξη.

Σημειώνουμε εμφαντικά, πως με την άκριτη ενέργεια του ΥΠΕΞ, η πατρίδα δεν θα κερδίσει τίποτε, ενώ αντίθετα η Τουρκία, όλο και κάτι θα πάρει από τον ισλαμικό κόσμο.

Παρατηρήστε ότι σε χρόνο "μηδέν" εξαγγέλθηκαν συγκεντρώσεις διαμαρτυριών στην Αθήνα, Θεσσαλονίκη , αλλά και "σε άλλες πόλεις" όπως είπε ο Κουράκης.
Τελειώνοντας, θέλω να ρωτήσω τον "ανθρωπιστή" Κουράκη: - Όπως ξέρεις η Τουρκία έχει απαγορεύσει τον κατάπλου στα λιμάνια της, πλοίων με Κυπριακή σημαία. Γιατί λοιπόν δεν αναλαμβάνεις μια "ακτιβίστικη" δράση για να σπάσεις τον αποκλεισμό με ένα καίκι κυπριακής σημαίας;
-Μπορείς να το κάνεις "ακτιβιστή" μου;
-Οχι βέβαια!

Και κάτι τελευταίο "ακτιβιστή" και εθνομηδενιστή Κουράκη. Η φράση που χρησιμοποίησες στην τηλεόραση, "Ελληνες και Κύπριοι" είναι ανιστόρητη, και η συνειδητή χρήση της συνιστά μιά εικόνα εθνομηδενισμού, που εξ΄ άλλου σε χαρακτηρίζει. Για να καταδείξουμε μια τέτοια αντιδιαστολή, ο όρος είναι: "Ελλαδίτες και Κύπριοι"
-Σε σηκώθηκε η τρίχα ε, Κουράκη;

ΠΗΓΗ:

Τό κείμενο πράγματι έχει ενδιαφέρον αφού παρουσιάζει τήν σιωνιστική άποψη γιά τό γεγονός.
Ακου ελληνο-ισραηλινός άξονας!Δέν υπάρχουν Ελληνες πού να σέβονται την καταγωγή τους και να μιλάνε για τέτοιο άξονα.
Στά παπάρια μας ο κάθε Κουράκης.Τό ΓΕΓΟΝΟΣ ξεπερνάει τά ΠΡΟΣΩΠΑ.
Η άποψη "όποιος εχθρεύεται τούς Τούρκους είναι φίλος μου" είναι απολιτική, εντελώς γιά τά πανηγύρια.
Η συμμαχία με τούς σιωνιστές εγκληματίες δεν είναι διπλωματία.Είναι εθνική προδοσία και διπλωματική αλητεία.
Αμεση απέλαση τού Εβραίου πρέσβη τώρα.
Διακοπή κάθε σχέσης (στρατιωτικής, διπλωματικής, οικονομικής κλπ.) με τό εβραικό κράτος-τρομοκράτος.
Μεταφορά ανθρωπιστικής βοήθειας στην Γάζα με πλοία τού ελληνικού πολεμικού ναυτικού.

Ο απώτερος στόχος τού Ναζισραήλ είναι η Κύπρος και η Κρήτη!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom