Νέα

Ελληνικά Πανεπιστήμια...Αλλαγές...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anatolgami
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 713
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Η τζούλια και η τατιάνα;

αναρωτησου το εξης.. .ξερεις ποιο ειναι το επωνυμο της μαρινελλας?

αυτο ειναι το κριτηριο..

αρα, μιλαμε για μαρινελλα και αν οχι σακη, τοτε σιγουρα Δακη....
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Αριθμοι κι αρχιδια...

Καλά 'νταξ'. Ο ένας συνδέθηκε με τον τριπλασιασμό της Ελλάδος και την απελευθέρωση εδαφών που δεν είχαν απελευθερωθεί με την Επανάσταση του 1821. Ξέρω, δε θα συγκινηθείς με την επέκταση των συνόρων μας αλλά όπως και να το κάνεις είναι σημαντικό. Σημαντικότατο.

Συνδέθηκε με τον τότε εκσυγχρονισμό του νεοελληνικού κράτους την επίλυση των διαφορών με την Τουρκιά ωρε μέσω της σύμβασης στην Άγκυρα και του συμφώνου ελληνοτουρκικής φιλίας και ουδετερότητας. Μη σου πω για τη ρήξη με το τότε κατεστημένο του παλατιού. Μη σου πω για πιο πριν. Εντάξει, έκανε και αυτός πραξικοπήματα πηγαίνοντας κόντρα στην ψήφο του λαού. Είναι ένα μειονέκτημα αυτό.

Χίτης κι αυτός;

Καλά δε μιλάμε για Γεώργιο Παπανδρέου. Μόνο και μόνο αυτό το αίτημα γενεών που πραγματοποίησε… Αυτό ντε που κόπτεσαι και φωνάζεις ότι πρέπει να υπάρχει (και δικαίως δηλαδή). Τη ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ για όλες τις βαθμίδες λέω…


Μονο δυο ατομα περασαν στην Ιστορια με το μικρο τους ονομα...

Ε, και;
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
Η μελίνα και ο ανδρέας...
Αλλά από πότε το μικρό όνομα είναι τιμητικό ντε και καλά;
είχε περάσει κι ο Γεράσιμος από υπουργός παιδείας ο Αρσένης που επίσης έμεινε αξέχαστος :think: :birdman: :tickedoff: :headbang: :huh:
 

Συνημμένα

  • ARSENHS.jpg
    ARSENHS.jpg
    22,2 KB · Εμφανίσεις: 74

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ξεχνάς τον Αδόλφο.

:2funny:

Ποτέ δεν τον ξεχνώ  :grin: αλλά εμείς στα waffen ss τον αποκαλούσαμε πάντοτε Φύρερ!

Πάντως σχεδόν όλες οι παρουσιαστρες πρωινάδικου- κουτσομπολοεκπομπών είναι γνωστές με το μικρό τους όνομα...
Τατιάνα, Ρούλα, Όπρα, Ελένη...
Και οι πορνοστάρ επίσης...
 
OP
OP
anatolgami

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.893
Πόντοι
266
Ποτέ δεν τον ξεχνώ  :grin: αλλά εμείς στα waffen ss τον αποκαλούσαμε πάντοτε Φύρερ!

Πάντως σχεδόν όλες οι παρουσιαστρες πρωινάδικου- κουτσομπολοεκπομπών είναι γνωστές με το μικρό τους όνομα...
Τατιάνα, Ρούλα, Όπρα, Ελένη...
Και οι πορνοστάρ επίσης...

...KAI OI ΜΑΛΑΚΕΣ, επίσης...Γιωργάκης, Κωστάκης, Άκης...
 

Επισκέπτης
Ε,και εισαι απλα μαλακας...εντελως...

Δεν λεω,και εγω εχω γραψει μαλακιες εδω μεσα και εχω πει και κανει εξω,οπου τα πραματα μετρανε πραγματικα...ενας μικροαστος ειμαι,ενας ελευθερος επαγγελματιας...Απο αυτη την θεση εκκινω...αλλα τι λεω ο μαλακας,αφου δεν καταλαβαινεις?

Εσυ ομως(απο οτι καταλαβα δλδ.)εισαι μισθωτος...Και παρολα αυτα μας αμολας παπαριες στις οποιες θα επρεπε να ριχνεις ροχαλες και φλεματα...

Ενα θα σου πω...αυτος που υπογραφει την μισθοδοσια σου,κατα πασα πιθανοτητα(μιλαμε για ποσοστο 99% τωρα)σε εχει για τον πουτσο...σα κατσαριδα σε βλεπει...Εγγυημενα σου το λεω αυτο...

Οχι γιατι υπογραφω,η υπεγραψα στο παρελθον,μισθοδοσιες...Αλλα τα ειδα αυτα τα ατομα οταν ηταν ειλικρινη για τους κατω...Εκτος καμερας,για να σου δωσω να καταλαβεις...τους κατω τους εχουν για-τον-που-τσο...τελος.

Αλλα εκει εσυ...στις ονειρωξεις σου...στο εθνος...στο πλουσιοι και φτωχοι αδελφωμενοι...στο οτι ο γερος που την πεφτει στα αποφαγια δεν ειναι"αντιπροσωπευτικος"...Τι ειναι"αντιπροσωπευτικο"αληθεια για σενα?...τα καροτσακια που μαζευαν τουν νεκρους το '41-'42?...Μπα,ουτε αυτα...Και εκει να φτασουμε κατι θα βρεις να πεις...

Συνεχισε ετσι...συνεχισε να παριστανεις το κοροιδο ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ενα θα σου πω...αυτος που υπογραφει την μισθοδοσια σου,κατα πασα πιθανοτητα(μιλαμε για ποσοστο 99% τωρα)σε εχει για τον πουτσο...σα κατσαριδα σε βλεπει...Εγγυημενα σου το λεω αυτο...

Εννοείς ότι οι εργοδότες έχουν τους υπαλλήλους τους όπως οι ινστρούχτορες- μπαρμπα στρουμφ τα πιτσιρίκια που βγάζουν μπροστά στις πορείες ή τους "εκτελεστικούς βραχίονες";

Οχι γιατι υπογραφω,η υπεγραψα στο παρελθον,μισθοδοσιες...Αλλα τα ειδα αυτα τα ατομα οταν ηταν ειλικρινη για τους κατω...Εκτος καμερας,για να σου δωσω να καταλαβεις...τους κατω τους εχουν για-τον-που-τσο...τελος.

Αλλα εκει εσυ...στις ονειρωξεις σου...στο εθνος...στο πλουσιοι και φτωχοι αδελφωμενοι...στο οτι ο γερος που την πεφτει στα αποφαγια δεν ειναι"αντιπροσωπευτικος"...Τι ειναι"αντιπροσωπευτικο"αληθεια για σενα?...τα καροτσακια που μαζευαν τουν νεκρους το '41-'42?...Μπα,ουτε αυτα...Και εκει να φτασουμε κατι θα βρεις να πεις...

Συνεχισε ετσι...συνεχισε να παριστανεις το κοροιδο ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ...


Σόρυ μεγάλε αλλά επίσης ως ελεύθερος επαγγελματίας και μάλιστα συνεργαζόμενος τόσο με αφεντικά όσο και με εργαζομένους πάντα off camera, δεν έχω καταλήξει στο αυτό συμπέρασμα- η αντιμετώπιση των υφισταμένων ειναι θέμα ανθρώπου, όχι θέμα "τάξης" και οι χοντρότερες πουστιές- αλητείες παίζονται μεταξύ συναδέλφων στις ίδιες πάνω - κάτω βαθμίδες...
Έχω δει φωτισμένους εργοδότες, έχω δει και καθίκια εργοδότες, έχω δει έντιμους εργαζομένους, έχω δει και επαγγελματίες τεμπέληδες...
Μόνο ένα παρωχημένο μυαλό τυποποιεί ανθρώπους αποκλειστικά βάσει φυλής ή "ταξης" 'η όποια άλλη διακριση τύπου ινδουιστικής κάστας έχει επινοήσει...

Αλλα εκει εσυ...στις ονειρωξεις σου...στο εθνος...στο πλουσιοι και φτωχοι αδελφωμενοι...στο οτι ο γερος που την πεφτει στα αποφαγια δεν ειναι"αντιπροσωπευτικος"...Τι ειναι"αντιπροσωπευτικο"αληθεια για σενα?...τα καροτσακια που μαζευαν τουν νεκρους το '41-'42?...Μπα,ουτε αυτα...Και εκει να φτασουμε κατι θα βρεις να πεις...

Συνεχισε ετσι...συνεχισε να παριστανεις το κοροιδο ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ...

Κατανοώ ότι όντας εμποτισμένος από την μαρξιστική αρλούμπα, σου είναι αδύνατο να αντιληφθείς την έννοια της "ταξικής" κινητικότητας,ότι μπορεί κάποιος να γίνει καλύτερος από τον πατέρα του χωρίς μάλιστα να πρέπει να παντρευτεί κάποια χοντρή- άσχημη - πλούσια ή να κάνει anal rimming στα αφεντικά, ενίοτε κυριολεκτικά...
Κατανοώ επίσης ότι όταν υπάρχει "ταξική" κινητικότητα δεν μπορούν να εκλπηρωθούν οι προφητείες του μπαρμπα-στρουμφ (δεν είναι τυχαίο ότι οι θεωρίες του έβρισκαν πέραση κυρίως σε κοινωνίες με φεουδαρχικές- απολυταρχικές δομές) αλλά το ζητούμενο του 21ου αιώνα είναι να διατηρηθούν οι μηχανισμοί εκείνοι που επέτρεπαν στο γιο του εργάτη να γίνει μηχανικός πχ.
Φυσικά, στην ελλάδα, οι μηχανισμοί αυτοί αλώθηκαν και καταστράφηκαν από ομοϊδεάτες σου, οι οποίοι ζητούσαν "δημόσια δωρεάν παιδεία" κρατώντας τα σχολεία και τα πανεπιστήμια κλειστά και καταστρέφοντας τις υποδομές τους, την ίδια στιγμή που οι επικεφαλής τους έστελαν τα τεκνα τους σε ακριβά ιδιωτικά σχολεία και πανεπιστήμια του εξωτερικού...
Μήπως να ξανασκεφτόσουν ποιος αντιμετωπίζει ποιον ως κατσαρίδα;
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Ε,και εισαι απλα μαλακας...εντελως...

Το απότομος, αυταρχικός και οξύθυμος που λέγαμε... Φαντάζομαι ότι εάν ήταν διάλογος δια ζώσης θα προσπαθούσες να μου ρίξεις και σφαλιάρα ας πούμε;  :think:

Πήδηξες από το ένα θέμα στο άλλο. Δύο άτομα λέει έμειναν στην ιστορία με το μικρό τους και κάτι έγινε. Λογαριάζεις εάν η ορολογία που χρησιμοποιείται στις συγκεκριμένες ιδεολογίες το επιβάλλει; Ναι, από τη συγκεκριμένη ιδεολογία (γενικώς ιδεολογικό χώρο) ίσως να λέει κάτι αυτό και αυτοί οι δύο να είναι ξεχωριστοί, αλλά δε λέει γενικώς.


Δεν λεω,και εγω εχω γραψει μαλακιες εδω μεσα και εχω πει και κανει εξω,οπου τα πραματα μετρανε πραγματικα...ενας μικροαστος ειμαι,ενας ελευθερος επαγγελματιας...Απο αυτη την θεση εκκινω...αλλα τι λεω ο μαλακας,αφου δεν καταλαβαινεις?

Συμβαίνει και στους καλλίτερους. Ουδείς αλάνθαστος! Και ουδεμία...


Εσυ ομως(απο οτι καταλαβα δλδ.)εισαι μισθωτος...Και παρολα αυτα μας αμολας παπαριες στις οποιες θα επρεπε να ριχνεις ροχαλες και φλεματα...

Ενα θα σου πω...αυτος που υπογραφει την μισθοδοσια σου,κατα πασα πιθανοτητα(μιλαμε για ποσοστο 99% τωρα)σε εχει για τον πουτσο...σα κατσαριδα σε βλεπει...Εγγυημενα σου το λεω αυτο...
Οχι γιατι υπογραφω,η υπεγραψα στο παρελθον,μισθοδοσιες...Αλλα τα ειδα αυτα τα ατομα οταν ηταν ειλικρινη για τους κατω...Εκτος καμερας,για να σου δωσω να καταλαβεις...τους κατω τους εχουν για-τον-που-τσο...τελος.

Ο προηγούμενος μου το απέδειξε κιόλας εν ταις πράξεσι. Για τον τωρινό έχω μόνον ενδείξεις. Άμα είναι γαϊδούρι και ανάλγητος και πουπουλομεγαλωμένος ο άλλος και πατάει επί πτωμάτων... Τί να του κάνω εγώ; Άμα βλέπει την πενηντάχρονη γκουβερνάντα του παιδιού του να μιλάει στο επτάχρονο παιδί του στον πληθυντικό, βάλε τί μυαλό κυβερνά και ποιός νομίζει ότι είναι.

Υπάρχουν φίλε εργοδότες κι εργοδότες. Προϊστάμενοι και προϊστάμενοι. Χαρακτήρες και χαρακτήρες, στη δουλειά, στη ζωή, στο στρατό. Υπάρχουν οι άνθρωποι που επενδύουν στους υφισταμένους τους και άνθρωποι που τους βλέπουν απλά ως μηχανές που δουλεύουν. Σαν κατσαρίδες όπως το είπες. Που δε θυμούνται τι έγινε τον προηγούμενο μήνα, το προηγούμενο εξάμηνο, τον προηγούμενο χρόνο. Που νομίζουν ότι έχουμε μόνο on/off.

Σου έγραψα και πιο πάνω ότι είτε φεύγεις, είτε υπομένεις μέχρι να φύγεις.


Αλλα εκει εσυ...στις ονειρωξεις σου...στο εθνος...στο πλουσιοι και φτωχοι αδελφωμενοι...στο οτι ο γερος που την πεφτει στα αποφαγια δεν ειναι"αντιπροσωπευτικος"...Τι ειναι"αντιπροσωπευτικο"αληθεια για σενα?...τα καροτσακια που μαζευαν τουν νεκρους το '41-'42?...Μπα,ουτε αυτα...Και εκει να φτασουμε κατι θα βρεις να πεις...

Συνεχισε ετσι...συνεχισε να παριστανεις το κοροιδο ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ...

Οι ονειρώξεις οι δικές μου μπορεί να είναι με σημαίες που υψώνονται σε πλοία που είναι αρόδου έξω από την Κωνσταντινούπολη. Οι ονειρώξεις οι δικές μου μπορεί να είναι με μάχες του Βαλτετσίου, του Πολυαράβου και του Διρού. Με Ελλάδες των δύο ηπείρων και των πέντε θαλασσών. Εσένα με τί είναι άραγε;

Πλούσιοι και φτωχοί δεν είναι αδελφωμένοι για αυτό και χρειαζόμαστε Σύνταγμα, νόμους, κράτος για την προστασία των αδυνάτων αλλά και των δυνατών ενίοτε... Αλλά τί λέω τώρα, ε;

Όσο για την αντιπροσωπευτικότητα του παππού που τρώει στα κρυφά τα αποφάγια των Goody's ξανασκέψου το. Ξαναπήγαινέ το πάλι από την αρχή και ξαναπές στον εαυτό σου, όχι σε εμένα, εάν αυτός ο παππούς αντιπροσωπεύει το μέσο παππού της Ελλάδος. Ήμαρτον δηλαδή με τη διαστρέβλωση της πραγματικότητας. Έλεος!

Τα καροτσάκια που λες εάν ήταν καθημερινό φαινόμενο και εκτεταμένο τότε ΝΑΙ ήταν αντιπροσωπευτική κατάσταση για τις περιοχές που ίσχυε και για όσο χρονικό διάστημα συνέβαινε αυτό. Το να χρίσω κάτι ως αντιπροσωπευτικό, δεν εξαρτάται από την στάση που έχω για αυτό αλλά από αντικειμενικά κριτήρια που το κάνουν ή δεν το κάνουν αντιπροσωπευτικό. Αλλιώς θα πω μαλακία. Απλό δεν είναι;
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Δεν λεω,και εγω εχω γραψει μαλακιες εδω μεσα και εχω πει και κανει εξω,οπου τα πραματα μετρανε πραγματικα...ενας μικροαστος ειμαι,ενας ελευθερος επαγγελματιας...Απο αυτη την θεση εκκινω...αλλα τι λεω ο μαλακας,αφου δεν καταλαβαινεις?

ουδεις ασφαλτος.....


το ειπε και η Αντζελα.....
 

Επισκέπτης
Σόρυ μεγάλε αλλά επίσης ως ελεύθερος επαγγελματίας και μάλιστα συνεργαζόμενος τόσο με αφεντικά όσο και με εργαζομένους πάντα off camera
Η συνεργασια δεν ειναι απαραιτητη,μαλλον το αντιθετο...Οσο για τον ισιο,που δεν αντεξε να μην παρεμβει,ο ιδιος εχει επανειλλημενα αναφερθει σε"μιζερους αφισσοκολητες"κλπ...off camera...
Πήδηξες από το ένα θέμα στο άλλο.
Γιατι τσεκαρα αυτο που εγραψες αργοπορημενα.
Ο προηγούμενος μου το απέδειξε κιόλας εν ταις πράξεσι. Για τον τωρινό έχω μόνον ενδείξεις.
Αποδειξεις δεν προκειται να βρεις στο γραφειο...Οχι εσυ τουλαχιστον.
Άμα είναι γαϊδούρι και ανάλγητος και πουπουλομεγαλωμένος ο άλλος και πατάει επί πτωμάτων... Τί να του κάνω εγώ; Άμα βλέπει την πενηντάχρονη γκουβερνάντα του παιδιού του να μιλάει στο επτάχρονο παιδί του στον πληθυντικό, βάλε τί μυαλό κυβερνά και ποιός νομίζει ότι είναι.
Το να τιναζει το πετο του σακακιου αφου απομακρυνθει η υπηρετρια(μπροστα της ευγενεστατος)...το να μιλαει για"λαοκρατια"σουφρωνοντας τη μουρη off camera...To να λεει"αυτοι"χειρονομωντας,και σουφρωνοντας ξανα την μουρη,για τους υπαλληλους του...Τρεις διαφορετικες περιπτωσεις,τρια διαφορετικα ατομα σε ανυποπτο(μα εντελως!)χρονο και τοπο...Οff camera παντα...
Υπάρχουν φίλε εργοδότες κι εργοδότες. Προϊστάμενοι και προϊστάμενοι. Χαρακτήρες και χαρακτήρες, στη δουλειά, στη ζωή, στο στρατό.
Καμμια σχεση δεν εχει κατι τετοιο με χαρακτηρα και μορφωση...Καμμια απολυτως...αν σου φαινεται υψηλο ποσοστο το 99%,καντο 95%.Η 90%.
Παρακατω δεν πεφτει.
Οσο για τον στρατο οι περισσοτεροι καραβαναδες τους στρατευσιμους σκατοφανταρα τους ανεβαζουν και σκατοφανταρα τους κατεβαζουν...off camera..
Όσο για την αντιπροσωπευτικότητα του παππού που τρώει στα κρυφά τα αποφάγια των Goody's ξανασκέψου το. Ξαναπήγαινέ το πάλι από την αρχή και ξαναπές στον εαυτό σου, όχι σε εμένα, εάν αυτός ο παππούς αντιπροσωπεύει το μέσο παππού της Ελλάδος. Ήμαρτον δηλαδή με τη διαστρέβλωση της πραγματικότητας. Έλεος!
Εσυ ειδες τον γερο να την πεφτει στα αποφαγια και εβγαλες θεωρια αρνησης των οσων ειδες,αλλα εγω διαστρεβλωνω την πραγματικοτητα...μαλιστα...
Τα καροτσάκια που λες εάν ήταν καθημερινό φαινόμενο και εκτεταμένο τότε ΝΑΙ ήταν αντιπροσωπευτική κατάσταση για τις περιοχές που ίσχυε και για όσο χρονικό διάστημα συνέβαινε αυτό. Το να χρίσω κάτι ως αντιπροσωπευτικό, δεν εξαρτάται από την στάση που έχω για αυτό αλλά από αντικειμενικά κριτήρια που το κάνουν ή δεν το κάνουν αντιπροσωπευτικό. Αλλιώς θα πω μαλακία. Απλό δεν είναι;
Επομενως ας περιμενουμε τα καροτσακια για να μαζευουν τους νεκρους απο την πεινα.
Μεχρι τοτε οσοι ψαχνουν στους καδους ειναι"μη αντιπροσωπευτικοι".
Μεχρι τοτε ολα ΟΚ...
 

Επισκέπτης
Η συνεργασια δεν ειναι απαραιτητη,μαλλον το αντιθετο...Οσο για τον ισιο,που δεν αντεξε να μην παρεμβει,ο ιδιος εχει επανειλλημενα αναφερθει σε"μιζερους αφισσοκολητες"κλπ...off camera...Γιατι τσεκαρα αυτο που εγραψες αργοπορημενα.Αποδειξεις δεν προκειται να βρεις στο γραφειο...Οχι εσυ τουλαχιστον.Το να τιναζει το πετο του σακακιου αφου απομακρυνθει η υπηρετρια(μπροστα της ευγενεστατος)...το να μιλαει για"λαοκρατια"σουφρωνοντας τη μουρη off camera...To να λεει"αυτοι"χειρονομωντας,και σουφρωνοντας ξανα την μουρη,για τους υπαλληλους του...Τρεις διαφορετικες περιπτωσεις,τρια διαφορετικα ατομα σε ανυποπτο(μα εντελως!)χρονο και τοπο...Οff camera παντα...Καμμια σχεση δεν εχει κατι τετοιο με χαρακτηρα και μορφωση...Καμμια απολυτως...αν σου φαινεται υψηλο ποσοστο το 99%,καντο 95%.Η 90%.
Παρακατω δεν πεφτει.
Οσο για τον στρατο οι περισσοτεροι καραβαναδες τους στρατευσιμους σκατοφανταρα τους ανεβαζουν και σκατοφανταρα τους κατεβαζουν...off camera..Εσυ ειδες τον γερο να την πεφτει στα αποφαγια και εβγαλες θεωρια αρνησης των οσων ειδες,αλλα εγω διαστρεβλωνω την πραγματικοτητα...μαλιστα...Επομενως ας περιμενουμε τα καροτσακια για να μαζευουν τους νεκρους απο την πεινα.
Μεχρι τοτε οσοι ψαχνουν στους καδους ειναι"μη αντιπροσωπευτικοι".
Μεχρι τοτε ολα ΟΚ...

Άλλαξε αβατάρι ρε μαλάκα κι αναγουλιάζω....
 

Επισκέπτης
Θα το σβησω για την ωρα-και μενα ακομη καπως μου ερχεται...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom