Νέα

Ελληνικά Πανεπιστήμια...Αλλαγές...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anatolgami
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 713
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εμένα πάλι άπειρες έξοδοι σε τρέντυ μαγαζιά και τρελές βιζιτοκαταστάσεις τότε που άνοιγες τα νεα και έβρισκες 200 αγγελίες και ο σημίτης μιλούσε για ισχυρή ελλάδα...
Επίσης, συμπεριλαμβάνονται [size=15pt]περίπου € 75.000 σε φόρους εισοδήματος και εισφορές σε 9 χρόνια,[/size] χωρίς να υπολογίζω έμμεσους φόρους και φπα που έχω δώσει στα πλαίσια αγορών για να πληρωνονται ξύστες δυ και να αποκαθίστανται ζημιές από μπάχαλα και καταλήψεις.

μόνο ρε απατεώνα φοροφυγάδα ????????????????????????? :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
Όπως μας πέταγαν με τις κλωτσιές έξω από την καφετέρια του πανεπιστημίου όταν εμείς οι Ελληνάρες γράφαμε στα αρχίδια μας το "Μην καπνίζετε" και κάναμε και τους έξυπνους από πάνω αποκαλώντας τους ρουφιάνους.


Τελικά αυτό το "έργο" έχει/είχε παίξει παντού!!! :grin:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Το πιο αστειο απο ολα ειναι οτι λες"ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ..."

Δλδ.,ΔΕΝ υπαρχουν φασιστοεθνικια εδω μεσα...αλλα ΕΑΝ υπηρχαν ΤΟΤΕ...κλπ.

Ειναι πραγματικα ΑΣΤΕΙΟ δλδ...Τα οποια φασιστοεθνικια,και το εχω ξαναγραψει,βρηκαν στο ιντερνετ τον ΕΥΚΟΛΟ και(ΚΥΡΙΩΣ)ΑΣΦΑΛΗ τροπο για να αμολανε τα σκουπιδια τους...συν ορισμενους χαρωπους κωλοτριψιματιες βεβαιως-βεβαιως,προθυμους για ταβλι στην δροσερη υπογα...

Οσο για τις διαφορες,φυσικα και υπαρχουν...αλλα οχι απεναντι σε εμενα...απεναντι σε εμενα(και οχι μονο,αλλα αυτο ειναι αλλο καπελο),σε αυτα που γραφω,το μετωπο ειναι συνεπες και αρραγες.
Και ως τετοιο αντιμετωπιζεται.

Μάλιστααααααα.

Πάμε λοιπόν πάλι. Αλλά μην ξεγλιστρήσεις αυτή τη φορά.

Θα χαρακτήριζες ακροδεξιό κάποιον που:

  • [li]πιστεύει σε κατώτερες φυλές[/li]
    [li]στην κατάργηση των κομμάτων και την ύπαρξη ενός και κρατικού κόμματος[/li]
    [li]είναι ΑΝΤΙ-φιλελεύθερος και ΑΝΤΙ-κομμουνιστής ταυτόχρονα[/li]
    [li]είναι υπέρ της ρήξης και όχι υπέρ του διαλόγου και της συναίνεσης με αυτούς που δεν συμφωνούν με την ιδεολογία του[/li]
    [li]προκρίνει τη δράση παρακρατικών[/li]

ΝΑΙ ή ΌΧΙ;

Θέλεις να δώσεις κι εσύ με bullets το δικό ορισμό; Θέλεις να αλλάξεις; Να συμπληρώσεις; Να διαγράψεις κάτι από αυτά που ανέφερα;
 

Επισκέπτης
Θέλεις να δώσεις κι εσύ με bullets το δικό ορισμό; Θέλεις να αλλάξεις; Να συμπληρώσεις; Να διαγράψεις κάτι από αυτά που ανέφερα;
Xαχαχαχαχαχαχα

Οχι,δεν με ενδιαφερει να συμπληρωσω...Τα εχουμε πει ξανα γυρω απο αυτο το θεμα.

Και δεν υπαρχει λογος να το σκαλιζουμε...

Π.χ....Πεθανε ο Ιωαννιδης και γραφεις οτι ο νεκρος δεδικαιωται ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝΕ...Νωρις-νωρις στο νημα κιολα...
Ρε σαν δεν ντρέπεστε. Οι νεκροί δεδικαίωνται... Ο,τι και να ήταν πέρασε.
Με αλλα λογια ΔΕΝ διαχωριζεις ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ την θεση σου απο την ΑΡΧΗ αλλα επικαλεισαι το σαβουαρ βιβρ του Ιντερνετ,επειδη μερικοι ριχναν γαμωσταυριδια στον Ιωαννιδη...ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΑΡΑΝΕ ΕΣΕΝΑ...

Αυτο εγω το χαρακτηριζω παρτιδα για ταβλι στην υπογα...Κωλοτριψιμο με τους χειροτερους των χειροτερων...Τωρα αν εσυ χαλιεσαι ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ...Εκανες τις επιλογες σου μιστερ ΦΠ...βερυ σορρυ...

ΜΠΟΡΕΙ και να κανω λαθος με την παρτη σου...ΑΛΛΑ εδω μεσα αποδιδω χαρακτηρισμους σε ΘΕΣΕΙΣ που παιρνονται-η και που ΔΕΝ παιρνονται,το ιδιο κανει...

Αυτα.
Ας μην γινομαστε κουραστικοι.
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Να σεη,να σεη.

Αλλωστε και εγω συμπερασματα βγαζω...για ταβλαδορους της υπογας π.χ.

Λοιπόν αυτό που θα say είναι το εξής.

Σε αυτό που θα γράψω δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις. Και φυσικά δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνω λάθος.

Αυτό που έγραψα είναι ότι το ότι δεν έχεις αφεντικό εξηγεί πολλά σημεία από τη συμπεριφορά σου. Η διαδικτυακή συμπεριφορά σου και τα επιχειρήματά σου και ο τρόπος που βγαίνουν προς τα έξω είναι πάρα πολύ απότομος, απόλυτος - σχεδόν αυταρχικός.

Το ότι δεν έχει κάποιος προϊστάμενο και αφεντικό θα πει ότι πιθανώς να έχει πελάτη τον οποίον έχει και ανάγκη. Σωστό αυτό. Εάν έχεις πολλούς πελάτες, το μαλάκα (αυτόν με τον οποίον δεν ταιριάζεις), τον πετάς. Τον προϊστάμενο δεν μπορείς να τον κάνεις τίποτε παρά μόνο να τον υπομείνεις ή να αλλάξεις εργασιακό περιβάλλον.

Όταν φίλε έχεις ανάγκη, και το μαλάκα θα κάνεις, και ότι δεν άκουσες θα κάνεις, και ότι δεν είδες θα κάνεις, και συμβιβασμό με πράγματα που διαφωνείς θα κάνεις. Εκεί μπαίνει ο παράγων ανεκτικότητα και διάλογος. Ζυγαριά στο τί να κάνεις και το τί είναι καλλίτερο μακροπρόθεσμα. Δεν είναι "MY WAY OR THE HIGHWAY". Εσύ συνεχώς ειρωνεύεσαι, χαρακτηρίζεις κόσμο, δε δέχεσαι αντιρρήσεις και πάει λέγοντας. Εάν αυτό προβληθεί (εσύ μου έμαθες τις προβολές κι επεκτάσεις) στον εργασιακό σου χώρο, κρίνω ότι είναι αδύνατον να συνυπάρξεις με άλλον άνθρωπο εάν τυχόν διαφωνείτε. Εάν η διαδικτυακή συμπεριφορά σου προβληθεί στο εργασιακό περιβάλλον με ιεραρχία και κάποιον μαλάκα από πάνω, θα σφαγείς. Ο άλλος μπορεί να κάνει ΚΑΤΑΦΑΝΩΣ λάθος. Μπορεί να νοιώθεις ότι είναι άχρηστος ότι πληρώνεται τσάμπα €1.000 το μήνα περισσότερο από εσένα. Τί θα κάνεις;

Επίσης, το ότι δεν έχεις αφεντικό μπορεί να εξηγήσει το πώς γίνεται να κατεβαίνεις σε πορεία όποτε θέλεις και το πόσο εύκολα μιλάς για απεργίες, συγκεντρώσεις και συμμετοχή σε αυτές. Φαίνεται ότι δεν φοβάσαι τίποτε, ότι δεν γνωρίζεις από εταιρική κουλτούρα και το πώς μπορείς να κινηθείς εκεί μέσα και το πόσο εύκολα ή δύσκολα μπορείς να δράσεις μέσα σε αυτό το περιβάλλον όσο και να θέλεις να απεργήσεις διότι κρίνεις ότι πρέπει. Δεν λεώ, είναι δικαίωμά μου όποτε έχει απεργία και με καλύπτει το σωματείο μου να απεργήσω (όπως και να εργαστώ).

Αυτά και φιλικά έτσι; Άλλωστε τόόόσα μου έχεις σούρει εδώ μέσα. Με προεξάρχοντα χαρακτηρισμό το ακροδεκσός.
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Με αλλα λογια ΔΕΝ διαχωριζεις ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ την θεση σου απο την ΑΡΧΗ αλλα επικαλεισαι το σαβουαρ βιβρ του Ιντερνετ,επειδη μερικοι ριχναν γαμωσταυριδια στον Ιωαννιδη...ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΑΡΑΝΕ ΕΣΕΝΑ...

Αυτο εγω το χαρακτηριζω παρτιδα για ταβλι στην υπογα...Κωλοτριψιμο με τους χειροτερους των χειροτερων...Τωρα αν εσυ χαλιεσαι ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ...Εκανες τις επιλογες σου μιστερ ΦΠ...βερυ σορρυ...

ΜΠΟΡΕΙ και να κανω λαθος με την παρτη σου...ΑΛΛΑ εδω μεσα αποδιδω χαρακτηρισμους σε ΘΕΣΕΙΣ που παιρνονται-η και που ΔΕΝ παιρνονται,το ιδιο κανει...

Αυτα.
Ας μην γινομαστε κουραστικοι.

Διαχωρίζω σαφέστατα την πάρτη μου με την ύβρη νεκρών. Σε καλύπτει αυτό; Σου εξήγησα ότι και για το Φλωράκη να λέγανε, για τον Παπαρήγα, για το Γλέζο, για το Μητσοτάκη, για όποιον θέλεις βάλε, ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΊΔΙΟ.

Δεν χρειάζεται να ανήκω στον ίδιο πολιτικό χώρο ή να μου είναι συμπαθής αυτός που πέθανε για να αντιδράσω για την ύβρη νεκρού.

Ξεγλίστρησες όμως πάλι...

ΕΙΝΑΙ Ή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΟΔΕΞΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΛΗΡΟΙ ΤΙΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΈΓΡΑΨΑ;
 

Επισκέπτης
Δεν συνεχιζω ΦΠ...Σκεψου οτι θες για την παρτη μου...χαρακτηρισε με και εμενα και οσα γραφω οπως σου γουσταρει...

Εχει ξαναγραφτει,και οχι μονο απο εμενα...Ειναι εξαιρετικα πιθανο να χρειαστει,και εσυ και αρκετοι αλλοι,να πειτε το μεγαλο ναι η το μεγαλο οχι...Αυτο και μονον.

Εντελως πληροφοριακα το ΜΟΝΟ ακριβες σε οσα εγραψες περι συμβιβασμων και τριχων κατσαρων ειναι πως μπορω να ειμαι εξαιρετικα ειρων,μεχρι και εριστικος ακομη...Ειδικα οταν ειμαι 100% βεβαιος οτι εχω 100% δικιο και αντιμετωπιζω την απειρη βλακεια,συνηθως δεκσας μορφης...Ολα τα αλλα ειναι θεωριες,και μαλιστα της πλακας...
 

Επισκέπτης
ΕΙΝΑΙ Ή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΟΔΕΞΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΛΗΡΟΙ ΤΙΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΈΓΡΑΨΑ;
"Παπανδρεου,παπατζη,Χιτης ησουνα και 'συ"

Εξαιρετικα ακριβες για το 1944,δεν νομιζεις?...Πολυ πριν την αποστασια και την πορεια-Ρωμαικο θριαμβο προς τα γραφεια της ΕΚ το '65...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
"Παπανδρεου,παπατζη,Χιτης ησουνα και 'συ"

Εξαιρετικα ακριβες για το 1944,δεν νομιζεις?...Πολυ πριν την αποστασια και την πορεια-Ρωμαικο θριαμβο προς τα γραφεια της ΕΚ το '65...

Άλλα λόγια ν' αγαπιώμαστε βρε...

Όποιος διαφωνεί με το να υβρίζονται νεκροί και τυγχάνει να το πει σε νήμα που υβρίζεται νεκρός πρωταίτιος της δικτατορίας είναι υπέρμαχος της δικτατορίας.

ΑΑΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ που λες κι εσύ...

Όποιος μοιάζει να νοιάζεται για την Ελλάδα ως έθνος, ως κράτος και συμφωνεί με τους χουντικούς σε αυτό το ζήτημα ε, πάει και τέλειωσε ρε παιδάκι μου. Είναι χουντικός και αυτός.

Μουάαχαχχαχχαχαχα που θα έλεγε και ο HotScorpios

ΥΓ: Μα πού είναι ένας lakis33 ρε παιδι μου. Μα που είναι ο rafman να διαφωνήσω (που διαφωνώ αλλά κάνεις ότι δεν το βλέπεις) να πάρω επί τέλους το πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων... RAFMAAAAAAAAN!
 
OP
OP
anatolgami

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.893
Πόντοι
266
Δεν συνεχιζω ΦΠ...Σκεψου οτι θες για την παρτη μου...χαρακτηρισε με και εμενα και οσα γραφω οπως σου γουσταρει...

Εχει ξαναγραφτει,και οχι μονο απο εμενα...Ειναι εξαιρετικα πιθανο να χρειαστει,και εσυ και αρκετοι αλλοι,να πειτε το μεγαλο ναι η το μεγαλο οχι...Αυτο και μονον.

Εντελως πληροφοριακα το ΜΟΝΟ ακριβες σε οσα εγραψες περι συμβιβασμων και τριχων κατσαρων ειναι πως μπορω να ειμαι εξαιρετικα ειρων,μεχρι και εριστικος ακομη...Ειδικα οταν ειμαι 100% βεβαιος οτι εχω 100% δικιο και αντιμετωπιζω την απειρη βλακεια,συνηθως δεκσας μορφης...Ολα τα αλλα ειναι θεωριες,και μαλιστα της πλακας...

..Τράβα ΠΗΔΗΞΟΥ ρε...νοσταλγέ της "Λαϊκής Δημοκρατίας"...ΓΑΜΗΣΕΣ πάλι το thread...
 

Επισκέπτης
Tι μαλακα ειναι...Σιγα μωρη χαρχαλω μη σου μαγαρισουμε το νημα...
 

Επισκέπτης
Όποιος μοιάζει να νοιάζεται για την Ελλάδα ως έθνος, ως κράτος και συμφωνεί με τους χουντικούς σε αυτό το ζήτημα ε, πάει και τέλειωσε ρε παιδάκι μου. Είναι χουντικός και αυτός.
Χιτης δεν ητανε και ο Παπανδρεου ο 1ος αλλα με το Χιταριο μια χαρα τα βρηκε απεναντι στον κοινο εχθρο...αυτο ειναι το νοημα...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Χιτης δεν ητανε και ο Παπανδρεου ο 1ος αλλα με το Χιταριο μια χαρα τα βρηκε απεναντι στον κοινο εχθρο...αυτο ειναι το νοημα...

Αντελήφθην το νόημα και το βρίσκω ιδιαιτέρως γενικόλογο και αφοριστικό. Μη σου πω και με ψήγματα ολοκληρωτισμού και απολυταρχίας. Πολλώ δε μάλλον όταν πρόκειται για έναν Γεώργιο Παπανδρέου. Τον πιο αγαπητό στο λαό ηγέτη μετά τον Ελευθέριο Βενιζέλο στον Κ' αιώνα.

Χίτης παιδί μου. Χίτης, χίτης. Αφού έτυχε να συμφωνήσει κάποτε με το χιταριό για κάτι... τί να λέμε τώρα.

Πες και για τον Κουβέλη ότι είναι δεκσός που διετέλεσε κυβερνητικό στέλεχος μετά τις εκλογές του Ιουνίου του 1989. Α, και ο Κωνσταντόπουλος, ε;
 

Επισκέπτης
Κουιζ για τον ΦΠ.

Τι δηλωσε για τον Γριβα ο Παπανδρεου ο 1ος?Πως τον χαρακτηρισε?

ΦΠ,δεν πιστευω να μην το ξερεις...εχει και μπηχτη για ΕΟΚΑ μεσα η δηλωση...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Κουιζ για τον ΦΠ.

Τι δηλωσε για τον Γριβα ο Παπανδρεου ο 1ος?Πως τον χαρακτηρισε?

ΦΠ,δεν πιστευω να μην το ξερεις...εχει και μπηχτη για ΕΟΚΑ μεσα η δηλωση...

Γρίβα μ' σε θέλει ο βασιλιάς. Ξέρω κι εγω;

Να το πάρει το ποτάμι...
 

Επισκέπτης
Γρίβα μ' σε θέλει ο βασιλιάς. Ξέρω κι εγω;

Να το πάρει το ποτάμι...
Οχι κυριε...Ας περιμενουμε λιγο ακομη,μιας και ο γουγλης δεν βγαζει αποτελεσματα...Ισως κανας αλλος πατριωτης απο αυτους που κλαινε μπροστα στη σημαια να το ξερει,για να δουμε...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Οχι κυριε...Ας περιμενουμε λιγο ακομη,μιας και ο γουγλης δεν βγαζει αποτελεσματα...Ισως κανας αλλος πατριωτης απο αυτους που κλαινε μπροστα στη σημαια να το ξερει,για να δουμε...

Φστ άσε. Εγώ δεν έψαξα στο google. Ή το ξέρω ή δεν το ξέρω. Και ΔΕΝ το ξέρω. Και ερωτώ...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οχι κυριε...Ας περιμενουμε λιγο ακομη,μιας και ο γουγλης δεν βγαζει αποτελεσματα...Ισως κανας αλλος πατριωτης απο αυτους που κλαινε μπροστα στη σημαια να το ξερει,για να δουμε...

Εδοξάσθη κρυπτόμενος και εξευτελίσθηκε εμφανιζόμενος;


Να κάνω και εγώ ένα κουίζ;

Τί έλεγε ο ίδιος για το ΚΚΕ;
 

Επισκέπτης
Το εψαξα εγω και δεν βρισκεται.

"Ο Γριβας εδοξασθη κρυπτομενος και εγελοιοποιηθη εμφανιζομενος..."

Καλο ειναι λοιπον,μιας και δεν τα γνωριζεις επαρκως απο οτι φαινεται,να αποφευγεις τις μεγαλειωδεις διακυρηξεις περι αγαπημενων ηγετων αγαπητε ΦΠ,για να μην δινεις την εντυπωση λιβανιστηριου σταλινικης κοπης...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom