Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.818
Like
14.222
Πόντοι
3.656
Δε βλέπετε τι συμβαίνει γύρω σας; Θέλει αυτός ο λαός να αλλάξει;
ε να λέμε ότι δε θέλουμε όμως όχι ότι δεν μπορούμε.

βέβαια οι μπαρμπάδες είναι που μας κρατάνε κυρίως πίσω...μεγάλο ποσοστό νεότερων ανθρώπων δεν έχουν αυτή τη βρωμιά της πασοκάρας και βλέπουν τα πράγματα αλλιώς
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.369
Like
22.997
Πόντοι
5.506
ε να λέμε ότι δε θέλουμε όμως όχι ότι δεν μπορούμε.

βέβαια οι μπαρμπάδες είναι που μας κρατάνε κυρίως πίσω...μεγάλο ποσοστό νεότερων ανθρώπων δεν έχουν αυτή τη βρωμιά της πασοκάρας και βλέπουν τα πράγματα αλλιώς
Μακάρι.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.638
Like
3.006
Πόντοι
1.706
Μικρό και ευέλικτο κυβερνητικό σχήμα με ανθρώπους της γενιάς του θέλει ο Μητσοτάκης. Συγκεκριμένα, έχει αναφέρει ότι οραματίζεται ένα μικρό και ευέλικτο κυβερνητικό σχήμα, στο οποίο δεν θα υπάρχουν αναπληρωτές υπουργοί ενώ και ο αριθμός των υφυπουργών θα είναι μικρός.

————————————

Σπάει κάθε ρεκόρ ο Μητσοτάκης. 64 υπουργοί και υφυπουργοί, το μεγαλύτερο κυβερνητικό σχήμα στην σύγχρονη πολιτική ιστορία της Ελλάδας.


ΕΜΠΙΣΤΟΣ Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ, ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΒΟΣΚΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.777
Like
17.936
Πόντοι
3.656
η θα προσαρμωστούμε η θα γίνουμε η Ταϊβάν των Βαλκανίων
Τι λες ρε μεγάλε ;;;

Τι έχει η ταϊβάν ;;;

Πας καλά ;;;;;



 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.185
Κριτικές
10
Like
5.607
Πόντοι
2.816
Μικρό και ευέλικτο κυβερνητικό σχήμα με ανθρώπους της γενιάς του θέλει ο Μητσοτάκης. Συγκεκριμένα, έχει αναφέρει ότι οραματίζεται ένα μικρό και ευέλικτο κυβερνητικό σχήμα, στο οποίο δεν θα υπάρχουν αναπληρωτές υπουργοί ενώ και ο αριθμός των υφυπουργών θα είναι μικρός.

————————————

Σπάει κάθε ρεκόρ ο Μητσοτάκης. 64 υπουργοί και υφυπουργοί, το μεγαλύτερο κυβερνητικό σχήμα στην σύγχρονη πολιτική ιστορία της Ελλάδας.


ΕΜΠΙΣΤΟΣ Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ, ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΒΟΣΚΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ.
Νταξει τύπε .. μπορεί να είδε ότι δεν βγαίνει και να άλλαξε γνώμη..
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.610
Like
21.967
Πόντοι
5.006
αναμενομενα ξεκιναει και η 2η τετραετια για το μητσοτακεϊκο....:coffee:
Χειμώνα σε ολόκληρο τον πλανήτη επί χρόνια θα μπορούσε να προκαλέσει η έκρηξη, για πρώτη φορά από το 1538 μ.Χ., ενός ηφαιστείου στην Ιταλία, όπως προειδοποιούν επιστήμονες σε μια νέα μελέτη.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Εξαιρετικα τύπε
Πες κι άλλα νεοφιλελευθερα
Εγώ ξέρω ότι θα φάμε στη μάπα αλλά 4 χρόνια το χειρότερο πολιτικό του κόσμου τώρα τι λες εσύ δε ξέρω.Μακαρι να έβγαινε ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε πολύ λιγότερα λάθη από το Κούλη.Ως πολιτικος πρέπει να βγει αυτός που έκανε τα λιγότερα λάθη άρα ο Τσίπρας έπρεπε να βγει και όχι ο άχρηστος Κούλης αλλά οι Έλληνες είναι για τα πανηγύρια,δε έχουν εγκέφαλο.
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
θα μας προλάβουν οι εξελίξεις

η θα προσαρμωστούμε η θα γίνουμε η Ταϊβάν των Βαλκανίων
Τύπε, τα προηγούμενα που έγραψες περί ποιότητας των υπηρεσιών του δημοσίου κτλ, θα μπορούσαν να υλοποιηθούν με την προϋπόθεση ότι το δημόσιο θα διαθέτει μηχανισμό που μπορεί να μετρά, να αξιολογεί, να επιβραβεύει και να τιμωρεί, τόσο τις δημόσιες υπηρεσίες (και δημόσιους υπαλλήλους), όσο και τις ιδιωτικές εταιρίες και ελεύθερους επαγγελαμτίες που παρέχουν δημόσιες υπηρεσίες.
Όμως αυτός ο μηχανισμός δεν υπάρχει.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.610
Like
21.967
Πόντοι
5.006
Εγώ ξέρω ότι θα φάμε στη μάπα αλλά 4 χρόνια το χειρότερο πολιτικό του κόσμου τώρα τι λες εσύ δε ξέρω.Μακαρι να έβγαινε ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε πολύ λιγότερα λάθη από το Κούλη.Ως πολιτικος πρέπει να βγει αυτός που έκανε τα λιγότερα λάθη άρα ο Τσίπρας έπρεπε να βγει και όχι ο άχρηστος Κούλης αλλά οι Έλληνες είναι για τα πανηγύρια,δε έχουν εγκέφαλο.
μεσος συριζαιος εδω και ενα μηνα :
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.818
Like
14.222
Πόντοι
3.656
Τύπε, τα προηγούμενα που έγραψες περί ποιότητας των υπηρεσιών του δημοσίου κτλ, θα μπορούσαν να υλοποιηθούν με την προϋπόθεση ότι το δημόσιο θα διαθέτει μηχανισμό που μπορεί να μετρά, να αξιολογεί, να επιβραβεύει και να τιμωρεί, τόσο τις δημόσιες υπηρεσίες (και δημόσιους υπαλλήλους), όσο και τις ιδιωτικές εταιρίες και ελεύθερους επαγγελαμτίες που παρέχουν δημόσιες υπηρεσίες.
Όμως αυτός ο μηχανισμός δεν υπάρχει.
υπάρχει ένας μηχανισμός...λέγεται ελεύθερη αγορά και ανταγωνισμός...αν τον αφήσεις να δουλέψει φέρνει πολύ καλά αποτελέσματα.

Στις ιδιωτικές εταιρείες που συμμετέχουν σε διαγωνισμούς του δημοσίου (όχι των ολιγαρχών) υπάρχει πρόβλεψη ακόμα και για το κατούρημα του εργάτη που θα στείλεις.

Φυσικά και υπάρχουν αυτά....αλλά όπως είπαμε...ο ένας καλύπτει τον κώλο του άλλου.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.610
Like
21.967
Πόντοι
5.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εγώ ξέρω ότι θα φάμε στη μάπα αλλά 4 χρόνια το χειρότερο πολιτικό του κόσμου τώρα τι λες εσύ δε ξέρω.Μακαρι να έβγαινε ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε πολύ λιγότερα λάθη από το Κούλη.Ως πολιτικος πρέπει να βγει αυτός που έκανε τα λιγότερα λάθη άρα ο Τσίπρας έπρεπε να βγει και όχι ο άχρηστος Κούλης αλλά οι Έλληνες είναι για τα πανηγύρια,δε έχουν εγκέφαλο.
Τύπε μας τα ειπες αυτα, τα ξαναειπες, κούρασες
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
σιγα καλε, θα σου κοπει το γαλα...τι νευρα ειναι αυτα?
Έχω νεύρα που οι Έλληνες είναι βλαμμένοι και ψήφισαν αυτόν τον αλήτη και το Μάιο και το Ιούνιο,ρε τηγανοκεφαλοι τώρα να ξεκινήσω να σας απαριθμω τι λάθη έκανε θα τελειωσουμε αύριο και εσείς τον βγαλατε ποιον?ένα τέρας που αθώωσε το παιδεραστή Λιγνάδη μόνο και μόνο επειδή είναι φίλος του,τα παιδιά που βίασε το λαμόγιο ο λιγναδης και τα έκανε πουστηδες και θα έχουν ψυχολογικά μια ζωή δε τα κατανοείτε?προφανώς και όχι γιατί όποιος ψιφησε νέα Δημοκρατία είναι σαν να είναι υπέρ των παιδεραστών.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Τύπε μας τα ειπες αυτα, τα ξαναειπες, κούρασες
Είδα όμως ότι μυαλό δε έβαλες ούτε εσύ ούτε οι άλλοι εδώ και επειδή ξέρω ότι εσύ τον ψήφισες είναι να ξέρεις σα να είσαι υπέρ των παιδεραστών διότι ο Κούλης αθώωσε το Λιγνάδη.Καμια κατανόηση βρε βολεμενε για τα παιδάκια?που μια ζωή θα έχουν ψυχολογικά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Έχω νεύρα που οι Έλληνες είναι βλαμμένοι και ψήφισαν αυτόν τον αλήτη και το Μάιο και το Ιούνιο,ρε τηγανοκεφαλοι τώρα να ξεκινήσω να σας απαριθμω τι λάθη έκανε θα τελειωσουμε αύριο και εσείς τον βγαλατε ποιον?ένα τέρας που αθώωσε το παιδεραστή Λιγνάδη μόνο και μόνο επειδή είναι φίλος του,τα παιδιά που βίασε το λαμόγιο ο λιγναδης και τα έκανε πουστηδες και θα έχουν ψυχολογικά μια ζωή δε τα κατανοείτε?προφανώς και όχι γιατί όποιος ψιφησε νέα Δημοκρατία είναι σαν να είναι υπέρ των παιδεραστών.
Νεύρα μπορεις να έχεις και επειδη το καλοκαιρι ειναι μονο 3 μηνες το χρονο και οχι 6, δεν μπορουμε να κανουμε κατι, εσυ προφανως εχεις τις εμμονές σου, τις αναπαραγεις και νευριαζεις κιολας επειδη η πραγματικοτητα δεν σου κανει το χατηρι, υπαρχουν ειδικοι που μπορεις να απευθυνθεις γι αυτο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Είδα όμως ότι μυαλό δε έβαλες ούτε εσύ ούτε οι άλλοι εδώ και επειδή ξέρω ότι εσύ τον ψήφισες είναι να ξέρεις σα να είσαι υπέρ των παιδεραστών διότι ο Κούλης αθώωσε το Λιγνάδη.Καμια κατανόηση βρε βολεμενε για τα παιδάκια?που μια ζωή θα έχουν ψυχολογικά.
Καλα φιλε μου, κάνε ενα κρυο ντους πριν τον υπνο, κανει καλο
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Είδα όμως ότι μυαλό δε έβαλες ούτε εσύ ούτε οι άλλοι εδώ και επειδή ξέρω ότι εσύ τον ψήφισες είναι να ξέρεις σα να είσαι υπέρ των παιδεραστών διότι ο Κούλης αθώωσε το Λιγνάδη.Καμια κατανόηση βρε βολεμενε για τα παιδάκια?που μια ζωή θα έχουν ψυχολογικά.
Μιλας απο εμπειρια;
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Νεύρα μπορεις να έχεις και επειδη το καλοκαιρι ειναι μονο 3 μηνες το χρονο και οχι 6, δεν μπορουμε να κανουμε κατι, εσυ προφανως εχεις τις εμμονές σου, τις αναπαραγεις και νευριαζεις κιολας επειδη η πραγματικοτητα δεν σου κανει το χατηρι, υπαρχουν ειδικοι που μπορεις να απευθυνθεις γι αυτο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Καλα φιλε μου, κάνε ενα κρυο ντους πριν τον υπνο, κανει καλο
Βγάλε με τρελό αλλά λέω μεγάλες αλήθειες και μόνο εμμονές δε είναι,σε συμφέρει να με βγάλεις παλαβό αλλά είμαι μια χαρά,παλαβός είσαι εσύ που ψηφίζεις κουλη και όσοι τον ψήφισαν.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μιλας απο εμπειρια;
Τι εννοείς?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom