Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.520
Κριτικές
36
Like
38.269
Πόντοι
19.795
η φοροδιαφυγη δεν ειναι θεμα ταχυτητας , ειναι θεμα γνωσεων
και ο συγκεκριμενος ειναι πιο βλαμενος και απο την γαλοπουλα προσφορά που ψωνιζει ο Νταιμα, εγγυημένο αυτο
Επειδη ειμαι πολλα χρονια στην αγορα, θα μπορουσα να κανω τα μαγαζια λιανικης σε εμπορικες πιατσες, να μην προλαβαινουν να κοβουν αποδειξεις.:confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.610
Like
73.049
Πόντοι
12.756
Επειδη ειμαι πολλα χρονια στην αγορα, θα μπορουσα να κανω τα μαγαζια λιανικης σε εμπορικες πιατσες, να μην προλαβαινουν να κοβουν αποδειξεις.:confused:
για πες ....

παντως εγω προς τα τελη δεν εκοβα καθόλου .. μια στο τοσο για να δουλεψει λιγο ο εκτυπωτης
 
  • Like
Αντιδράσεις: amjik

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.520
Κριτικές
36
Like
38.269
Πόντοι
19.795
για πες ....

παντως εγω προς τα τελη δεν εκοβα καθόλου .. μια στο τοσο για να δουλεψει λιγο ο εκτυπωτης
Για μαλακα με εχεις να πω; Θελω μισθο γκολντενολντμαν και ποσοστο επι των κερδων.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.507
Κριτικές
61
Like
42.816
Πόντοι
22.785
για πες ....

παντως εγω προς τα τελη δεν εκοβα καθόλου .. μια στο τοσο για να δουλεψει λιγο ο εκτυπωτης
Εσύ ανιψιέ να κανονίσεις να έρθεις στο ταξίδι μαζί μού..
ΟΛΑ ΔΩΡΕΆΝ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.830
Like
14.236
Πόντοι
3.656
Παλιά είχες και κανένα επιχείρημα τώρα μόνο υποτίμηση βρισιές
Σε πείραξε πολύ το αποτέλεσμα;
αν δεν σου απαντήσω τώρα θα χάσεις το μεροκάματο ε? :2funny:

Τι επιχείρημα θες ρε τύπε? εσένα σε εκφράζει απόλυτα η νέα δημοκρατία που έβγαλε βουλευτή τον εγκληματία των τεμπών? συγχαρητήρια....

εμένα δε με πείραξε ιδιαίτερα μάλλον με συμφέρει κιόλας

εσύ ξεκίνα να ξύνεις τους τοίχους
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
αν δεν σου απαντήσω τώρα θα χάσεις το μεροκάματο ε? :2funny:

Τι επιχείρημα θες ρε τύπε? εσένα σε εκφράζει απόλυτα η νέα δημοκρατία που έβγαλε βουλευτή τον εγκληματία των τεμπών? συγχαρητήρια....

εμένα δε με πείραξε ιδιαίτερα μάλλον με συμφέρει κιόλας

εσύ ξεκίνα να ξύνεις τους τοίχους
Για αυτόν συγκεκριμένα έχω πει αρκετά εναντίον
Αρχικά αν ήμουν στις Σέρρες θα έκανα αγώνα εναντίον του

Μέχρι που ο Τσίπρας έβαλε υποψηφιότητα στις Σέρρες για να εκμεταλλευτεί την κατάσταση

Από τότε και πέρα θα έκανα αγώνα υπέρ του

100 φορές δε έχω γράψει ότι ο κουλης δεν είναι βέλτιστος πρωθυπουργός αλλά ο καλύτερος από τις εναλλακτικές λύσεις

Κάνεις ότι δεν το θυμάσαι και παραμένεις να λες τα ίδια

Εν αντιθέσει με μένα όταν μου είπες ότι δεν ψήφιζεις ΣΥΡΙΖΑ σε μήνυμά μου που είχα γράψει και μερικές φορές με κείμενα σου το αποδεικνύεις δεν ξανά είπα ποτέ ότι είσαι

Ο διάλογος προϋποθέτει και να ακούς τι λέει ο άλλος
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.913
Κριτικές
16
Like
14.813
Πόντοι
6.515
Καλά νέα πως αναλαμβάνει το παιδείας ο Πιερρακάκης. Αν κάνει τα μισα από όσα έκανε στο Ψηφιακής Διακυβέρνησης, θα πάρει επιτέλους μπροστά αυτή η έρμη παιδεία.
αρχ_ δια θα κανει, εδω το πρωτο λογο εχουν οι ροπαλοφοροι του κκε
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.913
Κριτικές
16
Like
14.813
Πόντοι
6.515
Οι κομπλεξικοί "Σπαρτιάτες", μια μέρα μετά τις εκλογές, σήμερα δηλ, διέγραψαν τη Δομινίκη Παπαδοπούλου...

241471624_2140368912771896_1303012089169718132_n.jpg
πηγε να τρουπωσει κι αυτη να λαδωσει αντερο αλλα την πηραν χαμπαρι
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
ο μαλακας ο κουλης την ιδια μερα με τον τελικο.....μαυρο στον πουστη
αστο μαν βγηκε και το μαι και τωρα ιουνη δυστιχως δε γλυτωνουμε απο αυτον τον παπαρα,οι ελληνες ειναι για το πουτσο,δε εχουν εγκεφαλο,ανθρωποι που δε εχουν δικαιωμα να μιλανε ειναι οι ελληνες εφοσον ψιφηζουν τα τερατα που ψιφηζουν.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.913
Κριτικές
16
Like
14.813
Πόντοι
6.515
τι αλλο παρα αποτυχια της οικονομικης του πολιτικης σημαινει η αλλαγη ολου του επιτελειου, Σταικουρα, Σκυλακακη? :coffee:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Να σε ρωτησω πρωτα εγω κάτι ...


Εισαι στην Ουκρανία ας πουμε και παλευεις εκει
και στην πεφτουν οι Ρωσσοι και σε πιανουν
και σου λενε παμε στρατοπεδο κτλ
Σε στηνουν εκει για να τα ξερασεις ολα και εσυ κανεις τον ηρωα
Ζοριζουν αυτοι και σε γαμαει για μερονυχτα ολο το στρατοπεδο σε γκανγκ μπανκ φαση , βαζουν και τα σκυλια και καθε ζωο που μπορει να εχει ενα στρατόπεδο να σε γαμησει , σου βαζουν χειροβομβιδες/όλμους στην κωλοτρυπιδα κτλ κτλ .. Σε εχουν κανει να σου κρεμεται το κωλαντερο έξω

Και εσυ αντεχεις ακομα .. και αποφασιζουν να σε πανε στην Μοσχα ας πουμε σε ενα πολυ καλο στρατοπεδο στο κεντρο, σε γραφεια του στρατου κυριλε και ετσι..
Και σε πανε σε ενα δωματιο τυπου σαν τις ταινιες με τζαμι καθρεπτη για ανακριση που εκει καθεται ενας κυριος με στολη κυριλε και σε περιμενει .. και ταυτοχρονα με εσενα σκαει και ενας μεσα νανος ρωσσος μαζι με έναν γιατρό με στολη λευκη ...
και σου λεει ο κυριλε , οτι ο γιατρος θα σου βαλει τοπικη αναισθητικη αλοιφη στην κωλοτρυπιδα και ο νανος θα σε γαμησει , και εκεινη την στιγμη ο νανος κατεβαζει παντελονι και βλεπεις ενα πουλακι σαν μωρου σε βαπτιση

Και η ερωτηση ειναι
η δευτερη περιπτωση δεν ειναι καλυτερη ναουμε ;; τι λες εσυ που ξερεις απο ξεκωλιασματα :coffee:
Ρε εισαι αρρωστος?
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.982
Κριτικές
1
Like
2.730
Πόντοι
606
Θα γράψω κ εγώ τη μαλακια μου σε θέμα για πολιτικά αν και το αποφεύγω. Η Νέα Δημοκρατία δεν κέρδισε τις εκλογές γιατί ο κόσμος επιβράβευσε το έργο της τετραετίας που μας πέρασε.Τα μέσα μαζικής ενημέρωσης δούλεψαν αδιάκοπα κάνοντας πλύση εγκεφάλου στο κεφάλι του βλακα του Ελληνα με αποτέλεσμα να βλέπει για μοναδικούς σωτήρες αυτά τα νούμερα. Και για να μη βιαστεί κανένας "συναγωνιστης" να με βαφτίσει αριστερό, σύριζα και δε ξέρω και εγώ τι άλλο, να ενημερώσω ότι τις ελάχιστες και προ πολλών ετών φορές που ψήφισα στη ζωή μου έχω ψηφίσει μόνο ΝΔ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.830
Like
14.236
Πόντοι
3.656
Για αυτόν συγκεκριμένα έχω πει αρκετά εναντίον
Αρχικά αν ήμουν στις Σέρρες θα έκανα αγώνα εναντίον του

Μέχρι που ο Τσίπρας έβαλε υποψηφιότητα στις Σέρρες για να εκμεταλλευτεί την κατάσταση

Από τότε και πέρα θα έκανα αγώνα υπέρ του

100 φορές δε έχω γράψει ότι ο κουλης δεν είναι βέλτιστος πρωθυπουργός αλλά ο καλύτερος από τις εναλλακτικές λύσεις

Κάνεις ότι δεν το θυμάσαι και παραμένεις να λες τα ίδια

Εν αντιθέσει με μένα όταν μου είπες ότι δεν ψήφιζεις ΣΥΡΙΖΑ σε μήνυμά μου που είχα γράψει και μερικές φορές με κείμενα σου το αποδεικνύεις δεν ξανά είπα ποτέ ότι είσαι

Ο διάλογος προϋποθέτει και να ακούς τι λέει ο άλλος
Για πιο πράγμα κάνουμε διάλογο;

Βάλε τη σύμβαση για τη ρύθμιση της ΝΔ να κάνουμε διάλογο.
 

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Ρε Ζανούλη, τι μαλακίες είναι αυτές που γράφεις; Ξέρεις κάποιο νόμο, οπουδήποτε στον κόσμο που να υποχρεώνει κάποιον να δανείσει έναν μπαταχτσή;
Λειτουργει αλλιως η οικονομια τσιράκι,απλά ο Σόιμπλε και ο νταισελμπλουμ βρηκαν μπροστα τους κοτες,ειδαν οτι η ελλαδα ειχε διογκωσει το χρέος της και αυτοι ως συντηρητικοι ηθελαν ολες οι χωρες της εε να ειναι μαζεμενες με λιγα χρέη.
Ετσι σου έκοψαν δανεικα σε εβγαλαν απο τις αγορες και σου εβαλαν για αρχη ενα δντ να σου δωσει κατι λιγα δις να σε επιτηρεί και τα υπολοιπα αυτοί και να σου βαζουν μνημόνια να αλλαζεις ριζικα τη χώρα και να ξεπουλας κοψοχρονιά οτι δημόσιο ειχε μείνει με την απειλη αν δεν το κανεις να φυγεις απο την εε και το ευρω κατι που νομικα δεν υπαρχει αυτο ουτε καν καποιο καταστατικό εξοδου χωρας μελους.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.840
Κριτικές
62
Like
45.677
Πόντοι
9.297
εδω αλλαξε τον Αδωνι που ελεγε οτι ειχαμε γινει Μοντε Καρλο , τον Σταικουρα θα κρατησει :coffee: που εβγαινε μια φορά ανα 4 μηνες να μιλησει
Δεν χρειαζόταν να βγαίνει πιο συχνά.Οταν εκτιθεσαι συνέχεια θα πεις και μαλακίες...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.840
Κριτικές
62
Like
45.677
Πόντοι
9.297
Όταν μιλάμε για ένα κράτος....και ιδιαίτερα το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ....το να μειώσει τα έξοδα δεν είναι σοβαρή επιλογή...γιατί πρέπει να χαλάσει τον κομματικό στρατό του. Αυτό θα σήμαινε κατάργηση της μονιμότητας και απόλυση των δημοσίων υπαλλήλων...πετσόκομα υψηλών αποδοχών και συντάξεων, συγχώνευση η κατάργηση υπηρεσιών και άλλα πολλά. Αυτά για να έχει νόημα η μείωση εξόδων...όχι να λείπουν κάτι εκατομμύρια από το ΕΣΥ και να θέσουν μερικούς σε διαθεσιμότητα ή να μην προσλάβουν άλλους.

Το κράτος έχει πάρα πολλούς τρόπους να φέρει έσοδα...αλλά επειδή μιλάμε πάλι για το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ...όποιον φυσικό πόρο έχουμε και θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί για να έχει έσοδα....τον έχουν πιάσει εργολαβία 10 όμιλοι...και τα έσοδα πάνε σε αυτούς...και το κράτος παίρνει ότι αυτοί αποφασίζουν να δώσουν σε φόρους.

Δεν χρειάζεται να εμβαθύνει πολύ κανείς για να καταλάβει ότι η ''κοινωνική πολιτική'' που γίνεται δεν βασίζεται σε κάποιο ισοζύγιο...το ισοζύγιο είναι συνέχεια αρνητικό και γίνονται ενέσεις ρευστότητας απέξω. Όταν ζορίζουν οι κώλοι δίνονται κάποια χρήματα για να μην καταρρεύσει η οικονομία και την τρύπα την αφήνουν ανοιχτεί να κλείσει με τα επόμενα δάνεια που θα δημιουργήσουν άλλη τρύπα. Γιαυτό το 2009 είχαμε χρέος 180 δις (αν θυμάμαι σωστά) και σήμερα 400.

Δεν οδεύει σε καμία σωστή κατεύθυνση αλλά αυτό δεν οφείλεται μόνο στα κοράκια που κυβερνάνε και τα αφεντικά απο έξω....όλη η παγκόσμια οικονομία έτσι πάει πλέον...οδεύει προς την εκτόνωση....αυτό είναι περισσότερο εμφανές σε φτωχές χώρες όπως εμείς και λιγότερο σε πιο πλούσιες όπως για παράδειγμα οι ΗΠΑ. Αλλά ένα ωραίο πρωί και αυτοί θα ξυπνήσουν και θα δουν τις καταθέσεις τους να γίνονται καπνός.
Η κατάργηση της μονιμότητας ήταν αίτημα του κόμματος για το διαδίκτυο .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

:grin::grin::cheesy::cheesy::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes:
γι αυτό όλοι λατρεύουν ζαν !!
Μέχρι τρίτη θέση προβλέπεται μεταλλιο!
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.610
Like
21.968
Πόντοι
5.006
Ρε αμόρφωτε και αστοιχείωτε χασοδίκη !

:2funny:
:2funny::2funny::2funny:

Έλεγες ότι θα είναι χειρότερα στη Σουηδία !

τυπε θυμασαι που στον μηνα πανω που εσκασε το θεμα του κοβιντ, ειχες ποσταρει τηλεφωνο απο ενα εργοστασιο στο βελγιο και ελεγες σε ολους παρτε χλωροκινη να σωθειτε???? :think::2funny:
πιστευεις οτι με καθημερινα ηλεκτροσοκ και κρυα ντουζ εχεις καμια ελπιδα? :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom