Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Ρε τύπε .... το αποδεικνύει το 99.99% των καταναλωτών στα σούπερ μάρκετ. Που παίρνει σκατά ετικέτας. Ο κόσμος τρώει σκατά.
Και μάλιστα .... σε δήθεν ακριβά σούπερ μάρκετ και ακριβές περιοχές .................

Σκατά τρώνε.

Τι θες; Να τρώνε πατατόφλουδες και μπομπότα από χαρούπια και να μένουν σε χαρτόκουτα ;;;;;;

Ετσι φαινεται να ειναι. Ο κοσμος αγοραζει ολο και περισσοτερο τετοια προιοντα.
Εγω δεν τα αγοραζω ποτε επειδη τα θεωρω κατωτερης ποιοτητας.
Προτιμω να παρω γνωστα προιοντα που ποιοτικως μου κανουν, παρα τα ιδιωτικης ετικετας.

Μου ειχε πει μια γνωστη που αγορασε κακαο ιδιωτικης ετικετας για φθηνοτερα, αντι ΙΟΝ, ΓΙΩΤΗΣ, οτι ηταν σαν...χωμα.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.791
Like
746
Πόντοι
96
Ρε τύπε .... το αποδεικνύει το 99.99% των καταναλωτών στα σούπερ μάρκετ. Που παίρνει σκατά ετικέτας. Ο κόσμος τρώει σκατά.
Και μάλιστα .... σε δήθεν ακριβά σούπερ μάρκετ και ακριβές περιοχές .................

Σκατά τρώνε.

Τι θες; Να τρώνε πατατόφλουδες και μπομπότα από χαρούπια και να μένουν σε χαρτόκουτα ;;;;;;
ειδες Ζελικαρα τι τους ετοιμαζουν?

ο κατρουγκαλος φταιει λεμε:2funny::2funny::2funny:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Αν ηταν εδω ο Νταιμα θα τον ρωτουσα αν εχει αγορασει ποτε ντοματακι ιδιωτικης ετικετας, ΑΒ κλπ.
Δεν εχω δοκιμασει ποτε. Παιρνω Πουμαρο, ΚΥΚΝΟΣ.
Τα ιδιωτικης ετικετας εχουν μιση τιμη απο τα αλλα.
Απορια το εχω.
Χρωματισμενο κοκκινο νερο ειναι αντι για ντοματακι;
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336

Ετσι φαινεται να ειναι. Ο κοσμος αγοραζει ολο και περισσοτερο τετοια προιοντα.
Εγω δεν τα αγοραζω ποτε επειδη τα θεωρω κατωτερης ποιοτητας.
Προτιμω να παρω γνωστα προιοντα που ποιοτικως μου κανουν, παρα τα ιδιωτικης ετικετας.

Μου ειχε πει μια γνωστη που αγορασε κακαο ιδιωτικης ετικετας για φθηνοτερα, αντι ΙΟΝ, ΓΙΩΤΗΣ, οτι ηταν σαν...χωμα.
αναλογα το προιον.
κατι μακαρονια και κατι ρυζια δεν εχουν διαφορα. Τουλαχιστον εγω δεν καταλαβαινω διαφορα. Ενας γνωστος μου ειχε πει αλλωστε, οτι οι ιδιωτικες μαρκες δεν εχουν σε ολα τα προιοντα παραγωγη/επεξεργασια, απλα συσκευαζουν με καποια καλη συμφωνια το περισσευμα απο το ιδιο προιον που πληρωνεις διπλη τιμη.
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.525
Like
3.846
Πόντοι
456
Αν ηταν εδω ο Νταιμα θα τον ρωτουσα αν εχει αγορασει ποτε ντοματακι ιδιωτικης ετικετας, ΑΒ κλπ.
Δεν εχω δοκιμασει ποτε. Παιρνω Πουμαρο, ΚΥΚΝΟΣ.
Τα ιδιωτικης ετικετας εχουν μιση τιμη απο τα αλλα.
Απορια το εχω.
Χρωματισμενο κοκκινο νερο ειναι αντι για ντοματακι;
Πρεπει να καταλαβεις το πως βγαινει η κοστολογηση στα προιοντα και τι ποσοστο επι της τιμης ειναι η αξια του προιοντος .
Θα σου φυγει το σαγονι τυπε και μονο τοτε θα καταλαβεις την ιδιωτικη ετικετα.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.556
Like
72.939
Πόντοι
12.756
Πρεπει να καταλαβεις το πως βγαινει η κοστολογηση στα προιοντα και τι ποσοστο επι της τιμης ειναι η αξια του προιοντος .
Θα σου φυγει το σαγονι τυπε και μονο τοτε θα καταλαβεις την ιδιωτικη ετικετα.
για πες μας .. να μαθαινει και ο κοσμος
Μπορει να μπει και ο Daima
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Πρεπει να καταλαβεις το πως βγαινει η κοστολογηση στα προιοντα και τι ποσοστο επι της τιμης ειναι η αξια του προιοντος .
Θα σου φυγει το σαγονι τυπε και μονο τοτε θα καταλαβεις την ιδιωτικη ετικετα.
Σωστο αυτο.
Αλλα εσυ θες να πεις οτι ποιοτικα θα προτιμησεις να παρεις ντοματακι ψιλοκομμενο ιδιωτικης ετικετας αντι ΚΥΚΝΟΣ, η το πανακριβο ΖΑΝΑΕ κονκασε;
Θα προτιμησεις να παρεις κακαο ΑΒ, αντι ΓΙΩΤΗΣ;
Μπεσαμελ ΑΒ αντι ΓΙΩΤΗΣ;
Χλωρινη ΑΒ αντι Κλινεξ;

Αφου οπως το λες, ο,τι ειναι το ενα, ειναι και το αλλο.
Οχι, για μενα ειναι και ποιοτικη η διαφορα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Αν ηταν εδω ο Νταιμα θα τον ρωτουσα αν εχει αγορασει ποτε ντοματακι ιδιωτικης ετικετας, ΑΒ κλπ.
Δεν εχω δοκιμασει ποτε. Παιρνω Πουμαρο, ΚΥΚΝΟΣ.
Τα ιδιωτικης ετικετας εχουν μιση τιμη απο τα αλλα.
Απορια το εχω.
Χρωματισμενο κοκκινο νερο ειναι αντι για ντοματακι;
κανονικα ειναι.
βασικα ρε μαγκες, αμα τσεκαρετε την ετικετα με τα συστατικα, θα δειτε τι εχει μεσα.
απορια το χεις και δεν εχεις δοκιμασει απο περιεργεια να αγορασεις μια σαλτσα; ουτε 1 ευρω δεν εχει, παρε δοκιμασε, αν δεν σαρεσει μην ξαναπαρεις.

Ολα τα ιδια σκατα ειναι, τιγκα στο συντηρητικο. Εγω αγοραζω ντοματες, και αν τυχει και δω οτι πανε να χαλασουν, τις χωνω μιξερ, και σε μεριδες στην καταψυξη. Και γενικα σε τετοια προιοντα προτιμω την πρωτη υλη που τουλαχιστον βλεπω τι τρωω. Μου εφερε μια φορα ενας φιλος κατι σκονες σκορδου και κατι τετοια, γιατι; παρε σκορδο ρε παπαρα :tooth:

Μας ταιζουν σκατα απο παντου, το εχω ξαναπει, δεν εχουμε ιδεα τι τρωμε. Οι ελεγχοι υπαρχουν για να επιβεβαιωσουν οτι δεν θα πεθανεις απο μια μεριδα. Αλλα μακροπροθεσμα οι καρκινοι στομαχου-εντερου απο τους καρκινους που τρωμε, θεριζουν. Ξερει νομιζεις ο μεσος ελληνας να κοιταξει τα συστατικα και να καταλαβει ποσα προσθετα/συντηρητικα εχει μεσα;
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
κανονικα ειναι.
βασικα ρε μαγκες, αμα τσεκαρετε την ετικετα με τα συστατικα, θα δειτε τι εχει μεσα.
απορια το χεις και δεν εχεις δοκιμασει απο περιεργεια να αγορασεις μια σαλτσα; ουτε 1 ευρω δεν εχει, παρε δοκιμασε, αν δεν σαρεσει μην ξαναπαρεις.

Ολα τα ιδια σκατα ειναι, τιγκα στο συντηρητικο. Εγω αγοραζω ντοματες, και αν τυχει και δω οτι πανε να χαλασουν, τις χωνω μιξερ, και σε μεριδες στην καταψυξη. Και γενικα σε τετοια προιοντα προτιμω την πρωτη υλη που τουλαχιστον βλεπω τι τρωω. Μου εφερε μια φορα ενας φιλος κατι σκονες σκορδου και κατι τετοια, γιατι; παρε σκορδο ρε παπαρα :tooth:

Μας ταιζουν σκατα απο παντου, το εχω ξαναπει, δεν εχουμε ιδεα τι τρωμε. Οι ελεγχοι υπαρχουν για να επιβεβαιωσουν οτι δεν θα πεθανεις απο μια μεριδα. Αλλα μακροπροθεσμα οι καρκινοι στομαχου-εντερου απο τους καρκινους που τρωμε, θεριζουν. Ξερει νομιζεις ο μεσος ελληνας να κοιταξει τα συστατικα και να καταλαβει ποσα συντηρητικα εχει μεσα;
Κοιτα, επι εποχης σουπερ μαρκετ DIA που μολις ειχε ανοιξει, εφερε ο πατερας μου σπιτι να δοκιμασουμε σοκολατα DIA και κρεμες DIA αυτα που ειναι η 4αδα του ψυγειου.
Αηδια. Του λεω του πατερα μου, προτιμω να παρεις μια σοκολατα αμυγδαλου ΙΟΝ, οπως παντα, παρα να μου παρεις 2 τετοιες σοκολατες. Το ιδιο και οι κρεμες του ψυγειου. Ολο συντηρητικα.
Απο τοτε δεν προτιμω ποτε τετοια προιοντα.
Ειναι και ο λογος γιατι δεν παταω ποτε σε lidl.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Σωστο αυτο.
Αλλα εσυ θες να πεις οτι ποιοτικα θα προτιμησεις να παρεις ντοματακι ψιλοκομμενο ιδιωτικης ετικετας αντι ΚΥΚΝΟΣ, η το πανακριβο ΖΑΝΑΕ κονκασε;
Θα προτιμησεις να παρεις κακαο ΑΒ, αντι ΓΙΩΤΗΣ;
Μπεσαμελ ΑΒ αντι ΓΙΩΤΗΣ;
Χλωρινη ΑΒ αντι Κλινεξ
το κακαο ειναι ιδιαιτερο προιον. Γιατι εχει διαφορα φρεσκο/μπαγιατικο, εχει διαφορα στο αρωμα, εχει διαφορα στη συσταση (να διαλυεται ευκολα) κτλ. Παιρνεις οποιο σου αρεσει γευστικα. Αν το μουφα, ειναι "μουφα", απλα δεν το παιρνεις (μονο ΙΟΝ μεταξυ μας, στηριζουμε και την φαληριωτικη επιχειρηση).

Η μπεσαμελ ειναι κατι που φτιαχνεις μονος σου, σε 5 λεπτα. τσεκαρε μια συνταγη online, αυγο γαλα βουτυρο ειναι. Οι ετοιμες σκονες ειναι για το πουτσο ολες.

Στην χλωρινη ρε τυπε, τι διαφορα καταλαβαινεις αν ειναι κλινεξ ή σκατεξ; Μυριζει καλυτερα; Καθαριζει καλυτερα; καθαριζει λευκαινει απολυμαινει; Αν βλεπεις διαφορα, παω πασο, παρε κλινεξ. αμα το κανεις ψυχαναγκαστικα ομως χωρις να δοκιμασες την σκατεξ και χωρις να συγκρινες, ε τοτε πληρωνεις κερατιατικα
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Κοιτα, επι εποχης σουπερ μαρκετ DIA που μολις ειχε ανοιξει, εφερε ο πατερας μου σπιτι να δοκιμασουμε σοκολατα DIA και κρεμες DIA αυτα που ειναι η 4αδα του ψυγειου.
Αηδια. Του λεω του πατερα μου, προτιμω να παρεις μια σοκολατα αμυγδαλου ΙΟΝ, οπως παντα, παρα να μου παρεις 2 τετοιες σοκολατες. Το ιδιο και οι κρεμες του ψυγειου. Ολο συντηρητικα.
Απο τοτε δεν προτιμω ποτε τετοια προιοντα.
Ειναι και ο λογος γιατι δεν παταω ποτε σε lidl.
ναι τυπε, ειπα αναλογα το προιον.
προφανως τα ετοιμα προς καταναλωση προιοντα θα ειναι σκατενια αν ειναι τα πιο φτηνα. κρουασαν, χυμοι, κοακολα, μπυρες, σοκολατες κτλ αυτα τα παιρνεις μαρκα, κι ας υπαρχουν και στο 1/10 της τιμης.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
τελος παντων, αγοραστε οτι θελετε μαγκες. Μην καταντησετε σαν τον παππου μου που αγοραζε τα παντα τριπλη τιμη επειδη ετσι του εμαθε το ΠΑΣΟΚ, ενω η συνταξη του καταντησε μετα τα 2010s λιγοτερη απο επιδομα ανεργιας.

Εγω ενα πραγμα εμαθα σαν εργενης φοιτητης.
Οτι μπορεις να παρεις απο λαικη, παρτο απο λαικη, οτι μπορεις να παρεις απο κρεοπωλειο, παρτο απο το κρεοπωλειο.
Το σουπερμαρκετ εχει την χειριστη ποιοτητα στην ανωτερη τιμη σε κρεας και λαχανικα.

Στα υπολοιπα, οτι γουσταρει η ψυχη σου πληρωσε. Θες σακουλα sanitas, χλωρινη clinex, καθαριστικο ajax, σαπουνι dettol? πολυ καλα, σκαστα και μην παραπονιεσαι για την τιμη. εσυ τους ταιζεις, εσυ κρατας την τιμη εκει που ειναι.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.691
Like
6.385
Πόντοι
2.356
Σωστο αυτο.
Αλλα εσυ θες να πεις οτι ποιοτικα θα προτιμησεις να παρεις ντοματακι ψιλοκομμενο ιδιωτικης ετικετας αντι ΚΥΚΝΟΣ, η το πανακριβο ΖΑΝΑΕ κονκασε;
Θα προτιμησεις να παρεις κακαο ΑΒ, αντι ΓΙΩΤΗΣ;
Μπεσαμελ ΑΒ αντι ΓΙΩΤΗΣ;
Χλωρινη ΑΒ αντι Κλινεξ;

Αφου οπως το λες, ο,τι ειναι το ενα, ειναι και το αλλο.
Οχι, για μενα ειναι και ποιοτικη η διαφορα.
Γενικά δε βγάζεις άκρη με αυτά. Γνωστές εταιρείες κάνουν και φασοναδικο προϊόν για τα ιδιωτικής ετικετας. Κοιτάς τα συστατικά, τα ίδια. Κοιτας το εργοστάσιο παραγωγής το ιδιο. Κοιτάς την τιμή, μεγάλη διαφορά. Ειδικά στα απορρυπαντικά γίνεται χαμός. Παίζει το ίδιο εργοστάσιο να συσκευαζει για τις μισές μπράντες και τις μισές ιδιωτικής ετικέτας της αγοράς. Αν ο Τοττης παράξει γκοφρετα φασον δε θα βάλει σκουπίδια μέσα. Οτι βάζει και στη σερενάτα θα βαλει. Σε διαφορετική αναλογία μπορεί, αλλά δε θα είναι και για πέταμα. Που παράγει για πολλούς και σκοπεύει να αυξήσει και άλλο τον τζίρο από παραγωγή ιδιωτικής ετικέτας.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.907
Like
4.233
Πόντοι
506
Ρε τύπε .... το αποδεικνύει το 99.99% των καταναλωτών στα σούπερ μάρκετ. Που παίρνει σκατά ετικέτας. Ο κόσμος τρώει σκατά.
Και μάλιστα .... σε δήθεν ακριβά σούπερ μάρκετ και ακριβές περιοχές .................

Σκατά τρώνε.

Τι θες; Να τρώνε πατατόφλουδες και μπομπότα από χαρούπια και να μένουν σε χαρτόκουτα ;;;;;;
Εγώ πάντως απο Θανοπουλο μεχρι λιντλ κατελήξα στο λιντλ για καφε φιλτρου. Μακράν οτι καλύτερο.
Μαλιστα σε μερικα καταστήματα εχουν βαλει και σταθμούς δωρεάν φόρτισης ηλεκτρικών. Πάνε οι λεφταδες με τα Tesla οχι για να ψωνίσουν αλλα για να φορτισουν τσαμπα
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.469
Πόντοι
8.846
Τουλάχιστον εσύ δείχνεις να είσαι μορφωμένος, με ευφράδεια λόγου και προοδευτική επιχειρηματολογία.
Εμένα μου μοιάζει για επιτηδευμένη συμπεριφορά.
Τόνι μυρίζομαι...
Ή κανά ταγάρι, που λένε στο χωριό μου, δλδ ζαν...
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.469
Πόντοι
8.846
Ρε τύπε .... το αποδεικνύει το 99.99% των καταναλωτών στα σούπερ μάρκετ. Που παίρνει σκατά ετικέτας. Ο κόσμος τρώει σκατά.
Και μάλιστα .... σε δήθεν ακριβά σούπερ μάρκετ και ακριβές περιοχές .................

Σκατά τρώνε.

Τι θες; Να τρώνε πατατόφλουδες και μπομπότα από χαρούπια και να μένουν σε χαρτόκουτα ;;;;;;
Μια χαρα τρώει όλη η ελλάδα.
Από τους πλέον παχύσαρκους λαούς είμαστε.
Άλλο...
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.766
Κριτικές
1
Like
7.030
Πόντοι
1.056
Ασχετος ή ψευτης τύπε?

Να σε ενημερωσω λοιπον, οτι η κυβερνηση Σαμαρα-Βενιζελου εβαλε για πρωτη φορα εθελοντικη φορολογηση στους εφοπλιστες 140 εκατομμυρια ευρω. Το 2013.
Το 2019 ο Τσιπρας το πηγε 40 εκατομμυρια. Το γνωριζεις αυτο?
Το γνωριζεις, ή οχι? Και ερχεσαι να μας πεις οτι ειχε επιβαλει ο Συριζα...75% φορολογηση στους εφοπλιστές και το αλλαξε η ΝΔ?

Πες μου λοιπον, τι εισαι, ασχετος ή ψευτης? Περιμενω απαντηση.
Α, και θελω το βιντεο του Αδωνη που ειπες οτι υπαρχει. Ρωτα κανεναν διπλα σου εκει στην Κουμουνδούρου που βρισκεσαι, πού θα το βρεις. Αν το βρεις. Εκτος αν τετοια ωρα ειστε μονοβάρδιες.

Ο λογος που γράφτηκα εδω ηταν γιατι εχω γαμησει καποια τεμάχια,απο κριτικες ορθές μελών.Αφου εφαγα μια φόλα,ειπα να μπω εδω μεσα να το γραψω για μελλοντικούς πελατες,ωστε να μην χάσουν τα λεφτα τους.

Σε καμμια περιπτωση,για να πρεπει να αποδείξω σε ενα nickname alex71 διαφορες ασυναρτησίες που μ ζητάει.

Να εισαι καλα,να γαμας καλα!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.556
Like
72.939
Πόντοι
12.756
ΕΛΑ ΝΑ ΞΥΠΝΑΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ

Drums Drumming GIF
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom