Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.556
Like
72.944
Πόντοι
12.756
καλα ρε μαλακες θεωρειται εξωφρενικο ενας 30αρης να εχει 5-10 χιλιαρικα στην ακρη???:think::confused:
πιτσιρικας ανοιξε λογιστικο γραφειο της πουτσας σε περιοχη της πουτσας και με γονεις μπατιρηδες...με κατι επιπλα απο τα ικεα....ε μπηκε και σε ενα εσπα για νεους ελευθερους επαγγελματιες και πηρε και 15 χιλιαρικα τα οποια εχει στην τραπεζα...

Τακη κουλαρε λιγο , επειδη εσυ βρηκες καμια 10αρια πιτσιρικαδες με 5χιλιαρικα απο ΕΣΠΑ δεν παει να πει τίποτα.
 

Studiakias99

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2023
Μηνύματα
505
Κριτικές
1
Like
494
Πόντοι
26
Έλα Ξυδάκι.. 100 δις η παιδική χαρά Αλέκου Γιάνη
Το Ξυδάκι σου κ σε άλλη παραλία.. πάρε μαζί κ τον ψυχακια που ποιος ξέρει τι σκόνες έχει ρουφήξει κ βλέπει δράκους
Βρε άντε παράτα μας νεοδημοκρατη που θα κρίνεις εσύ εμένα ενώ υποστηρίζεις τους αλήτες που κατάστρεψαν τη χώρα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.355
Like
22.964
Πόντοι
5.506
Μήπως είσαι ταγματασφαλίτης, Χίτης , νερο-Χίτης, Nerochitis

:2funny: :2funny: :2funny:

που υποστηρίζεις την ιδιωτικοποίηση του νερού

μάθε ότι σε όλο τον κόσμο οι άνθρωποι τονίζουν ότι

water-is-a-right_3c635f050cb31d2c1b2a7d249bd06d4a-1170x777.jpg


Πόσο μπέρδεμα υπάρχει στο μυαλό σου

:2funny::2funny::2funny::2funny:


Τα μνημόνια υπογράφτηκαν διότι μας χρεωκόπησε το Κλεφτο-Πασοκ
και η Κλεφτο-Νέα Δημοκρατία, ιδίως την περίοδο 2004- 2009

%CE%A8%CE%91%CE%9B%CE%99%CE%94%CE%91_%CE%9F%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%9D%CE%9F%CE%9C%CE%99%CE%91.jpg





Εσύ περιμένεις την Κλεφτο- Νέα Δημοκρατία , που καταχρέωσε την Ελλάδα
και πήγε τώρα και η Κούλα το χρέος στα 400 δις
και επιπλέον το χρέος του κόμματος της ΝΔ πήγε στα 400 εκ. ,

..... να σώσει την Ελλάδα !

:2funny:

:2funny::2funny::2funny:


Η Κούλα έφαγε τα 37 δις που άφησε ο Συριζα, έφαγε και την βοήθεια της ΕΕ για το covid 19
και μετά δανείστηκε πολλά δις και καταχρέωσε την Ελλάδα

Τις απόψεις σου έχει και ο κάτω συνειδητοποιημένος οπαδός της ΝΔ :2funny: :2funny:


720.jpg
:2funny::2funny::2funny:


Κάτσε να διαβάσεις την επιστολή του πρώην Υπουργού Αλέκου Παπαδόπουλου
για το ΚΡΑΤΙΚΟ ΧΡΕΟΣ


πριν κα΄νεις την προπαγάνδα σου :2funny:

Ο τρόπος που γράφεις είναι πολύ όμοιος με την Μπαρόκα
την ανακουφίστρια , και δύσκολα μπορείς να υποστηρίξεις
ότι δεν είσαι κλώνος της.
Η κριτική σου για τα FKΚ φαίνεται να είναι ψεύτικη
και αντιγραφή - συνδυασμός από κριτικές άλλων !
ΔΕΝ ανέφερες όνομα γυναίκας που πήρες
διότι απλούστατα φαίνεται να είναι ψεύτικη η κριτική ! :2funny:
Επειγοντως στο Δαφνι.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.500
Like
4.673
Πόντοι
1.706
ρε τυπε ενας καθηγητης λυκειου επαιρνε 1500 ευρω απο το λυκειο και αλλα τοσα και παραπανω απο τα ιδιαιτερα...δηλαδη με 3000 ευρω το μηνα...χώρια ποσα εβγαζε η γυναικα.....δεν του εμεινε τιποτα επειδη εδινε 10 ευρω στο κουρεμα και αλλα 10 ευρω στην μπριζολα????
κατι μας κρυβεις τυπε...3 χιλιαρικα το μηνα ειναι παραπανω απο την συνταξη του αγαπημενου σου δεητζη...
:sunglasses::sunglasses::sunglasses::sunglasses:
Περίεργα πράγματα.
Είστε στην τέταρτη ερωταπόκριση και ακόμη δε σε ρώτησε τι αμάξι έχεις.
Τι διάλο, σε κατατονία είναι σήμερα;
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.761
Like
6.241
Πόντοι
1.406
Τακη κουλαρε λιγο , επειδη εσυ βρηκες καμια 10αρια πιτσιρικαδες με 5χιλιαρικα απο ΕΣΠΑ δεν παει να πει τίποτα.
μωρε πολλοι εχουμε παρει τετοιες μικρες επιδοτησεις,αλλα σιγα μη μεινανε στην τραπεζα,τους γαμησαμε τη μανα:2funny:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.556
Like
72.944
Πόντοι
12.756
μωρε πολλοι εχουμε παρει τετοιες μικρες επιδοτησεις,αλλα σιγα μη μεινανε στην τραπεζα,τους γαμησαμε τη μανα:2funny:
α μπραβο , βγηκε ο Τακης να μας πει για 30αρηδες με 10χιλιαρικα στην τραπεζα
Εδω ρε μαλακα μενουν ακόμα στην μανα τους , θα εχουν 10Κ στην τράπεζα

Να γαμησω εγω μεσαια ταξη του Τακη
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.750
Like
17.900
Πόντοι
3.656
α μπραβο , βγηκε ο Τακης να μας πει για 30αρηδες με 10χιλιαρικα στην τραπεζα
Εδω ρε μαλακα μενουν ακόμα στην μανα τους , θα εχουν 10Κ στην τράπεζα

Να γαμησω εγω μεσαια ταξη του Τακη


Για να μην τον κατηγορώ άδικα. Ξέρω 30ρηδες με λεφτά στην τράπεζα. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΘΕΝΟΙ.
Στο Λύκειο , που οι νορμάλ , όταν τους έδιναν/έστελναν 100ρικα παππούδια, πήγαιναν στούντιο , μασατζίδικα κτλ
αυτοί τα βάζαν στην τράπεζα.

Οι πουτάνες τρώνε πολλά λεφτά. Οι γκόμενες πιο πολλά. Οι πουτανογκόμενες ... γάμησέ τα .......


Αν τον δουλεύαμε στο χειροκίνητο ......... θα είχαμε χοντρές καταθέσεις όλοι.
Ίσως και χοντρές γυναίκες.


Δεν θα γράφαμε εδώ όμως !
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.607
Like
21.960
Πόντοι
5.006
Εισαι εκτος πραγματικοτητας Τακη

Δεν ξερω για επαρχία , αλλα εδω Αθηνα οι 30αρηδες με πανω κατω 10Κ σε δικο τους λογαριασμου ειναι πολυ λιγοι Τακη μου , μπορει και ελαχιστοι.

Γνωριζω πολυ πιο προσφατα στοιχεια προσωπικα εγω , αλλα θα σου βαλω καποια που βρηκα που ειναι του 2020, τι λενε αυτα .. ( δεν μπορει σε 3 χρόνια να πλουτισαν ολοι οι νεοι )

Τα μεγαλύτερα ποσά είναι συγκεντρωμένα σε ηλικίες άνω των 65 ετών, ενώ πάνω από τις μισές καταθέσεις ανήκουν μόλις στο 1,8% των καταθετών. Οι 7 στους 10 έχουν κάτω από 1.000 ευρώ, εκ των οποίων σχεδόν οι μισοί λογαριασμοί είναι μηδενικοί. Στα χαμηλότερα κλιμάκια βρίσκονται νέοι, άνεργοι και εργαζόμενοι του ιδιωτικού τομέα

Συνομιλώντας με τραπεζικά στελέχη, που έχουν εικόνα της λιανικής τραπεζικής, προκύπτει η συγκλίνουσα εκτίμηση ότι το 50% των καταθετών αυτών είχαν σχεδόν μηδενικές καταθέσεις ή το πολύ μέχρι 100 ευρώ. Από 100 μέχρι 1000 ευρώ είχε το υπόλοιπο 50% του συγκεκριμένου κλιμακίου, δηλαδή περίπου το 30-35% των καταθετών.


Μηδέν έως 1.000 ευρώ​

Σε αυτά τα χαμηλά κλιμάκια ανήκουν κυρίως αρκετά νέοι, φοιτητές, μισθωτοί του ιδιωτικού τομέα και άνεργοι. Αυτή είναι η κύρια μάζα του 71,9% των καταθέσεων από μηδέν έως 1.000 ευρώ που αντιστοιχούν σε μόλις το 1,7% της συνολικής αξίας των αποταμιεύσεων. Σε αυτό το κλιμάκιο συγκεντρώνονται οι περισσότεροι αδρανείς λογαριασμοί. Ενδιαφέρουσα είναι η εκτίμηση ότι 1 καταθέτης στους 10 αυτού του κλιμακίου είτε έχει ξεχάσει ότι έχει λογαριασμό είτε δεν γνωρίζει καν ότι είναι δικαιούχος.

Μεσαία και υψηλά κλιμάκια​

Στα χαμηλά επίπεδα των μεσαίων κλιμακίων συναντάμε νέα ζευγάρια δημοσίων υπαλλήλων και ενστόλων, ελεύθερους επαγγελματίες και ιδιωτικούς υπαλλήλους άνω των 40-45 ετών. Όσο αυξάνονται τα ποσά, αυξάνεται ο μέσος όρος ηλικίας, το πλήθος των στελεχών στον ιδιωτικό τομέα και των ελευθέρων επαγγελματιών. Στα μεσαία προς ανώτερα κλιμάκια, η κύρια μάζα αποτελείται από ηλικίες άνω των 65 ετών, συνταξιούχους, στελέχη επιχειρήσεων, ελεύθεροι επαγγελματίες και επιχειρηματίες.


ξανα πες μου για μεσαία τάξη τωρα

αυτη τι ερευνα ειναι δηλαδη? μετραει μονο τους ατομικους λογαριασμους???μετραει μονο το πρώτο ονομα????
απο οτι ειδα, εχει μεσα και φοιτητες και ανεργους...

τεσπα, εγω απο οσους ξερω, το θεωρω σχεδον αδυνατο, ζευγαρι 30αρηδων που εργαζονται, να μην εχουν τουλαχιστον 5 χιλιαρικα στην τραπεζα....
εγω οσους ξερω με μηδενικους λογαριασμους ειναι κατι σερβιτορους ή βοηθους σε συνεργειο αυτοκινητων απο φτωχες οικογενειες που δεν τους δωσανε τιποτα...αλλα δεν μιλαμε για αυτους...αυτοι δεν ειναι μικρομεσαιοι που ειπα....αυτοι ειναι φτωχοι....
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Εισαι εκτος πραγματικοτητας Τακη

Δεν ξερω για επαρχία , αλλα εδω Αθηνα οι 30αρηδες με πανω κατω 10Κ σε δικο τους λογαριασμου ειναι πολυ λιγοι Τακη μου , μπορει και ελαχιστοι.

Γνωριζω πολυ πιο προσφατα στοιχεια προσωπικα εγω , αλλα θα σου βαλω καποια που βρηκα που ειναι του 2020, τι λενε αυτα .. ( δεν μπορει σε 3 χρόνια να πλουτισαν ολοι οι νεοι )

Τα μεγαλύτερα ποσά είναι συγκεντρωμένα σε ηλικίες άνω των 65 ετών, ενώ πάνω από τις μισές καταθέσεις ανήκουν μόλις στο 1,8% των καταθετών. Οι 7 στους 10 έχουν κάτω από 1.000 ευρώ, εκ των οποίων σχεδόν οι μισοί λογαριασμοί είναι μηδενικοί. Στα χαμηλότερα κλιμάκια βρίσκονται νέοι, άνεργοι και εργαζόμενοι του ιδιωτικού τομέα

Συνομιλώντας με τραπεζικά στελέχη, που έχουν εικόνα της λιανικής τραπεζικής, προκύπτει η συγκλίνουσα εκτίμηση ότι το 50% των καταθετών αυτών είχαν σχεδόν μηδενικές καταθέσεις ή το πολύ μέχρι 100 ευρώ. Από 100 μέχρι 1000 ευρώ είχε το υπόλοιπο 50% του συγκεκριμένου κλιμακίου, δηλαδή περίπου το 30-35% των καταθετών.


Μηδέν έως 1.000 ευρώ​

Σε αυτά τα χαμηλά κλιμάκια ανήκουν κυρίως αρκετά νέοι, φοιτητές, μισθωτοί του ιδιωτικού τομέα και άνεργοι. Αυτή είναι η κύρια μάζα του 71,9% των καταθέσεων από μηδέν έως 1.000 ευρώ που αντιστοιχούν σε μόλις το 1,7% της συνολικής αξίας των αποταμιεύσεων. Σε αυτό το κλιμάκιο συγκεντρώνονται οι περισσότεροι αδρανείς λογαριασμοί. Ενδιαφέρουσα είναι η εκτίμηση ότι 1 καταθέτης στους 10 αυτού του κλιμακίου είτε έχει ξεχάσει ότι έχει λογαριασμό είτε δεν γνωρίζει καν ότι είναι δικαιούχος.

Μεσαία και υψηλά κλιμάκια​

Στα χαμηλά επίπεδα των μεσαίων κλιμακίων συναντάμε νέα ζευγάρια δημοσίων υπαλλήλων και ενστόλων, ελεύθερους επαγγελματίες και ιδιωτικούς υπαλλήλους άνω των 40-45 ετών. Όσο αυξάνονται τα ποσά, αυξάνεται ο μέσος όρος ηλικίας, το πλήθος των στελεχών στον ιδιωτικό τομέα και των ελευθέρων επαγγελματιών. Στα μεσαία προς ανώτερα κλιμάκια, η κύρια μάζα αποτελείται από ηλικίες άνω των 65 ετών, συνταξιούχους, στελέχη επιχειρήσεων, ελεύθεροι επαγγελματίες και επιχειρηματίες.


ξανα πες μου για μεσαία τάξη τωρα
ειναι κολπο φιλε. Εμεις η μεσαια ταξη δεν αφηνουμε τιποτα στην τραπεζα.
Εγω προσωπικα εχω μοιρασμενη την περιουσια μου σε 8 στοιχηματικες. Δεν υπαρχει καλυτερη φυλαξη (και επενδυση) των χρηματων μου.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.750
Like
17.900
Πόντοι
3.656
τεσπα, εγω απο οσους ξερω, το θεωρω σχεδον αδυνατο, ζευγαρι 30αρηδων που εργαζονται, να μην εχουν τουλαχιστον 5 χιλιαρικα στην τραπεζα....
εγω οσους ξερω με μηδενικους λογαριασμους ειναι κατι σερβιτορους ή βοηθους σε συνεργειο αυτοκινητων απο φτωχες οικογενειες που δεν τους δωσανε τιποτα...αλλα δεν μιλαμε για αυτους...αυτοι δεν ειναι μικρομεσαιοι που ειπα....αυτοι ειναι φτωχοι....
Ρε τύπε .... ξέρω άτομα που είχαν κληρονμήσει 20ακίνητα σε ακριβά προάστεια.
Και δεν έχουν μαντήλι να κλάψουν τώρα.

Τα μπιστόλιασαν όλα. Τον καιρό όμως που παίζαν .... "απλές κοπέλες 100€/ώρα - μοντέλα 140€/ώρα χωρίς κώλο "

τον έβρεχαν σε μερικές δεκάδες κάθε μήνα .......... 3ωρα και 4ωρα ....
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.607
Like
21.960
Πόντοι
5.006
Ρε τύπε .... ξέρω άτομα που είχαν κληρονμήσει 20ακίνητα σε ακριβά προάστεια.
Και δεν έχουν μαντήλι να κλάψουν τώρα.

Τα μπιστόλιασαν όλα. Τον καιρό όμως που παίζαν .... "απλές κοπέλες 100€/ώρα - μοντέλα 140€/ώρα χωρίς κώλο "

τον έβρεχαν σε μερικές δεκάδες κάθε μήνα .......... 3ωρα και 4ωρα ....

ρε τον πουστη με τα παραδειγματα του...:confused::smiling-face-with-heart-eyes:
δεν μιλαμε για αυτους που τρωγανε 5 χιλιαρικα τον μηνα σε κολ γκερλ!!!!
μιλαμε για τον μεσο ορο....
δηλαδη ο,τι και να πουμε, θα μας πετας και ενα παραδειγμα του στυλ "ξερω και εναν που εχασε 1,5 μυριο στο διπλό της γέοβιλ" ρε γαμημενε?????:2funny:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
ρε τον πουστη με τα παραδειγματα του...:confused::smiling-face-with-heart-eyes:
δεν μιλαμε για αυτους που τρωγανε 5 χιλιαρικα τον μηνα σε κολ γκερλ!!!!
μιλαμε για τον μεσο ορο....
δηλαδη ο,τι και να πουμε, θα μας πετας και ενα παραδειγμα του στυλ "ξερω και εναν που εχασε 1,5 μυριο στο διπλό της γέοβιλ" ρε γαμημενε?????:2funny:
ξερεις τον μητσαρα τακαρε;
καλο παιδι, κριμα ο μαλακας τσαμπα πηγε το δελτιο για μισο μετρο οφσαιντ
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.556
Like
72.944
Πόντοι
12.756
αυτη τι ερευνα ειναι δηλαδη? μετραει μονο τους ατομικους λογαριασμους???μετραει μονο το πρώτο ονομα????
απο οτι ειδα, εχει μεσα και φοιτητες και ανεργους...

τεσπα, εγω απο οσους ξερω, το θεωρω σχεδον αδυνατο, ζευγαρι 30αρηδων που εργαζονται, να μην εχουν τουλαχιστον 5 χιλιαρικα στην τραπεζα....
εγω οσους ξερω με μηδενικους λογαριασμους ειναι κατι σερβιτορους ή βοηθους σε συνεργειο αυτοκινητων απο φτωχες οικογενειες που δεν τους δωσανε τιποτα...αλλα δεν μιλαμε για αυτους...αυτοι δεν ειναι μικρομεσαιοι που ειπα....αυτοι ειναι φτωχοι....

Ειναι απο το capital , και την ερευνα την κανει καθε χρόνο η τραπεζα της Ελλαδος , απλα γενικα δεν τις δημοσιεύουν αυτες.
Μετράει ανα ονομα ολους τους λογαριασμους που μπορει να εχει κάποιος, στην αρχη οπου εισαι μοναδικος δικαιούχος και μετα ποσοστιαία οπου εισαι συνδικαιουχος
Αλλα δεν θα κατσουμε τωρα να αμφισβητησουμε ερευνα τραπεζικη που η δουλεια τους ειναι αυτη και εχουν ολοκληρα κτίρια με οικονομικούς αναλυτες

Και βεβαια εχει φοιτητες και ανεργους , αλλα δεν μετραει κεφάλια Τακη , λεφτα μετράει , δεν κανει αναγωγη με το πληθος των πελατών , ημαρτον ρε μαλακα , βασικα οικονομικα δεν ξερεις ;;;
Μετραει την λιανικη των τραπεζων , η λιανικη Τακη ειναι οι απλοι πελάτες οχι εταιρειες κτλ.

ααα τωρα τωρα το ζευγαρι το εριξες στα 5χιλιαρικα γιατι πριν κατι μου εγραφες για 10 , απο 5 ο καθενας..

Εισαι το κλασσικο παραδειγμα Τακη που ειναι ολοι οσοι πετανε συμπεράσματα εχοντας σαν δειγμα 5 ανθρωπους του κυκλου τους και με το ζόρι να ειναι ετσι τα πραγματα
Αν το πας ετσι και εγω μπορω να γραφω εδω ολη μέρα οτι η Ελλαδα ειναι υποκαταστημα του Μονακο , αφου οσους ξερω εχουν μυρια σε τραπεζες στην Ελλαδα και εξωτερικο.. δεν ειναι ετσι ομως.

Η μεσαία ταξη στην Ελλαδα ειναι πια πολυ μικρη απο οσο φανταζονται οι περισσοτεροι σας.
Λεφτα των γονεών και ακίνητα τρωγονται αυτους τους καιρους , και εδω και χρόνια
Λεφτα που ειναι απο τους 65+ .
 
  • Like
Αντιδράσεις: resp

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.750
Like
17.900
Πόντοι
3.656
ρε τον πουστη με τα παραδειγματα του...:confused::smiling-face-with-heart-eyes:
δεν μιλαμε για αυτους που τρωγανε 5 χιλιαρικα τον μηνα σε κολ γκερλ!!!!
μιλαμε για τον μεσο ορο....
δηλαδη ο,τι και να πουμε, θα μας πετας και ενα παραδειγμα του στυλ "ξερω και εναν που εχασε 1,5 μυριο στο διπλό της γέοβιλ" ρε γαμημενε?????:2funny:
Ποιο μέσο όρο ;
Ο δικός σου μέσος όρος , είναι αυτοί που έχουν θυρίδα με λίρες μασούρια τυλιγμένες σε χαρτί εφημερίδας.
Υπάρχουν και αυτοί ναι .
Σου είπα ... εσύ λες για αυτούς !!!!!!
maxresdefault.jpg
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.556
Like
72.944
Πόντοι
12.756
ειναι κολπο φιλε. Εμεις η μεσαια ταξη δεν αφηνουμε τιποτα στην τραπεζα.
Εγω προσωπικα εχω μοιρασμενη την περιουσια μου σε 8 στοιχηματικες. Δεν υπαρχει καλυτερη φυλαξη (και επενδυση) των χρηματων μου.
Κατσε σε λιγο θα μου οτι τα λεφτα τα εχουν στην Revolut :tooth::tooth:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
λοιπον μαγκες επειδη βαζω να δω ταινια να με νανουρισει γιατι αυριο εχω απογευματινο ξυπνημα, εκ μερους της μεσαιας εργατικης ταξης και των 30ρηδων αυτης της χωρας, σας κανω ενα δωρο

ΚΑΡΛΟΣ ΜΑΝΟΥΤΣΙ - ΜΕΛΓΚΑΡ​

Α' περου ποδοσφαιρομανα, ο ασος σε αποδοση 3+ δωρακι
ριξτε ενα 50ρικο και αυριο μην ανοιξετε το μαγαζι, αραξτε τριημερακι.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.607
Like
21.960
Πόντοι
5.006
Ειναι απο το capital , και την ερευνα την κανει καθε χρόνο η τραπεζα της Ελλαδος , απλα γενικα δεν τις δημοσιεύουν αυτες.
Μετράει ανα ονομα ολους τους λογαριασμους που μπορει να εχει κάποιος, στην αρχη οπου εισαι μοναδικος δικαιούχος και μετα ποσοστιαία οπου εισαι συνδικαιουχος
Αλλα δεν θα κατσουμε τωρα να αμφισβητησουμε ερευνα τραπεζικη που η δουλεια τους ειναι αυτη και εχουν ολοκληρα κτίρια με οικονομικούς αναλυτες

Και βεβαια εχει φοιτητες και ανεργους , αλλα δεν μετραει κεφάλια Τακη , λεφτα μετράει , δεν κανει αναγωγη με το πληθος των πελατών , ημαρτον ρε μαλακα , βασικα οικονομικα δεν ξερεις ;;;
Μετραει την λιανικη των τραπεζων , η λιανικη Τακη ειναι οι απλοι πελάτες οχι εταιρειες κτλ.

ααα τωρα τωρα το ζευγαρι το εριξες στα 5χιλιαρικα γιατι πριν κατι μου εγραφες για 10 , απο 5 ο καθενας..

Εισαι το κλασσικο παραδειγμα Τακη που ειναι ολοι οσοι πετανε συμπεράσματα εχοντας σαν δειγμα 5 ανθρωπους του κυκλου τους και με το ζόρι να ειναι ετσι τα πραγματα
Αν το πας ετσι και εγω μπορω να γραφω εδω ολη μέρα οτι η Ελλαδα ειναι υποκαταστημα του Μονακο , αφου οσους ξερω εχουν μυρια σε τραπεζες στην Ελλαδα και εξωτερικο.. δεν ειναι ετσι ομως.

Η μεσαία ταξη στην Ελλαδα ειναι πια πολυ μικρη απο οσο φανταζονται οι περισσοτεροι σας.
Λεφτα των γονεών και ακίνητα τρωγονται αυτους τους καιρους , και εδω και χρόνια
Λεφτα που ειναι απο τους 65+ .
προφανως και μιλαω για ατομα που ξερω..και αθηνα και επαρχια...και προσωπικα και μεσω δουλειας....
δεν ξερω ουτε εναν που να ανηκει στην μεσαια ταξη και να μην εχει 5 χιλιαρικα στην τραπεζα...ο αλλος στην ΔΙΑΣ δουλευει και εχει τοσα λεφτα στην ακρη....δηλαδη αν ο μπατσος των 1000 ευρω δεν εχει 5 χιλιαρικα στην ακρη, τοτε ποιοι σκατα θεωρουνται φτωχοι???:confused:

υγ : τονιζω οτι αναφερομαι στον μεσο ορο των 30αρηδων μπατσων και οχι σε καποιον γνωστο του λακη που πινει ενα ουισκι glenfiddich 50 ετων αξιας 5 χιλιαδων ευρω, στην καθισια του.....:woldman:

 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.607
Like
21.960
Πόντοι
5.006
εδω ο αλλος ο πιτσιρικας παντρευεται, εκκλησια και γλεντι πληρωμενα απο γονεις και πεθερικα, και μονο απο τα 50-100 ευρω που δινουν οι καλεσμενοι, ξεκιναει με 5-10 χιλιαρικα στην τραπεζα...
δηλαδη τι σκατα, τοσο ακραιο παραδειγμα μεσαιας ταξης ειναι αυτος???

υγ : ρε μηπως ο νιπλης μιλαει για καταθεσεις 30αρηδων αφου τις αδειασει με τις λαμογιες του και εχει γινει παρεξηγηση?????
νιπλη, εγω μιλουσα για καταθεσεις της μεσαιας ταξης πριν σε γνωρισουν!!! :woldman:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.388
Like
10.924
Πόντοι
3.556
εδω ο αλλος ο πιτσιρικας παντρευεται, εκκλησια και γλεντι πληρωμενα απο γονεις και πεθερικα, και μονο απο τα 50-100 ευρω που δινουν οι καλεσμενοι, ξεκιναει με 5-10 χιλιαρικα στην τραπεζα...
δηλαδη τι σκατα, τοσο ακραιο παραδειγμα μεσαιας ταξης ειναι αυτος???

υγ : ρε μηπως ο νιπλης μιλαει για καταθεσεις 30αρηδων αφου τις αδειασει με τις λαμογιες του και εχει γινει παρεξηγηση?????
νιπλη, εγω μιλουσα για καταθεσεις της μεσαιας ταξης πριν σε γνωρισουν!!! :woldman:
Η αληθεια ειναι πως μερικες χιλιαδες ευρω σε καταθεσεις τρωγονται πολυ ευκολα απο ενα νεο ζευγαρι 30ρηδων. ΕΙναι πολλοι οι πειρασμοι. Ταξιδακια, αμαξι, κατι για το σπιτι, κλπ
Σπανια να αυτοσυγκρατηθουν αν δεν εχουν εισοδημα απο πισω.
Αποταμιευση μπορουν να κανουν μονο οσοι βγαζουν φραγκα και καποιοι μεγαλυτερης ηλικιας με κινητρο, πχ για τα παιδια, που εχουν κανει τα γουστα τους
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.670
Like
20.459
Πόντοι
6.056
εδω ο αλλος ο πιτσιρικας παντρευεται, εκκλησια και γλεντι πληρωμενα απο γονεις και πεθερικα, και μονο απο τα 50-100 ευρω που δινουν οι καλεσμενοι, ξεκιναει με 5-10 χιλιαρικα στην τραπεζα...
δηλαδη τι σκατα, τοσο ακραιο παραδειγμα μεσαιας ταξης ειναι αυτος???

υγ : ρε μηπως ο νιπλης μιλαει για καταθεσεις 30αρηδων αφου τις αδειασει με τις λαμογιες του και εχει γινει παρεξηγηση?????
νιπλη, εγω μιλουσα για καταθεσεις της μεσαιας ταξης πριν σε γνωρισουν!!! :woldman:
Tακη δηλαδη ενας που δουλευει 10 χρονια και εχει στην ακρη 5 χηνες(με οικονομιες εκτος αν τσονταρουν οι γονεις,συγγενεις κλπ) θεωρειται μεσαια ταξη?Απομακρυνομαστε απο τα δυτικα στανταρ,στην Ελλαδα σε λιγο θα θεωρουμε μεσαια ταξη οποιον εχει για βενζινη και σουπερ μαρκετ.:coffee::confused::confused::confused:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom