Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.480
Like
51.584
Πόντοι
12.756
πιστευω σε μια αναγκη θα με βοηθησει Αλεξ,Μπαροκος και μπιρλας:coffee:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.679
Like
73.273
Πόντοι
12.756
αυτο ειναι σιγουρο
ειναι γνωστο οτι οι δεξιοι ειναι αλλυλεγγυοι μεταξυ τους
Τα δικα μου δικα μου , και τα δικα σου δικα μου
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
Μαλιστα ερωτικο καυγαδακι!!:coffee:
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
αυτο ειναι σιγουρο
ειναι γνωστο οτι οι δεξιοι ειναι αλλυλεγγυοι μεταξυ τους
Τα δικα μου δικα μου , και τα δικα σου δικα μου
Ναι ενω οι αριστεροι ειναι αλτρουιστες και φιλανθρωποι
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.480
Like
51.584
Πόντοι
12.756
εχω και μια μικρη ελπιδα η φυλακισμενη ψυχη επειδη δε θα ξαναδει παραθυρο χωρις καγκελα τωρα στα στερνα να βοηθησει ενα συνανθρωπο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αφιλοκερδως:coffee:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: shadow

Giorgos_Papadopoulos

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
666
Κριτικές
23
Like
822
Πόντοι
1.590
Εγώ εδώ και ένα μήνα λέω γιατί τα κόμματα δεν συζητάνε για την επαναφορά του συμφώνου σταθερότητας επειδή τελειώνει ο κοβιντ;

Με απλά λόγια σημαίνει να δίνονται λιγότερες παροχές
Και να υπάρχει λιγότερο έλλειμμα

Αν το έλεγε νωρίτερα ή εε
Πιστεύεις ότι θα ήταν εις βάρος της Νέας Δημοκρατίας περισσότερο η εις βάρος του ΣΥΡΙΖΑ;
Ποιος υπόσχονταν τα περισσότερα που δεν θα μπορούσα να τα κάνει;
Αν τα έλεγαν και τα εφάρμοζαν νωρίτερα (δηλαδή από τον Δεκέμβριο που υποτίθεται πως στην Ελλάδα ο «Αδώναρος ο Μέγας» - μη χέσω μέσα - σφύριξε το τέλος της Πανδημίας) όλοι αυτοί οι χαραμοφάηδες δεξιοί θα τσαντιζόντουσαν γιατί θα κοβόταν μαχαίρι το τάισμα από το κόμμα με κρατικό χρήμα. Δεν έχει να κάνει με το ποιος δίνει στα λόγια τις μεγαλύτερες υποσχέσεις, με το τάισμα έχει να κάνει ανά πάσα στιγμή.

Αλλά όπως είπαμε, κατά μάνα κατά κύρη, το ΕΛΚ καλύπτει τον κώλο της ΝΔ του. Όπως τον καλύπτει και στις υποκλοπές και στα βασανιστήρια προσφύγων και παντού αλλού. Δεν είναι «άφθαρτοι άγιοι δικαστές» και η Ελλάδα το «βρώμικο αμαρτωλό παιδί». Όλοι μούργα είναι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Μηπως να δουμε και την αλλη πλευρα του νομισματος, οτι πχ δε μπορει ο αλλος να με κρεμασει μεσουσης της σαιζον και να σηκωθει να φυγει χωρις δευτερη σκεψη;
Πρόσεξε, γιατι κατι εχεις καταλαβει λαθος.
Στις συμβασεις ορισμενου χρονου, πραγματι αν σηκωθείς και φυγεις υπαίτια και καταχρηστικά και προκαλέσεις ζημια στην επιχειρηση, μπορει ο εργοδοτης να σου ζητησει αποζημιωση για τη ζημια του, αν αποδειξει οτι ηταν αδυνατο να σε αντικαταστησει εγκαιρως. Οκ? Προσεξε ομως. Εδω μιλαει για "ποινικη ρητρα". Ειναι μια νομικη λεπτομερεια αυτο, που εχει τη σημασια του. Η "ποινικη ρητρα" ειναι κατά τον αστικο κωδικα αποσυνδεδεμενη απο την υπαιτιότητα. Δηλαδη, αν ο εργαζόμενος δεν ολοκληρωσει την συμβαση, τότε οφειλει χρηματα στον εργοδοτη, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ. Δηλαδη ακομη κι αν τρακαρει και μπει στο νοσοκομειο, ΘΑ ΟΦΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΠΟΙΝΙΚΗ ΡΗΤΡΑ. Ειναι εντελώς άκυρο και παρανομο. Με καταλαβες τωρα?
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
25/6 σκεφτομαι τι να ψηφισω
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.529
Like
1.668
Πόντοι
216
Η εγγυηση δεν ειναι απλως η παρουσια εκλογικων αντιπροσωπων. Η singular λεει απλως το αποτελεσμα απο τα "τηλεγραφηματα", για τηλεοπτικους λογους γρηγορης μεταδοσης. Το αποτελεσμα βγαινει απο τα πρωτοδικεια μετα την καταμετρηση με βαση τα βιβλια των αντιπροσωπων. Και το συνολικό απο τον Αρειο Παγο, που απλα κανει μια προσθεση.
ορθό, αλλά και κομματικοί αντιπρόσωποι να μην ήταν παρόντες, γιατί κάποιος δικαστικός αντιπρόσωπος να περάσει στο τηλεγράφημα διαφορετικά αποτελέσματα, ενώ ανά πάσα στιγμή μπορεί να ελεγχθεί από το πρωτοδίκειο το περιεχόμενο του σάκου του (εξαιρουμένων των σταυρών που όντως μπορεί να γίνει μαϊμουδια);

Εκτός αν εννοούν ότι θα κάτσει ο αντιπρόσωπος, μαζί με το γραμματέα, χωρίς εφορευτική, χωρίς κομματικούς, να αλλάξουν τα ψηφοδέλτια σε σχέση με αυτά που βρήκαν στη κάλπη.

Κάτσε και θα δεις, θα το ακούσουμε κι αυτό σε λίγο. Μερικοί δεν σβήνουν με τίποτα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.396
Πόντοι
2.356
Να συμφωνήσω και να θυμίσω στους νεότερους ότι κάπου στο τέλος των 80'ς όταν στην μεγάλη-κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της Νέας Δημοκρατίας στο Σύνταγμα αναφέρθηκε από τον ομιλούντα τότε αρχηγό της ΝΔ Γ.Ράλλη το όνομα του Ανδρέα Παπανδρέου, ο κόσμος αντέδρασε με την αποδοκιμασία "ουουουουου"
Στο Ηράκλειο το 1981 ηταν η πρώτη φορά.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.529
Like
1.668
Πόντοι
216
Κασιδιαρης λεει κατεβαίνει ανεξαρτητος .... :coffee:
ακόμα πιο εύκολο για τον ΑΠ να τον στείλει σπίτι του.
μισή παράγραφος σκεπτικό.

Κάπου είδα ότι θα κατέβει ως "συνδυσμός ανεξάρτητων" ή κάτι τέτοιο. Θεωρεί ότι βρήκε την τρύπα στο σύστημα.
Γιατί δεν του δίνουμε ένα νόμπελ ευφυίας;;;
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Εσυ δεν ησουν που ελεγες οτι εβλεπες ολη μερα φορτηγα να κουβαλανε πεθαμενους και ειχες τρομαξει τι να εκανες τοτε? Αλλα μετα απο 1 χρονο ελεγες για αχρειαστη καραντινα./ σωστο ,αλλα δυο μηνες μετα εγραφα οτι η καραντινα ηταν μια μαλακια και μιση,εσυ παλι εβλεπες οτι η δουλεια ειναι απατη αλλα ακομα και σημερα δεν μας λες τι εβλεπες εσυ που δεν βλαπαμε ολοι οι αλλοι....

Εσυ δεν ησουν που ελεγες αστυνομικη βια της νδ για ξυλο σε ενα παιδι στη πλατεια αλλα τα συριζαικα χημικα σε συλλαλητηρια και στο 3ο μνημονιο χασκογελαγες γιατι ηταν λιγοι και "γι αυτους τους γραφικους το κανετε θεμα"./επι συριζα τα μονο χημικα που επεσαν ηταν αυτα σε κατι καμμενους που κραταγανε εικονες της παναγιας στο χερι και εδειχναν τα παπαρια τους στους μπατσους...οχι χημικα λανεητ επρεπε!

Ειπαμε εσυ νομιζες κιολας στα σοβαρα οτι θα πεσει ο Κουλης και θα βγει ο Αλεκος./ κανενας δεν ξεκιναει εναν αγωνα για να βγει δευτερος,ολοι ξεραμε οτι θα βρεξει πουτσα ,απλα εριξε κανταρια!

Για μεχρι εκει εισαι και μετα αναρωτιεσαι εκ των υστερων πως καταλαβε ο αλλος./ τελικα θα μας πεις η οχι ,μπας και ξυπνησουμε!


Φερε μου ενα βρεφος να μιλησω καλυτερα./ κανε με σοφοτερο

Εσυ απετυχες σε ολα τα iq τεστ της ζωης σου./ ενω εσυ βρηκες παρηγορια στις αλτ ραητ σοφιστειες!
παιχτη δε λεω ,μας εχεις φλομωσει στα αλτ ραητ δεξια τσιτατα ,αλλα αρχιδια δεν σου εχουν φυτρωσει ακομα ωστε να μας γραψεις την αποψη σου καθαρα .....τουλαχιστον προσωπικα εχω αποψη ,την εκφραζω και οπου διαπιστωσω οτι σφαλω ρυαφαω το αβγο μου....στον αντιποδα εσυ δεν μας εχεις τιμησει με τις αποψεις σου ευθεως...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.825
Like
18.023
Πόντοι
3.656
πιστευω σε μια αναγκη θα με βοηθησει Αλεξ,Μπαροκος και μπιρλας:coffee:


Όπως φαίνονται στη φωτό . Από αριστερά προς τα δεξιά όπως κοιτάς.
Άλέξ , Μπαρόκ , Μπίρλας .
Νομίζω είναι εμφανές, ο μεσαίος , μπαρόκ , είναι ο πιο λεφτάς. Έχει γόπες.
Ο Άλεξ κοιμάται , μετά τη μεσημεριανή και ονειρεύεται την Κολομπιάνα.
Ενώ δεν έχει φράγκα να πάει ούτε μέχρι το αεροδρόμιο.
Weeks_Three_Beggars_of_Cordova_p.108.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.825
Like
18.023
Πόντοι
3.656
Το να σκεφθουν εστω και για ενα λεπτο οτι ολοι εμεις που τους λεμε να σοβαρευτουν, ΜΠΟΡΕΙ να εχουμε και δικιο, δεν τους περναει απο το μυαλο.
Να έχετε δίκιο , όταν λέτε ότι είναι ωραία η ζωή σε χώρα που δικηγόροι παρ αρείω πάγω κυκλοφορούν με σαξό ;
Στη νότια αφρική, οι ζητιάνοι έχουν τέτοια αυτοκίνητα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom