Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.480
Like
51.598
Πόντοι
12.756
ειναι αληθεια οτι η εποχη των μνημονιων εκανε πολλους παρα πολλους εργοδοτες να αποθρασυνθουν...
ξυλο πουτσα και στενα παπουτσια στα μουνοπανα ομως..
ΚΑΙ με χαρα βλεπω πολλους εργαζομενους πλεον να τους γαμανε και δικαστηρια να βγαζουν αποζημιωσεις σωρηδων
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Φυσικά και όχι. Τί "κι άλλο"; Ας είμεθα σεμνοί και ταπεινοί και όχι αλαζόνες.
Παρεμπιπτόντως, παρέλειψα να εκφράσω στην προηγούμενη την ηθική μου συμπαράστασή στις εκφοβισθείσες δημοσκοπικές. Χαίρομαι ήδη για την ταχεία ανάνηψή τους, όπως διαβεβαίωσες.
Εσυ μπορει να ειρωνευεσαι, αλλά ναι, ο εκφοβισμος ηταν πραγματικοτητα. Και δεν κανεις καθολου καλα που ειρωνευεσαι καποιον που λεει οτι εκφοβίσθηκε και τραμπουκίσθηκε, ενω ηθελε απλως να κανει τη δουλεια του. Εσενα θα σου αρεσε να κανεις τη δουλεια σου και να εχεις απεναντι σου εναν ολοκληρο μηχανισμο και πληρωμενα τρολ να σε βριζουν, να σε καταγγέλλουν και να σε απειλουν?
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
950
Like
855
Πόντοι
86
Εσυ μπορει να ειρωνευεσαι, αλλά ναι, ο εκφοβισμος ηταν πραγματικοτητα. Και δεν κανεις καθολου καλα που ειρωνευεσαι καποιον που λεει οτι εκφοβίσθηκε και τραμπουκίσθηκε, ενω ηθελε απλως να κανει τη δουλεια του. Εσενα θα σου αρεσε να κανεις τη δουλεια σου και να εχεις απεναντι σου εναν ολοκληρο μηχανισμο και πληρωμενα τρολ να σε βριζουν, να σε καταγγέλλουν και να σε απειλουν?
Πάσο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Μα δε μιλησα για κομματα. Την εποχη κατακρινω και τους εργοδοτες αλλα και καποια τσογλανια υπαλληλους που χαλανε το κλιμα στις περισσοτερες δουλειες. Εχω δουλεψει απο τα 80'ς μεχρι και σημερα. Η αγενεια που επικρατει σημερα, ειδικα μετα τα μεσα της δεκαετιας του 2000 ειναι πρωτοφανης.
Στα 80'ς και 90'ς υπηρχε μεγαλυτερη ευγενεια στους εργασιακους χωρους
Συμφωνω απολυτως. Γενικως πριν 20 χρονια υπηρχε περισσοτερη ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ. Και φυσικά ευγένεια. Τότε ο πιο "αγενής" στην πολιτικη ηταν ο Βαγγελης Γιαννοπουλος, ο οποιος ομως ειχε γνωση, μορφωση και το εκανε με "τακτ". Και ηταν και συμπαθής. Τωρα εχουμε κατι Πολάκηδες, που βγαινουν μεθυσμενοι το βραδυ και βριζουν τους παντες απο το ιντερνετ. Θα επιβιωνε πολιτικα ενας Πολακης πριν 20 χρονια? Οχι βεβαια. Αλλά σημερα θεωρειται "γνησιος" και οτι τα λεει "ντομπρα" και βγαινει και πρωτος βουλευτης στο νομό του με το κομμα του. Ετσι λοιπον, αυτη η ελλειψη αισθητικης διαχέεται στην κοινωνία. Σου λεει ο αλλος, αφού ο Πολακης φερεται ετσι και μπραβο του, θα φερθω κι εγω. Ο ευγενής, ο μετρημενος, θεωρειται θύμα, μαλάκας και αδυναμος. Αυτα ελπιζω καποια στιγμη να μεταστραφούν.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ειναι αληθεια οτι η εποχη των μνημονιων εκανε πολλους παρα πολλους εργοδοτες να αποθρασυνθουν...
ξυλο πουτσα και στενα παπουτσια στα μουνοπανα ομως..
ΚΑΙ με χαρα βλεπω πολλους εργαζομενους πλεον να τους γαμανε και δικαστηρια να βγαζουν αποζημιωσεις σωρηδων
Το νομισμα εχει δυο οψεις. Υπαρχουν και εργαζομενοι τοξικοτατοι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.480
Like
51.598
Πόντοι
12.756
Το νομισμα εχει δυο οψεις. Υπαρχουν και εργαζομενοι τοξικοτατοι.
σαφως εχω γνωρισει πολλους..απο την πειρα μου να ξερεις σαν μισθωτος κανεις απο δαυτους δεν επιβιωσε και δεν περασε καλα
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.387
Like
10.924
Πόντοι
3.556
σαφως εχω γνωρισει πολλους..απο την πειρα μου να ξερεις σαν μισθωτος κανεις απο δαυτους δεν επιβιωσε και δεν περασε καλα
Δυστυχως εχω δει το αντιθετο
Οι "γεννητορες" τοξικοτητας, συνηθως περνανε καλυτερα απο τους αποδεκτες της :(
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.480
Like
51.598
Πόντοι
12.756
Δυστυχως εχω δει το αντιθετο
Οι "γεννητορες" τοξικοτητας, συνηθως περνανε καλυτερα απο τους αποδεκτες της :(
για καποιο διαστημα ναι..οταν ερθει η ωρα πουλο...ελαχιστοι απο οσους εχω δει και ξερω εχουν επιβιωσει..
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Συμφωνω απολυτως. Γενικως πριν 20 χρονια υπηρχε περισσοτερη ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ. Και φυσικά ευγένεια. Τότε ο πιο "αγενής" στην πολιτικη ηταν ο Βαγγελης Γιαννοπουλος, ο οποιος ομως ειχε γνωση, μορφωση και το εκανε με "τακτ". Και ηταν και συμπαθής. Τωρα εχουμε κατι Πολάκηδες, που βγαινουν μεθυσμενοι το βραδυ και βριζουν τους παντες απο το ιντερνετ. Θα επιβιωνε πολιτικα ενας Πολακης πριν 20 χρονια? Οχι βεβαια. Αλλά σημερα θεωρειται "γνησιος" και οτι τα λεει "ντομπρα" και βγαινει και πρωτος βουλευτης στο νομό του με το κομμα του. Ετσι λοιπον, αυτη η ελλειψη αισθητικης διαχέεται στην κοινωνία. Σου λεει ο αλλος, αφού ο Πολακης φερεται ετσι και μπραβο του, θα φερθω κι εγω. Ο ευγενής, ο μετρημενος, θεωρειται θύμα, μαλάκας και αδυναμος. Αυτα ελπιζω καποια στιγμη να μεταστραφούν.
Να συμφωνήσω και να θυμίσω στους νεότερους ότι κάπου στο τέλος των 80'ς όταν στην μεγάλη-κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της Νέας Δημοκρατίας στο Σύνταγμα αναφέρθηκε από τον ομιλούντα τότε αρχηγό της ΝΔ Γ.Ράλλη το όνομα του Ανδρέα Παπανδρέου, ο κόσμος αντέδρασε με την αποδοκιμασία "ουουουουου" . Τότε ο Ράλλης διδάσκοντας ήθος όχι μόνο δεν τους ενθάρυνε ή αδιαφόρησε αλλά διακόπτοντας την ομιλία του τους "μάλωσε" με το γνωστό "δεν θέλω ουουου". Κατηγορήθηκε ως μαλθακός τότε αλλά αυτό του υπαγόρευε το ήθος και η παιδέια του.
Συγκρίνετε τό με το "Μητσοτάκη γαμιέσαι" στο οποίο ο Συριζαίος ομιλούντας χαχάνιζε αδιάφορα και μετά μιλήστε μου για ήθος, ευγένεια και τοξικότητα...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Να συμφωνήσω και να θυμίσω στους νεότερους ότι κάπου στο τέλος των 80'ς όταν στην μεγάλη-κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της Νέας Δημοκρατίας στο Σύνταγμα αναφέρθηκε από τον ομιλούντα τότε αρχηγό της ΝΔ Γ.Ράλλη το όνομα του Ανδρέα Παπανδρέου, ο κόσμος αντέδρασε με την αποδοκιμασία "ουουουουου" . Τότε ο Ράλλης διδάσκοντας ήθος όχι μόνο δεν τους ενθάρυνε ή αδιαφόρησε αλλά διακόπτοντας την ομιλία του τους "μάλωσε" με το γνωστό "δεν θέλω ουουου". Κατηγορήθηκε ως μαλθακός τότε αλλά αυτό του υπαγόρευε το ήθος και η παιδέια του.
Συγκρίνετε τό με το "Μητσοτάκη γαμιέσαι" στο οποίο ο Συριζαίος ομιλούντας χαχάνιζε αδιάφορα και μετά μιλήστε μου για ήθος, ευγένεια και τοξικότητα...
Aκριβώς. Η σύγκριση προσώπων (αλλά και εποχών) ειναι συντριπτική. Να φανταστει κανενας, οτι ο Ανδρεας Παπανδρέου χρησιμοποιούσε ως "ακραια" εκφραση κατα του γερο-Μητσοτακη το "εφιαλτης" και ακομη και αυτο, που ηταν μια "πολιτική" αξιολογηση ουσιαστικα, οτι ειχε προδωσει την κεντρωα παραταξη το 1965, ειχε κατακριθεί.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δυστυχως εχω δει το αντιθετο
Οι "γεννητορες" τοξικοτητας, συνηθως περνανε καλυτερα απο τους αποδεκτες της :(
Προσωρινά φιλε μου.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.480
Like
51.598
Πόντοι
12.756
ενταξει η τοξικοτητα και η τσαμπα μαγκια φαινεται πως επιτελους τιμωρειται απο τον λαο
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.480
Like
51.598
Πόντοι
12.756
Και αργησε πολυ.
Εστω ομως.
"Η καταχρηση φερνει καταργηση".
ποιος θα μου το ελεγε οτι θα ηθελα το πασοκ πισω για αντιπολιτευση που το σιχαινομαι και κατουραω ολα οσα πρεσβευει:confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Και επειδη καποιοι εχουν εναποθεσει τις ελπιδες τους στον Θεο (βλ. Τέλη) για να υποχωρησει καποτε η ΝΔ, να θυμισω οτι η ΝΔ εχει κατα μεσο ορο στις ηλικιες ανω των 45 ετων, ποσοστο 46%. Ειλικρινα δεν μπορω να αντιληφθω πώς μπορει να μεταστραφει αυτο στο ορατό μελλον, με δεδομενο μαλιστα οτι ούτε στις νεοτερες ηλικιες υπολείπεται η ΝΔ. Μαλλον πρέπει καποια στιγμη να αντιληφθούμε οτι εχουμε περασει σε μια καινουργια εποχη. Ο Φιλης του Συριζα, την περιεγραφε ως "εποχη του ενάμισι κομματος". Οπως ομως φαινεται, περναμε στην εποχη του ΕΝΟΣ κομματος.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ποιος θα μου το ελεγε οτι θα ηθελα το πασοκ πισω για αντιπολιτευση που το σιχαινομαι και κατουραω ολα οσα πρεσβευει:confused:
Το νεο ΠΑΣΟΚ ειναι αλλιως.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.679
Like
73.287
Πόντοι
12.756
Μετα τα ρεκορ τουρισμου που παλι θα πανηγυρίζει ο κάθε μαλάκας σε αυτην την χωρα .. και λιγο μετα τα πρωτοβρόχια θα πεσει το κλαμα σε τουτη την χώρα
Οταν ξεκινησει το χοντρο το κρύο θα ξεχωρισουν η ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΝ ΔΕΞΙΟΙ και οι κανονικοι :coffee:

Απολαυστε τα 2 σαβ/κα που θα πατε διακοπές .. μπορει να λεω και πολλα, αν δεν φορτωθειτε παλι σε κανα συγγενη ή φίλο .. για τελευταια φορά βεβαια , γιατι μετα ερχεται το καλό
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Μετα τα ρεκορ τουρισμου που παλι θα πανηγυρίζει ο κάθε μαλάκας σε αυτην την χωρα .. και λιγο μετα τα πρωτοβρόχια θα πεσει το κλαμα σε τουτη την χώρα
Οταν ξεκινησει το χοντρο το κρύο θα ξεχωρισουν η ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΝ ΔΕΞΙΟΙ και οι κανονικοι :coffee:

Απολαυστε τα 2 σαβ/κα που θα πατε διακοπές .. μπορει να λεω και πολλα, αν δεν φορτωθειτε παλι σε κανα συγγενη ή φίλο .. για τελευταια φορά βεβαια , γιατι μετα ερχεται το καλό
Ακομη κραταει ο πονος? Μην βγαζεις μικροψυχια τύπε, δεν ειναι ωραιο
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.480
Like
51.598
Πόντοι
12.756
Και επειδη καποιοι εχουν εναποθεσει τις ελπιδες τους στον Θεο (βλ. Τέλη) για να υποχωρησει καποτε η ΝΔ, να θυμισω οτι η ΝΔ εχει κατα μεσο ορο στις ηλικιες ανω των 45 ετων, ποσοστο 46%. Ειλικρινα δεν μπορω να αντιληφθω πώς μπορει να μεταστραφει αυτο στο ορατό μελλον, με δεδομενο μαλιστα οτι ούτε στις νεοτερες ηλικιες υπολείπεται η ΝΔ. Μαλλον πρέπει καποια στιγμη να αντιληφθούμε οτι εχουμε περασει σε μια καινουργια εποχη. Ο Φιλης του Συριζα, την περιεγραφε ως "εποχη του ενάμισι κομματος". Οπως ομως φαινεται, περναμε στην εποχη του ΕΝΟΣ κομματος.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Το νεο ΠΑΣΟΚ ειναι αλλιως.
μακαρι να ειναι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.679
Like
73.287
Πόντοι
12.756
Ακομη κραταει ο πονος? Μην βγαζεις μικροψυχια τύπε, δεν ειναι ωραιο
ισα ισα το αντιθετο , χαιρομαι που θα ξεχωρίσει επιτελους ποιος θελει την αναπτυξη σε αυτο τον τοπο, ποιος μπορει να ανεβει στο τραινο του εκσυγχρονισμου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom