Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 343K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Ρε μεγαλε κυβερνησεις δε βγαζουν οι συγκεντρωσεις βγαζει ο μεσος οικογενειαρχης στις πολεις και στα χωρια που δε θα ακουσεις ποτε να μιλανε.

Εσυ στο echo chamber σου μπορει πιθανοτητα νομιζες οτι θα βγει Αλεξης και Ο Κασιδιαρης. Ειναι αδιαφορο.
https://ekloges.ypes.gr/current/v/home/parties/2/

Εγγεγραμμένοι 9.944.955
Η ΝΔ πήρε 2.407.590 ψήφους
Με απλά λόγια 2,5 πέσε 3 στους 10 ψήφισαν Κούλη... Είναι αυτό δημοκρατία;

Και πάλι κάνει συγκέντρωση (που δεν τολμα γιατί το ξέρει) δεν περιμένω να δω και τους 2.407.590 αλλά δε θα δώ 500.000; Ούτε 100.000;
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
764
Κριτικές
8
Like
895
Πόντοι
366
Και πάλι κάνει συγκέντρωση (που δεν τολμα γιατί το ξέρει) δεν περιμένω να δω και τους 2.407.590 αλλά δε θα δώ 500.000; Ούτε 100.000;
Καλά ρε τυπε τι μαλακια είπες,ημαρτον:confused::confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Παντως νοθεια παιζει στους σταυρους να ξερετε, γιαυτο να βαζεται παντα ολους.
Μου τοχει πει Υπουργος αυτο που δε θα κατονομασω.
Δεν ειναι απιθανο αν το σκεφτεις, μελη της εφορευτικης επιτροπης, οπου δεν εχει το μεγιστο επιτρεπομενο βαζουν στα κρυφα εκει που θελουν.
Ειδικα σε επαρχια αυτο παιζει πολυ.
Εμενα παντως αυτος που μου εδωσε τα ψηφοδελτια σαυτες τις εκλογες, ειχε βαλει πρωτη τη ΝΔ, δευτερο το λευκο και τριτο το Συριζα.
Τυχαιο;
Δε νομιζω.
Καθε φορά που εκανα εκλογες ως αντιπροσωπος, ελεγα στα μελη της εφορευτικης επιτροπης να μην βαζουν με την ιδια σειρά τα κομματα στο πακετο των ψηφοδελτιων. Οχι οτι εχει καποια σημασια, αλλά γκρινιαζαν οι εκλογικοι αντιπροσωποι. Απο την αλλη, καταλαβαινω και τα μελη της εφορευτικης που φτιαχνουν τα "πακετα". Ρε φιλε, 30 κομματα ειναι, φτιαχνω πακετα, ειναι δυνατον καθε φορα να τα παιρνω με διαφορετικη σειρα? Συνηθως μαλιστα, επαιρναν τα ψηφοδελτια ενος κομματος, τα "απλωναν", μετα του επομενου κοκ, ώστε να κερδιζουν χρονο. Αλλά ετσι τα πακετα εμεναν ίδια. Τωρα εσυ τι εννοεις δηλαδη, οτι ηθελε ο αντιπροσωπος να επηρεασει την ψηφο καποιου, επειδη ήταν πρωτη η ΝΔ σε αυτά που σου εδωσε? Και δεν μας λες καν αν ήταν ολα τα πακετα ιδια. Τι να σου πω.
Οσο για τους σταυρούς στην επαρχια, δεν θα συμφωνήσω για τις βουλευτικες εκλογες. Πιθανον να συμβαινει στις αυτοδιοικητικες εκλογες σε καποιον βαθμο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Καλά ρε τυπε τι μαλακια είπες,ημαρτον:confused::confused:
Ειναι οπαδος του Σωρρα τύπε. Εκεί σταματαμε να ασχολουμαστε
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
8
Like
3.291
Πόντοι
786
Παντως νοθεια παιζει στους σταυρους να ξερετε, γιαυτο να βαζεται παντα ολους.
Μου τοχει πει Υπουργος αυτο που δε θα κατονομασω.
Δεν ειναι απιθανο αν το σκεφτεις, μελη της εφορευτικης επιτροπης, οπου δεν εχει το μεγιστο επιτρεπομενο βαζουν στα κρυφα εκει που θελουν.
Ειδικα σε επαρχια αυτο παιζει πολυ.
Εμενα παντως αυτος που μου εδωσε τα ψηφοδελτια σαυτες τις εκλογες, ειχε βαλει πρωτη τη ΝΔ, δευτερο το λευκο και τριτο το Συριζα.
Τυχαιο;
Δε νομιζω.
ρε άνθρωπε, τα 5-10 βασικά + λευκό από τα 35 ψηφοδέλτια τα έβαλε η εφορευτική πάνω πάνω στο πακέτο,
για να τα βρίσουν εύκολα οι ηλικιωμένοι και να μην αργούν στον παραβάν
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Αν έχουν λίγο μυαλό εκεί στο συριζα(που δεν έχουν),θα επρεπε ήδη να δώσουν γραμμή να ψηφίσουν η δικοι τους, πλεύση, βαρουφ και νίκη για να πάει το ποσοστό αυτοδυναμίας στο 38-40% και να υπάρχει μια ελάχιστη πιθανότητα να μην πάρει αυτοδυναμια η νδ.να παίξουν μια τελευταία ζαριά..που μυαλό ομως
Μπραβο ρε τύπε, πολυ ωραια ιδεα, να ψηφισουν οι Συριζαιοι Πλευση, Βαρουφακη και Νικη για να τους βαλουν στη Βουλη και να πεσει ο Συριζα στο 14%, να τον περασει και το ΠΑΣΟΚ αλλά θα εχει...δυσκολεψει την αυτοδυναμια της ΝΔ, η οποια αν περασει το 40% την παιρνει ετσι κι αλλιως.
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
764
Κριτικές
8
Like
895
Πόντοι
366
Μπραβο ρε τύπε, πολυ ωραια ιδεα, να ψηφισουν οι Συριζαιοι Πλευση, Βαρουφακη και Νικη για να τους βαλουν στη Βουλη και να πεσει ο Συριζα στο 14%, να τον περασει και το ΠΑΣΟΚ αλλά θα εχει...δυσκολεψει την αυτοδυναμια της ΝΔ, η οποια αν περασει το 40% την παιρνει ετσι κι αλλιως. Εχεις δικιο, πού μυαλο.
Τυπε ο συριζα την Κυριακή ξοφλησε ,τέλος.δε θα ξαναειναι ούτε κόμμα εξουσίας ούτε τπτ.αντε και το πέρασε το πασοκ;και;τι αλλάζει.εχει μια πολύ μικρή πιθανότητα να κόψει την αυτοδυναμια.ας την εξαντλήσει.ας σκεφτούν όπως σκέφτηκες εσύ το 15 με το κιδυσο δεν είναι ασχημο..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Τυπε ο συριζα την Κυριακή ξοφλησε ,τέλος.δε θα ξαναειναι ούτε κόμμα εξουσίας ούτε τπτ.αντε και το πέρασε το πασοκ;και;τι αλλάζει.εχει μια πολύ μικρή πιθανότητα να κόψει την αυτοδυναμια.ας την εξαντλήσει.ας σκεφτούν όπως σκέφτηκες εσύ το 15 με το κιδυσο δεν είναι ασχημο..
Εγω το εκανα το 2015 γιατι η ΝΔ ειχε 28%, και ο Συριζα 35%. Τωρα που η ΝΔ εχει 41% και ο Συριζα 20%, θεωρω οτι ειναι αυτοκτονικο να λειτουργησουν ετσι. Ειναι ομολογια εξαφανισης. Αντιθετως θεωρω οτι θα πιεσουν τα κομματα αυτα για να παρουν ψηφους απο εκει, μπας και παρουν κανενα 25-26% και μπορεσουν να μιλησουν για ανακαμψη. Προσωπικα βεβαια θεωρω οτι η προσπαθεια αυτη δεν θα εχει κανενα αποτελεσμα, ο Συριζα θα πεσει κατω απο 20%
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Και αντε εγω σου λεω εκοψε την αυτοδυναμια, με καποιον μαγικο τροπο. Λοιπον? Νεες εκλογες τον Αυγουστο και τοτε η ΝΔ στο 50%.

Μην σου πω πώς θα λειτουργησει στην σκεψη των πολιτών οτι αν δεν εχουμε αυτοδυναμια, θα εχουμε εκλογες Αυγουστιατικα.

Μπας και νομιζει ο Τσιπρας οτι μια ολοκληρη χωρα θα παιζει, προκειμενου να του δινει παραταση ζωης στην ηγεσια του Συριζα?
 

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Καλά ρε τυπε τι μαλακια είπες,ημαρτον:confused::confused:
Ναι ρε τύπε ήμαρτον.:confused: Οι συγκεντρώσεις που μου έγραψε και κάποιος άλλος, δεν έιναι για να μαζεύεται κόσμος! Είναι για να μιλά ο Κούλης μόνος του σε εξωτερικο χώρο να παίρνει αέρα!

Η μαλακία είναι μεσα στο κεφάλι σου μου φαίνεται...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.382
Like
23.036
Πόντοι
5.506
Σοσιαλιστές δεν δήλωναν;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Αλήθεια το πιστεύεις αυτό;
Φυσικα, ολους τους τσακισε η παρανοια που ζουμε απο το 2010 απλα καποιοι προχωρησαν, την παλευουν, υπαρχουν καποιοι που επωφεληθηκαν και αλλοι που ζοριζονται αλλα προσαρμοστηκαν.

Υπαρχουν και οι αρνητες της πραγματικοτητας που ζουν ακομα καπου 2004-2005.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Ναι ρε τύπε ήμαρτον.:confused: Οι συγκεντρώσεις που μου έγραψε και κάποιος άλλος, δεν έιναι για να μαζεύεται κόσμος! Είναι για να μιλά ο Κούλης μόνος του σε εξωτερικο χώρο να παίρνει αέρα!

Η μαλακία είναι μεσα στο κεφάλι σου μου φαίνεται...
Το οτι μιλας εσυ για μαλακια στο κεφαλι άλλων, αποτελει αφορμή για ακράτητα γελια. Καλά ελειπες 4 χρονια τύπε. Αντε ξαναπηγαινε εκει που ησουν
 

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Έχεις δικιο σε πολλά απο αυτά που γράφεις για το Σώρρα! Δεν μπορώ όμως να κάνω αλλιώς εγώ ο Alex71 είμαι ένα ταπεινό πουτανάκι του κούλη! ΑΥΤΟΣ ΕΙΜΑΙΙΙΙΙΙ!!!!!!
Τι να πω ρε φίλε Άλεξ; Είσαι σίγουρα καλά;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.683
Like
73.315
Πόντοι
12.756
Κουλης μιλησε
Ντεμπειτ = γιοκ
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.484
Like
4.185
Πόντοι
456
https://ekloges.ypes.gr/current/v/home/parties/2/

Εγγεγραμμένοι 9.944.955
Η ΝΔ πήρε 2.407.590 ψήφους
Με απλά λόγια 2,5 πέσε 3 στους 10 ψήφισαν Κούλη... Είναι αυτό δημοκρατία;

Και πάλι κάνει συγκέντρωση (που δεν τολμα γιατί το ξέρει) δεν περιμένω να δω και τους 2.407.590 αλλά δε θα δώ 500.000; Ούτε 100.000;

Μηπως χτυπισες το κεφαλι σου σε καμια γωνια?

Παντα τοσοι ψηφιζαν λεμε και εσυ τωρα επαθες ξαφνικα καρδια για τη συμμετοχη.

Ο Τσιπρας βγηκε με λιγοτερη συμμετοχη και αγκαζε με καμενο.
Δημοκρατιαρα τοτε?

Αφου αυτοι πανε πως τη θες τη δημοκρατια να βαλουμε προστιμο σε οσους απεχουν?

Ηθελες 100.000 κοσμο?
Εδω λεμε να μην εχουμε μπραβοκουληδες σημαιοφορους και εσυ τωρα τους θες περισσοτερους?

Μηπως ηθελες και περισσοτερα βεγγαλικα και κορνες?
Ηθελες πασοκαρα Ανδρεα Ανδρουλακη?

Απλα ηξερε για 20 μοναδες διαφορα σε 2η θητεια και ηταν αδιαφορος για να ανεβασει τονους, το θεμα ηταν ο Τσιπρας γεματος αγανακτηση για ανατροπη που ειχε 5000 κοσμο?
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom