Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
Κομμουνιστής με εξορίες κτλ.
Ψήφιζε κκε από τότε που νομιμοποιηθηκε έως το θάνατό του.

Τώρα sorry αλλά είμαι περίεργος...
Πολιτικά έχετε/είχατε(?) συζητήσει?
Δεν μ'ενδιαφέρει να μάθω τι λέγατε...απλά αν είχες μπει σ'αυτή τη διαδικασία.
Κι επειδή είναι καθαρά προσωπικό, η άρνηση απάντησης δεχτή.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
α)είσαι κωλόφαρδος :birdman:

β)έχεις μέσον :birdman: :birdman:

γ)δεν ξέρεις να διαβάζεις :birdman: :birdman: :birdman:

(οκ, αν λες ότι το έχεις βρει, τέλος)

Εσυ πού εχεις κανει αντιπροσωπος? Εννοω σε ποιον νομό? Λες να επεσες σε ραθυμη νομαρχια???
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Ναι ρε μαλακοπίτουρα.
Τα σχόλια για τους "ινστρούχτορες που ενσταλάζουν μίσος" γονείς μου είσαι στραβός και δεν τα είδες, ε;
Α ρε υπερποντικέ, να αγιάσει το στόμα σου.
Το δεξιό DNA βγάζει μόνο στράκια.

Όχι, το σχόλιό του για τους ινστρούχτορες το είδα και δεν συμφωνώ να μπαίνουν στη συζήτηση που κάνουμε μεταξύ μας παππούδες και γονείς (εν γένει συγγενείς).

Είπες για παππού, είπε για γονείς, 1-1 σκορ. Δεν ξέρω και τί έχετε πει μεταξύ σας πιο παλιά διότι είμαι μέλος του 2008 και σε πολιτικά νήματα μπήκα ακόμη αργότερα. Για αυτό και δεν παρενέβην. Μέρες λέγατε για παππού και όταν ήλθε η ώρα των γονέων σου, υπήρξε έκρηξη...

Τώρα, μπήκα στο πανηγύρι όταν άρχισαν τα περί τροφής με το καλαμάκι. Κι εγώ όμοια θα εκνευριζόμουν άμα έλεγε κάποιος κουβέντα για τους γονείς μου. Όχι όμως εφ' όσον έχω δώσει τέτοιο δικαίωμα έχοντας μιλήσει για δικό του συγγενή.

Όσο για το ότι βγήκα από δεκσό DNA... Πίστευε ό,τι θέλεις... Όπως και για το ότι είμαι στράκι...

Κρίμα σου λέω και πάλι εάν αυτό που δείχνεις είναι όντως αυτό που είσαι και δεν μπορείς καλύτερα...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου...
Μείνε στο 1949, εκεί που πράγματι ανήκεις.
Ανέφερα την ιστορία του παππού μου για να δείξω ότι τα φαντάσματα του παρελθόντος δεν πρέπει να επηρρεάζουν την οπτική μας 60 χρόνια μετά...
Θεώρησα πως αυτό ήταν περίπου αυτονόητο και πως όλοι μας σχηματίζουμε πολιτική αντίληψη πέρα και πανω από τα βιώματα των γονιών ή πολύ περισσότερο από τα βιώματα των παππούδων μας...
Προφανώς κάποιοι αντιλαμβάνονται την πολιτική τοποθέτηση ως οικογενειακή παράδοση και οποιαδήποτε άλλη συμπεριφορά την αντιλαμβάνονται ως προδοσία στην οικογένεια...
Πολιτική σκέψη 1949 με αντίληψη 1849...
Ή μια μια λέξη, Φέθρυ...

Τόσο ειδεχθές ήταν το έγκλημα που έκανε ο παππούς σου ώστε να τον στείλουν εξορία και δεν θες να μας το πεις;
Είσαι πολύ αδελφούλα τελικά!
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
νομίζω ότι μπορεί να το κάνει (99 τοις εκατό σίγουρος  :think: )
Εχει δικαιωμα να το κανει. Πρακτικα ομως θα ακουσει μπινελικια και το ξερει γιαυτο δεν μπαινουν στην διαδικασια εκτος και αν δεν εχει πατησει κανενας
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τώρα sorry αλλά είμαι περίεργος...
Πολιτικά έχετε/είχατε(?) συζητήσει?
Δεν μ'ενδιαφέρει να μάθω τι λέγατε...απλά αν είχες μπει σ'αυτή τη διαδικασία.
Κιο επειδή είναι καθαρά προσωπικό, η άρνηση απάντησης δεχτή.

Ασ' το φίλε...
Καλά κάνεις και ρωτάς αλλά εγώ έκανα λάθος που ανέφερα κάτι προσωπικό εδω μέσα, δίνοντας λαβή σε τραμπούκους (ναι φέθρυ για εσένα το λέω)  να αρχίσουν τα καφριλίκια...
Επαναλαμβάνω, το είπα ως παράδειγμα του ότι η πολιτική τοποθέτηση δεν πρέπει να είναι προϊόν κληρονομικής διαδοχής...
Το τί έκανε ή δεν έκανε ο παππούς μου είναι μια άλλη ιστορία που δεν θέλω να μοιραστώ με 10000 κόσμο...
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Χαχαχ!Για πες μας,έχει τύχει ποτέ να μην εμφανιστεί κανένας από την εφορευτική επιτροπή;
Επίσης οκ βάζεις τους κομματικούς αντιπρόσωπους και βοηθάνε..στο τέλος όμως που γίνεται η καταμέτρηση των ψήφων δεν πρέπει να ναι οπωσδήποτε και  κάποιος από την εφορευτικη επιτροπή;
Επίσης παίζει ρόλο το να σε έχουν καλέσει αναπληρωματικό μέλος ή τακτικό; Παίρνει η μπάλα το ίδιο και τους αναπληρωματικούς;

Σύμφωνα με την ισχύουσα εκλογική νομοθεσία ακόμη και μόνος του ο Δικ. Αντιπρόσωπος υποχρεούται να κάνει τις εκλογές ακόμη και με ούτε ένα μέλος εφορευτικής. Αν τώρα δεν εμφανιστεί κανείς ....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Σύμφωνα με την ισχύουσα εκλογική νομοθεσία ακόμη και μόνος του ο Δικ. Αντιπρόσωπος υποχρεούται να κάνει τις εκλογές ακόμη και με ούτε ένα μέλος εφορευτικής. Αν τώρα δεν εμφανιστεί κανείς ....

Φυσικα υποχρεουται. Φανταζεσαι να ελεγε ο αντιπροσωπος οτι δεν κανω τις εκλογες???? Παντως πραγματι προβλεπεται να παρει τους πρωτους ψηφοφορους για εφορευτικη. Εννοειται βεβαια οτι στην πραξη δεν το κανει κανενας, ουτε εγω το εκανα ποτέ.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Όχι, το σχόλιό του για τους ινστρούχτορες το είδα και δεν συμφωνώ να μπαίνουν στη συζήτηση που κάνουμε μεταξύ μας παππούδες και γονείς (εν γένει συγγενείς).

Είπες για παππού, είπε για γονείς, 1-1 σκορ. Δεν ξέρω και τί έχετε πει μεταξύ σας πιο παλιά διότι είμαι μέλος του 2008 και σε πολιτικά νήματα μπήκα ακόμη αργότερα. Για αυτό και δεν παρενέβην. Μέρες λέγατε για παππού και όταν ήλθε η ώρα των γονέων σου, υπήρξε έκρηξη...

Τώρα, μπήκα στο πανηγύρι όταν άρχισαν τα περί τροφής με το καλαμάκι. Κι εγώ όμοια θα εκνευριζόμουν άμα έλεγε κάποιος κουβέντα για τους γονείς μου. Όχι όμως εφ' όσον έχω δώσει τέτοιο δικαίωμα έχοντας μιλήσει για δικό του συγγενή.

Όσο για το ότι βγήκα από δεκσό DNA... Πίστευε ό,τι θέλεις... Όπως και για το ότι είμαι στράκι...

Κρίμα σου λέω και πάλι εάν αυτό που δείχνεις είναι όντως αυτό που είσαι και δεν μπορείς καλύτερα...
:zfuck:

α. Δεν "είπα" για παππούδες και "είπε" για γονείς. Εγώ τίμησα ΚΑΙ τον παππού του (που αυτός έχει αποκηρύξει) ΚΑΙ τους γονείς μου φυσικά. Αυτός χλεύασε ΚΑΙ τους γονείς μου ΚΑΙ τον παππού του. Αν εσύ τώρα δεν το καταλαβαίνεις (ή δεν θες να το καταλάβεις αυτό), πρόβλημά σου.

β. Εσένα δεν σε αποκάλεσα "στράκι" παρά μόνον "μαλακοπίτουρα". Κι αυτό γιατί αναγνωρίζω τις -μικρές και ανεπαίσθητες- ενδοδεξιές σας "αποχρώσεις".

Ελπίζω να σε κάλυψα. Αλλά δεν πιστεύω πια στην πολυθρύλητη ¨αντικειμενικότητά" σου που τόσο διαφημίζεις. Να με συμπαθάς.
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
δεν ειπα οτι δε σε πιστευω αδερφε , απλα πριν ειπες

Η μονη υπαρκτη αλλά ακραια περιπτωση ειναι να σε πανε οπως σου ειπα στον εισαγγελεα για παρακωλυση ψηφοφοριας
και τωρα λες οτι δεν υπαρχει προστυμο .. τοτε τι θα κανω στον εισαγκελεα που θια με πανε ?  :think: ( μια στις 1000)
Καταλαβες , μπερδευτικα λιγο

( και αυτο που ειπες οτι εχεις κανει αντιπρωσοπος μου ξεφυγε τωρα το ειδα ...)
και τωρα που το ειδα σε ρωταω και κατι αλλο ...
μπορω καπου να κανω παραπονα γιατι εχω βαρεθει ? ολο τους ιδιους βαζουν και ξερω γιατι ... το θυμουνται τελευταια μερα και βαριουνται να ψαχνουν !
Σκευτικα να παρω τα δικαιωματα μου αλλου μακρυα...


Ευχαριστω για τις απαντησεις σου οπως και να χει
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ασ' το φίλε...
Καλά κάνεις και ρωτάς αλλά εγώ έκανα λάθος που ανέφερα κάτι προσωπικό εδω μέσα, δίνοντας λαβή σε τραμπούκους (ναι φέθρυ για εσένα το λέω)  να αρχίσουν τα καφριλίκια...
Επαναλαμβάνω, το είπα ως παράδειγμα του ότι η πολιτική τοποθέτηση δεν πρέπει να είναι προϊόν κληρονομικής διαδοχής...
Το τί έκανε ή δεν έκανε ο παππούς μου είναι μια άλλη ιστορία που δεν θέλω να μοιραστώ με 10000 κόσμο...

Μιλάει για τραμπούκους ο θαυμαστής του ...Βορίδη.
Ε ρε τι άλλο θα ακούσουμε!
 

Συνημμένα

  • voridis1.jpg
    voridis1.jpg
    392,6 KB · Εμφανίσεις: 85

Επισκέπτης
Aκόμη ασχολείστε με τον
%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CF%8C%CE%B6%CE%B7%CF%82+2.jpg

τον κύριο fethry?

Ειλικρινά, ύστερα από τα όσα είχα διαβάσει στο παρελθόν για αυτόν, περίμενα τουλάχιστο να είναι ένας αξιοπρεπής συνομιλητής και απολαυστικός στο να συνδιαλέγεσαι μαζί του ακόμη και εαν υποστηρίζεις διαφορετική άποψη απο εκείνον.

Αυτό το κακεντρεχές, αμόρφωτο, αστοιχείωτο, θρασύτατο, υβριστικό, κολλημένο, κομπλεξικό, "πράγμα" που εμφανίζεται τελευταίως στο σαϊτ ή ΔΕΝ είναι ο παλιός καλός κύριος fethry ή ειναι η ζωντανή απόδειξη του τί κακό προκαλούν στον εγκέφαλο η αγαμία σε συνδιασμό με "ληγμένα" και αριστερές αντιλήψεις....

κρίμας......
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Φυσικα υποχρεουται. Φανταζεσαι να ελεγε ο αντιπροσωπος οτι δεν κανω τις εκλογες???? Παντως πραγματι προβλεπεται να παρει τους πρωτους ψηφοφορους για εφορευτικη. Εννοειται βεβαια οτι στην πραξη δεν το κανει κανενας, ουτε εγω το εκανα ποτέ.

Παίκτη μου που προβλέπεται αυτό?Στις αλλαγές του 2010 ή στο γνωστό Π.Δ.? (αναφέρομαι στη βούτα των εκλογέων). Διατηρώ μία σοβαρή επιφύλαξη, διότι όπως καλά ξέρεις (από ό,τι φαίνεται) η ανάδειξη των μελών της Ε.Ε. γίνεται με πράξη του αρμοδίου Εισαγγελέα Πρωτοδικών της Περιφέρειας. Αν έχεις πρόχειρη τη διάταξη θα το εκτιμούσα. Να είμαι έτοιμος για τραμπουκισμούς... :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom