Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
Ε όχι και δεν τσιμπάς!
Τόσα δακρύβρεχτα και απολογητικά σεντόνια μας έχεις ρίξει για να μας "εξηγήσεις" πως και γιατί αποκήρυξες τον παππού σου.
Σε πονάει και σε σφάζει, στράκι! 

Ο παππούς του Ισιου ήταν αριστερός? :rolleyes: :think:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Λαθος. Ο καταλογος με τα ονοματα των μελων της εφορευτικης, ειναι μεσα στο φακελο με τα χαρτια που παραλαμβανει.

δεν περιλαμβάνεται ρε στον σάκο, υποτίθεται ότι θα πρέπει να έχεις μεριμνήσει εκ των προτέρων να μάθεις από Εισαγγελία ή/και αστυνομία (δεν θυμάμαι ακριβώς) τα ονόματά τους.

 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
δεν τρεχει μια αν δεν σε βρουν να σου παραδωσουν το χαρτι του ''διορισμου'' ημουν στις ευρωεκλογες και δεν πηγα, δεν πηγα και να ψηφισω βεβαια!!!
Εγω ειχα παει, ηταν πολυ κουλ η διαδικασια, κανενα προβλημα πηγα απο περιεργεια. Το φαγητο που μας εφερναν ομως ηταν κατι ελεινα σαντουιτς απο το περιπτερο, και στραβωσα και με τους υποψηφιους που ηρθαν να με χαιρετησουν εγκαρδια και δια χειραψιας λες και τους ηξερα απο χθες. Απο την αρχη παντως οταν μου ειπε η δικαστικος οτι αν πας μια φορα σε καλουν και τις επομενες, δηλωσα οτι ημουν Δημ υπαλληλος (αρχιδια φυσικα) και με διεγραψε απο τον καταλογο για ολες τις επομενες εκλογες
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Εγω ειχα παει, ηταν πολυ κουλ η διαδικασια, κανενα προβλημα πηγα απο περιεργεια. Το φαγητο που μας εφερναν ομως ηταν κατι ελεινα σαντουιτς απο το περιπτερο, και στραβωσα και με τους υποψηφιους που ηρθαν να με χαιρετησουν εγκαρδια και δια χειραψιας λες και τους ηξερα απο χθες. Απο την αρχη παντως οταν μου ειπε η δικαστικος οτι αν πας μια φορα σε καλουν και τις επομενες, δηλωσα οτι ημουν Δημ υπαλληλος (αρχιδια φυσικα) και με διεγραψε απο τον καταλογο για ολες τις επομενες εκλογες

Δεν ισχύει οτι αν σε καλέσουν μια φορά σε καλούν και τις επόμενες.
Με έχουν καλέσει μία φορά, στις δημοτικές του 2002, και δεν με ξανακαλέσανε ποτέ, χωρίς να κάνω κάτι γι αυτό.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Κομμουνιστής με εξορίες κτλ.
Ψήφιζε κκε από τότε που νομιμοποιηθηκε έως το θάνατό του.

Όπως καταλαβαίνεις, φίλε που ρώτησες, μια τέτοια "πρόκληση" δεν ήταν δυνατόν να μείνει αναπάντητη απο το βλαστάρι του.
Που είναι τόσο στράκι ώστε δεν μας λέει γιατί πήγε εξορία ο παππούς του.
Να μάθουμε κι εμείς τι "έγκλημα" έκανε δηλαδή.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δεν ισχύει οτι αν σε καλέσουν μια φορά σε καλούν και τις επόμενες.
Με έχουν καλέσει μία φορά, στις δημοτικές του 2002, και δεν με ξανακαλέσανε ποτέ, χωρίς να κάνω κάτι γι αυτό.

μήπως ο δικαστικός αντιπρόσωπος συνέταξε κανένα μυστικό πρακτικό αξιολόγησης μελών εφορευτικής επιτροπής  :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
δεν περιλαμβάνεται ρε στον σάκο, υποτίθεται ότι θα πρέπει να έχεις μεριμνήσει εκ των προτέρων να μάθεις από Εισαγγελία ή/και αστυνομία (δεν θυμάμαι ακριβώς) τα ονόματά τους.

Ειπαμε. Ειναι στο σακο που παραλαμβανεις, στο φακελο με τα χαρτια. Πως να το κανουμε δλδ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Έχεις λάθος.
Μπορεί και ο ίδιος να διορίσει μέλη εφορευτικής επιτροπής.
Μιλάω απο πριν, όχι αν προκύψει πρόβλημα αν δεν εμφανιστούν οι ήδη διορισμένοι, οπότε αναγκάζεται να "επιστρατεύσει" κάποιουςάλλους ψηφοφόρους του ίδιου τμήματος.

Τα μελη της εφορευτικης επιτροπης οριζονται με αποφαση του πρωτοδικειου. αυτη η αποφαση διανεμεται στις κατα τοπους νομαρχιες, και φωτοτυπειται η σελιδα καθε εκλογικου τμηματος και μπαινει στον αναλογο σακο. Νομιζω ειναι πολυ απλο.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
μήπως ο δικαστικός αντιπρόσωπος συνέταξε κανένα μυστικό πρακτικό αξιολόγησης μελών εφορευτικής επιτροπής  :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:

Αν ήσουνα εσύ, μάλλον θα το έκανες.
Και θα χαιρόμουνα γι αυτό, διότι θα απάλλασσες οριστικά απο την προοπτική μιας τέτοιας αγγαρείας.    :boobies:

Υ.Γ. Σου απάντησα για το Δημοκρατικό Στρατό. Εσύ δεν ...καταδέχεσαι;
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Δεν ισχύει οτι αν σε καλέσουν μια φορά σε καλούν και τις επόμενες.
Με έχουν καλέσει μία φορά, στις δημοτικές του 2002, και δεν με ξανακαλέσανε ποτέ, χωρίς να κάνω κάτι γι αυτό.
Ημουν στις προηγουμενες δημοτικες. Η τυπισσα μου ειπε οτι επειδη δεν παει σχεδον κανενας, κρατανε τα ονοματα οσων πανε και τους ξανακαλουν. Παντως απο οτι ειδα κανεις δεν ηταν διατεθειμενος να πιεσει με οποιονδηποτε τροπο αυτους που δεν ειχαν ερθει. Μια που ηρθε να ψηφισει της εβαλαν χερι αλλα ουτε ιδρωσε το αυτι της, ψηφισε και σηκωθηκε και εφυγε
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Τα μελη της εφορευτικης επιτροπης οριζονται με αποφαση του πρωτοδικειου. αυτη η αποφαση διανεμεται στις κατα τοπους νομαρχιες, και φωτοτυπειται η σελιδα καθε εκλογικου τμηματος και μπαινει στον αναλογο σακο. Νομιζω ειναι πολυ απλο.

Δεν ισχύει αυτό που λες.
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Δεν ισχύει αυτό που λες.

Μου κανει μεγαλη εντυπωση οτι εισαι τοσο απολυτος, ενω εγω ξερω οτι ετσι συμβαινει. Μηπως δεν μιλαμε για το ιδιο πραγμα? Αφου καθε φορα εχω τον καταλογο μπροστα μου με τα μελη και τσεκαρω ποιος ηρθε και ποιος οχι.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Όπως καταλαβαίνεις, φίλε που ρώτησες, μια τέτοια "πρόκληση" δεν ήταν δυνατόν να μείνει αναπάντητη απο το βλαστάρι του.
Που είναι τόσο στράκι ώστε δεν μας λέει γιατί πήγε εξορία ο παππούς του.
Να μάθουμε κι εμείς τι "έγκλημα" έκανε δηλαδή.

Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου...
Μείνε στο 1949, εκεί που πράγματι ανήκεις.
Ανέφερα την ιστορία του παππού μου για να δείξω ότι τα φαντάσματα του παρελθόντος δεν πρέπει να επηρρεάζουν την οπτική μας 60 χρόνια μετά...
Θεώρησα πως αυτό ήταν περίπου αυτονόητο και πως όλοι μας σχηματίζουμε πολιτική αντίληψη πέρα και πανω από τα βιώματα των γονιών ή πολύ περισσότερο από τα βιώματα των παππούδων μας...
Προφανώς κάποιοι αντιλαμβάνονται την πολιτική τοποθέτηση ως οικογενειακή παράδοση και οποιαδήποτε άλλη συμπεριφορά την αντιλαμβάνονται ως προδοσία στην οικογένεια...
Πολιτική σκέψη 1949 με αντίληψη 1849...
Ή μια μια λέξη, Φέθρυ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom