Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ρε εσύ καλά τα λες. είσαι σίγουρος ότι όλοι το διαβάζουν ολόκληρο;
Ε ας μην το διαβασει ολοκληρο.
Πες του να κοιταξει στη σελιδα 57 του βιβλίου που του εχουν δωσει.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Ωραια.
Ας γινει ετσι, να μην πληρωνομαστε.
Τοτε ομως, να μην ΠΑΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ δικαστικοι γραμματεις, δημοσιοι υπαλληλοι, αστυνομικοι, ΚΑΝΕΝΑΣ.
Ετσι δεν ειναι?
Δεν χρειαζεται.
Και αν δεις στημενη καλπη σε κανενα τμημα μετα, ελα και γραψε μου.
Σε λαθος τομεις αναζητατε να γινει οικονομια.
τι λες μωρέ και συ πας καλά? το αδιάβλητο της διαδικασίας το εξασφαλίζει η αποζημίωση ή η θεσμική ιδιότητα με την οποία καλείσαι να υπηρετήσεις την ημέρα εκείνη την δημοκρατία?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
χαχαχα δεν εχουμε ξαναμιλησει και δεν με πιανεις εσυ οπως ουτε εγω εσενα. Αστιευομουν απλα με την απαντηση μου στο βαρεμα του κεφαλιου για να μην το συνεχισουμε  ;) μια χαρα καταλαβα γιατι βαρας το κεφαλι σου απλα εχουμε διαφορετικες αποψεις νυχτα θα λες μερα θα λεω  :P
Ναι, οντως δεν πρεπει να εχουμε ξαναμιλησει.
Δεν ξεκινησαμε και πολυ καλα παντως.  :grin:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
:thumbsup:

ειδικά το χιλιάρικο και βάλε που ήταν η αποζημίωση προ κρίσης ήταν σε προκλητικά υψηλό επίπεδο

ο στρητ ειρωνευτηκε και το διακοσαρικο που του περισσεψε ΜΟΝΟ του φιλου του χασοδικη.

ρε ΔΝΤ ρε μουνια και στο γκωλο μας.  :rockon:

ελληναρες
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
τι λες μωρέ και συ πας καλά? το αδιάβλητο της διαδικασίας το εξασφαλίζει η αποζημίωση ή η θεσμική ιδιότητα με την οποία καλείσαι να υπηρετήσεις την ημέρα εκείνη την δημοκρατία?
Πηγαινε και πες στους δημοτικους υπαλληλους τοτε, να κανουν εκλογες χωρις εκλογικο επιδομα.
Πολυ απλα δεν θα στηθει ουτε μια καλπη.
Γιατι το συζηταμε περαιτερω?
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
ο στρητ ειρωνευτηκε και το διακοσαρικο που του περισσεψε ΜΟΝΟ του φιλου του χασοδικη.

ρε ΔΝΤ ρε μουνια και στο γκωλο μας.  :rockon:

ελληναρες
στην λογική της αλόγιστης σπατάλης που επικρατούσε όλα είχαν νόημα
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Η ενασχόληση του δικηγόρου ως αντιπροσώπου, δεν είναι μόνο η μέρα της εκλογής, αλλά τριήμερο ή και περισσότερο.
Καμία σχέση με την εφορευτική λοιπόν, η ενασχόληση της οποίας κρατάει όσο η μέρα των εκλογών.

Και δεν μπαίνουμε σε θέματα γνώσεων ή ευθύνης.

σταρχιδια μας αυτο το επαγγελμα επελεξες. πεφτω απο τα συνεφα με ορισμενους και σας ειχα και σε υποληψη. τελικα πανω απο ολα ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ :jerking:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
α επιλεκτικο το καθηκον ε. αν δε παρεις φραγκο θα κανεις σαμποταζ. η κουαρ ομως καθηκον της σα πολιτης.
ρε δε γαμιεστε μουνοπανα χασοδικες.
Το ποστ μου αναφεροταν σε δικαστικους γραμματεις, δημοτικους υπαλληλους και αστυνομικους, κι εσυ απαντας "μουνοπανα χασοδικες"?
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Πηγαινε και πες στους δημοτικους υπαλληλους τοτε, να κανουν εκλογες χωρις εκλογικο επιδομα.
Πολυ απλα δεν θα στηθει ουτε μια καλπη.
Γιατι το συζηταμε περαιτερω?
ποιό είναι το επίδομα που παίρνει ο δημοτικός υπάλληλος και ποιό το ύψος της αποζημίωσης του δικαστικού?

εγώ δεν είπα να μην αποζημιωθεί κανείς για τον κόπο που θα καταβάλλει, απλώς επεσήμανα την υπερβολή και την ευκαιρία για κονόμα
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
ο στρητ ειρωνευτηκε και το διακοσαρικο που του περισσεψε ΜΟΝΟ του φιλου του χασοδικη.

ρε ΔΝΤ ρε μουνια και στο γκωλο μας.  :rockon:

ελληναρες

Αγαπητέ, ήταν χασοδίκισα και επιπλέον, το 200 βγήκε σε 4 μέρες.
Πάμε παρακάτω.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
σταρχιδια μας αυτο το επαγγελμα επελεξες. πεφτω απο τα συνεφα με ορισμενους και σας ειχα και σε υποληψη. τελικα πανω απο ολα ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ :jerking:
Οντως, ο κλασικος ελληνας εχει σε μονη υποληψη το δικο του επαγγελμα, και καθε αλλος ειναι τεμπελης και αργοσχολος.
Αυτο κανεις κι εσυ βεβαια.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
τι λες μωρέ και συ πας καλά? το αδιάβλητο της διαδικασίας το εξασφαλίζει η αποζημίωση ή η θεσμική ιδιότητα με την οποία καλείσαι να υπηρετήσεις την ημέρα εκείνη την δημοκρατία?

η αποζημιωση δινεται για την ευθυνη σου. Η εφορευτικη επιτροπη δεν εχει ευθυνη. Εγω αν δεν εχω ευθυνη κανω ανετα εκλογες τζαμπε γουσταρω κιολας  :tits2:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Το ποστ μου αναφεροταν σε δικαστικους γραμματεις, δημοτικους υπαλληλους και αστυνομικους, κι εσυ απαντας "μουνοπανα χασοδικες"?

μη στενοχωριεσαι, σας πιανει ολους ο ορος. μουνοπανα νομικοι σαρεσει καλυτερα? επιχειρηματα της ντροπης. μολις πριν λιγο το παιζατε καθηκον του πολιτη και αρχιδια. οταν πιασαμε τον δικο σου κωλο το γυρισες στα επιχειρηματα του σαμποταζ και θα κανεις πουτανα το συστημα των εκλογων.
ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ παρτακηδες να πα να γαμηθειτε.
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
Ναι, οντως δεν πρεπει να εχουμε ξαναμιλησει.
Δεν ξεκινησαμε και πολυ καλα παντως.  :grin:
Εκτος απτον κοσνικ και ενα σονια κατι  :birdman: συνηθως με συμπαθουν παντως  :grin: επειδη αν δεν συμφωνω με κατι απο ενα σημειο και μετα χαβαλεδιαζω και δεν καθομαι να μαλωσω με καποιον που δεν γνωριζω προσωπικα το θεωρω χαζο και βλακεια.. Γιαυτο χαρηκα μεσιε και ας μην συμφωνησουμε ποτε εδω  :grin: Εχω 2 κολλητες φιλες του κλαδου σου και διοριστικαν και οι δυο και με αυτες να δεις τι "ξυλο" επεσε σε συζητηση  :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ποιό είναι το επίδομα που παίρνει ο δημοτικός υπάλληλος και ποιό το ύψος της αποζημίωσης του δικαστικού?

εγώ δεν είπα να μην αποζημιωθεί κανείς για τον κόπο που θα καταβάλλει, απλώς επεσήμανα την υπερβολή και την ευκαιρία για κονόμα
Το εκλογικο επιδομα των υπαλληλων ειναι περισσοτερα απο την εκλογικη αποζημιωση του αντιπροσωπου.
Και το παιρνουν ΟΛΟΙ βεβαια.
Αλλά κατα τα άλλα, τα βαζουμε με τους δικαστικους αντιπροσωπους οι οποιοι πρεπει να πανε τσαμπα και να βγαλουν ολη τη δουλεια.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
η αποζημιωση δινεται για την ευθυνη σου. Η εφορευτικη επιτροπη δεν εχει ευθυνη. Εγω αν δεν εχω ευθυνη κανω ανετα εκλογες τζαμπε γουσταρω κιολας  :tits2:
δικαιολογίες, ευκαιρία για κονόμα ήταν τόσο καιρό και το ξέρεις πολύ καλά

η ευθύνη πληρωνόταν κάποτε με 1000+ τώρα θα πληρωθεί με 500, δεν υπάρχει μέτρο αποτίμησης υπάρχει όμως μέτρο λογικής
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
σταρχιδια μας αυτο το επαγγελμα επελεξες. πεφτω απο τα συνεφα με ορισμενους και σας ειχα και σε υποληψη. τελικα πανω απο ολα ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ :jerking:

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ο δικηγόρος είναι το μόνο επάγγελμα το οποίο χρεώνει για τις υπηρεσίες που προσφέρει το δημόσιο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εκτος απτον κοσνικ και ενα σονια κατι  :birdman: συνηθως με συμπαθουν παντως  :grin: επειδη αν δεν συμφωνω με κατι απο ενα σημειο και μετα χαβαλεδιαζω και δεν καθομαι να μαλωσω με καποιον που δεν γνωριζω προσωπικα το θεωρω χαζο και βλακεια.. Γιαυτο χαρηκα μεσιε και ας μην συμφωνησουμε ποτε εδω  :grin: Εχω 2 κολλητες φιλες του κλαδου σου και διοριστικαν και οι δυο και με αυτες να δεις τι "ξυλο" επεσε σε συζητηση  :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Ε τωρα γιατι μου το χαλασες ενω ειχα φτιαχτει για καυγα?  :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom