Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
δικαιολογίες, ευκαιρία για κονόμα ήταν τόσο καιρό και το ξέρεις πολύ καλά

η ευθύνη πληρωνόταν κάποτε με 1000+ τώρα θα πληρωθεί με 500, δεν υπάρχει μέτρο αποτίμησης υπάρχει όμως μέτρο λογικής
Εγω θελω να δω αν θα παραληφθούν οι διορισμοι για τα απομακρυσμενα μερη.
Θα πεσει πολυ γελιο.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ποιό είναι το επίδομα που παίρνει ο δημοτικός υπάλληλος και ποιό το ύψος της αποζημίωσης του δικαστικού?

εγώ δεν είπα να μην αποζημιωθεί κανείς για τον κόπο που θα καταβάλλει, απλώς επεσήμανα την υπερβολή και την ευκαιρία για κονόμα

εγω λεω να μην αποζημιωθει κανεις και τελεια. μονο τα εξοδα, να μη βαλει δραχμη στο παντελονι.
κανονικα δε θα επρεπε να συζηταμε αλλο μετα απο το επιχειρημα για 'το καθηκον του πολιτη'. μονο χριστοπαναγιες θαπρεπε να λεμε.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Έχεις απόλυτο δίκιο. Ο δικηγόρος είναι το μόνο επάγγελμα το οποίο χρεώνει για τις υπηρεσίες που προσφέρει το δημόσιο.
Ο πολιτης εχει υποχρεωσεις και ο δικηγορος οχι;
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Το εκλογικο επιδομα των υπαλληλων ειναι περισσοτερα απο την εκλογικη αποζημιωση του αντιπροσωπου.
Και το παιρνουν ΟΛΟΙ βεβαια.
Αλλά κατα τα άλλα, τα βαζουμε με τους δικαστικους αντιπροσωπους οι οποιοι πρεπει να πανε τσαμπα και να βγαλουν ολη τη δουλεια.
ξαναλέω ότι δεν υποστηρίζω ότι θα πρέπει να το κάνουν τζάμπα, αλλά θα πρέπει να αποζημιώνονται για τον κόπο τους και για το βάρος της ευθύνης σε πιο λογικά πλαίσια

το αν το επίδομα των υπαλλήλων είναι μεγαλύτερο από εκείνο των δικαστικών χλωμό το κόβω, ακόμα και έτσι να είναι όμως δεν αλλάζει κάτι, ψαλίδι σε όλους αναλογικά
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
ποιό είναι το επίδομα που παίρνει ο δημοτικός υπάλληλος και ποιό το ύψος της αποζημίωσης του δικαστικού?

εγώ δεν είπα να μην αποζημιωθεί κανείς για τον κόπο που θα καταβάλλει, απλώς επεσήμανα την υπερβολή και την ευκαιρία για κονόμα

εγω παντως κοσνικ τους νεους δικηγορους και ασκουμενους που παιρνουν 400 ευρα απο τα γραφεια και γαμιουνται στην δουλεια τους χαρηκα που θα παρουν αλλα 500 να βγαλουν το μηνα.. και μακαρι να εβαζαν μονο νεους και δεν κατανοω την λογικη σου. Υπερβολικο μπορει να μου φαινεται να πληρωνεται και ο ταξιτζης επειδη εχει ενα διπλωμα.. σιγα την υπηρεσια γιατι να την πληρωνω τοσο; και παει λεγοντας.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Εγω ενα 946 θυμαμαι μονο μια φορα. Και μετα 880.

Και εγώ 900 περίπου ήξερα ως οροφή, επί κουρασμένου.
Τώρα το τι μαλακία έχω ακούσει... μέχρι και για 2 χιλιάρικα έλεγε ένας γνωστός.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
200
Πόντοι
866
Εκτος απτον κοσνικ και ενα σονια κατι  :birdman: συνηθως με συμπαθουν παντως  :grin: επειδη αν δεν συμφωνω με κατι απο ενα σημειο και μετα χαβαλεδιαζω και δεν καθομαι να μαλωσω με καποιον που δεν γνωριζω προσωπικα το θεωρω χαζο και βλακεια.. Γιαυτο χαρηκα μεσιε και ας μην συμφωνησουμε ποτε εδω  :grin: Εχω 2 κολλητες φιλες του κλαδου σου και διοριστικαν και οι δυο και με αυτες να δεις τι "ξυλο" επεσε σε συζητηση  :cheesy: :cheesy: :cheesy:
ο κοσνικ ειναι μισογυνης δεν συμπαθει καμια γυναικα :grin:
ο σονιας δεν θα σε συμπαθει γιατι θα ειπες κατι αρνητικο για τις εξης λεξεις κλειδια
τανκς
αμερικη
δολλαριο
κασιδιαρης
πραξικοπημα
παναμας
:grin:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Και εγώ 900 περίπου ήξερα ως οροφή, επί κουρασμένου.
Τώρα το τι μαλακία έχω ακούσει... μέχρι και για 2 χιλιάρικα έλεγε ένας γνωστός.
αν θυμάμαι καλά 1130 για εκτός έδρας διορισμό στις τελευταίες δημοτικές στην άνδρο
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
αν θυμάμαι καλά 1130 για εκτός έδρας διορισμό στις τελευταίες δημοτικές στην άνδρο

Αν περιλαμβάνει και εισητήρια, τροφεία κτλ δεν μου λέει κάτι. Πάλι στα 900 γυρίζεις.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
δικαιολογίες, ευκαιρία για κονόμα ήταν τόσο καιρό και το ξέρεις πολύ καλά

η ευθύνη πληρωνόταν κάποτε με 1000+ τώρα θα πληρωθεί με 500, δεν υπάρχει μέτρο αποτίμησης υπάρχει όμως μέτρο λογικής

δικαιολογιες η ευθυνη ; σου χει τυχει να κανεις εκλογες με ενστασεις μανα μου; τον σακο με τα αποτελεσματα ποιος τον παραδιδει με ελεγχο και παιρνει βεβαιωση ; η εφορευτικη; Την εργασια σου που χανεις που κλεινει η δουλεια σου μια βδομαδα γιατι των αλλων δεν κλεινει δεν την προσμετρας πουλακι μου. κλεινει η δουλεια των αλλων που ειναι εφορευτικη απο τεταρτη σε πεμπτη;
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
ο κοσνικ ειναι μισογυνης δεν συμπαθει καμια γυναικα :grin:
ο σονιας δεν θα σε συμπαθει γιατι θα ειπες κατι αρνητικο για τις εξης λεξεις κλειδια
τανκς
αμερικη
δολλαριο
κασιδιαρης
πραξικοπημα
παναμας
:grin:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Βαλε αλλη μια λεξη Γυμναστικη εκει εφαγε το στραβωμα με εμενα ο τυπος  :grin:
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Και εσενα αμα σε καλεσουν για αντιπροσωπο να πας.

Αν με καλέσουν εφορευτική, θα πάω τζάμπα. Αν με καλέσουν αντιπρόσωπο, δεν θα πάω τζάμπα.
Είναι τελείως διαφορετική η εργασία και η ευθύνη.

Εφόσον δεν έχεις πρόβλημα, πήγαινε εσύ. Δεν πειράζει, θα σου εξηγήσει ο εισαγγελέας τι πρέπει να κάνεις.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Αν περιλαμβάνει και εισητήρια, τροφεία κτλ δεν μου λέει κάτι. Πάλι στα 900 γυρίζεις.
950

και έτσι να είναι τα θεωρώ πολλά για 1-2 μέρες (ειδικά για αθήνα τα 900 είναι καθαρά για 2 μέρες, μία πριν και μία στις εκλογές, πολλά λεφτά για 2 μέρες)

γνώμη μου είναι αυτή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom