Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
αν θυμάμαι καλά 1130 για εκτός έδρας διορισμό στις τελευταίες δημοτικές στην άνδρο
Ελα που θα συμφωνισω κιολας γαμω μαζι σου  :grin:

Φιλη μου την προηγουμενη 4ετια στη Κρητη 1200 και κατι ..................... και μετα πολυ κλαμα  :'(
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
βγαλαν το κομπιουτερακι καναν τα νουμερα και αρχισαν τη κλαουρα οι χασοδικες.
τουλαχιστον ακομα εχουνε μια μερα καθε τεσσερα χρονια να το παιξουν εξουσια στους ανυποτακτους των εφορευτικων και να χαιδευονται μετα με τις ιστοριες τους. πουθεναδες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
βγαλαν το κομπιουτερακι καναν τα νουμερα και αρχισαν τη κλαουρα οι χασοδικες.
τουλαχιστον ακομα εχουνε μια μερα καθε τεσσερα χρονια να το παιξουν εξουσια στους ανυποτακτους των εφορευτικων και να χαιδευονται μετα με τις ιστοριες τους. πουθεναδες.
Εισαι εντελως ακυρος αποψε.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
βγαλαν το κομπιουτερακι καναν τα νουμερα και αρχισαν τη κλαουρα οι χασοδικες.
τουλαχιστον ακομα εχουνε μια μερα καθε τεσσερα χρονια να το παιξουν εξουσια στους ανυποτακτους των εφορευτικων και να χαιδευονται μετα με τις ιστοριες τους. πουθεναδες.
κάτι σαν τους ΕΠΟΠ όταν πετυχαίνουν νεοσύλλεκτους σε κέντρο εκπαίδευσης :grin:
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Το κλάμα από άλλους το βλέπω πάντως.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Αν με καλέσουν εφορευτική, θα πάω τζάμπα. Αν με καλέσουν αντιπρόσωπο, δεν θα πάω τζάμπα.
Είναι τελείως διαφορετική η εργασία και η ευθύνη.

Εφόσον δεν έχεις πρόβλημα, πήγαινε εσύ. Δεν πειράζει, θα σου εξηγήσει ο εισαγγελέας τι πρέπει να κάνεις.

και το σδοε οταν ερθει να σου κανει ελεγχο στο γραφειο να μη παει τσαμπα γιατι παιρνει τους δρομους ενω θα καθοταν στο γραφειο του. και ειναι τελειως διαφορετικη η εργασια και η ευθυνη.
και ο μπατσος αν καλεσεις το 100 οτι εχει μπει αλβανος στο σπιτι σου με μαχαιρι να μην ερθει τσαμπα. ειναι τελειως διαφορετικη εργασια και ευθυνη παιζει και τη ζωη του.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
η κουβέντα μού φαίνεται άνευ σημασίας. είναι προφανές ότι αυτό που κυρίως (αν όχι αποκλειστικά) πληρώνεται είναι η ευθύνη. και στο δημόσιο πλέον κόπηκαν σχεδόν όλα τα επιδόματα κι έμειναν καναδυό βασικά και το ευθύνης. και λογικό είναι, γιατί ποιος μαλάκας θα αναλάβει ευθύνη χωρίς αμοιβή; ε, και οι δικηγόροι, χωρίς αμοιβή στις εκλογές, όλοι άρρωστοι θα μας έβγαιναν
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
η κουβέντα μού φαίνεται άνευ σημασίας. είναι προφανές ότι αυτό που κυρίως (αν όχι αποκλειστικά) πληρώνεται είναι η ευθύνη. και στο δημόσιο πλέον κόπηκαν σχεδόν όλα τα επιδόματα κι έμειναν καναδυό βασικά και το ευθύνης. και λογικό είναι, γιατί ποιος μαλάκας θα αναλάβει ευθύνη χωρίς αμοιβή; ε, και οι δικηγόροι, χωρίς αμοιβή στις εκλογές, όλοι άρρωστοι θα μας έβγαιναν
Προσεχε. Θα σου πουν οτι επειδη εισαι δημοσιος υπαλληλος, η αποψη σου ειναι αναξιοπιστη.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
ποιό είναι το επίδομα που παίρνει ο δημοτικός υπάλληλος και ποιό το ύψος της αποζημίωσης του δικαστικού?εγώ δεν είπα να μην αποζημιωθεί κανείς για τον κόπο που θα καταβάλλει, απλώς επεσήμανα την υπερβολή και την ευκαιρία για κονόμα
Πόσα είναι τα χρήματα τώρα δεν ξέρω. Ξέρω όμως τα καθήκοντα. Ο κυρ Κώστας λοιπόν κλητήρας του Δήμου χρεώνεται 6-8 αίθοπυσες ενός σχολείου. Την Παρασκευή υποτίθεται καθαρίζει τις αίθουσες. Το Σαββάτο ανοίγει την πόρτα σε συναδέλφους του που αφήνουν το εκλογικό υλικό. Και από κεί και πέρα περιμένει σιχτιρίζοντας τον δικαστικό να του δώσει τα κλειδιά, Και αν τυχόν καθυστερεί κάποιος νάρθει τον παίρνει και τηλέφωνο άμα λάχει και του λέει να βιαστεί γιατί σε λίγο θα βγάλει η γυναίκα του το αρνί από το φούρνο (Γεγονός. Τοφαγε επίτηδες κρύο )και τον βρίζουν για την καθυστέρηση. Την Κυριακή έρχονται το βράδυ , σου σπάνε τα αρχίδια (τελειώνετε ?) και παίρνουν τελικά τα κλειδια. Τη Δευτέρα ανοίγουν τις πόρτες στις καθαρίστριες. Για αυτή τη δουλεία κάπουε έβγαζαν και ένα 600€ . Οι υπάλληλοι του ΟΤΕ τώρα. Εκεί να δεις, έρχονται το βράδυ της Κυριακής για να πάρουν 1-6 τηλεγραφήματα για να τα πάνε στον πλησιέστερο  ΟΤΕ . Αμοιβή τα ίδια με τους προηγούμενους.
Λοπόν ο δικαστικός που επί 3 μέρες είναι στην πρέσα να γραφει 3 και 4 φορές τα σεντόνια των δημοτικών , να προσέχει δύο κάλπες ταουτόχρονα (προσεχώς 3), να προσέχει και συντονίζει εφορευτική, κοινό, αντιπροσώπους, αστυνομία, ΜΜΕκαι εγώ δεν ξέρω τι με την τεράστια ευθλυνη της ομαλής διεξαγωγή της ψηφοφορίας, δεν θάπρεπε να πάιρνει κατι τις παραπάνω από τον κυρ Κώστα ?
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
βγαλαν το κομπιουτερακι καναν τα νουμερα και αρχισαν τη κλαουρα οι χασοδικες.
τουλαχιστον ακομα εχουνε μια μερα καθε τεσσερα χρονια να το παιξουν εξουσια στους ανυποτακτους των εφορευτικων και να χαιδευονται μετα με τις ιστοριες τους. πουθεναδες.

μπα απλα για μια μερα σου βγαινει ο κωλος να εχεις τα ματια σου δεκατεσσερα να μην γινει λαθος και κανεις και χαβαλε με την εφορευτικη επιτροπη κομματα κτλ για να περασει η ωρα ευχαριστα. η καταμετρηση θελει συγκεντρωση για να μη  σε παρει η νυχτα οποτε ενταξει εκει απλα ολοι προσεχουν. εξουσιες και τετοια  δεν παιζουν
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
και το σδοε οταν ερθει να σου κανει ελεγχο στο γραφειο να μη παει τσαμπα γιατι παιρνει τους δρομους ενω θα καθοταν στο γραφειο του. και ειναι τελειως διαφορετικη η εργασια και η ευθυνη.
και ο μπατσος αν καλεσεις το 100 οτι εχει μπει αλβανος στο σπιτι σου με μαχαιρι να μην ερθει τσαμπα. ειναι τελειως διαφορετικη εργασια και ευθυνη παιζει και τη ζωη του.

ΣΔΟΕ/Αστυνομικοί είναι δημόσιοι υπάλληλοι, και αυτό είναι το τζομπ ντισκρίπσιον τους.
Οι δικηγόροι από που και ως που; Άσε που η συμμετοχή είναι ακόμα εθελοντική.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Πόσα είναι τα χρήματα τώρα δεν ξέρω. Ξέρω όμως τα καθήκοντα. Ο κυρ Κώστας λοιπόν κλητήρας του Δήμου χρεώνεται 6-8 αίθοπυσες ενός σχολείου. Την Παρασκευή υποτίθεται καθαρίζει τις αίθουσες. Το Σαββάτο ανοίγει την πόρτα σε συναδέλφους του που αφήνουν το εκλογικό υλικό. Και από κεί και πέρα περιμένει σιχτιρίζοντας τον δικαστικό να του δώσει τα κλειδιά, Και αν τυχόν καθυστερεί κάποιος νάρθει τον παίρνει και τηλέφωνο άμα λάχει και του λέει να βιαστεί γιατί σε λίγο θα βγάλει η γυναίκα του το αρνί από το φούρνο (Γεγονός. Τοφαγε επίτηδες κρύο )και τον βρίζουν για την καθυστέρηση. Την Κυριακή έρχονται το βράδυ , σου σπάνε τα αρχίδια (τελειώνετε ?) και παίρνουν τελικά τα κλειδια. Τη Δευτέρα ανοίγουν τις πόρτες στις καθαρίστριες. Για αυτή τη δουλεία κάπουε έβγαζαν και ένα 600€ . Οι υπάλληλοι του ΟΤΕ τώρα. Εκεί να δεις, έρχονται το βράδυ της Κυριακής για να πάρουν 1-6 τηλεγραφήματα για να τα πάνε στον πλησιέστερο  ΟΤΕ . Αμοιβή τα ίδια με τους προηγούμενους.
Λοπόν ο δικαστικός που επί 3 μέρες είναι στην πρέσα να γραφει 3 και 4 φορές τα σεντόνια των δημοτικών , να προσέχει δύο κάλπες ταουτόχρονα (προσεχώς 3), να προσέχει και συντονίζει εφορευτική, κοινό, αντιπροσώπους, αστυνομία, ΜΜΕκαι εγώ δεν ξέρω τι με την τεράστια ευθλυνη της ομαλής διεξαγωγή της ψηφοφορίας, δεν θάπρεπε να πάιρνει κατι τις παραπάνω από τον κυρ Κώστα ?
Ασε ρε φιλε.
Τους τα ειπαμε μια, δυο, τρεις.
Το προβλημα ειναι εμφανες.
Παιρνεις λεφτα? Εισαι εχθρος μου.
Αυτη ειναι η Ελλαδα σημερα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom