Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
βραχιολάκι σε κάποιον που θα φέρει χαρτί από γιατρό που θα βεβαιώνει ότι ήταν άρρωστος;

απο νοσοκομειο για να θεωρειται δικαιολογημενος. βραχιολακι για τα υπολοιπα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
εγω παντως αυριο θα δωσω σημα να σκισουν την κουαρ αν παει με τσαμπουκα χαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Την βλεπω εξιμιση το πρωι να ειναι στημενη εξω απο το τμημα με το καφεδακι στο χερι
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Το ωραίο δε είναι ότι όλοι όσοι διαμαρτύρονται εδώ μέσα παίζει και να μην έχουν πληρώσει φόρο ούτε μία φορά στην ζωή τους.

ναι οπως εγω για παραδειγμα. καλωστον ηρθες μετα απο τσιπουρακια?  :jerking:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Άσε τακτικές λατρείας.

Μου είπες ότι έχω υποχρέωση όπως όλοι.
Και σου απάντησα, ναι, εφορευτική, όπως όλοι.

Που διαφωνείς.

δε καταλαβες και που διαφωνω τωρα ε. πιεξοτζονιζεις.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
σε κάθε περίπτωση 900 είναι πολλά για λίγες ώρες γράψιμο και μία ημέρα παρουσίας σε μια αίθουσα

γνώμη μου, δεν λέω ότι έχω δίκιο

καλα μην ξαναλεμε τα ιδια παλι ξεχνας και τη ευθυνη και το οτι δεν δουλευουμε για μια βδομαδα και οτι απο παρασκευη τρεχουμε να παρουσιαστουμε να παρουμε υλικο κτλ και οτι ειμαστε και γνωστες του θεματος συνεπως οχι ανειδικευτοι. εν πασει περιπτωση η κουαρ δεν γλυτωνει οτι και να κανετε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα  
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
απο νοσοκομειο για να θεωρειται δικαιολογημενος. βραχιολακι για τα υπολοιπα.

μεγάλε μου, κι από νοσοκομείο μπορεί να σου φέρει κάποιος με τα κατάλληλα κονέ. δεν ξέρεις τι διασυνδέσεις έχουν οι δικηγόροι; ένα 2% να μην πάει στα εκλογικά τμήματα, γαμήθηκαν οι εκλογές
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
δε καταλαβες και που διαφωνω τωρα ε. πιεξοτζονιζεις.

Όχι δεν κατάλαβα, με συγχωρείς.

Είναι τελείως διαφορετικά τα καθήκοντα της εφορευτικής και του αντιπροσώπου.
Τα πρώτα διεκπεραιώνονται απ' όλους, και είναι υποχρέωση των πολιτών.
Τα δεύτερα δεν διεκπεραιώνονται απ' όλους, και δεν είναι υποχρέωση των πολιτών.

Δεν ρεζουμάρω άλλο.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
ναι οπως εγω για παραδειγμα.

Ε βέβαια.
Εσύ και η λατρεία σου.
Από τους βαρύτερα φορολογούμενους Έλληνες.
Για πες σε ποιά κατηγορία εισοδήματος ανήκεις.


καλωστον ηρθες μετα απο τσιπουρακια?  :jerking:

Όχι, βέβαια.

Από δουλειά ήρθα.

Αλλά εσύ μας χρωστάς να μας πεις:

1) Τι ψήφισες.

2) Τι θα ψηφίσεις.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
καλα μην ξαναλεμε τα ιδια παλι ξεχνας και τη ευθυνη και το οτι δεν δουλευουμε για μια βδομαδα και οτι απο παρασκευη τρεχουμε να παρουσιαστουμε να παρουμε υλικο κτλ και οτι ειμαστε και γνωστες του θεματος συνεπως οχι ανειδικευτοι. εν πασει περιπτωση η κουαρ δεν γλυτωνει οτι και να κανετε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα  

Συμφωνώ απολύτως. Περιμένω λινκ με φωτογραφία και θα βγάλω καταζητείται στην ένωση δικηγορικών συλλόγων.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
μεγάλε μου, κι από νοσοκομείο μπορεί να σου φέρει κάποιος με τα κατάλληλα κονέ. δεν ξέρεις τι διασυνδέσεις έχουν οι δικηγόροι; ένα 2% να μην πάει στα εκλογικά τμήματα, γαμήθηκαν οι εκλογές

να το δυσκολεψουμε λεμε οχι να το αποκλεισουμε τελειως ευχης εργον. ας κατσουνε να βρουνε δικλειδες ασφαλειας.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
ναι μιλάμε για τρελές ικανότητες, τόσο ώστε τα ίδια καθήκοντα να αναλαμβάνουν και να διεκπεραιώνουν επιτυχώς ακόμα και υπάλληλοι δικαστηρίων :2funny:

Έχεις δίκιο, που να ξέρουν από νομικά οι υπάλληλοι των δικαστηρίων...
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
ναι μιλάμε για τρελές ικανότητες, τόσο ώστε τα ίδια καθήκοντα να αναλαμβάνουν και να διεκπεραιώνουν επιτυχώς ακόμα και υπάλληλοι δικαστηρίων :2funny:

οι οποιοι γνωριζουν νομικα.. ως γνωστον, οι νεοι δε, ειναι νομικοι που διοριστηκαν με ασεπ.  μουυ φαινεται εχεις θαμπωθει απο τους κοιλακους της κουαρ και την ομορφια της .. δικαιολογημενα ....χαχαχαχαχαχαχχαχ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Ε βέβαια.
Εσύ και η λατρεία σου.
Από τους βαρύτερα φορολογούμενους Έλληνες.
Για πες σε ποιά κατηγορία εισοδήματος ανήκεις.


Όχι, βέβαια.

Από δουλειά ήρθα.

Αλλά εσύ μας χρωστάς να μας πεις:

1) Τι ψήφισες.

2) Τι θα ψηφίσεις.

τετοιου ειδους ηλιθιες συζητησεις κανετε εσεις καποιοι οχι εγω. βρες τη λατρεια να παιξεις μπαλιτσα σε αυτα.
υ.γ. σιγα μη σου χρωσταω και ενα αρχιδι  :2funny:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
να το δυσκολεψουμε λεμε οχι να το αποκλεισουμε τελειως ευχης εργον. ας κατσουνε να βρουνε δικλειδες ασφαλειας.

ε, η πιο απλή δικλείδα ασφαλείας είναι αυτή που εφαρμόζεται. τους δίνουν μια αμοιβή ικανή να τους αποζημιώσει πιθανή χασούρα από τη δουλειά τους, συν την ευθύνη που πράγματι αναλαμβάνουν. ε, όπως σου λέει κι ο στριτ, γιατί όλων των πολιτών η υποχρέωση να περιορίζεται στο διορισμό τους ως μέλη εφορευτικής και αυτών να τους ζητάς κάτι παραπάνω στο τσάμπα;
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
ναι η άλλη που δουλεύει στις καταθέσεις ξέρει παπαγαλία τις διαδικασίες στα αστικά, ας την βάλουμε να κάνει εκλογές, όπα για δες τα κατάφερε :2funny:

ποινικο πρεπει να ξερεις και οι υπαλληλοι αλλαζουν θεσεις και φυσικα ξερουν νομικα γιατι θα βρεθουν και σε θεσεις που πρεπει να ξερουν ειδικα οι παλιοι μερικοι ξερουν πιο πολλα και απο νεους δικηγορους, δεν ειπαμε οτι ασκουν δικηγορια. εχεις παει ποτε δικαστηρια πουλι μου;
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
ποινικο πρεπει να ξερεις και οι υπαλληλοι αλλαζουν θεσεις και φυσικα ξερουν νομικα γιατι θα βρεθουν και σε θεσεις που πρεπει να ξερουν ειδικα οι παλιοι μερικοι ξερουν πιο πολλα και απο νεους δικηγορους, δεν ειπαμε οτι ασκουν δικηγορια. εχεις παει ποτε δικαστηρια πουλι μου;

Χώρια που αναλαμβάνουν και την διασταύρωση των αποτελεσμάτων και τον έλεγχο της ορθότητας της διαδικασίας από τους σάκους που παραλαμβάνουν.
Που να ξέρουν από εκλογές... καλά ότι του φανεί του λωλοστεφανή σήμερα...
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
επικοινωνησα με τον προεδρα .. και αυριο θα σταλλει οδηγια στα μελη του συλλογου για την κουαρ.. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα θα την περιμενει  αστυνομια απο την παρασκευη κουαρ σαν τον κασιδιαρη σε βλεπω να σε ψαχνουν ααααααααααααααααααααχαχαχαχχα ξερουμε και σε ποιο γυμναστηριο πας.. ααααααχαχαχαχααχαχ
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
τετοιου ειδους ηλιθιες συζητησεις κανετε εσεις καποιοι οχι εγω. βρες τη λατρεια να παιξεις μπαλιτσα σε αυτα.
υ.γ. σιγα μη σου χρωσταω και ενα αρχιδι  :2funny:

Ναι, ναι.

Αλλά σαν καλή κουτσομπόλα που είσαι όλο τρίβεσαι να μάθεις τι ψηφίσαμε εμείς.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
αυτή που πρωτοδιορίστηκε ας πούμε έχει προλάβει να δουλέψει μόνο στις καταθέσεις, θα την πάρουν στις εκλογές και θα τις διεκπεραιώσει, αμφιβάλλεις γι'αυτό?

Πέραν του ότι όποιοι διορίζονται πλέον έχουν γνώσεις νομικών, νομίζεις ότι δεν υπάρχει και επιμόρφωση στο προσωπικό;
Τι τους λένε, κάτσε εδώ, παίρνε χαρτιά και πάτα αυτή την σφραγίδα;
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ε, η πιο απλή δικλείδα ασφαλείας είναι αυτή που εφαρμόζεται. τους δίνουν μια αμοιβή ικανή να τους αποζημιώσει πιθανή χασούρα από τη δουλειά τους, συν την ευθύνη που πράγματι αναλαμβάνουν. ε, όπως σου λέει κι ο στριτ, γιατί όλων των πολιτών η υποχρέωση να περιορίζεται στο διορισμό τους ως μέλη εφορευτικής και αυτών να τους ζητάς κάτι παραπάνω στο τσάμπα;

παλι να ξαναπουμε τα παραδειγματα? ταπαμε δε τα ξαναλεμε. υποχρεωση που απορρεει απο το επαγγελμα και τελος. για ολα τα επαγγελματα το ιδιο ισχυει. εχουμε κριση. ληγει η κουβεντα.
υ.γ. οποιος μου μιλαει για 'επιδοματα ευθυνης' και 'υποχρεωσεις των αλλων αλλα οχι δικες του' ακουει χριστοπαναγιες στο λαιβ. εδω δε χρειαζεται και δεν εχει και ουσια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom