Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
επικοινωνησα με τον προεδρα .. και αυριο θα σταλλει οδηγια στα μελη του συλλογου για την κουαρ.. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα θα την περιμενει  αστυνομια απο την παρασκευη κουαρ σαν τον κασιδιαρη σε βλεπω να σε ψαχνουν ααααααααααααααααααααχαχαχαχχα ξερουμε και σε ποιο γυμναστηριο πας.. ααααααχαχαχαχααχαχ
Ηταν τετοια ωρα ξυπνιος ο Βαλεργακης?
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Οι ασκούμενοι για όποιους δεν ξέρουν, είναι απόφοιτοι νομικής, και ναι, διορίζονται σε ποσοστά της πλάκας.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Ναι, ναι.

Αλλά σαν καλή κουτσομπόλα που είσαι όλο τρίβεσαι να μάθεις τι ψηφίσαμε εμείς.

ναι εισαι δυσκολη υποθεση ψηφου εσυ και μας προβληματιζεις  :2funny:

κουτσομπολης ειμαι και σε ξεψαχνιζω αυτο ειναι δικο μου παιχνιδι. συ παιξε καλα το δικο σου και μη πας να παιξεις το δικο μου σε μενα, δε μπορεις. οπως και εγω δεν παιζω τα δικα σας  :grin:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
οποιοσδήποτε παρακολουθήσει ένα σεμινάριο προ των εκλογών και δεν είναι γκάου μπορεί να τις φέρει σε πέρας (για την περίπτωση του ευτράπελου βλέπε παραπάνω ποστ μου)

ε ενταξει απο την αλλη φορα θα βαζουμε περιπτεραδες για να εφαρμοσουν εκλογικο νομο  ειναι πιο λογικο ααααααααααααααααααααχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Οι ασκούμενοι για όποιους δεν ξέρουν, είναι απόφοιτοι νομικής, και ναι, διορίζονται σε ποσοστά της πλάκας.

δυστυχως.. ειναι αυτοι που εχουν πιο μεγαλη αναγκη χρηματων
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
παλι να ξαναπουμε τα παραδειγματα? ταπαμε δε τα ξαναλεμε. υποχρεωση που απορρεει απο το επαγγελμα και τελος. για ολα τα επαγγελματα το ιδιο ισχυει. εχουμε κριση. ληγει η κουβεντα.
υ.γ. οποιος μου μιλαει για 'επιδοματα ευθυνης' και 'υποχρεωσεις των αλλων αλλα οχι δικες του' ακουει χριστοπαναγιες στο λαιβ. εδω δε χρειαζεται και δεν εχει και ουσια.

οκ, να τα ρίχνουμε όλα στην κρίση και το κράτος να χρησιμοποιεί υποχρεωτικά τις υπηρεσίες όποιου ιδιώτη επαγγελματία γουστάρει, χωρίς να τον αποζημιώνει. έτσι το βλέπεις εσύ, αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να το αποδεχθεί η κοινωνία για να ξεθυμάνει ο δικός σου θυμός
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
οκ, να τα ρίχνουμε όλα στην κρίση και το κράτος να χρησιμοποιεί υποχρεωτικά τις υπηρεσίες όποιου ιδιώτη επαγγελματία γουστάρει, χωρίς να τον αποζημιώνει. έτσι το βλέπεις εσύ, αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να το αποδεχθεί η κοινωνία για να ξεθυμάνει ο δικός σου θυμός

τα 1000 πάντως για μια μέρα,ήταν υπερβολικά.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.
Από το 1978 (ή 1979) μετέχω στις εκλογές ανελλιπώς (πλην των τελευταίων που δεν διορίστηκα) από μέσα είτε ως γραμματέας αρχικά και ως δικαστικός στη συνέχεια. Και πάντα σε παραμεθόριες περιοχές (πλην δημοτικών).
Οι τύποι που ισχυρίζονται ότι η δουλειά του δικαστικού είναι ασήμαντη και ότι καλοπληρώνονται είναι άσχετοι και εμπαθείς. Γιατί είναι μια δουλειά που απαιτεί πολύ κόπο (γράψιμο όλων των βιβλίων με τη βοήθεια του γραμματέα φυσικά), πολύ χρόνο , ενδεχόμενα πολλές μετακινήσεις (πρωτεύουσα Νομού- Δημαρχείο πόλης - κοινότητα και τούμπλαλιν) , απίστευτη γραφειοκρατία και υπερβολική ευθύνη.
Σίγουρα δεν είναι απλή δουλειά για να την κάνει ο καθένας και ούτε βέβαια είναι υποχρέωση από το επάγγελμα (ακούστηκε και αυτό). Οι δε Δημόσιοι υπάλληλοι που διορίζονται δεν είναι τυχαίοι. Είναι υπάλληλοι δικαστηρίων και υποθ/κείων με 8ετή τουλάχιστον εμπειρία . Όσον αφορά την αποζημίωση είναι πλέον (μετά την ανεπίτρεπτη επιβολή φορολογίας σε αποζημίωση)  ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ χαμηλή και ειδικά για όσους πάνε επαρχία.
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.465
Πόντοι
216
Ξερει κανεις τι γινεται αν σε καλεσουν και δεν πας?
ειμαι αναπληρωματιξος αλλα εχω αγανακτησει. Εχω παει δυο φορες, δυο φορες πηγα χαρτι απο γιατρο και την προηγούμενη δεν πηγα καθολου. Ειναι η 6η φορα που με καλουνε τα κοπροσκυλα, οι τεμπεληδες οι μπασταρδοι.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Ξερει κανεις τι γινεται αν σε καλεσουν και δεν πας?
ειμαι αναπληρωματιξος αλλα εχω αγανακτησει. Εχω παει δυο φορες, δυο φορες πηγα χαρτι απο γιατρο και την προηγούμενη δεν πηγα καθολου. Ειναι η 6η φορα που με καλουνε τα κοπροσκυλα, οι τεμπεληδες οι μπασταρδοι.
να πας δυο ωρίτσες να πιεις ενα καφεδακι να βοηθησεις λιγακι και να φυγεις. δεν δαγκώνουν οι δικαστικοι αντιπρόσωποι και θέλουν λίγη βοήθεια. Αν παλι δεν θες να πας μην πας καθολου. Εγω συνήθως τους κραταω πολυ λιγο ακομα και σε δυσκολες διαδικασιες. Η πήγαινε να βοηθησεις στην καταμετρηση ουτε ωρα δεν θα ειναι ..
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Ξερει κανεις τι γινεται αν σε καλεσουν και δεν πας?
ειμαι αναπληρωματιξος αλλα εχω αγανακτησει. Εχω παει δυο φορες, δυο φορες πηγα χαρτι απο γιατρο και την προηγούμενη δεν πηγα καθολου. Ειναι η 6η φορα που με καλουνε τα κοπροσκυλα, οι τεμπεληδες οι μπασταρδοι.
Δεν σου κάνουν απολύτως τίποτα τύπε..Τις προηγούμενες 5 φορές τι έκανες;

Ο Τσίπρας έχει την γκάβλα κάθε 5 μήνες να μας πηγαίνει σε εκλογές και να χάνει 20 ώρες από την ζωή του ο κοσμάκης να προσφέρει τις υπηρεσίες του αμισθί
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.610
Like
21.968
Πόντοι
5.006
τυπε ετσι ομως δεν θα ψηφισεις κιολας  :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.465
Πόντοι
216
Θα παω προς το τέλος να ψηφίσω.  Εχω βαρεθει. Της ψωλης τους το χαβα εχουμε. Μια, δυο τρεις...... εδω μιλαμε για εξι..ημαρτον πια
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.610
Like
21.968
Πόντοι
5.006
Θα παω προς το τέλος να ψηφίσω.  Εχω βαρεθει. Της ψωλης τους το χαβα εχουμε. Μια, δυο τρεις...... εδω μιλαμε για εξι..ημαρτον πια
τυπε αμα ομως η δικηγορος ειναι κανα καλο μουνακι τσαμπα θα την χασεις...σκασε μυτη κατα τις 10 το πρωι,ριξε ενα βλεφαρο να δεις τι παιζει και αν δεν σ αρεσει καντηνε....
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.643
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.034
Πόντοι
17.085
Το thread συγχωνεύτηκε. Τα off-topic/σπαμ θα σβήνονται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom