Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.627
Like
68.248
Πόντοι
11.956
2007 η 2009 δεν θυμάμαι εφορευτική επιτροπή σε βουλευτικές ....μικρός ειμουν τότε δεν κουραστικά πολύ...πλάκα είχε ...η δικαστικός αντιπρόσωπος μια δικηγόρος χαλιά αλλά είχε φέρει για γραμματέα μια φίλη της μιλφαρα για μένα τότε πολύ δυνατή....τώρα φίδια ξε φίδια θα τα πω ....παίζαμε με μάτια με λόγια μέχρι εκεί...το απόγευμα έρχεται να ψηφίσει η γυναίκα μου.... μιλήσαμε φυσικά ....μας βλέπει η γραμματέας...η γυναίκα σου είναι αυτή μου λέει ...ναι ...εγώ ....για να μην λέω πολλά έκλεισαν οι κάλπες μετρήσαμε γρήγορα τους σταυρούς τηλέφωνο εγώ στην γυναίκα μου ότι θα αργήσω έχουν μπέρδεμα οι σταυροί...και είμαστε στο σπίτι της γραμματτεςα και την σταύρωσαν εγώ !!!!!!!...μάλλον το 2009ηταν εποχή ΠΑΣΟΚ χαχαχα
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.314
Κριτικές
23
Like
7.302
Πόντοι
3.446
Με 500 ευρώ παω και κάθομαι οσο θέλουν . . Δέχομαι και πιστωτικές προς εξυπηρέτηση του κράτους. Εναλλακτικά παω και τζαμπέ αρκεί να χωθώ ανάμεσα σε όμορφα και το σημαντικότερο ΕΛΕΥΘΕΡΑ πιπινάκια .
Αυτό θα πει νομοταγής πολίτης που σέβεται τους θεσμούς. Βλέπετε να μαθαίνετε κύριοι. :grin:
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.500
Like
4.673
Πόντοι
1.706
Εντάξει ρε παιδιά, δεν είναι και καμιά τρομερή αγγαρεία. Πολίτες μιας Δημοκρατίας είμαστε, ας κάνουμε και λίγη λάντζα.
Εγώ πήγα. Η μόνη πονηριά που έκανα ήταν οτι δεν ξύπνησα χαράματα, αλλά κανονικά σαν μια νορμάλ Κυριακή.
Πήρα από τον φούρνο καφεδάκι, ένα κουτί τυροπιτάκια και λοιπά σκατολοϊδια για κέρασμα και εμφανίστηκα στο εκλογικό τμήμα.
Στον Δικαστικό αντιπρόσωπο, είπα χωρίς χαζές δικαιολογίες οτι άργησα αλλά να με υπολογίζει οτι θα φύγω τελευταίος.
Κουλ τύπος αυτός, έδιωξε μια μάνα που γκρίνιαζε για τα δυο παιδιά της που άφησε και έμεινα μέχρι τις πρωινές ώρες εκεί.
Εκανα το καθήκον μου.
(Οι γυναίκες λίγες και μπάζα.)
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.528
Like
1.664
Πόντοι
216
Να πάτε εφορευτική, τα έχουμε ξαναπεί. Είναι η άμεση συμμετοχή μας στη νομοθετική εξουσία.
Ειδικά σε αυτές τις εκλογές, δεν έχει και δύσκολη καταμέτρηση γιατί δεν υπάρχει σταυροδοσία.

Να δώσω και ταπεινά μια συμβουλή μετά από τόσες εκλογές ως δικαστικός αντιπρόσωπος: Το δύσκολο κομμάτι είναι η ετοιμασία των ψηφοδελτίων σε "πακετάκια".
Αν ζητήσετε από τον αντιπρόσωπο να καθίσετε ένα 3ωρο για πακετάκια, να φύγετε και να ξαναέρθετε πχ κατά τις 17:00, κανένας δεν θα σας πει όχι. Ίσα ίσα.
Και έτσι είναι win -win. Και εσείς γνωρίζετε κανένα γκομενάκι και ο αντιπρόσωπος καει τη δουλειά του, χωρίς γκρίνιες.
 

KingEdward

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
762
Κριτικές
3
Like
53
Πόντοι
6
Να πάτε εφορευτική, τα έχουμε ξαναπεί. Είναι η άμεση συμμετοχή μας στη νομοθετική εξουσία.
Ειδικά σε αυτές τις εκλογές, δεν έχει και δύσκολη καταμέτρηση γιατί δεν υπάρχει σταυροδοσία.

Να δώσω και ταπεινά μια συμβουλή μετά από τόσες εκλογές ως δικαστικός αντιπρόσωπος: Το δύσκολο κομμάτι είναι η ετοιμασία των ψηφοδελτίων σε "πακετάκια".
Αν ζητήσετε από τον αντιπρόσωπο να καθίσετε ένα 3ωρο για πακετάκια, να φύγετε και να ξαναέρθετε πχ κατά τις 17:00, κανένας δεν θα σας πει όχι. Ίσα ίσα.
Και έτσι είναι win -win. Και εσείς γνωρίζετε κανένα γκομενάκι και ο αντιπρόσωπος καει τη δουλειά του, χωρίς γκρίνιες.

Εγώ θέλω να κάτσω σε όλη την διαδικασία , από τις 6 ( δεν με πειράζει) και να φύγω βαριά στις 8 να προλάβω έστω την τελευταία μπάντα. Είναι τόσο δύσκολο να επιτευχθεί κάτι τέτοιο;
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.298
Like
34.934
Πόντοι
9.931
Ποιο δεν υπαρχει σταυροδοσια;
Κανονικες εκλογες ειναι
Και εισαι και δικαστικος αντιπροσωπος τρομαρα σου
Τυπε δεν ξερεις οτι σε αυτες τις εκλογες δεν βαζουμε σταυρο;;
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.966
Κριτικές
67
Like
29.243
Πόντοι
10.336

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.505
Κριτικές
8
Like
3.283
Πόντοι
786
Ποιο δεν υπαρχει σταυροδοσια;
Κανονικες εκλογες ειναι
Και εισαι και δικαστικος αντιπροσωπος τρομαρα σου
εσύ βάλε σταυρούς με κόκκινο, πολλούς, και αστεράκια, πες και τους φίλους σου
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.966
Κριτικές
67
Like
29.243
Πόντοι
10.336
Καλησπέρα συμφουρουμίτες,

Γνωρίζει κανείς πόση ώρα είναι περίπου η εφορευτική επιτροπή ; (ήρθε ένα χαρτί, μου το φερε νετο αστυνομικίνα πριν ώρα)

Εκεί που ανυπομονούσα για candlemass και ghost (για τους γνώστες) και έχω κλείσει απ’ τους πρώτους εισιτήριο σκάει χαρτάκι για εφορευτική επιτροπή. Και αναρωτιέμαι ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΩ;

Πόση διάρκεια έχει αυτή η ρημάδα η επιτροπή ρε παιδιά; Θα προλάβω τους ghost;

Αλλιώς σκέφτομαι να πάω και το απόγευμα να το παίξω αδιάθετος ή ότι πόνεσε η μέση.

Ένα ρεπό έχουμε και να μας το βγάλουν από τη μύτη δηλαδή!
κυριακη πρωι τους λες οτι εβγαλες θετικο self test και οτι εχεις δεκατα πυρετου και διαρροια. :rockon:
και τους γραφεις στο πουτσο σου

Εντάξει ρε παιδιά, δεν είναι και καμιά τρομερή αγγαρεία. Πολίτες μιας Δημοκρατίας είμαστε, ας κάνουμε και λίγη λάντζα.
οχι τυπε μου. Οταν χαλανε κυριολεκτικα εκατομμυρια σε πολιτικες διαφημισεις και πολλα χιλιαρικα σε δικαστικους αντιπροσωπους που ξυνουν τα παπαρια τους, πρεπει να υπαρχει μια υποτυπωδης αποζημιωση.
Δηλαδη φαντασου εναν τυπο που δουλευει εξαημερο να του τρως την κυριακη ενω η μιση ελλαδα θα ειναι στην παραλια. γιατι;

Να πα να γαμηθουν, αφου πετανε λεφτα στα σκουπιδια, ας δωσουν και ενα κινητρο στον πολιτη να ειναι εκει στην ωρα του, σωστος, τυπικος και σοβαρος. Αλλιως επιβαρυνεις ολους τους νομοταγεις και επιβραβευεις ολα τα ρεμαλια που ευκολα αποφευγουν την αγγαρεια.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.528
Like
1.664
Πόντοι
216
Εγώ θέλω να κάτσω σε όλη την διαδικασία , από τις 6 ( δεν με πειράζει) και να φύγω βαριά στις 8 να προλάβω έστω την τελευταία μπάντα. Είναι τόσο δύσκολο να επιτευχθεί κάτι τέτοιο;
Καθόλου. Πάρτυ θα κάνει ο/η συνάδελφος άμα κάτσεις τόσες ώρες. Πες του το.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.528
Like
1.664
Πόντοι
216
Ποιο δεν υπαρχει σταυροδοσια;
Κανονικες εκλογες ειναι
Και εισαι και δικαστικος αντιπροσωπος τρομαρα σου
Πριν πετάξεις την παπαριά σου, μάθε τις υποχρεώσεις σου ως ψηφοφόρος. Οι συγκεκριμένες εκλογές στις 25/6 ΔΕΝ έχουν σταυροδοσία, διεξάγονται με λίστα γιατί απέχουν από τις προηγούμενες λιγότερο από 18 μήνες.
Οκ τρομάρα σου;
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.528
Like
1.664
Πόντοι
216
κυριακη πρωι τους λες οτι εβγαλες θετικο self test και οτι εχεις δεκατα πυρετου και διαρροια. :rockon:
και τους γραφεις στο πουτσο σου


οχι τυπε μου. Οταν χαλανε κυριολεκτικα εκατομμυρια σε πολιτικες διαφημισεις και πολλα χιλιαρικα σε δικαστικους αντιπροσωπους που ξυνουν τα παπαρια τους, πρεπει να υπαρχει μια υποτυπωδης αποζημιωση.
Δηλαδη φαντασου εναν τυπο που δουλευει εξαημερο να του τρως την κυριακη ενω η μιση ελλαδα θα ειναι στην παραλια. γιατι;

Να πα να γαμηθουν, αφου πετανε λεφτα στα σκουπιδια, ας δωσουν και ενα κινητρο στον πολιτη να ειναι εκει στην ωρα του, σωστος, τυπικος και σοβαρος. Αλλιως επιβαρυνεις ολους τους νομοταγεις και επιβραβευεις ολα τα ρεμαλια που ευκολα αποφευγουν την αγγαρεια.
Να σου πω κάτι ρε τύπε; Ποτέ κανένας δεν έχει έρθει να μου πει ότι δεν κάθεται γιατί δεν πληρώνεται. Όλοι (εκτός από αυτούς που όντως δεν παρέλαβαν το χαρτί), τις ίδιες δικαιολογίες λένε.
Προσωπικά έχω σκοπό, σε όποιον μου το πει, να προσφερθώ να του δώσω από τη τσέπη μου ένα πενηντάρικο για να κάτσει σε όλη τη διαδικασία και να βοηθήσει.
Δεν έχει γίνει ακόμα, αλλά κάτι μου λέει ότι πάλι δεν θα θέλει να κάτσει.

Έχω ξαναπεί, καλό είναι να ορισθεί μια αποζημίωση και ας κόψουν από τους αντιπρσώπους, μόνο και μόνο για να γλιτώσουμε τη γκρίνια. Αλλά και χωρίς αυτή πρέπει να πηγαίνουμε. Είναι η άμεση συμμετοχή του πολίτη στη νομοθετική εξουσία.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.528
Like
1.664
Πόντοι
216

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.528
Like
1.664
Πόντοι
216
Ούτε καφέ δεν κερνάνε
Κακώς, κάκιστα αν έχει γίνει αυτό. Προσωπικά τους ταϊζω και τους ποτίζω.
Αν είναι και κανένα καλό μουνάκι, το ταχταρίζω και στα γόνατα για να χαλαρώσει.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.966
Κριτικές
67
Like
29.243
Πόντοι
10.336
και για να καταλαβετε ορισμενοι τα νουμερα που παιζουν
1.4 μυρια μονο σε google/fb
αλλα αυτα "φαινονται". Ποια δεν φαινονται; τα ποσά στα καναλια συν αλλες πλατφορμες (κατω απτο τραπεζι οπως παντα), τα ποσά στο ραδιοφωνο/εφημεριδες, τα ποσά στα φυλλαδια που γεμιζουν στις γειτονιες, τα ποσά στις αφισες που ειναι παρανομες, τα ποσά για τις περιοδειες κτλ.
Ας προσθεσουμε και τα παραλογα ποσα που δινονται στους δικηγορους και τους γραμματεις τους που δινονται χοντρα μεροκαματα, οι περισσοτεροι εκ των οποιων δεν κανουν σχεδον τιποτα.
Μιλαμε για εκατομμυρια λοιπον. Αφου τοσο πολυ κοπτονται να ψηφιστουν τα τομαρια, γιατι να μην δινουν το 10% της διαφημιστικης τους καμπανιας στην αποζημιωση του μαλακα πολιτη που θα κατσει τοσες ωρες να κανει αγγαρεια και να ακουει μαλακιες;

Να σου πω κάτι ρε τύπε; Ποτέ κανένας δεν έχει έρθει να μου πει ότι δεν κάθεται γιατί δεν πληρώνεται. Όλοι (εκτός από αυτούς που όντως δεν παρέλαβαν το χαρτί), τις ίδιες δικαιολογίες λένε.
Προσωπικά έχω σκοπό, σε όποιον μου το πει, να προσφερθώ να του δώσω από τη τσέπη μου ένα πενηντάρικο για να κάτσει σε όλη τη διαδικασία και να βοηθήσει.
Δεν έχει γίνει ακόμα, αλλά κάτι μου λέει ότι πάλι δεν θα θέλει να κάτσει.

Έχω ξαναπεί, καλό είναι να ορισθεί μια αποζημίωση και ας κόψουν από τους αντιπρσώπους, μόνο και μόνο για να γλιτώσουμε τη γκρίνια. Αλλά και χωρίς αυτή πρέπει να πηγαίνουμε. Είναι η άμεση συμμετοχή του πολίτη στη νομοθετική εξουσία.
ναι τυπε, γιατι οσοι ερχονται οπως ειπα ειναι οι νομοταγεις που "φοβουνται", εγω εχω γνωρισει 5-6 ατομα που τους εσκασε χαρτι την τελευταια 10ετια και μονο ενας πηγε. Οι υπολοιποι με μια φτηνη δικαιολογια (ή και χωρις), πηγαν παραλια ή για καφε.

μονο και μονο για να γλιτωσεις την γκρινια; σοβαρα τωρα; Δηλαδη οποιος δουλευει 6ημερο εχει αδικο να γκρινιαξει που του κλεβουν το ρεπο; Χωρις καν καφε/γευμα που οπως λες τους το κερνας; Που παπάρια κερνας, ασε τα σαπια, φαινεται ποσο σε ταλαιπωρει η "γκρινια" του μαλακα πολιτη που ερχεται και ξημεροβραδιαζεται για να πληρωθεις.

Καλη τυχη, δεν σας αξιζει κατι καλυτερο, λουστειτε το :coffee:
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
4.454
Like
2.556
Πόντοι
456

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom