Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
ναι μου ρθε τις προαλλες ενα παλικαρακι με υφακι και σε ενα δεκαλεπτο παρακαλουσε να μεινει..

Αχαχαχαχαχαχα... αυτά μου λείπουν από το επάγγελμα.

Το 2009 είχα διοριστεί Κολωνάκι. Σκάει μύτη τακτική, με υφάκι και τουπέ. Την είχα σημειώσει ως εφορευτική, της το είπα, έκανε την ανήξερη. Ξέρεις ποια είμαι εγώ, δεν κάθομαι, έχω παιδιά, έχω τη χύτρα στην φωτιά. Τέσπα, βγαίνω έξω, φωνάζω τον αστυνομικό, του τα εξηγώ, με ρωτάει αν θέλω να την συλλάβω, βγάζει χειροπέδες, και η τύπισσα χάνει το φως της. Τηλέφωνο σπίτι, έλα Γιάννη/Μπάμπη/Δημήτρη με συλλαμβάνουν, πάρε τον δικηγόρο. Μετά από λίγο μαθαίνει ότι ο δικηγόρος έχει πάει... αντιπρόσωπος, και φυσικά της είπε να κάτσει.

Τέσπα, την άφησα να ψηφίσει, την έβαλα σε πρακτικό ότι έπρεπε να γυρίσει σπίτι αλλά θα εμφανιζόταν στην καταμέτρηση, όπως και έγινε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Οτι συμφωνισες μαζι μου μεσιε οτι δεν συγκρινεται ουτε για αστειο η μια δουλεια με την αλλη "δουλεια"  :grin:
Εισαι σιγουρη οτι συμφωνησα με τον τροπο που το ερμηνευεις?
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Ισχύει.
Και ειναι λογος εξαιρεσης.

πρέπει να πάει πρωί και να το αποδείξει με έγγραφο ότι είναι δημ. υπ. ή απλώς αράζει κι αν τον πάρουν τηλ. ή του στείλουν τους μπάτσους τους το λέει;
 

sadragino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2010
Μηνύματα
279
Κριτικές
20
Like
207
Πόντοι
511
Πέρα από τη πλάκα δε θα σου κάνουν κάτι αλλά άμα θες να είσαι τελείως εντάξει αυτό που είναι αναγκαίο σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι να ενημερώσεις το Πρωτοδικείο ή το Δήμο, στον οποίο ορίστηκες ότι έχεις κώλυμα άσκησης των καθηκόντων σου, ώστε να σε αντικαταστήσουν και να διεξαχθεί ομαλά η ψηφοφορία.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αχαχαχαχαχαχα... αυτά μου λείπουν από το επάγγελμα.

Το 2009 είχα διοριστεί Κολωνάκι. Σκάει μύτη τακτική, με υφάκι και τουπέ. Την είχα σημειώσει ως εφορευτική, της το είπα, έκανε την ανήξερη. Ξέρεις ποια είμαι εγώ, δεν κάθομαι, έχω παιδιά, έχω τη χύτρα στην φωτιά. Τέσπα, βγαίνω έξω, φωνάζω τον αστυνομικό, του τα εξηγώ, με ρωτάει αν θέλω να την συλλάβω, βγάζει χειροπέδες, και η τύπισσα χάνει το φως της. Τηλέφωνο σπίτι, έλα Γιάννη/Μπάμπη/Δημήτρη με συλλαμβάνουν, πάρε τον δικηγόρο. Μετά από λίγο μαθαίνει ότι ο δικηγόρος έχει πάει... αντιπρόσωπος, και φυσικά της είπε να κάτσει.

Τέσπα, την άφησα να ψηφίσει, την έβαλα σε πρακτικό ότι έπρεπε να γυρίσει σπίτι αλλά θα εμφανιζόταν στην καταμέτρηση, όπως και έγινε.
Μα ειναι τοσο ανοητοι να ερχονται με υφακι?
Ποιον θα ψαρωσουν?
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Οτι συμφωνισες μαζι μου μεσιε οτι δεν συγκρινεται ουτε για αστειο η μια δουλεια με την αλλη "δουλεια"  :grin:
κουαρ λαθος λογικη ... λαθος συγκρισεις και μειωνεις επαγγελματα και εργασιες κατα βουληση και συμφωνα με τον συμφερον σου το προσωπικο. Μεγα λαθος.. σκεψου το ξανα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
πρέπει να πάει πρωί και να το αποδείξει με έγγραφο ότι είναι δημ. υπ. ή απλώς αράζει κι αν τον πάρουν τηλ. ή του στείλουν τους μπάτσους τους το λέει;
Το τυπικο και ομορφο ειναι να παει το πρωι με μια βεβαιωση οτι ειναι δημοσιος υπαλληλος, να παρει μια εγγραφη απαλλαγη απο τον αντιπροσωπο και ολα ωραια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ε αν δεν συμφωνεις μαζι μου τοτες και τολμας να κανεις και συγκριση εισαι μαλον βλαξ με το συμπαθειο :grin:
Τωρα, με ποια λογικη συγκρινεις τις δυο δουλειες...μονο εσυ το ξερεις, που δεν εισαι βλαξ.
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
κουαρ λαθος λογικη ... λαθος συγκρισεις και μειωνεις επαγγελματα και εργασιες κατα βουληση και συμφωνα με τον συμφερον σου το προσωπικο. Μεγα λαθος.. σκεψου το ξανα.
Κοριτσι δεν εβαλα εγω την συγκεκριμενη συγκριση αλλος την εβαλε σαν συγκριση...και κατα την γνωμη μου δεν υφισταται τετοια συγκριση
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
κουαρ λαθος λογικη ... λαθος συγκρισεις και μειωνεις επαγγελματα και εργασιες κατα βουληση και συμφωνα με τον συμφερον σου το προσωπικο. Μεγα λαθος.. σκεψου το ξανα.
Εισαι τοτε βλαξ με το συμπαθιο, αφου διαφωνεις  :2funny: :2funny: :2funny:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Το τυπικο και ομορφο ειναι να παει το πρωι με μια βεβαιωση οτι ειναι δημοσιος υπαλληλος, να παρει μια εγγραφη απαλλαγη απο τον αντιπροσωπο και ολα ωραια.

θενκς. θα μου... εεε του το πω  :grin:
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
199
Πόντοι
5.775
¨Ετσι είναι σύντροφε. Η αμοιβή είναι 115 Χ 7 = 805€. Μείον το (ανεπίτρεπτο) χαράτσι 27% περισσεύουν 585€. Μείον 150€ για ξενοδοχείο, μείον κανένα 100 για φαι, καφέδες κλπ μένει ένα 335 περίπου. Αν έχεις την ατυχία (όπως εγώ) να διοριστείς σε ορεινό χωριό που δεν έχει τακτική η βολική συγκοινωνία και πρέπει να μετακινηθείς 3-4 φορές στην πόλη όπου το ξενοχοχείο, τότε γυρνάς με κανα 250 καθαρό. Για 3 Πλήρεις ημέρες εργασίας  και μάλιστα Σ/Κ με υπερωρία και τεράστια ευθύνη. Ενας οικοδόμος αν δούλευε με τις ίδιες συνθήκες (εκτός έδρας, Σ/Κ και υπερωρίες και μάλιστα νυκτερινές) θα έβγαζε περισσότερα!!!

Σε αυτές τις εκλογές είναι μια ήμερα μείον...

ισχύει ο νόμος που απαγορεύει στους δημόσιους υπαλλήλους να διορίζονται μέλη της εφορευτικής;

Απαράδεκτη ρουσφετολογικη ρύθμισή.
Κανονικά έπρεπέ να κληρώνονται αποκλειστικά δημόσιοι.
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
Τωρα, με ποια λογικη συγκρινεις τις δυο δουλειες...μονο εσυ το ξερεις, που δεν εισαι βλαξ.
Αυτο ακριβως ειπα απο πανω ... δεν εβαλα εγω την συγκριση καποιος αλλος το ανεφερε πριν.για μενα δεν υφισταται τετοια συγκριση...

Και το βλαξ ηταν με χαριτωμενο τροπο δεν σε προσεβαλα  :cheesy:...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αυτο ακριβως ειπα απο πανω ... δεν εβαλα εγω την συγκριση καποιος αλλος το ανεφερε πριν.για μενα δεν υφιστατε τετοια συγκριση...

Και το βλαξ ηταν με χαριτωμενο δεν σε προσεβαλα  :cheesy:...
:headbang: :headbang: :headbang:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Αχαχαχαχαχαχα... αυτά μου λείπουν από το επάγγελμα.

Το 2009 είχα διοριστεί Κολωνάκι. Σκάει μύτη τακτική, με υφάκι και τουπέ. Την είχα σημειώσει ως εφορευτική, της το είπα, έκανε την ανήξερη. Ξέρεις ποια είμαι εγώ, δεν κάθομαι, έχω παιδιά, έχω τη χύτρα στην φωτιά. Τέσπα, βγαίνω έξω, φωνάζω τον αστυνομικό, του τα εξηγώ, με ρωτάει αν θέλω να την συλλάβω, βγάζει χειροπέδες, και η τύπισσα χάνει το φως της. Τηλέφωνο σπίτι, έλα Γιάννη/Μπάμπη/Δημήτρη με συλλαμβάνουν, πάρε τον δικηγόρο. Μετά από λίγο μαθαίνει ότι ο δικηγόρος έχει πάει... αντιπρόσωπος, και φυσικά της είπε να κάτσει.

Τέσπα, την άφησα να ψηφίσει, την έβαλα σε πρακτικό ότι έπρεπε να γυρίσει σπίτι αλλά θα εμφανιζόταν στην καταμέτρηση, όπως και έγινε.

δεν ξερω κανενα δικαστικο δικηγορο κτλ που να θελει να διαπληκτιστει με κανενα πολιτη εκεινη την μερα της εφορευτικης ειτε να μην κατανοησει κι να σεβατει τον χρονο του, ολοι ακουν με κατανοηση ν εχει κατι να τους πει ο αλλος και αν ζητησει να μεινει για λιγο η περισσοτερο. θεωρω θεμα παιδειας το να σκασει ο αλλος μυτη με υφος και τσαμπουκα..τεσπα απεχουμε ολοι πολυ απο το να σεβομαστε την εργασια και την μορφωση του αλλου, τον κοπο που σε οποιαδηποτε δουλεια και απο το να ειμαστε πολιτες. Οταν ακουω πλεον οτι καποιος ευχαριστιεται να παρω πιο λιγα ενω ξερε οτι το ιδιο θα του ρθει στο κεφαλι στο δικο του επαγγελμα.. απλα τον θεωρω μικροψυχο και αμορφωτο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
θενκς. θα μου... εεε του το πω  :grin:
Αντε. Την σκαπουλαρισες.
Και πού εισαι?
Αν σου πει τιποτα "μα και μου", πες του οτι το προβλεπει το αρθρο 59 του Προεδρικού Διαταγματος 26/2012.
Θα τον αφησεις ξερο.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ρε τυπε για λυσε μου απορια. γιατι να μη πας τσαμπανταν και συ οπως οι πολιτες για την υποχρεωση σου?
Θα βαλω απο την τσεπη μου δηλαδη το ξενοδοχειο δυο ημερες και το αεροπλανο ή το πλοιο?
Γιατι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom