Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Οταν λες μια χαρα πως το εννοεις?
Γιατι εγω δεν μπορω να πω οτι πεταγα και απο την χαρα μου.
Εκτος αν επρεπε να σπαω πετρες για να πω οτι ηταν χαλια...

αν εξαιρεσω το οτι ειχα παει αξημερωτα ολα τα υπολοιπα ηταν μια χαρα...χωρισαμε βαρδιες, φτιαξαμε γρηγορα τα ψηφοδελτια (επειδη ειχαν ερθει ΟΛΟΙ και δεν ειχαμε καποιους να ξυνουν το πουλι τους αφηνοντας τους υπολοιπους να κανουν τη βρωμοδουλεια), ηπιαμε τους καφεδες μας, γελασαμε,σχολιαζαμε αυτους που μπαινοβγαιναν, κοιμηθηκα το μεσημερι που με αντικατεστησε ενας αλλος και το βραδυ που ξαναγυρισα μετρησαμε...ο δικαστικος ηταν μια χαρα...γενικα ηταν νορμαλ...θα προτιμουσα να εκανα κατι αλλο προφανως αλλα δε με πιασανε και απο το λαιμο με κανενα δικανο στο κεφαλι...μια χαρα ηταν...μονο στην καταμετρηση ηταν πιο ζορικα τα πραγματα αλλα ειχαμε τελειωσει πολυ νωρις και τις δυο φορες γιατι το τιμ γαμαγε :grin:
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
Δεν καταλαβες.
Ο αντιπροσωπος θα σου πει.
Δεν θα του πεις εσυ.
Δεν φτανει που θα παρανομησεις και δεν θα πας απο το πρωι, θα πας το απογευμα για να του την πεις κιολας, επειδη σου χαλασαν με την τοιχοκολληση τη ζαχαρενια σου?

Εγω αν μου ερχοσουν στις 7 παρα και μαλιστα με υφακι, θα σε τυλιγα σε μια κολλα χαρτι.
Πρωτα απο ολα δεν μου το δωσαν καν στο χερι οι μαλακες να εχουν και μια υπογραφη οτι πηρα οντως το χαρτι..

Και δευτερον νασαι σιγουρος οτι με τον τροπο που θα μου μιλησουν θα λαβουν και την καταλληλη απαντηση.Με την καταλληλη ευγενεια που θα με αντιμετωπισουν θα τους αντιμετωπισω και εγω.
Σου ειπα εγω μαλακας δεν γινομαι κανενος ποσο μαλλον ενος κρατους που ειναι τριμπουρδελο.και γιαυτο και τα νευρα που προανεφερες
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Δεν θα ακουσεις με κατανοηση το παραπονο της, οτι της τοιχοκολλησαν την κληση και συγχυστηκε?

ναι μου ρθε τις προαλλες ενα παλικαρακι με υφακι και σε ενα δεκαλεπτο παρακαλουσε να μεινει.. ενα αλλο κοριτσακι το αφησα γιατι μου χε ερθει απο τα μπουζουκια και τους αλλους τους μεοιρασα σε βαρδιες αλλα δεν ηθελε να φυγει κανεις τελικα. Αν ερχονταν ολοι το πρωι τακτικοι αναπληρωματικοι θα καθοταν 3 ωρες οκαθενας και θα τελειωνε η ιστορια . εμενα σκασιλαρα μου αν ερθει η εφορευτικη γιατι η λογικη ειναι οτι δινει ο νομοθετης τη ευκαιρια τον πολιτη να παρισταται και να ελεγχει την διαδικασια. Αν δεν θελει να ην ελεγχει να κατσει σπιτι του και να αφησει εμενα να κανω οτι μου κατεβει αφου εχε εμπιστοσυνη. σωστα; μια χαρα μου ακουγεται..λες να ζοριστουμε τρελα να βγαλουμε εκλογες με ενα ατομο ακομα; και τους αντιπροσωπους να μοιραζουν φυλλαδια ..; σιγα τα αυγα..
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
¨Ετσι είναι σύντροφε. Η αμοιβή είναι 115 Χ 7 = 805€. Μείον το (ανεπίτρεπτο) χαράτσι 27% περισσεύουν 585€. Μείον 150€ για ξενοδοχείο, μείον κανένα 100 για φαι, καφέδες κλπ μένει ένα 335 περίπου. Αν έχεις την ατυχία (όπως εγώ) να διοριστείς σε ορεινό χωριό που δεν έχει τακτική η βολική συγκοινωνία και πρέπει να μετακινηθείς 3-4 φορές στην πόλη όπου το ξενοχοχείο, τότε γυρνάς με κανα 250 καθαρό. Για 3 Πλήρεις ημέρες εργασίας  και μάλιστα Σ/Κ με υπερωρία και τεράστια ευθύνη. Ενας οικοδόμος αν δούλευε με τις ίδιες συνθήκες (εκτός έδρας, Σ/Κ και υπερωρίες και μάλιστα νυκτερινές) θα έβγαζε περισσότερα!!!

Λεπτομέρειες τώρα, η έμπειρη ομάδα του μπου έκρινε: είναι πεταμένα λεφτά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
¨Ετσι είναι σύντροφε. Η αμοιβή είναι 115 Χ 7 = 805€. Μείον το (ανεπίτρεπτο) χαράτσι 27% περισσεύουν 585€. Μείον 150€ για ξενοδοχείο, μείον κανένα 100 για φαι, καφέδες κλπ μένει ένα 335 περίπου. Αν έχεις την ατυχία (όπως εγώ) να διοριστείς σε ορεινό χωριό που δεν έχει τακτική η βολική συγκοινωνία και πρέπει να μετακινηθείς 3-4 φορές στην πόλη όπου το ξενοχοχείο, τότε γυρνάς με κανα 250 καθαρό. Για 3 Πλήρεις ημέρες εργασίας  και μάλιστα Σ/Κ με υπερωρία και τεράστια ευθύνη. Ενας οικοδόμος αν δούλευε με τις ίδιες συνθήκες (εκτός έδρας, Σ/Κ και υπερωρίες και μάλιστα νυκτερινές) θα έβγαζε περισσότερα!!!
...και στις 7 παρα, θα σου ερθει ενα μελος της εφορευτικης να ψηφισει και να παραπονεθει οτι της τοιχοκολλησαν την κληση και τσαντιστηκε.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
ισχύει ο νόμος που απαγορεύει στους δημόσιους υπαλλήλους να διορίζονται μέλη της εφορευτικής;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ναι μου ρθε τις προαλλες ενα παλικαρακι με υφακι και σε ενα δεκαλεπτο παρακαλουσε να μεινει.. ενα αλλο κοριτσακι το αφησα γιατι μου χε ερθει απο τα μπουζουκια και τους αλλους τους μεοιρασα σε βαρδιες αλλα δεν ηθελε να φυγει κανεις τελικα. Αν ερχονταν ολοι το πρωι τακτικοι αναπληρωματικοι θα καθοταν 3 ωρες οκαθενας και θα τελειωνε η ιστορια . εμενα σκασιλαρα μου αν ερθει η εφορευτικη γιατι η λογικη ειναι οτι δινει ο νομοθετης τη ευκαιρια τον πολιτη να παρισταται και να ελεγχει την διαδικασια. Αν δεν θελει να ην ελεγχει να κατσει σπιτι του και να αφησει εμενα να κανω οτι μου κατεβει αφου εχε εμπιστοσυνη. σωστα; μια χαρα μου ακουγεται..λες να ζοριστουμε τρελα να βγαλουμε εκλογες με ενα ατομο ακομα; και τους αντιπροσωπους να μοιραζουν φυλλαδια ..; σιγα τα αυγα..
Ναι μωρε, ενταξει.
Απλα ξερεις, αν χρειαστει να βαλεις κομματικους αντιπροσωπους να μοιραζουν ψηφοδελτια, μπορει να ερθει κανενας κομματικος εποπτης και να παραπονεθει.
Μου εχει τυχει.
Φυσικα τον ξεχεσα.
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
...και στις 7 παρα, θα σου ερθει ενα μελος της εφορευτικης να ψηφισει και να παραπονεθει οτι της τοιχοκολλησαν την κληση και τσαντιστηκε.
Προσεχετε μην παθετε τιποτα απτη κουραση ρε..που μου συγκρινεστε και με οικοδομο μη χεσω
 

jackass5

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
559
Like
0
Πόντοι
6
¨Ετσι είναι σύντροφε. Η αμοιβή είναι 115 Χ 7 = 805€. Μείον το (ανεπίτρεπτο) χαράτσι 27% περισσεύουν 585€. Μείον 150€ για ξενοδοχείο, μείον κανένα 100 για φαι, καφέδες κλπ μένει ένα 335 περίπου. Αν έχεις την ατυχία (όπως εγώ) να διοριστείς σε ορεινό χωριό που δεν έχει τακτική η βολική συγκοινωνία και πρέπει να μετακινηθείς 3-4 φορές στην πόλη όπου το ξενοχοχείο, τότε γυρνάς με κανα 250 καθαρό. Για 3 Πλήρεις ημέρες εργασίας  και μάλιστα Σ/Κ με υπερωρία και τεράστια ευθύνη. Ενας οικοδόμος αν δούλευε με τις ίδιες συνθήκες (εκτός έδρας, Σ/Κ και υπερωρίες και μάλιστα νυκτερινές) θα έβγαζε περισσότερα!!!

ξεχασες να πεις οτι αν εισαι σε ορεινο χωριο, 40 ατομα θα ερθουν ολα και ολα να ψηφισουν
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ξεχασες να πεις οτι αν εισαι σε ορεινο χωριο, 40 ατομα θα ερθουν ολα και ολα να ψηφισουν
Και λοιπον? Αυτο μειωνει απλως καπως τον χρονο καταμετρησης.
Ολα τα αλλα ισχυουν κανονικα. Ελαχιστη η ελαφρυνση.
 

sadragino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2010
Μηνύματα
279
Κριτικές
20
Like
207
Πόντοι
511
Πρεπει να πας αλλιως ο νομος ειναι πολυ σκληρος σε τετοιου ειδους περιπτωσεις...

kremala5.jpg



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom