Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
Για οσους παντως προτεινουν μεγαλη μειωση της αμοιβης του αντιπροσωπου, ας ψαξουν να δουν τι εγινε στις δημοτικες του 1994.
Η αμοιβή ειχε πεσει παρα πολυ, και οι αντιπροσωποι δεν πηγαν καν να παραλαβουν τους διορισμους.
Το πρωι των εκλογων, τα μισα εκλογικα τμηματα δεν ειχαν αντιπροσωπους και εγινε ο τρελος πανικος.
Αν λοιπον εχετε την αποψη περι αμοιβης 150-200 ευρω για τον αντιπροσωπο, πολύ απλα ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ.
1ον αρα εμεις γιατι σαν μαλακες να παμε τζαμπα και εσεις μολις σας ριξαν τον μισθο δεν πατησατε???εμεις δηλαδη ειμαστε οι μαλακες και εσεις οι ΚΥΡΙΟΙ με τις ευθυνες μη χεσω..
2ον Χιλια χρονια να μην γινουν εκλογες αν δεν υπαρχει dikaiωσυνη....
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Σωστα.
Οτι ο αλλος πρεπει να παρει αεροπλανο ή πλοιο και να πληρωσει και δυο βραδιες ξενοδοχειο αν διορισθει σε επαρχια, ειναι αδιαφορο για μερικους.
Εκλογικα τμηματα δεν εχουν μονο η Αθηνα ή η Θεσσαλονικη.  

Τύπε τώρα που το σκέφτομαι, είναι διασπάθιση δημοσίου χρήματος.
Τι το θες το γαμωξενοδοχείο; Βρες κανένα ξέφωτο κοντά στο τμήμα, άναψε μια φωτιά, χώσου στον εκλογικό σάκο και είσαι μια χαρά.
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
Δεχομαι ως δικηγορος να αναλαβω να στειλουμε εξωδικο σε αυτον που σου τοιχοκολλησε την κληση, επειδη σε συγχυσε και να ζητησουμε να μαστιγωθει στο Συνταγμα με κρεμασμενη μια ταμπελα στο λαιμο "δεν θα ξαναενοχλησω την μεγαλειοτατη".
Ανα μπραβο  :rockon: τον μαλακα  :2funny:
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.294
Like
2.340
Πόντοι
456
1ον αρα εμεις γιατι σαν μαλακες να παμε τζαμπα και εσεις μολις σας ριξαν τον μισθο δεν πατησατε???εμεις δηλαδη ειμαστε οι μαλακες και εσεις οι ΚΥΡΙΟΙ με τις ευθυνες μη χεσω..
2ον Χιλια χρονια να μην γινουν εκλογες αν δεν υπαρχει dikaiωσυνη....

Εδω θα συμφωνησω απολυτα.Απλα εμεις συνηθισαμε να πηγαινουμε τσαμπα και δεν μας κακοφαινοταν.Τωρα ειναι αργα ομως.
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
Κουάρ, στείλε μου το εκλογικό σου τμήμα και μην φοβάσαι τίποτα.
Θα σου δώσω την ευκαιρία να τα πεις σε αυτούς που πρέπει και να χαράξεις νέους δρόμους στο εκλογικό γίγνεσθαι.
Θα παω να ψηφισω στις 7παρα αγαπημενε και θα τα πω μια χαρα αν χρειαστει ντοντ γουορι
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
200
Πόντοι
866
Τύπε τώρα που το σκέφτομαι, είναι διασπάθιση δημοσίου χρήματος.
Τι το θες το γαμωξενοδοχείο; Βρες κανένα ξέφωτο κοντά στο τμήμα, άναψε μια φωτιά, χώσου στον εκλογικό σάκο και είσαι μια χαρά.
σιγα μην μπει και στην καλπη ρε τυπε :grin:
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
Εδω θα συμφωνησω απολυτα.Απλα εμεις συνηθισαμε να πηγαινουμε τσαμπα και δεν μας κακοφαινοταν.Τωρα ειναι αργα ομως.
Αρα καλα λεω ΤΕΛΟΣ το τζαμπα ΤΕΛΟΣ και οι μαλακες επιτελους
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
1ον αρα εμεις γιατι σαν μαλακες να παμε τζαμπα και εσεις μολις σας ριξαν τον μισθο δεν πατησατε???εμεις δηλαδη ειμαστε οι μαλακες και εσεις οι ΚΥΡΙΟΙ με τις ευθυνες μη χεσω..
2ον Χιλια χρονια να μην γινουν εκλογες αν δεν υπαρχει dikaiωσυνη....
Πολλα νευρακια βλεπω, γιατι?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Θα παω να ψηφισω στις 7παρα αγαπημενε και θα τα πω μια χαρα αν χρειαστει ντοντ γουορι
Δεν καταλαβες.
Ο αντιπροσωπος θα σου πει.
Δεν θα του πεις εσυ.
Δεν φτανει που θα παρανομησεις και δεν θα πας απο το πρωι, θα πας το απογευμα για να του την πεις κιολας, επειδη σου χαλασαν με την τοιχοκολληση τη ζαχαρενια σου?

Εγω αν μου ερχοσουν στις 7 παρα και μαλιστα με υφακι, θα σε τυλιγα σε μια κολλα χαρτι.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Δεν καταλαβες.
Ο αντιπροσωπος θα σου πει.
Δεν θα του πεις εσυ.
Δεν φτανει που θα παρανομησεις και δεν θα πας απο το πρωι, θα πας το απογευμα για να του την πεις κιολας, επειδη σου χαλασαν με την τοιχοκολληση τη ζαχαρενια σου?

Εγω αν μου ερχοσουν στις 7 παρα και μαλιστα με υφακι, θα σε τυλιγα σε μια κολλα χαρτι.

Είμαι σίγουρος ότι ο δικαστής και ειδικά ο γραμματέας δίπλα, θα την ακούσουν με μεγάλη προσοχή
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Δεν καταλαβες.
Ο αντιπροσωπος θα σου πει.
Δεν θα του πεις εσυ.
Δεν φτανει που θα παρανομησεις και δεν θα πας απο το πρωι, θα πας το απογευμα για να του την πεις κιολας, επειδη σου χαλασαν με την τοιχοκολληση τη ζαχαρενια σου?

Εγω αν μου ερχοσουν στις 7 παρα και μαλιστα με υφακι, θα σε τυλιγα σε μια κολλα χαρτι.

να ευχεται να μην βρεθει στο δικο μου τμημα ... :fuck2: κουαρρρρρρρ  :2funny: :2funny: :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Για άτομα που διορίζονται επαρχία, ήδη τίθεται θέμα αν θα βγουν με τις νέες αποδοχές.
Γνωστή μου δικηγόρος που πήγε Κεφαλλονιά τον Μάιο, έβγαλε καθαρά ένα 200.
¨Ετσι είναι σύντροφε. Η αμοιβή είναι 115 Χ 7 = 805€. Μείον το (ανεπίτρεπτο) χαράτσι 27% περισσεύουν 585€. Μείον 150€ για ξενοδοχείο, μείον κανένα 100 για φαι, καφέδες κλπ μένει ένα 335 περίπου. Αν έχεις την ατυχία (όπως εγώ) να διοριστείς σε ορεινό χωριό που δεν έχει τακτική η βολική συγκοινωνία και πρέπει να μετακινηθείς 3-4 φορές στην πόλη όπου το ξενοχοχείο, τότε γυρνάς με κανα 250 καθαρό. Για 3 Πλήρεις ημέρες εργασίας  και μάλιστα Σ/Κ με υπερωρία και τεράστια ευθύνη. Ενας οικοδόμος αν δούλευε με τις ίδιες συνθήκες (εκτός έδρας, Σ/Κ και υπερωρίες και μάλιστα νυκτερινές) θα έβγαζε περισσότερα!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom