Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Παντως υπαρχουν πολλες αναφορες περι ομαδικης επιστροφης των διορισμων τους λογω φορολογισης της εκλογικης αποζημιωσης. 
Αναληθές ή μαλλον "σπασμενο τηλεφωνο".
Ακου τι εγινε.
Στις προηγουμενες εκλογες, υπηρξε μια παρεξηγηση με μερικες ΔΟΥ, οι οποιες κρατησαν την φορολογηση στην πηγη, ενω η εγκυκλιος ελεγε το αντιθετο.
Τελικα η παρεξηγηση λυθηκε, αλλά μερικοι που πηγαν στη ΔΟΥ και τους ειπαν οτι θα τους κρατησουν το φορο, αρχισαν να επιστρεφουν τους διορισμους.
Αμεσως ομως ο Αρειος Παγος ειπε οτι οποιος επιστρεφει το διορισμο χωρίς λόγο, θα οδηγηθει στο αυτοφωρο.
Καπου εκει λυθηκε και η παρεξηγηση με τις ΔΟΥ και εληξε το θεμα.
Τωρα δεν νομιζω να ανακυψει ξανα.
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.214
Κριτικές
3
Like
1.704
Πόντοι
496
Στις προηγουμενες ηταν 619 ευρω καθαρα.
Σημερα βγηκε η νεα υπουργικη αποφαση, που τα μειωνει σε κατω απο 550.

Γιατι ρε τυπε εσυ πρεπει ναχεις μεροκαματο 550ε και ο αλλος να υποχρεουται να παει τζαμπα...δε καταλαβα δλδ, απο που προκυπτει αυτο.
Με 150ε μεροκαματο δε 8α πηγαινες δλδ? και τα υπολοιπα 400ε να τα μοιρασουν στην εφορευτικη επιτροπη...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Μαγκες με καλεσαν εφορευτικη επιτροπη αλλα θα λειπω εκτος αθηνων.τι γινεται?εχω καποιες κυρωσεις η προστιμα η φυλακες?ξερει κανεις κατι να βοηθησει?
θα σου κατασχέσουν τις επιχειρήσεις :jerking:
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.294
Like
2.340
Πόντοι
456
Αναληθές ή μαλλον "σπασμενο τηλεφωνο".
Ακου τι εγινε.
Στις προηγουμενες εκλογες, υπηρξε μια παρεξηγηση με μερικες ΔΟΥ, οι οποιες κρατησαν την φορολογηση στην πηγη, ενω η εγκυκλιος ελεγε το αντιθετο.
Τελικα η παρεξηγηση λυθηκε, αλλά μερικοι που πηγαν στη ΔΟΥ και τους ειπαν οτι θα τους κρατησουν το φορο, αρχισαν να επιστρεφουν τους διορισμους.
Αμεσως ομως ο Αρειος Παγος ειπε οτι οποιος επιστρεφει το διορισμο χωρίς λόγο, θα οδηγηθει στο αυτοφωρο.
Καπου εκει λυθηκε και η παρεξηγηση με τις ΔΟΥ και εληξε το θεμα.
Τωρα δεν νομιζω να ανακυψει ξανα.

Ακρως κατατοπιστικος :thumbsup: :thumbsup:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Γιατι ρε τυπε εσυ πρεπει ναχεις μεροκαματο 550ε και ο αλλος να υποχρεουται να παει τζαμπα...δε καταλαβα δλδ, απο που προκυπτει αυτο.
Με 150ε μεροκαματο δε 8α πηγαινες δλδ? και τα υπολοιπα 400ε να τα μοιρασουν στην εφορευτικη επιτροπη...
Παμε παλι.
Ειμαι υπερ του να παρει κατι η εφορευτικη επιτροπη, ακομη και με μειωση της αμοιβης του αντιπροσωπου.
Αλλά δεν πρεπει να ξεχναμε οτι πληρωνεσαι την ευθυνη.
Εχει μεγαλη διαφορά.
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
ψαχνουν για κοροιδα οπως συνηθως
ουτε ενας στις εφορευτικες χωρις λεφτα
πρεπει να γινει κινημα :rockon:

αν δεν γουσταρουν να φερουν πισω τον Μεγαλειοτατο και να μην κανουμε εκλογες :grin:
Ακριβως ομως....με το που ειδα το χαρτι και τοιχοκολλημενο μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι...
βρε ουσττττττττ παπαρες γαμω μονο τζαμπα θυματα ψαχνουν και να τα φανε απο παντου να σου πιουνε το αιμα...

:rockon: :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Για οσους παντως προτεινουν μεγαλη μειωση της αμοιβης του αντιπροσωπου, ας ψαξουν να δουν τι εγινε στις δημοτικες του 1994.
Η αμοιβή ειχε πεσει παρα πολυ, και οι αντιπροσωποι δεν πηγαν καν να παραλαβουν τους διορισμους.
Το πρωι των εκλογων, τα μισα εκλογικα τμηματα δεν ειχαν αντιπροσωπους και εγινε ο τρελος πανικος.
Αν λοιπον εχετε την αποψη περι αμοιβης 150-200 ευρω για τον αντιπροσωπο, πολύ απλα ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ακριβως ομως....με το που ειδα το χαρτι και τοιχοκολλημενο μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι...
βρε ουσττττττττ παπαρες γαμω μονο τζαμπα θυματα ψαχνουν και να τα φανε απο παντου να σου πιουνε το αιμα...

:rockon: :2funny:
Δεχομαι ως δικηγορος να αναλαβω να στειλουμε εξωδικο σε αυτον που σου τοιχοκολλησε την κληση, επειδη σε συγχυσε και να ζητησουμε να μαστιγωθει στο Συνταγμα με κρεμασμενη μια ταμπελα στο λαιμο "δεν θα ξαναενοχλησω την μεγαλειοτατη".
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Ακριβως ομως....με το που ειδα το χαρτι και τοιχοκολλημενο μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι...
βρε ουσττττττττ παπαρες γαμω μονο τζαμπα θυματα ψαχνουν και να τα φανε απο παντου να σου πιουνε το αιμα...
:rockon: :2funny:

Κουάρ, στείλε μου το εκλογικό σου τμήμα και μην φοβάσαι τίποτα.
Θα σου δώσω την ευκαιρία να τα πεις σε αυτούς που πρέπει και να χαράξεις νέους δρόμους στο εκλογικό γίγνεσθαι.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
εγω παντως μια χαρα ειχα περασει και τις δυο φορες...δεν καταλαβαινω γιατι το κανετε τοσο θεμα...δε σπαγαμε πετρες...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
εγω παντως μια χαρα ειχα περασει και τις δυο φορες...δεν καταλαβαινω γιατι το κανετε τοσο θεμα...δε σπαγαμε πετρες...
Ε τι να γινει, οταν ο ανθρωπος ειναι περιεργος, του φταινε ολα.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Να προσθεσω οτι οι δικοι μας δικαστικοι και τις δυο φορες κανανε πολυ δουλεια δεν ξυνονταν....αλλα υποθετω ειναι σαν τη φαρα των ταξιτζηδων, των δασκαλων, των γιατρων κτλ κτλ κτλ...οι μαλακες παιρνουν στο λαιμο τους και ολους τους υπολοιπους...
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.214
Κριτικές
3
Like
1.704
Πόντοι
496
Για οσους παντως προτεινουν μεγαλη μειωση της αμοιβης του αντιπροσωπου, ας ψαξουν να δουν τι εγινε στις δημοτικες του 1994.
Η αμοιβή ειχε πεσει παρα πολυ, και οι αντιπροσωποι δεν πηγαν καν να παραλαβουν τους διορισμους.
Το πρωι των εκλογων, τα μισα εκλογικα τμηματα δεν ειχαν αντιπροσωπους και εγινε ο τρελος πανικος.
Αν λοιπον εχετε την αποψη περι αμοιβης 150-200 ευρω για τον αντιπροσωπο, πολύ απλα ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ.

Οκ αυτα μαλλον ισχυαν last year...
εισαι σιγουρος οτι με ενα διακοσαρικακι και με την ανεργια που υπαρχει δε θα βρισκονταν δικηγοροι να πανε...
ε τι να κανουμε τυπε....κριση...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
200
Πόντοι
866
Ακριβως ομως....με το που ειδα το χαρτι και τοιχοκολλημενο μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι...
βρε ουσττττττττ παπαρες γαμω μονο τζαμπα θυματα ψαχνουν και να τα φανε απο παντου να σου πιουνε το αιμα...

:rockon: :2funny:
οπως ελεγε και ο λακης
το χαρτι αυτο ειναι καλη ποιοτητα και εχει μια καλη χρηση  :shit:

:2funny:
που χαθηκε ο μαλακας :-
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.294
Like
2.340
Πόντοι
456
εγω παντως μια χαρα ειχα περασει και τις δυο φορες...δεν καταλαβαινω γιατι το κανετε τοσο θεμα...δε σπαγαμε πετρες...

Οταν λες μια χαρα πως το εννοεις?
Γιατι εγω δεν μπορω να πω οτι πεταγα και απο την χαρα μου.
Εκτος αν επρεπε να σπαω πετρες για να πω οτι ηταν χαλια...
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Για άτομα που διορίζονται επαρχία, ήδη τίθεται θέμα αν θα βγουν με τις νέες αποδοχές.
Γνωστή μου δικηγόρος που πήγε Κεφαλλονιά τον Μάιο, έβγαλε καθαρά ένα 200.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Να προσθεσω οτι οι δικοι μας δικαστικοι και τις δυο φορες κανανε πολυ δουλεια δεν ξυνονταν....αλλα υποθετω ειναι σαν τη φαρα των ταξιτζηδων, των δασκαλων, των γιατρων κτλ κτλ κτλ...οι μαλακες παιρνουν στο λαιμο τους και ολους τους υπολοιπους...
:thumbsup:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
200
Πόντοι
866
Οταν λες μια χαρα πως το εννοεις?
Γιατι εγω δεν μπορω να πω οτι πεταγα και απο την χαρα μου.
Εκτος αν επρεπε να σπαω πετρες για να πω οτι ηταν χαλια...
θα της την επεσαν τιποτα πιρφοροι τυπε
αυτο θα εννοει :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Για άτομα που διορίζονται επαρχία, ήδη τίθεται θέμα αν θα βγουν με τις νέες αποδοχές.
Γνωστή μου δικηγόρος που πήγε Κεφαλλονιά τον Μάιο, έβγαλε καθαρά ένα 200.
Σωστα.
Οτι ο αλλος πρεπει να παρει αεροπλανο ή πλοιο και να πληρωσει και δυο βραδιες ξενοδοχειο αν διορισθει σε επαρχια, ειναι αδιαφορο για μερικους.
Εκλογικα τμηματα δεν εχουν μονο η Αθηνα ή η Θεσσαλονικη.  
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom