Νέα

Δουλειά μέχρι τα 74

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Michael Scott
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 208
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.034
Πόντοι
2.306
Φαντασου τον γερο Μητσοτακη που θα βλεπει απο πανω.
Εκεινος λυσσαξε 30 χρονια να γινει πρωθυπουργος και τα καταφερε για μια ψωροτριετια μονο, και ο γιος του που δεν τον ειχε και περι πολλου, κάνει τρεις τετραετιες περιπατο
Ούτε δύο δεν έχει κάνει ακόμα, ΧΑΛΟΟΟΟΥ
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.034
Πόντοι
2.306
Μέχρι τα 84, να πήξει η ΜΟΥΝΑ σας!
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Δηλαδή να πληρώνω 980 το 2μηνο στο ΤΕΒΕ για άλλα 40,5 χρόνια ;
Εγώ λέω να φτιάξουν μια σκάλα μετά την τελευταία και να την βαπτίσουν υπερσκάλα δίνοντας 1500 ευρώ το δίμηνο. Να βοηθήσουμε το κράτος!!! :confused:
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.240
Κριτικές
40
Like
21.390
Πόντοι
12.896
εχει πλακα που σε λιγο θα βαλουνε το οριο συνταξιοδοτησης πανω απο το μεσο ορος ηλικιας ετσι οπως τα πανε χαχαχαχαχαχα
καλα γενικα η ελλαδαρα ειναι πεδιο πειραματισμων σε παγκοσμιο επιπεδο.
ολα τα κουλα εδω τα περνανε πρωτα κ αμα δουνε οτι προχωρανε τα περνανε κ στον υπολοιπο πλανητη,
ειμαστε λαος κ χωρα για τον μπουτσο δυστυχως...
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Ας κάνουν το άλλο.
Να δώσουν τις εισφορές πίσω αυτή την στιγμή. Δεν θέλουμε σύνταξη. Δικαίωμά μας! Έτσι κι αλλιώς σε τι μας στήριξαν; Σιγά τα ωά.
Οι λαθρόπουστες με μια χούφτα ένσημα ή και κανένα έχουν τα πάντα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ούτε δύο δεν έχει κάνει ακόμα, ΧΑΛΟΟΟΟΥ
Ναι τύπε, θα πεσει η κυβερνηση των 158 βουλευτων, και το 2027 ή όποτε γινουν οι επομενες θα χασει διαφορα 23 μοναδων. Καλα.
Τέταρτη τετραετια δεν θα κανει γιατι προφανως πλεον θα εχει βαρεθει ο ιδιος, οχι επειδη θα χασει το 2031.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ας κάνουν το άλλο.
Να δώσουν τις εισφορές πίσω αυτή την στιγμή. Δεν θέλουμε σύνταξη. Δικαίωμά μας! Έτσι κι αλλιώς σε τι μας στήριξαν; Σιγά τα ωά.
Οι λαθρόπουστες με μια χούφτα ένσημα ή και κανένα έχουν τα πάντα.
Η κοινωνικη ασφαλιση ειναι υποχρεωτικη απο το Συνταγμα, ακριβως για να προστατευσει τον ιδιο τον πολιτη απο την μαλακια που τον δερνει και απο τον πειρασμο να του μενουν οι εισφορες στην τσεπη και μετα οταν γερασει να ψοφησει σε κανενα χαρτοκουτο. Αρα, ΟΧΙ.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Σε αυτόν τον τόπο όποιον κι αν έχει κυβερνήσει, το μοναδικό του μέλημα ήταν να διορίζει και να ασχολείται με το δημόσιο. Ο ιδιωτικός τομέας ξεχασμένος. Παλιά υπήρχε
ο κομματαρχης που με μια θεσουλα στο μανίκι κορόιδευε 200-300 άτομα για να ψηφίσουν και να πάρουν την θεσουλα. Καλά ρε, ακόμα πιάνει το κόλπο; :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Διαβαζοντας πολλα σχολια εδω μεσα, με τρομαζει καμια φορα η ανωριμοτητα καποιων συμπολιτων μου. Που λενε ανοησιες με μεγαλη ευκολια, και παρα την ενηλικιωση τους, αγνοούν βασικά πραγματα και εχουν φρικτά απλοϊκό τρόπο σκεψης. Και μια καφενειακή λογική "η χωρα ειναι μπουρδελο", "οι λαθροι του Κουλη", "δωστε μου τις εισφορες, δεν θελω συνταξη" κλπ κλπ. Τα βλεπω και εξω βεβαια αυτα, δεν θα επρεπε να με εκπλησσουν. Αλλά ειναι πολυ ωραιο να βλεπεις και ανθρωπους με κοινη λογικη, με συνεση, με αντιληψη.
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.925
Κριτικές
8
Like
1.700
Πόντοι
216
Διαβαζοντας πολλα σχολια εδω μεσα, με τρομαζει καμια φορα η ανωριμοτητα καποιων συμπολιτων μου. Που λενε ανοησιες με μεγαλη ευκολια, και παρα την ενηλικιωση τους, αγνοούν βασικά πραγματα και εχουν φρικτά απλοϊκό τρόπο σκεψης. Και μια καφενειακή λογική "η χωρα ειναι μπουρδελο", "οι λαθροι του Κουλη", "δωστε μου τις εισφορες, δεν θελω συνταξη" κλπ κλπ. Τα βλεπω και εξω βεβαια αυτα, δεν θα επρεπε να με εκπλησσουν. Αλλά ειναι πολυ ωραιο να βλεπεις και ανθρωπους με κοινη λογικη, με συνεση, με αντιληψη.
ο συγκεκριμένος έχει το ακατάλογιστο αφού έχει προ πολλού ξεπεράσει το κατώφλι της παράνοιας χαχα
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.034
Πόντοι
2.306
Η κοινωνικη ασφαλιση ειναι υποχρεωτικη απο το Συνταγμα, ακριβως για να προστατευσει τον ιδιο τον πολιτη απο την μαλακια που τον δερνει και απο τον πειρασμο να του μενουν οι εισφορες στην τσεπη και μετα οταν γερασει να ψοφησει σε κανενα χαρτοκουτο. Αρα, ΟΧΙ.
Όταν γεράσει, θα ψοφήσει.
Πού και πώς, μικρή σημασία έχει.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Η κοινωνικη ασφαλιση ειναι υποχρεωτικη απο το Συνταγμα, ακριβως για να προστατευσει τον ιδιο τον πολιτη απο την μαλακια που τον δερνει και απο τον πειρασμο να του μενουν οι εισφορες στην τσεπη και μετα οταν γερασει να ψοφησει σε κανενα χαρτοκουτο. Αρα, ΟΧΙ.
Αυτά είναι συστημικά. Από την στιγμή που οι λαθρόπουστες δεν κολλάνε τίποτα ή ελάχιστα κι απολαμβάνουν πολλά (αποκλείοντας να πάρουν σύνταξη από εδώ) το επιχείρημα πέφτει σε τοίχο. Πέραν τούτου οι εισφορές είναι σταθερές και γεωμετρικά αυξανόμενες
σε παροχή αλλά οι συντάξεις όχι και κυρίως χωρίς εγγύηση.Εγω ας πούμε θέλω ένα χαρτί που να λέει ότι σε κάθε περίπτωση εκτός πυρηνικής λαίλαπας και εξόντωσης κάθε ζωντανού οργανισμού, θα πάρω το Χ πόσο σύμφωνα με όσα σκάω και υπολογιζόμενο από όλα μου τα χρόνια (όχι επιλεκτικά). Γιατί δηλαδή να υποχρεώνονται να δίνω Χ εισφορές και να μην έχω κι εγώ αβάντα να κάνω ότι γουστάρω; αυτό ισχύει για κάθε (πόρνη) κυβέρνηση.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Όταν γεράσει, θα ψοφήσει.
Πού και πώς, μικρή σημασία έχει.
Ειναι σοβαρη απαντηση αυτη?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αυτά είναι συστημικά. Από την στιγμή που οι λαθρόπουστες δεν κολλάνε τίποτα ή ελάχιστα κι απολαμβάνουν πολλά (αποκλείοντας να πάρουν σύνταξη από εδώ) το επιχείρημα πέφτει σε τοίχο. Πέραν τούτου οι εισφορές είναι σταθερές και γεωμετρικά αυξανόμενες
σε παροχή αλλά οι συντάξεις όχι και κυρίως χωρίς εγγύηση.Εγω ας πούμε θέλω ένα χαρτί που να λέει ότι σε κάθε περίπτωση εκτός πυρηνικής λαίλαπας και εξόντωσης κάθε ζωντανού οργανισμού, θα πάρω το Χ πόσο σύμφωνα με όσα σκάω και υπολογιζόμενο από όλα μου τα χρόνια (όχι επιλεκτικά). Γιατί δηλαδή να υποχρεώνονται να δίνω Χ εισφορές και να μην έχω κι εγώ αβάντα να κάνω ότι γουστάρω; αυτό ισχύει για κάθε (πόρνη) κυβέρνηση.
Συγνωμη φιλε αλλά δεν καταλαβαινω τι λες
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Ενημερωτικά να πούμε για άλλη μια φορά ότι η συζήτηση γίνεται για να περνάει η ώρα. Οι μπραβοκουληδες, οι δημόσιοι κι οι αριστεριστές της καρέκλας πολεμούν λυσσαλέα για την θέση στον ήλιο. :2funny:
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.839
Πόντοι
206
Διαβαζοντας πολλα σχολια εδω μεσα, με τρομαζει καμια φορα η ανωριμοτητα καποιων συμπολιτων μου. Που λενε ανοησιες με μεγαλη ευκολια, και παρα την ενηλικιωση τους, αγνοούν βασικά πραγματα και εχουν φρικτά απλοϊκό τρόπο σκεψης. Και μια καφενειακή λογική "η χωρα ειναι μπουρδελο", "οι λαθροι του Κουλη", "δωστε μου τις εισφορες, δεν θελω συνταξη" κλπ κλπ. Τα βλεπω και εξω βεβαια αυτα, δεν θα επρεπε να με εκπλησσουν. Αλλά ειναι πολυ ωραιο να βλεπεις και ανθρωπους με κοινη λογικη, με συνεση, με αντιληψη.
Εγώ λόγο επαγγέλματος... Έχω δει ότι το καντήλι του καθενός δεν είναι σίγουρο

Από 2 μηνών μέχρι 104 χρόνων που του έλεγε που πας ήλιε μου...

Τώρα οι εισφορές είναι για τον πουτσο (βλέπε 980€ που δίνω) όταν παθω κάτι και θα ζητήσουν κάποιο 4ψηφιο νούμερο στο νοσοκομείο, η αν θα είμαι καλά να πάρω την σύνταξη.
Όχι ότι θα έχει νόημα αυτά που πρόκειται υποθετικά να μου δώσει το κράτος (τι να το κάνεις το 1,5 χιλιάρικο αν τους έχω δώσει 300.000...)

Αγοράζω άλλες 5 νεκροφόρες με 60.000 η μία και φέρνει 3.000€minimum τον μήνα η κάθε μία
Πάμε στα 15.000€ / μήνα

Βάλε το 80% εφορίες και οδηγοί + λειτουργικά έξοδα

2.500€ τσέπη χωρίς ούτε να μιλάω καν στο τηλέφωνο και να μην ασχολούμαι τα γράφω minimum
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ενημερωτικά να πούμε για άλλη μια φορά ότι η συζήτηση γίνεται για να περνάει η ώρα. Οι μπραβοκουληδες, οι δημόσιοι κι οι αριστεριστές της καρέκλας πολεμούν λυσσαλέα για την θέση στον ήλιο. :2funny:
Τύπε εχεις τσούξει τιποτα?
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Σπεύδουν σαν τις μέλισσες στο μέλι...

:2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom