Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.482
Like
1.539
Πόντοι
216
Είναι κακούργημα να σου πεταχτεί μια γάτα και να μην προλάβεις να σταματήσεις? Όσο για αυτό....δεν θα έπρεπε να είναι κακούργημα αν για παράδειγμα βασανίσεις ένα ζώο? όπως έχουμε δει να ρίχνει ο άλλος καυτό λάδι στον σκύλο του ή να τον σέρνει με το αμάξι?
Είναι κακούργημα να σκοτώσεις ζώο με δόλο. Θυμάσαι που ο πιλότος έφαγε 10 χρόνια για το σκύλο του;
Αλλά αν σου πεταχτεί γατάκι στο δρόμο, είναι εξ αμελείας, δεν είναι κακούργημα. Αλλά άντε πες το στον όχλο που θα ζητάει αίμα.
Θα γίνει μια ποινική δίωξη για κακούργημα εκ δόλου και μέσα ο Σαούλ, γιατί το λέει το "κοινό περί δικαίου αίσθημα".
Τι πάει να πει δεν στέκει ούτε νομικά ούτε λογικά; Χεστήκαμε. Ποιος σε ρώτησε;

Όπως είπαν και προχθες στον Δημητρακόπουλο σε μια εκπομπή, την ώρα που πέρναγε πριονοκορδέλα τον ΑΠ: "καλημέρα, καλημέρα..."
Και κλείσιμο της γραμμής.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.710
Κριτικές
6
Like
11.138
Πόντοι
3.936
Εγω δεν φοβαμαι τιποτα. Οποιος και να κυβερνησει, εγω τα εχω κανει τα κουμαντα μου. Η χωρα ομως δεν φταιει τιποτα να κυβερνηθει παλι απο αυτον τον συρφετο.
 

Συνημμένα

  • keimeno_familia_mitsotaki1-696x387.jpg
    keimeno_familia_mitsotaki1-696x387.jpg
    49,4 KB · Εμφανίσεις: 7

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Λαμπρή οικογενεια.
Η χωρα της χρωσταει πολλά
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.710
Κριτικές
6
Like
11.138
Πόντοι
3.936
πλέον ο κόσμος ξέρει και δεν ψηφίζει
:upsidedown:
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.370
Like
9.495
Πόντοι
2.306
Πας αυτοφωρο για χρεη στις τραπεζες? Απο πότε?

Δεν καταλαβαινω το ξεπλυμα για τα χρεη της ΛΑΡΚΟ, ειλικρινα.
Μα δε λέω αυτό. Λέω οτι τα χρέη της ΝΔ κακώς ξεχνιουνται.

Όταν (σωστά ) κατάσχονται σπίτια για χρέη , δεν γίνεται ένα κόμμα να συνεχίσει να λειτουργεί έχοντας χρέη. Και κανονικά κανένα κόμμα δε θα έπρεπε να έχει τη δυνατότητα να δανείζεται.

Για τα χρέη έτσι νομίζα πως γίνεται ίσως κάνω λάθος. Όπως και να έχει οι κατασχέσεις ισχύουν
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.084
Like
22.814
Πόντοι
5.506
ναι οκ πέρα από τα κομματικά?

καλυτέρευσε κάτι στην ζωή του μέσου μαλάκα?
Προφανώς. Εσένα η δουλειά σου πάει καλύτερα ή χειρότερα από τα χρόνια των συμμοριτών; Για να σου το κάνω πιο δύσκολο υπ όψιν πως στα χρόνια των συμμοριτών υπήρχε παντού ανάπτυξη ενώ τώρα υπάρχει ύφεση παγκοσμίως.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Νίο

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.609
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Είναι κακούργημα να σκοτώσεις ζώο με δόλο. Θυμάσαι που ο πιλότος έφαγε 10 χρόνια για το σκύλο του;
Αλλά αν σου πεταχτεί γατάκι στο δρόμο, είναι εξ αμελείας, δεν είναι κακούργημα. Αλλά άντε πες το στον όχλο που θα ζητάει αίμα.
Θα γίνει μια ποινική δίωξη για κακούργημα εκ δόλου και μέσα ο Σαούλ, γιατί το λέει το "κοινό περί δικαίου αίσθημα".
Τι πάει να πει δεν στέκει ούτε νομικά ούτε λογικά; Χεστήκαμε. Ποιος σε ρώτησε;

Όπως είπαν και προχθες στον Δημητρακόπουλο σε μια εκπομπή, την ώρα που πέρναγε πριονοκορδέλα τον ΑΠ: "καλημέρα, καλημέρα..."
Και κλείσιμο της γραμμής.
Εμ σε αυτό ερχόμαστε πάλι....

δίνει ο νόμος το δικαίωμα σε έναν δικαστή να σε προφυλακίσει ακόμα και όταν το αδίκημα που έκανες δεν είναι τέτοιο....κατάχρηση δεν είναι αυτό?

Την ποινική δίωξη ποιος θα την κάνει? αυτεπάγγελτα ή κάποιος ζωόφιλος?

επίσης κανονικά ο σαούλ θα έπρεπε να κάνει αυτός μήνυση στον ιδιοκτήτη της γάτας που την άφησε αμολυτή ή στον δήμο...τον σαούλ ποιος τον ρώτησε αν θέλει να φέρει το βάρος ότι σκότωσε το ζωάκι? αν υποθέσουμε ότι ο σαούλ τηρούσε τα όρια ταχύτητας πάντα.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.370
Like
9.495
Πόντοι
2.306
Σοβαρή περσονα και ακόμα πιο σοβαρή "τάπα" ξετρύπωσες και 'σύ μωραδερφακι μου.
γιατί ρε τύπε , θεωρείς σωστό να χρωστάει ένα κόμμα μισό δις ; Για εξήγησε το μας.

Είπαμε να στηρίξουμε ένα κόμμα και μια πολιτική ιδεολογία αλλα όχι να δώσουμε μισό δις
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Μα δε λέω αυτό. Λέω οτι τα χρέη της ΝΔ κακώς ξεχνιουνται.

Όταν (σωστά ) κατάσχονται σπίτια για χρέη , δεν γίνεται ένα κόμμα να συνεχίσει να λειτουργεί έχοντας χρέη. Και κανονικά κανένα κόμμα δε θα έπρεπε να έχει τη δυνατότητα να δανείζεται.

Για τα χρέη έτσι νομίζα πως γίνεται ίσως κάνω λάθος. Όπως και να έχει οι κατασχέσεις ισχύουν
Εχει το κομμα ακινητη περιουσια για να κατασχεθει?
Εχει υπεύθυνο για τα χρεη, οπως μια ανωνυμη εταιρεια?
Αστο, ειναι εντελως θολό το τοπιο εκει, τα εχω ξαναπει αυτα.
Φαντασου οτι το κομμα ειναι νομικο προσωπο αλλά αν ψαξουμε τον νόμιμο εκπροσωπο του, δεν θα τον βρουμε ποτέ.
Για το οτι ενα κομμα δεν θα επρεπε να εχει τη δυνατοτητα να δανειζεται, δεν συμφωνω. Ναι, θα επρεπε να δανειζεται αλλά θα επρεπε να εχουν προηγουμενως διασαφηνισθει οι οροι της ευθυνης για την αποπληρωμη.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.084
Like
22.814
Πόντοι
5.506
Μα δε λέω αυτό. Λέω οτι τα χρέη της ΝΔ κακώς ξεχνιουνται.

Όταν (σωστά ) κατάσχονται σπίτια για χρέη , δεν γίνεται ένα κόμμα να συνεχίσει να λειτουργεί έχοντας χρέη. Και κανονικά κανένα κόμμα δε θα έπρεπε να έχει τη δυνατότητα να δανείζεται.

Για τα χρέη έτσι νομίζα πως γίνεται ίσως κάνω λάθος. Όπως και να έχει οι κατασχέσεις ισχύουν
Αυτό.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.710
Κριτικές
6
Like
11.138
Πόντοι
3.936
Προφανώς. Εσένα η δουλειά σου πάει καλύτερα ή χειρότερα από τα χρόνια των συμμοριτών; Για να σου το κάνω πιο δύσκολο υπ όψιν πως στα χρόνια των συμμοριτών υπήρχε παντού ανάπτυξη ενώ τώρα υπάρχει ύφεση παγκοσμίως.
Πφουτσες μπλε αυτες που εχουν σφηνωσει στο βοθρο που εχεις για μυαλο
 

Συνημμένα

  • Djiwbi_W0AIodyH.jpg
    Djiwbi_W0AIodyH.jpg
    25,6 KB · Εμφανίσεις: 9

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.084
Like
22.814
Πόντοι
5.506
γιατί ρε τύπε , θεωρείς σωστό να χρωστάει ένα κόμμα μισό δις ; Για εξήγησε το μας.

Είπαμε να στηρίξουμε ένα κόμμα και μια πολιτική ιδεολογία αλλα όχι να δώσουμε μισό δις
Όπως σωστά γράφει ο Αλεξ εδώ και παρά πολλά χρόνια, άλλο αν ο φυλακοβιος είναι βλαξ και τα παρουσιάζει όπως κατα τα έχει στο μυαλό του μόνο για το μπιφ, τα κόμματα ΚΑΚΩΣ δανείζονται και κακώς δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο που να τους ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ να έχουν συνέχεια και συνέπεια. Τα κόμματα δεν είναι "τυπικές" εταιρείες να το θέσω πιο απλά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.609
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Προφανώς. Εσένα η δουλειά σου πάει καλύτερα ή χειρότερα από τα χρόνια των συμμοριτών; Για να σου το κάνω πιο δύσκολο υπ όψιν πως στα χρόνια των συμμοριτών υπήρχε παντού ανάπτυξη ενώ τώρα υπάρχει ύφεση παγκοσμίως.
για αρχή εγώ δεν είμαι ο μέσος μαλάκας...είμαι ένας προνομιούχος μαλάκας. Και η δουλειά μου πάει και πήγαινε καλά διότι δεν βασίζεται στον μέσο μαλάκα να την συντηρήσει. Οπότε άκυρη ερώτηση...

τα στοιχεία (και η εμπειρία) μας δείχνει ότι ο μέσος μαλάκας με 800 ευρώ το 2015-2016 ζούσε καλύτερα από ότι ζει με 1000 ευρώ σήμερα. Αυτό μπορείς να το αμφισβητήσεις? ΄Όχι χωρίς να λαικίσεις.

Οπότε το να αναφέρεις ότι οι ζαίοι ήταν ζώα δεν έχει να κάνει σε τίποτα με την ασυδοσία που υπάρχει σήμερα. Και αν λάβουμε υπόψη μας ότι έχει ανέβει και το χρέος της χώρας και κάτι δις......τι άλλαξε μέχρι σήμερα μπορείς να μου πεις? Για τον πολίτη και την εθνική οικονομία. Οκ. να τους δώσω ότι άλλαξε το gov.gr για να μην είμαι και μονόπλευρος...

Μην μου πεις ότι η εταιρεία σου πάει καλύτερα...και τα σ/μ κάνουν τριπλό τζίρο...αλλά ο πολίτης πεινάει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Όπως σωστά γράφει ο Αλεξ εδώ και παρά πολλά χρόνια, άλλο αν ο φυλακοβιος είναι βλαξ και τα παρουσιάζει όπως κατα τα έχει στο μυαλό του μόνο για το μπιφ, τα κόμματα ΚΑΚΩΣ δανείζονται και κακώς δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο που να τους ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ να έχουν συνέχεια και συνέπεια. Τα κόμματα δεν είναι "τυπικές" εταιρείες να το θέσω πιο απλά.
Ετσι. Ακριβως
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.710
Κριτικές
6
Like
11.138
Πόντοι
3.936
γιατί ρε τύπε , θεωρείς σωστό να χρωστάει ένα κόμμα μισό δις ; Για εξήγησε το μας.
Είπαμε να στηρίξουμε ένα κόμμα και μια πολιτική ιδεολογία αλλα όχι να δώσουμε μισό δις
Ασε αυτοι δεν εχουν σωτηρια ειναι λοβοτομημενοι. Οπως καποιος δεν θα πηγαινε σε ενα χρεωκοπημενο φοροτεχνικο γραφειο που χρωστα στην εφορια αλλα και στις τραπεζες-για να του φτιαξει τα φοροτεχνικα -ετσι δεν θα επρεπε να ψηφιζει ενα χρεοκοπημενο κομμα που ριχνει φεσι σκομη κ στη δεη του.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.370
Like
9.495
Πόντοι
2.306
ναι οκ πέρα από τα κομματικά?

καλυτέρευσε κάτι στην ζωή του μέσου μαλάκα?
Τύπε μη μας τρελαίνεις τώρα

Είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός πως οι πραγματικοί μισθοί στην χώρα έχουν καταρρεύσει τα τελευταία είκοσι χρόνια

Και είναι επίσης αδιαμφισβήτητο ότι το 15 μαζεύαμε μακαρόνια και ξυπνάγαμε σκεφτόμενοι ότι θα γίνουμε σαν την Αλβανία επι χοτζα η τη Ρωσία του 97

Με μητσοτακη η χώρα έχει αποκτήσει μια σταθερότητα. Αυτό είναι το μίνιμουμ και γελοίο να χαιρόμαστε για χώρα που είναι στην ΕΕ αλλα εκει μας φτάσανε τα νταουλια και οι χοροί των αγορών
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom