Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
δεν χρειαζεσαι κανενα κονε απλα σωστες επιλογες
δε με βάζουν στα καλά μαγαζιά εκεί που γυρνάνε οι πλούσιες σιτεμένες ρε τύπε

κάτι λένε για βρώμικα παπούτσια εργασίας και φόρμες της οικοδομής και κάτι μαλακίες ότι μυρίζω τσιμέντο και κάτι τέτοια


που μπορώ να επιλέξω να με σπιτώσει κάποια στη βουλιαγμένη και να με κάνει τσέο στις επιχειρήσεις που της άφησε ο άντρας της
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.091
Like
822
Πόντοι
96
δε με βάζουν στα καλά μαγαζιά εκεί που γυρνάνε οι πλούσιες σιτεμένες ρε τύπε

κάτι λένε για βρώμικα παπούτσια εργασίας και φόρμες της οικοδομής και κάτι μαλακίες ότι μυρίζω τσιμέντο και κάτι τέτοια


που μπορώ να επιλέξω να με σπιτώσει κάποια στη βουλιαγμένη και να με κάνει τσέο στις επιχειρήσεις που της άφησε ο άντρας της
περα απο τη πλακα τωρα να θεσω μια σοβαρη ερωτηση. και μισθωτος να ησουνα και να σε ερωτευοταν μια τετοια κοπελα θα καταδεχοσουν να πας να δουλευεις στην εταιρια του πατερα της;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
περα απο τη πλακα τωρα να θεσω μια σοβαρη ερωτηση. και μισθωτος να ησουνα και να σε ερωτευοταν μια τετοια κοπελα θα καταδεχοσουν να πας να δουλευεις στην εταιρια του πατερα της;
εννοείται ειδικά αν η εταιρεία του πατέρα της έμπαινε στους αναπτυξιακούς νόμους :coffee:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.092
Like
22.819
Πόντοι
5.506
Παραφράζεις αυτά που λέω...και για να σου το πω και έτσι...σήμερα νοικιάζεις σπίτι με 1000ρικο που το 15 το νοίκιαζες με 500 - 600 ευρώ αλλά οκ.

αλλά δεν συζητάω άλλο γιατί αυτά που λέω τα γυρίζεις και δεν θες να βγάλεις νόημα μόνο να βγεις από πάνω.

Πότε είπα εγώ για 1Κ ενοίκιο και 300 ευρώ σ/μ την εβδομάδα ή για μαλβίδες. Ότι νάνε.
Δηλαδή επιμένεις ότι το 2015 υπήρχαν σπίτια με 250 και σήμερα ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΠΙΤΙΑ έχουν 500-600.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.092
Like
22.819
Πόντοι
5.506
Δε ξερω τι είναι λαϊκισμός παντως τελευταία νομίζω ότι είναι ότι δε βολευει τη κυβέρνηση.
Αυτό ίσχυε πάντα και αυτό κάνουν όλοι όσοι δε γουστάρουν την εκάστοτε κυβέρνηση.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
γιατί όταν είσαι μισθωτός(της σειράς) 1-2 φορές στην ζωή σου ΜΠΟΡΕΙ να σου παρουσιαστούν ευκαιρίες να χωθείς σε κάτι καλύτερο και να ανέβεις γενικά όχι μόνο μισθολογικά αλλά και σε εργασιακή εμπειρία.


αν δεν κάνεις λογικά θα σε πετάξουν έξω...αν κάνεις δεν έκανες τίποτα παραπάνω από το να διεκδικήσεις την θέση που σου αξίζει.

επίσης εγώ δεν θα προσλάμβανα ποτέ στη δουλειά κάποιον που θα μου έλεγε ''όχι δε θα πήγαινα γιατί κρατάω την υπόληψη μου κουβαλώντας πεπόνια στο μανάβικο''.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Δηλαδή επιμένεις ότι το 2015 υπήρχαν σπίτια με 250 και σήμερα ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΠΙΤΙΑ έχουν 500-600.
Ναι....βασικά επιμένω ότι σήμερα 500 έχουν σπίτια που το 2015 σε παρακάλαγαν να τα πάρεις με 150ε και τα πρώτα 3 νοίκια δωρεάν.


Γιατί συνεχίζεις μια συζήτηση που γνωρίζεις ότι έχεις άδικο?
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.091
Like
822
Πόντοι
96
γιατί όταν είσαι μισθωτός(της σειράς) 1-2 φορές στην ζωή σου ΜΠΟΡΕΙ να σου παρουσιαστούν ευκαιρίες να χωθείς σε κάτι καλύτερο και να ανέβεις γενικά όχι μόνο μισθολογικά αλλά και σε εργασιακή εμπειρία.


αν δεν κάνεις λογικά θα σε πετάξουν έξω...αν κάνεις δεν έκανες τίποτα παραπάνω από το να διεκδικήσεις την θέση που σου αξίζει.

επίσης εγώ δεν θα προσλάμβανα ποτέ στη δουλειά κάποιον που θα μου έλεγε ''όχι δε θα πήγαινα γιατί κρατάω την υπόληψη μου κουβαλώντας πεπόνια στο μανάβικο''.
ωραια και αν δεν κανεις για αυτη τη δουλεια αλλα σε κρατανε επειδη εισαι ο αντρας της κορης πως νοιωθεις;

αυτος που κουβαλει πεπονια ή κανει το οτιδηποτε αλλα ειναι ικανοποιημενος με αυτο απο μονος του δεν θα ερχοταν να σου ζητησει να μπει στη δουλεια λογω της κορης
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.092
Like
22.819
Πόντοι
5.506
τι καθεσαι και ασχολεισαι; εδω ο αλλος συμφωνει οτι πρεπει να ελενχονται τα κομματα αλλα δεν τον νοιαζει κιολας αν θα φτασει 2 δις το χρεος αρκει να μην ερθουν οι αλλοι
Αυτά προφανώς δεν τα διάβασες ή απλά κράτησες αυτό που σε βόλευε και είναι πιο πιασάρικο.



Εχω πει χίλιες φορες οτι το νομικο καθεστως των κομματων ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΩΣ ασαφές. Ουδεμία σαφής προβλεψη υπαρχει για τα χρεη τους και την ευθυνη τους. Επειδη ομως βλεπω υπαινισσεσαι τα χρεη της ΝΔ, να πω οτι ειναι εντελως ασχετο ζητημα. Η ΝΔ χρωσταει στις τραπεζες και εχει τα δανεια της ενημερα, δεν προκειται για οφειλομενα σε ΔΕΗ ή εργαζομενους ή το Δημοσιο.

Εχει το κομμα ακινητη περιουσια για να κατασχεθει?
Εχει υπεύθυνο για τα χρεη, οπως μια ανωνυμη εταιρεια?
Αστο, ειναι εντελως θολό το τοπιο εκει, τα εχω ξαναπει αυτα.
Φαντασου οτι το κομμα ειναι νομικο προσωπο αλλά αν ψαξουμε τον νόμιμο εκπροσωπο του, δεν θα τον βρουμε ποτέ.
Για το οτι ενα κομμα δεν θα επρεπε να εχει τη δυνατοτητα να δανειζεται, δεν συμφωνω. Ναι, θα επρεπε να δανειζεται αλλά θα επρεπε να εχουν προηγουμενως διασαφηνισθει οι οροι της ευθυνης για την αποπληρωμη.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.517
Like
20.341
Πόντοι
6.056
Aυτο μου θυμιζει το ανεκδοτο που εξηγει την διαφορα θεωρητικου και πρακτικου ο πατερας στον γιο ρωτωντας την γυναικα και την κορη αν ξενοπηδιοντουσαν για χιλια γιουρο,αυτες λενε οχι.Μετα τις ρωταει αν το εκαναν με 1 μυριο και το σκεφτονται.:hi::confused::confused::confused:
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.562
Like
4.657
Πόντοι
1.706
ψάχνω και εγώ γυναίκα να με συντηρεί δέχομαι και φακλάνες αρκεί να το ισοσταθμίζουν με γεμάτες τσέπες
Και μουναρα να ήταν δε θα άντεχες.
Μιλώ εκ πείρας
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.091
Like
822
Πόντοι
96
Αυτά προφανώς δεν τα διάβασες ή απλά κράτησες αυτό που σε βόλευε και είναι πιο πιασάρικο.
μια χαρα τα διαβασα απλα δεν τον ειδα να τον πειραζει ιδιαιτερα που ειναι αδιευκρινιστο το ολο καθεστως αντιθετως αλλα δειχνει με αυτα που λεει
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Aυτο μου θυμιζει το ανεκδοτο που εξηγει την διαφορα θεωρητικου και πρακτικου ο πατερας στον γιο ρωτωντας την γυναικα και την κορη αν ξενοπηδιοντουσαν για χιλια γιουρο,αυτες λενε οχι.Μετα τις ρωταει αν το εκαναν με 1 μυριο και το σκεφτονται.:hi::confused::confused::confused:
εσυ θα εστελνες το βιντεακι της αστυνομικινας για ενα μυρριο;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.282
Like
72.499
Πόντοι
12.756
Σε μενα αναφερεσαι οτι κανω τον κινεζο?
Να σου θυμισω οτι δεν διαβαζω τι γραφει αυτο το σκουπιδι, τον εχω σε αγνοηση.

Ειναι τουλαχιστον γελοιο να λες για μενα οτι κάνω τον κινεζο, οταν απαντω παντοτε στα παντα.

Προφανως εισαι αστειος κι εσυ, αν θεωρεις οτι με "ταπωσε" (τι γελοια εκφραση Θεε μου, για πενταχρονα) για τα...χρεη της ΝΔ, λες και δεν εχω απαντησει ενα εκατομμυριο φορες.

Ναι, στον βολκανο απαντησα μολις, δεν μπορω να ειμαι εδω ολη μερα να απανταω σε 5 λεπτα στην καθε παπαριά που θα γραψετε

:confused::confused::confused:

Με είπε σκουπίδι
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
ωραια και αν δεν κανεις για αυτη τη δουλεια αλλα σε κρατανε επειδη εισαι ο αντρας της κορης πως νοιωθεις;

αυτος που κουβαλει πεπονια ή κανει το οτιδηποτε αλλα ειναι ικανοποιημενος με αυτο απο μονος του δεν θα ερχοταν να σου ζητησει να μπει στη δουλεια λογω της κορης
θα σου πω τα εξής :


Κανένας δεν είναι ικανοποιημένος κουβόντας πεπόνια για 3.5ε/h

όλοι στο τέλος όταν μιλάει το χαρτί ξεχνάνε και τις τιμές και τις υπολήψεις και την ίδια τους τη γκόμενα.


την αλήθεια σου λέω...θες να σου πω ωραιοποιημένες απόψεις? αυτά πιστεύω...δεν έχει χρειαστεί ποτέ να το ανακαλύψω για τον εαυτό μου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom