Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.092
Like
22.822
Πόντοι
5.506
Ναι....βασικά επιμένω ότι σήμερα 500 έχουν σπίτια που το 2015 σε παρακάλαγαν να τα πάρεις με 150ε και τα πρώτα 3 νοίκια δωρεάν.


Γιατί συνεχίζεις μια συζήτηση που γνωρίζεις ότι έχεις άδικο?
Γιατί λες εσύ ότι έχω άδικο, δε σημαίνει απαραίτητα ότι έχεις δίκιο.

Επίσης, κάτι ακόμα, ο τύπος 30αρης του 2015 που έπαιρνε 800 και έφτασε το 2024 να παίρνει τα ίδια, άντε να έφτασε τα 1000 που εσύ λες ότι δε βγαίνει πλέον, μήπως, λέω μήπως, κάτι δεν έχει κάνει σωστά στη ζωή του;
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.091
Like
823
Πόντοι
96
θα σου πω τα εξής :


Κανένας δεν είναι ικανοποιημένος κουβόντας πεπόνια για 3.5ε/h

όλοι στο τέλος όταν μιλάει το χαρτί ξεχνάνε και τις τιμές και τις υπολήψεις και την ίδια τους τη γκόμενα.


την αλήθεια σου λέω...θες να σου πω ωραιοποιημένες απόψεις? αυτά πιστεύω...δεν έχει χρειαστεί ποτέ να το ανακαλύψω για τον εαυτό μου.
δεν το πιστευω αυτο οτι οταν μιλαει το χαρτι ολοι τα ξεχνανε ισως οι περισσοτεροι ναι αλλα ακομα πιο λιγοι απο αυτους μπορουν πραγματικα να ξεχωρισουν και οταν δεν καταφερεις να ξεχωρισεις τοτε ξεκινανε τα προβληματα οποτε ειναι δυσκολη αποφαση. εγω παντως δεν θα το εκανα οχι γτ δεν πιστευω οτι μπορω να ξεχωρισω αλλα γτ δεν μαρεσει να στηριζομαι σε αλλονων πλατες
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.517
Like
20.341
Πόντοι
6.056
Δεν ειναι και η κυρια Τενια στην τβ να παρεις ενα τηλεφωνο να σε συμβουλεψει πως να το αντιμετωπισεις και να το ξεπερασεις:undecided::confused::confused::confused::coffee::coffee:
Capture-155-1024x450.jpg
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Γιατί λες εσύ ότι έχω άδικο, δε σημαίνει απαραίτητα ότι έχεις δίκιο.

Επίσης, κάτι ακόμα, ο τύπος 30αρης του 2015 που έπαιρνε 800 και έφτασε το 2024 να παίρνει τα ίδια, άντε να έφτασε τα 1000 που εσύ λες ότι δε βγαίνει πλέον, μήπως, λέω μήπως, κάτι δεν έχει κάνει σωστά στη ζωή του;
Η συζήτηση δεν είναι για το το πόσο ικανός είναι ο καθένας αλλά για την μέση αγοραστική δύναμη του μέσου μισθού τότε και τώρα.

Αυτά που λες δείχνουν ότι δεν έχεις επιχείρημα...γιατί αν είχες θα το έλεγες με νούμερα. Πόσα τότε πόσα τώρα? Πόσο δύσκολο είναι?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.290
Like
72.506
Πόντοι
12.756
μια χαρα τα διαβασα απλα δεν τον ειδα να τον πειραζει ιδιαιτερα που ειναι αδιευκρινιστο το ολο καθεστως αντιθετως αλλα δειχνει με αυτα που λεει
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


εσυ θα εστελνες το βιντεακι της αστυνομικινας για ενα μυρριο;
καθόλου δεν τον πειράζει .. το προσπερνάει απλα και το δεχεται γιατι πολυ απλα δεν τον συμφερει , το αλλο σε λιγο θα τυπωσει μπλουζακια και θα αφιερωσει την ζωη του στο να κλεισει ας πουμε η ΛΑΡΚΟ , που στ αρχιδια μου τι θα κανει η ΛΑΡΚΟ.

360 χρωσταει η ΛΑΡΚΟ κοντευει 500 το κομμα που ειναι ετοιμος να πουλησει και την ψυχη του να γινρι θυρωρος στην Πειραιως απλά και μονο για να τους παιρνει τσιμπουκια στην εισοδο το πρωι οταν θα μπαινουν στο κτιριο τα μελη της ΝΔ

Επιλεκτικη ευαισθησία λεγετε η παθηση που εχει , περα οτι ειναι μυθομανης κτλ

Τωρα για το ενημερο δανειο και παπαριες καμαρωτες που γραφει ο οικονομικα αναλφαβητος , μονο και μονο που το ιδιο επιχειρημα το χρησιμοποιει ο Νταιμας λεει πολλα γι αυτον..

Επισης να συμπληρωσω οτι πηγε να κανει και εναν διαχωρισμο , οτι η Λαρκο χρωσταει στην Δεη και η ΝΔ στις τραπεζες , θελοντας κάτι να πει .. ευτυχως που κανεις δεν τον ρωτησε γιατι θα διαβάζε παλι καμιά μαλακία επικών διαστασεων ...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.092
Like
22.822
Πόντοι
5.506
μια χαρα τα διαβασα απλα δεν τον ειδα να τον πειραζει ιδιαιτερα που ειναι αδιευκρινιστο το ολο καθεστως αντιθετως αλλα δειχνει με αυτα που λεει
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


εσυ θα εστελνες το βιντεακι της αστυνομικινας για ενα μυρριο;
Με τα υπόλοιπα που λέει προφανώς δείχνει τον αποτροπιασμό του για τους σταλινοφασιστες. Ναι, προφανώς, μπροστά στο καλό της χώρας απέναντι στους μαθητευόμενους κατσαπλιάδες καλά κάνει και το λέει.

Ότι είναι ΟΛΟ ΛΑΘΟΣ αυτό με το καθεστώς τον κομμάτων δε νομίζω όπως οποιοσδήποτε νοήμων το αμφισβητεί.

Και το πάω παραπέρα, έρχεται μια τροπολογία και διαγράφονται αυτά τα χρέη με τον όρο ότι πλέον είτε κόβεται μαχαίρι ο οποιοσδήποτε δανεισμός/φέσι ή τέλος πάντων ο εκάστοτε πρωθυπουργός/υπουργικό συμβούλιο είναι υπεύθυνοι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥΣ για την κάθε θητεία τους. Το δέχεσαι ή θα καεί η Αθήνα;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
δεν το πιστευω αυτο οτι οταν μιλαει το χαρτι ολοι τα ξεχνανε ισως οι περισσοτεροι ναι αλλα ακομα πιο λιγοι απο αυτους μπορουν πραγματικα να ξεχωρισουν και οταν δεν καταφερεις να ξεχωρισεις τοτε ξεκινανε τα προβληματα οποτε ειναι δυσκολη αποφαση. εγω παντως δεν θα το εκανα οχι γτ δεν πιστευω οτι μπορω να ξεχωρισω αλλα γτ δεν μαρεσει να στηριζομαι σε αλλονων πλατες
Ναι και εγώ έτσι πιστεύω αλλά δεν έχω βρεθεί ποτέ σε αυτή τη θέση. Οπότε κρίνω από θέση ασφαλείας.

Από την άλλη αυτό το ''όταν μιλάει το χαρτί'' το έχω δει στο 99% των περιπτώσεων.....χωρίς διακρίσεις...οικογένειες...συναδέλφους...αδέρφια...ξαδέρφια...φίλους....στις περισσότερες περιπτώσεις όλοι είναι ηθικοί μέχρι να αισθανθούν ότι θα τους φάει ο άλλος τα συμφέροντα.

ζεις σε λαθος πολη
το ξέρω εγώ είμαι φτιαγμένος για το hollywood :confused: :confused::confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.290
Like
72.506
Πόντοι
12.756

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Αυτό το πράγμα δεν το καταλαβαίνω.Δεν γίνεται μόνο σε νομικά πρόσωπα δημοσίου δικαίου αλλά και σε μεγάλες ιδιωτικές επιχειρήσεις που εμπλέκονται με δάνεια οι τράπεζες.Τις σπάνε σε καλές και κακές.Υποτίθεται ότι όταν πας να εξαγοράσεις και να επενδύσεις μέσα στην επένδυση είναι και ένα πλάνο η εξόφληση των προηγούμενων οφειλών.Αυτο το λογιστικό κόλπο ότι ειναι μη εξυπηρετούμενο και το βγάζουμε στην άκρη και μετά να το διαγράφουμε από τα βιβλία δεν το καταλαβαίνω.Πρέπει να υπάρχει εκεί μέχρι να εξοφληθεί.Αλλιώς τι;αυτά τα λεφτά είναι χαμένα στην πραγματικότητα και μετακυλούν τη ζημιά σε άλλους εμπλεκόμενους που μπορεί να μην φταίνε (πχ φορολογούμενοι,επενδυτές μετοχών).
Ακριβώς. Διότι αλλιώς θα ήμασταν όλοι επιχειρηματίες. Όταν θα καταχρεωναμε την εταιρεία μας, θα χωριζαμε το καλό κομμάτι από το κακό και θα πουλουσαμε μόνο το καλό.
Και πού θα πάνε τα χρέη; σε ένα αφμ... Ε, και τότε όλα καλά! Γίνατε επιχειρηματιας στην Ελλάδα, συγχαρητήρια!

Στη συζήτηση που κάνουμε, κάποιοι λένε η ζημιογόνα επιχείρηση να κλείσει. Σεβαστή η γνώμη τους. Όταν πρόκειται για άλλη "επιχείρηση" (πολιτικό κόμμα) , γιατί τα λένε αλλιώς;
Προφανώς γιατί έτσι.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
Για Τεπελενι εισαι , αλλα εχεις πεσει σε ευγενικά μέλη που δεν θελουμε να σου ριξουμε την ψυχολογία
αυτά τα λέει συγκεκριμένο ευγενές γαλαζοαίματο μέλος που αν δεν είχε βρει 2 δραχμές θα έπηζε τη φέτα σε βαρέλι με τα ίδια του τα χέρια :coffee:
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.091
Like
823
Πόντοι
96
Με τα υπόλοιπα που λέει προφανώς δείχνει τον αποτροπιασμό του για τους σταλινοφασιστες. Ναι, προφανώς, μπροστά στο καλό της χώρας απέναντι στους μαθητευόμενους κατσαπλιάδες καλά κάνει και το λέει.

Ότι είναι ΟΛΟ ΛΑΘΟΣ αυτό με το καθεστώς τον κομμάτων δε νομίζω όπως οποιοσδήποτε νοήμων το αμφισβητεί.

Και το πάω παραπέρα, έρχεται μια τροπολογία και διαγράφονται αυτά τα χρέη με τον όρο ότι πλέον είτε κόβεται μαχαίρι ο οποιοσδήποτε δανεισμός/φέσι ή τέλος πάντων ο εκάστοτε πρωθυπουργός/υπουργικό συμβούλιο είναι υπεύθυνοι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥΣ για την κάθε θητεία τους. Το δέχεσαι ή θα καεί η Αθήνα;
προφανως να γινει χωρις να κοπουν τα χρεη τι ειναι τα χρεη τα εσβησε η θαλασσα στην αμμο; και θα σε ρωτησω για το αλλο που ειπες οτι καποιος δεν εκανε κατι καλα στη ζωη του. πιστευεις οτι ολοι ειναι γεννημενοι για να σπουδασουν ή εχουν περιουσια απο πισω για να μην τους νοιαζει; καποιοι δεν πρεπει να κανουν και τις δουλειες που δεν καταδεχονται οι σπουδαγμενοι(ασχετα αν ειναι ανεργοι) ή καβατζωμενοι να κανουν; δεν πιστευεις οτι ο βασικος θα επρεπε τουλαχιστον να ειναι σε τεοιο υψος ωστε να μπορεις να βγαλεις το μηνα σου χωρις iphone και χωρις διακοπες στις μαλβιδες;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.290
Like
72.506
Πόντοι
12.756

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.610
Like
14.014
Πόντοι
3.656
εξαγωγές μόνο το sales department είναι off shore
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom