Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

BestNot

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2024
Μηνύματα
107
Like
172
Πόντοι
1
Δεν λέω να της κάνεις τη μούρη κρέας

Αλλά μετά από λίγο ξύλο
Γ'ινεται ένα γαμήσι άλλο πράμμα

Προφανώς έχω αρπάξει κι εγώ τις μάπες μου
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
439
Κριτικές
2
Like
776
Πόντοι
81
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει την περίπτωση Λύτρα καθώς και άλλες ακριβώς ίδιες περιπτώσεις μεγαλοεπιχειρηματιών κλπ όπου κάνουν ζωαρα με σπιταρονες,αυτοκινηταρες,κότερα,ταξίδια κλπ αλλά από πίσω τα κανόνια σκάνε ένα ένα; Οικονομικά κανόνια εννοώ.

Επειδή το έργο το έχω δει εξ όψεως μόνο με κάτι επιχειρηματίες που έτυχε να γνωρίσω και φαίνονταν οικονομικά πάμπλουτοι μετά από κάποια χρόνια τους είδα να χρεωκοπουν.

Μα τι νόμιζαν ότι επειδή έχουν πολιτικές άκρες και τους έδιναν Αβερτα τα δάνεια οι τράπεζες δεν θα τα ξεχρεωναν ποτέ;

Το κόλπο ποιο είναι;Παίρνουν δάνειο ένα μυριο το αφήνουν να σκάσει κ μετά από δέκα χρόνια πάνε για κούρεμα; Σε αυτό ποντάρουν;

Ξέρετε πόσοι τέτοιοι κάνουν ζωαρα με δανεικά λεφτά με την ελπίδα ότι θα βρουν άκρη να μην τα επιστρέψουν και από μέσα τους γελάνε ότι κορόιδεψαν το σύστημα;

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς το κάνουν;

Γιατι εγώ έχω μια γενική εικόνα όπως περιγράφω παραπάνω.

Δηλ παίρνεις δάνεια και τα αφήνεις να κοκκινίζουν με την ελπίδα παραγραφής; Και έτσι λες από μέσα σου στην υγεία των κορόιδων;

Γιατί εγώ αυτό έχω στο περίπου καταλάβει ότι γινεται.

Οι μεγαλοεπιχειρηματίες έχουν τόσο μεγάλα πολιτικα κονέ με τράπεζες και πολιτικούς που ούτε Τειρεσία δεν μπαίνουν.

Αν είναι αυτό το κόλπο πάντως να ζεις με ξένα κόλλυβα ε χαίρω πολύ.Ετσι ζω και εγώ πλουσιοπάροχα αλλά ως γίγαντας με πήλινα πόδια.

Το γελοίο είναι ότι το παίζουν και ισχυροί ενώ δεν είναι τίποτα.
Κάτι κουμάσια φτιάχνουν offshore εταιρεία .
Βγάζουν το μαρούλι στο εξωτερικό κι ότι και να γίνει, περνούν ζωή χαρισάμενη.
Μια γριά κατήγγειλε ούτε λίγο ούτε πολύ ότι αυτός και η παθούσα της φάγανε το σπίτι για ένα κομμάτι ψωμί.
 

patsav0

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2024
Μηνύματα
257
Κριτικές
7
Like
769
Πόντοι
301

Δίωξη για κακούργημα στον πασίγνωστο δικηγόρο που ξυλοκόπησε τη σύζυγό του​



Μια υπόθεση ενδοοικογενειακής βίας απασχολεί τις τελευταίες ώρες την Ελληνική Αστυνομία με πρωταγωνιστές τον πασίγνωστο δικηγόρο Λ. Α. και την σύζυγό του. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο γνωστός δικηγόρος, το βράδυ του Σαββάτου προς ξημερώματα Κυριακής (16/6), ξυλοκόπησε την γυναίκα του μετά από καβγά και στην συνέχεια την μετέφερε τραυματισμένη σε κλινική στο κέντρο της Αθήνας για να περιποιηθούν τα τραύματά της ενώ και οι δύο είπαν στο ιατρικό προσωπικό ότι ο τραυματισμός προκλήθηκε έπειτα από πτώση από σκάλες.

Κατά τις ίδιες πληροφορίες ο γιατρός που περιποιείτο τη νεαρή γυναίκα στο εξεταστήριο της είπε ότι «αυτά τα τραύματα δεν είναι από πτώση από σκάλα και κάτι άλλο συμβαίνει». Παρά το ότι η τραυματισμένη γυναίκα επέμενε ότι «έπεσα από τις σκάλες», τελικά μετά την παρατηρητικότητα και την πίεση του γιατρού, του εκμυστηρεύτηκε προφορικά ότι ήταν αποτέλεσμα ξυλοδαρμού από τον σύζυγό της.

Τότε ο γιατρός χωρίς δεύτερη σκέψη ενημέρωσε την ΕΛ.ΑΣ. και το περιπολικό της Άμεσης Δράσης που έφτασε στην κλινική είδε τον δικηγόρο και τη σύζυγό του. Όταν ρώτησαν τι συμβαίνει για να μάθουν τις συνθήκες τραυματισμού της γυναίκας οι αστυνομικοί πήραν την απάντηση από το ζευγάρι, και μάλιστα επέμεναν, ότι τραυματίστηκε πέφτοντας από τις σκάλες. Οι αστυνομικοί όμως δεν πείστηκαν από τις εξηγήσεις αφού υπήρχε και η μαρτυρία του γιατρού και οδήγησαν το ζευγάρι στο πλησιέστερο Α.Τ. του κέντρου της Αθήνας για κατάθεση και στην συνέχεια ενημέρωσαν τον εισαγγελέα.

Ο τελευταίος ζήτησε να γίνει καταγραφή του συμβάντος και να σχηματιστεί δικογραφία όπως όριζε ο νόμος παρά το ότι ο γνωστός δικηγόρος και η σύζυγός του επέμεναν πως δεν υπήρξε ενδοοικογενειακή βία αλλά πτώση από σκάλες και δεν υποβλήθηκε μήνυση από κανέναν.

Σήμερα το πρωί ο γνωστός δικηγόρος οδηγήθηκε ενώπιον του εισαγγελέα ο οποίος του άσκησε δίωξη για βαριά σκοπούμενη σωματική βλάβη, που είναι κακούργημα. Παραπέμφθηκε ενώπιον της 18ης τακτικής ανακρίτριας, όπου ζήτησε και έλαβε προθεσμία προκειμένου να απολογηθεί αύριο στις 8 το πρωί. Έως τότε κρατείται στη ΓΑΔΑ.




Στα σχόλια λένε ότι η γυναίκα είναι νομική σύμβουλος σε θέματα ενδοοικογενειακής βίας, κακοποίησης ανηλίκων, κακοποιημένων γυναικών και παιδιών καθώς και σε θέματα που αφορούν την παραβατικότητα ανηλίκων.
Ψιλο σιχαμα ο τύπος ήταν ούτως ή άλλως, αλλά μόλις έσκασε η είδηση ήμουν σίγουρος ότι θα ήταν ο Κούγιας που κουβαλάει όλα τα κόμπλεξ του κόσμου.
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
επιταγακιας ο κυριος ...
Φανταζομαι δεν χρειάζεται να σε ρωτησω και ποιος αλλος ειναι μαζί τους
Θα τον ξερεις και αυτον , ε ; :coffee:
Καλημερα!
Ιδέα δεν έχω! Κατι πηρε το ματι μου οτι ξεσκονιζε κουραμπιεδες παντως!
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.360
Κριτικές
18
Like
20.282
Πόντοι
4.546
Πρέπει να 'ναι εκείνος που πάτησε το σκυλί με το αυτοκίνητο και μετά του βρήκανε ότι έχει όλο τον ποινικό κώδικα στην πλάτη του. Δ.Φ. νομίζω τον ανέφεραν...
ΜΟΝΟ στην Ελλάδα, ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΙ από το κράτος, δεν αναφέρονται λόφω προσωπικών δεδομένων... ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΙ ξαναλέω.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Δεν είμαι δικηγόρος ούτε ξερω και πολλά , αλλα αν τον τύπο τον πάνε για βαριά σωματική βλάβη, αυτό δεν ήταν και το έγκλημα της σκύλας που έριξε το βιτριόλι στην άλλη ; Δε ξέρω , δε τα θυμάμαι καλα, αλλα νομίζω έτσι είχα ακούσει.
Αχα....εδω ειμαστε...
Ναι φιλε...βαρια σωματικη βλαβη επρεπε να ειναι αυτηνης με το βιτριολι...
Αλλά εγινε "αποπειρα ανθρωποκτονιας"....
Ετσι κι εδω, η επικινδυνη σωματικη βλαβη (πλημμελημα) εγινε "βαριά σωματική βλάβη" ....(κακούργημα, για να υπαρχει η ευχερεια προφυλακισης).
Ολα ενα κλικ πανω...Εσφαλμενα βεβαια...
Επειδη ετσι γουσταρουν τα σοσιαλ και καποιοι θελουν να το παιζουν καλοί στον οχλο.

Δηλαδη στην περίπτωση του Λυτρα, και υπερβολική ποινική δίωξη έγινε, και υπερβολικός έλεγχος απο τον Αρειο Παγο εγινε, επειδη ανακριτρια και εισαγγελεας διατυπωσαν μια ουσιαστικη κριση, και υπερβολικά κριθηκε ότι παραβιαστηκαν οι οροι.
Ρε δεν γαμιομαστε λεω γω....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
τα έκανες σαν έναν που ζήταγε ουίσκι με red bull και η γάτα μουναροσερβιτόρα του έραψε το :jerking:κουστουμάκι με τη μία

Βερμούδες εννοείς ,
σορτσάκια θα φοράς όταν αρχίσεις γυμναστική
Και οι βερμούδες ξεφτίλα ειναι
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.360
Κριτικές
18
Like
20.282
Πόντοι
4.546
Τύποι, εγώ πάντως συμφωνώ με τον άλλο μεγαλοαρπάχτη των χρημάτων των πολιτών συνήγορο, ότι δεν παραβίασε κανέναν όρο της αναστολής ο Λύτρας. Από μια υστερική αντίδραση του θύματος όταν είδε τους άλλους στο σπίτι, έως την φοβική αντίδραση αρχών και δικαστικών, που μετά έβγαλαν ένταλμα σύλληψης.
Ο τύπος ΔΕΝ έπρεπε να είναι στην φυλακή, ΔΕΝ ξανά χτύπησε κάποιον, ούτε και ήταν απειλή μετά το ρεζίλι και διασυρμό που υπέστη.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Οταν εισαι χοντρομπούτης με κωλάθρα που βρωμαει ιδρωτιλα αναμειγμενη με σκατιλα οντως ειναι ξεφτιλα.
Σε καθε περιπτωση ειναι ξεφτιλα
Να κυκλοφορεις με την τριχα καγκελο στη γαμπα σε κοινή θεα στο δρομο
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.360
Κριτικές
18
Like
20.282
Πόντοι
4.546

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.011
Πόντοι
3.656
Ναι φιλε...βαρια σωματικη βλαβη επρεπε να ειναι αυτηνης με το βιτριολι...
Αλλά εγινε "αποπειρα ανθρωποκτονιας"....
Δηλαδή συγνώμη....όταν πας και αδειάζεις ένα μπιτόνι καυστικό υγρό στη μούρη του άλλου γνωρίζοντας ότι θα του κάψει ότι έχει και δεν έχει

δεν ξέρεις ότι μπορεί και να πεθάνει?

όταν πυροβολείς κάποιον αντί για το κεφάλι στο πόδι.....πάλι δεν πας να τον σκοτώσεις?

ο άλλος έδειρε την γυναίκα του και αυτή δεν είχε βαριά τραύματα οκ αυτό είναι εξόφθαλμη κατάχρηση για να έχουν να παίζουν τα πρωινάδικα...αλλά το βιτριόλι?????
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.683
Like
27.963
Πόντοι
5.506
Δηλαδή συγνώμη....όταν πας και αδειάζεις ένα μπιτόνι καυστικό υγρό στη μούρη του άλλου γνωρίζοντας ότι θα του κάψει ότι έχει και δεν έχει

δεν ξέρεις ότι μπορεί και να πεθάνει?

όταν πυροβολείς κάποιον αντί για το κεφάλι στο πόδι.....πάλι δεν πας να τον σκοτώσεις?

ο άλλος έδειρε την γυναίκα του και αυτή δεν είχε βαριά τραύματα οκ αυτό είναι εξόφθαλμη κατάχρηση για να έχουν να παίζουν τα πρωινάδικα...αλλά το βιτριόλι?????
μιλας στον απολυτο μαλακα χωρις να κανεις εμετο?
ρεσπεκτ ρε σαουλ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Δηλαδή συγνώμη....όταν πας και αδειάζεις ένα μπιτόνι καυστικό υγρό στη μούρη του άλλου γνωρίζοντας ότι θα του κάψει ότι έχει και δεν έχει

δεν ξέρεις ότι μπορεί και να πεθάνει?

όταν πυροβολείς κάποιον αντί για το κεφάλι στο πόδι.....πάλι δεν πας να τον σκοτώσεις?

ο άλλος έδειρε την γυναίκα του και αυτή δεν είχε βαριά τραύματα οκ αυτό είναι εξόφθαλμη κατάχρηση για να έχουν να παίζουν τα πρωινάδικα...αλλά το βιτριόλι?????
Τα ειπαμε χίλιες φορες
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.102
Πόντοι
1.056
Αχα....εδω ειμαστε...
Ναι φιλε...βαρια σωματικη βλαβη επρεπε να ειναι αυτηνης με το βιτριολι...
Αλλά εγινε "αποπειρα ανθρωποκτονιας"....
Ετσι κι εδω, η επικινδυνη σωματικη βλαβη (πλημμελημα) εγινε "βαριά σωματική βλάβη" ....(κακούργημα, για να υπαρχει η ευχερεια προφυλακισης).
Ολα ενα κλικ πανω...Εσφαλμενα βεβαια...
Επειδη ετσι γουσταρουν τα σοσιαλ και καποιοι θελουν να το παιζουν καλοί στον οχλο.

Δηλαδη στην περίπτωση του Λυτρα, και υπερβολική ποινική δίωξη έγινε, και υπερβολικός έλεγχος απο τον Αρειο Παγο εγινε, επειδη ανακριτρια και εισαγγελεας διατυπωσαν μια ουσιαστικη κριση, και υπερβολικά κριθηκε ότι παραβιαστηκαν οι οροι.
Ρε δεν γαμιομαστε λεω γω....

Αυτό που δεν εχω καταλαβει εγώ είναι πως στέκονται αυτά τα κατηγορητήρια στη δικη. Δεν μπορεί να γίνει μεταβολή της κατηγορίας ; Και τελοσπαντων πως στοιχειοθετειται νομικά οτι οι 2 μπουνιες ειναι βαρια σωματικη βλαβη ;
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.360
Κριτικές
18
Like
20.282
Πόντοι
4.546
25 χρονών λέει ότι είναι , επομένως βερμούδα με ένα πόλο μπλουζάκι και boxer πέδιλο μια χαρά για γκομενοψαχτήρι
Μην ξεχάσουμε το καγκουρομούσι να φαίνεσαι ακριβώς σαν Πακιστανός, και το γλυκό έδεσε, όλες οι γκόμενες με αρνητικό Άι Κιου, ανοίγουν τα μπούτια για να γίνεις πατέρας του παιδιού τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom