Νέα

Δίλημμα χωρισμού...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FireHead_69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 262
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Προφανως αστειευεσαι ετσι;
Θα ελεγες το ιδιο και για εναν βιαστη η παιδεραστη ασ πουμε;
Συγνωμη αλλά δεν καταλαβαινω τι λες.

Εγω ειπα το αυτονοητο, οτι δηλαδη το να διατηρεις μια σχεση με μονο κριτηριο τις ενοχες επειδη ο αλλος θυσιασε πραγματα/σου σταθηκε/σε εχει αναγκη ειναι το ασφαλεστερο διαβατηριο προς την δυστυχια.
 
OP
OP
FireHead_69

FireHead_69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
263
Κριτικές
5
Like
771
Πόντοι
301
Καλησπερα μόρτιδες !
Ολο μαλακιες διαβάζω !
Γιατί να κρυφτείς πίσω απο το δάχτυλο σου !
Θα κάτσεις να σκεφτείς πως θες την ζωή σου πλέον απο εδω κα πέρα και αφού καταλήξεις τι θες ....τότε εξηγείς και στην γκομενα στο τι θες απο την ζωή σου και εαν ειναι και αυτή στο ίδιο μουντ τότε ούτε λαγούς με πετραχήλια ούτε Τραλαλα τραλαλο ! Ο γάμος ειναι ένας συναιτερισμος και εχει τους δικους σας ορους !
Επειδη έχω οικογένεια θα σου πω μια συμβουλή ....εαν περιμένεις να ευτυχήσεις μέσα απο ενα γάμο τότε Είσαι πολύ λάθος !Περνας σε άλλο στάδιο και ξεχνάς εσένα και πας στο εμείς ! Και πρέπει να το μεταφέρεις και στην μουνιτσα σου ότι αντέχουμε τέτοιες καταστάσεις ;
Ρωτά και γύρω γύρω κανένα παντρεμένο να σε κατατοπίσει !
Ο άντρας επιλέγει την γυναίκα γιατί θα του βρει μεσοπρόθεσμες λύσεις ενώ η γυναικά επιλέγει τον άντρα γιατί θα τις προσφέρει μακροπρόθεσμες λύσεις !
Να είσαστε όσο γίνεται εξηγημένοι Μορτιδες με τα Μουνακια που κυκλοφορούν γιατί το κίνημα me toooo θα γεμίσει απο διψασμένες για εκδίκηση !
Σωστός ο παίκτης. Η εμπειρία μιλάει..
 
  • Like
Αντιδράσεις: dim883
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Συγνωμη αλλά δεν καταλαβαινω τι λες.

Εγω ειπα το αυτονοητο, οτι δηλαδη το να διατηρεις μια σχεση με μονο κριτηριο τις ενοχες επειδη ο αλλος θυσιασε πραγματα/σου σταθηκε/σε εχει αναγκη ειναι το ασφαλεστερο διαβατηριο προς την δυστυχια.
Αρα βαζεις την προσωπικη σου ευτυχια πανω απο ολα και προφανως πανω απο αυτον που σε βοηθησε σωστα;
 
OP
OP
FireHead_69

FireHead_69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
263
Κριτικές
5
Like
771
Πόντοι
301
Ρε man απο αυτα που γραφεις μαλλον το νημα θα επρεπε να λεγεται ''θελω να χωρισω και δε ξερω πως θα της το πω''

Ηρεμα και πολιτισμενα και πρωτιστως με ειλικρινεια και χωρις περιστροφες και φρουδες ελπιδες ( πχ θελω να μεινουμε για λιγο χωριστα κτλ ) εξηγησε της λοιπον οτι δε μπορει να ειστε πλεον μαζι και δεν εισαι διατεθειμενος να συνεχισεις σε αυτη τη σχεση . Χωρις να ριχνεις το φταιξιμο σε εκεινη αλλα ουτε και σε σενα δωσε της να καταλαβει οτι δε βλεπεις μελλον και δε μπορει να λειτουργησει πια αυτη η σχεση . Να εισαι σαφης και ξεκαθαρος

Αν ησουν σε mood για γαμο και παιδια και ειχες διαθεση να το παλεψεις θα σου λεγα να προχωρησεις . Εσυ ξεκαθαρα γραφεις πως το προβλημα σου ειναι οτι δε θες να τη πληγωσεις και βλεπεις ενα ασχημο μελλον μαζι της . Δε βλεπω διαθεση και δυναμεις που απαιτει ενας γαμος ή εστω το ξεκινημα μιας συμβιωσης οποτε σφυρα τη ληξη και προχωρα
Έτσι είναι λίγο πολύ όπως τα λες... Είμαι σε mood για γάμο και παιδιά, θέλω να κάνω απλά δεν ξέρω αν αυτή είναι η κατάλληλη...
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Με αιγοκερινα και θες καλο κρεββατι?
Για εγγυημενα καλο γαμησι,τσιμπουκι,παρτουζα ,τζατζικι κι απ ολα μονο τοξοτινες.
Την Καλησπερα Φιλε Bourdeliari....εχεις δικιο για τις Τοξοτινες...καυλιαρες ...Κυνηγοι.....προσωπικα εγω δεν ταιριαζω μαζι τους αλλα κρατα μια πισινη για τις Αιγοκερινες.....κατω απο τον Παγο κρυβουνε Φωτια......ισως ειναι συναισθηματικα λιγο ψυχρες αλλα στο κρεββατι βγαζουν βιτσια......απο τα λιγα ζωδια που ταιριαζω.....Καλα να περνας.....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Αρα δεν νιωθεις καμια ηθικη υποχρεωση σε καποιον που σε εχει βοηθησει/σταθει στο παρελθον;
Οι σχεσεις δεν κρατιουνται με ηθικές υποχρεωσεις. Θα δυστυχησεις και θα κάνεις δυστυχισμενο και τον αλλο.
Για τον λογο αυτο εξαλλου ουδέποτε παρεξηγησα καποια, η οποια με παρατησε (και μετα δεν απαντουσε καν στα τηλεφωνα) μολονοτι την ειχα βοηθησει παρα πολυ. Και οταν μου ειπε "θελεις να σε κρατησω μονο απο ενοχές?" δεν ηξερα τι να απαντησω και την παραδεχτηκα. Ειχε δικιο. Δεν με ηθελε αλλο, τελος. Τι σημασια εχει τι ειχα κάνει για εκεινη? Ηθελα και το εκανα. Δεν το εκανα για να την "μαντρωσω".
 
OP
OP
FireHead_69

FireHead_69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
263
Κριτικές
5
Like
771
Πόντοι
301
Οι σχεσεις δεν κρατιουνται με ηθικές υποχρεωσεις. Θα δυστυχησεις και θα κάνεις δυστυχισμενο και τον αλλο.
Για τον λογο αυτο εξαλλου ουδέποτε παρεξηγησα καποια, η οποια με παρατησε (και μετα δεν απαντουσε καν στα τηλεφωνα) μολονοτι την ειχα βοηθησει παρα πολυ. Και οταν μου ειπε "θελεις να σε κρατησω μονο απο ενοχές?" δεν ηξερα τι να απαντησω και την παραδεχτηκα. Ειχε δικιο. Δεν με ηθελε αλλο, τελος. Τι σημασια εχει τι ειχα κάνει για εκεινη? Ηθελα και το εκανα. Δεν το εκανα για να την "μαντρωσω".
Ισχύει αυτό και το νοιώθω λίγο πολύ... Καταλήγεις να νοιώθεις καταπιεσμενος, δυστυχισμένος και να τα χεις με τον εαυτό σου που δεν χωρίσεις όταν έπρεπε..
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.506
Κριτικές
21
Like
6.898
Πόντοι
8.345
Καλά με το ζόρι δεν γίνεται τπτ. Αλλά αν πιστεύεις ότι ο άνθρωπος που είσαι είναι καλός χαρακτήρας για οικογένεια δεν δίνεις μια ευκαιρία? Θα θυσιάσεις πράγματα αναγκαστηκακαι δεν ξέρω αν θέλω να θυσιάσω πράγματα ειδικά στην σεξουαλικη ζωή
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Γαμησε τα ναι..
κοιτα και την μεγαλυτερη καυλιαρα (για ελληνιδα λεμε)να παρεις, το πιο πιθανο ειναι οτι πιπα 2 φορες τον χρονο και κολο και να σου εδινε πριν το γαμο,μετα παπαλα,οποτε παλι στα ιδια θα εισαι... :2funny:
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.525
Like
11.580
Πόντοι
3.506
Στο σεξουαλικο κομμάτι, τα πάμε οκ, τπτ το ιδιαίτερο και είναι ένας από τους λόγους που θέλω να χωρίσω.. Δεν περνάω καλά, δεν νοιώθω άνετα.. Μου λείπουν πράγματα όπως πιπα πχ που κάνει μια στο τόσο και με χαλάει, κωλο με τπτ, και γι αυτό αναγκάζομαι να πηγαίνω με γυναίκες του κλάδου εδώ μέσα ?
Μάλλον δεν τα πάτε και ΟΚ, με αυτά που λες. Αν δε σιάξουν τα πράγματα είναι ένας πολύ βασικός λόγος να χωρίσεις. Εγώ το έκανα -αν και στα πρώτα χρόνια το σεξ ήταν πολύ παραπάνω από ΟΚ, μετά το πρώτο παιδί άρχισε να "νερώνει". Και ήταν η σοφότερη επιλογή της ζωής μου (κοιτώντας 20 χρόνια πίσω).
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Έτσι είναι λίγο πολύ όπως τα λες... Είμαι σε mood για γάμο και παιδιά, θέλω να κάνω απλά δεν ξέρω αν αυτή είναι η κατάλληλη...
Man εχω κανει γαμο κ παιδια κ σου λεω υπευθυνως οτι καταλληλη , τελεια και ιδανικη ειναι μπαρμπουτσαλα και τριχες κατσαρες . Αποφευγω να εξιδανικευω καταστασεις στη ζωη γενικα . Ενα γαμος θελει αφου λες οτι εισαι σε mood για γαμο και παιδια προσπάθεια, υπομονη , επικοινωνια, κατανοηση και αμοιβαιες υποχωρησεις . Ολα αυτα προυποθετουν οτι τουλαχιστον στο ξεκινημα του υπαρχει ορεξη και διαθεση και απο τους 2 για να αντιμετωπιστει η αναποφευκτη φθορα του χρονου . Δεν εχεις ξεκινησει ακομη ουτε τη συμβιωση και το ντεποζιτο αποθεματων σου ειναι ηδη αδειο , δεν εχει νοημα να το παλεψεις λοιπον γιατι δε θα φτασει μακρια . Συμβουλη μου με βαση οσα μας εχεις πει ληξτο πριν τη σεντρα
 

cojara

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2014
Μηνύματα
52
Like
35
Πόντοι
0
Μέγα δίλημμα....

Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω περί συγκατοίκισης. Ξεκίνα το κι δεν ξέρεις που θα καταλήξει. Μπορεί μετά από 4 μήνες να σε βγάλει από την δύσκολη θέση η ίδια. Plot twist hahaha!!

Όπως σε ακούω, έχεις ήδη χωρίσει με τις παρούσες συνθήκες στο σεξουαλικό. Κι εδώ είναι το θέμα!!!

Πάψε να ψάχνεις τα ΄κόλπα΄ κι τα πάθος στον αγοραίο έρωτα κι βγάλε την πουτανιά κι την προστυχιά από την κοπέλα σου!!!
'Οοοοολες κρύβουν μια μέσα τους, απλά πρέπει να τους το ξυπνήσεις!
Το πρώτο βήμα για αυτό είναι να έχεις τρελές καύλες όποτε αράζετε σπίτι κι όχι να τις έχεις εκτονώσεις αλλού. Φαντάσου να την έχεις μέσα στο σπίτι κι να μην στον έχουν γλύψει κάνα 2μηνο.....θα την κυνηγάς μέσα στο σπίτι να την πνίξεις με τα φλόκια σου!!
Ο κώλος θα έρθει κι αυτός εν καιρό με παρόμοιο τρόπο!

Για εμένα, πρέπει να πάρεις αυτό που θες από την κοπέλα σου! Άρχισε να επενδύεις στο σεξουαλικό κομμάτι μαζί της κι μπορεί να σώσεις την σχέση σου κι να πας κι για οικογένεια! Ο τέλειος συνδυασμός είναι η άλλη να είναι πουτάνα στο κρεβάτι κι κυρία έξω στην κοινωνία. Είσαι τυχερός κι έχεις το 2ο κι μην ανυσηχείς το 1ο θα της το μάθεις. Αν είχες το ανάποδο, τα πράγματα θα ήταν σκούρα....

Τώρα σε περίπτωση που δεν της το βγάλεις ή κουραστείς στην προσπάθεια, της το λες ξεκάθαρα ότι δεν είσαι ευχαριστημένος στο σεξ κι κάπως αυτό πρέπει να λυθεί γιατί το θεωρείς σημαντικό σε μια σχέση!
Αν δεν το δεχτεί ή δεν μπορέσει να ακολουθήσει, άρχισε να απομακρύνεσαι σεξουαλικά -μην την γαμάς καθόλου, άνοιξε τσόντα κι παιξτον στον δωμάτιο όσο μαγειρεύει- για να περάσεις κι με πράξεις το μήνυμα ότι σεξουαλικά δεν σε καλύπτει (το τελευταίο μπορεί κι να ξυπνήσει τον εγωισμό της κι να σε πλακώσει στις αγριόπιπες). Μετά την σεξουαλική απομάκρυνση, η όποια πρόταση-δήλωση για χωρισμό που θα κανείς θα έρθει πιο ομαλά κι από μέρους της.

Το σημαντικό είναι πάντως να κοιτάς το μέλλον ειδικά αν είσαι 29+. Μετά από κάποια χρόνια τα καυλιά κι οι ορμές πέφτουν οι κοιλιές μεγαλώνουν, οι κώλοι κι τα βυζιά σταφιδιάζουν, κι το μόνο που μετράει είναι να έχεις έναν άνθρωπο να μπορείς να συνεννοηθείς , να σου κάνει πιο εύκολη κι γλυκιά την καθημερινότητα και να σου χαρίσει κουτσούβελα τα οποία σου δίνουν πολλά έξτρα κίνητρα για ζωή μετά τα 50.
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.283
Κριτικές
29
Like
3.023
Πόντοι
6.495
Φίλε νηματοθέτη, πρόκειται για ένα δίλημμα στο οποίο έχουμε βρεθεί ή θα βρεθούμε όλοι. Έτσι όπως τα περιγράφεις, είσαι για να φεύγεις, όσο δύσκολο κι αν είναι απέναντί της, παρά την απώλεια της μαμάς της και τις δυσκολίες της. Από την άλλη, βέβαια, δεν μπορώ να μην επισημάνω ότι την προηγούμενη δεν την πολυγούσταρες επειδή ήτανε πιο πεταχτούλα, ενώ αυτή δεν την πολυγουστάρεις επειδή είναι πιο μαζεμένη. Πιθανόν δεν ξέρεις κι εσύ τι θέλεις, άσε που κοιτάς και τα ζώδια. Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος να βγεις κερδισμένος στο τέλος της ημέρας, κερδισμένος εντός εισαγωγικών και το τέλος της ημέρας πάρτο όπως θες, είναι να είσαι έντιμος και όσο πιο ειλικρινής μπορείς και με τον εαυτό σου και με την κοπέλα. Πες αυτά που έχεις στο μυαλό σου και βλέπεις, έτσι κι αλλιώς ο κλάδος θα είναι πάντα εδώ :confused:
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Συμφωνώ και έτσι πιστεύω θα γίνει αν προχωρήσουμε κάνουμε οικογένεια κλπ.. Αλλά φαντάσου αν γίνεται ήδη από τώρα και πας με κοπέλες του κλάδου ποιος ο λόγος να προχωρήσεις? Είναι καλή κοπέλα ναι. Δεν ταιριάζουμε και σε άλλα θέματα, τρόπο σκέψης, χαρακτήρα κλπ απλά υπάρχει καλή επικοινωνία και κατανόηση και λύνονται τα διάφορα προβλήματα... Πέρασε και δύσκολα και όσο να ναι, αν είναι ο άνθρωπος στα κάτω του δεν τον κλωτσάς να πέσει κι άλλο.
ΦΙΛΕ, δεν διαβασα ολεςτις σελιδες......2 πραγματα συμβαινουν...
το Α....
βαριεσαι να ψαξεις αλλη γκομενα, η νομιζεις οτι δεν θα χεις επιτυχια......
ΤΟ Β...
καταφερε κ σου εβαλε το ΤΣΙΠΑΚΙ του φιλοτιμου, κατα καποια περιπτωση την λυπασαι, αισθανεσαι ΕΥΘΗΝΗ, οτι εσυ θα την εγκαταλειψεις....++++ η ΤΩΡΙΝΗ ΤΗΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑ.....
ΔΥΣΚΟΛΑ ΞΕΡΙΖΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ....ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΑΧΗ.....
---------------------------------------------------------------------------------------------------
στα υπολοιπα....
---δεν περνας καλα σεξουαλικα....κοιτα τυπε να ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.....
ΡΩΤΑ τον εαυτο σου τι ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΩΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙ....ΟΡΙΑ-
-----------------------
ΜΕΤΑ λες δεν κολλας κ σε αλλα σταση ζωης χαρακτηρα κτλ......
οποτε ευκολη λυση/απαντηση......
----------------
ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ....
ΟΙ ΤΕΛΕΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ....
ΑΝ δεν της τυχαινε η ατυχια με την μητερα της.....ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΠΙΣΩ ΘΑ ΣΕ ειχε α επιλογη?
αν οχι κ εσυ το ξερεις μονο αυτο let it go-
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Οι σχεσεις δεν κρατιουνται με ηθικές υποχρεωσεις. Θα δυστυχησεις και θα κάνεις δυστυχισμενο και τον αλλο.
Για τον λογο αυτο εξαλλου ουδέποτε παρεξηγησα καποια, η οποια με παρατησε (και μετα δεν απαντουσε καν στα τηλεφωνα) μολονοτι την ειχα βοηθησει παρα πολυ. Και οταν μου ειπε "θελεις να σε κρατησω μονο απο ενοχές?" δεν ηξερα τι να απαντησω και την παραδεχτηκα. Ειχε δικιο. Δεν με ηθελε αλλο, τελος. Τι σημασια εχει τι ειχα κάνει για εκεινη? Ηθελα και το εκανα. Δεν το εκανα για να την "μαντρωσω".
πολυ ΓΑΜΑΤΟ ΠΟΣΤ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ.....
βρεθηκα στην ιδια θεση πολλες φορες απο την αντιθετη μερια, ενω ειχα γνωρισει αξιολογες γκομενες καπου εβλεπα οτι σε βαθος χρονου θα εγκατελειπα η δεν θα περναγαμε καλα....το δυσκολο ηταν το ΤΕΛΟΣ...αλλα παντοτε εβρισκα δυναμη να της το πω....γιατι ηταν ασεβεια προς τον εαυτο μου να κρατησω καποια μονο για το γαμησι οταν η αλλη περιμενε και πολλα αλλα πιο σοβαρα....θα με βολευε αλλα το κερδος τι θα ταν???
και σε ολες τις περιπτωσεις σχετικα ηταν θεμα συντομου χρονου αποφασης οταν σε αλλα θεματα κολαω πολυ να παρω μια αποφαση-
στην αντιθετη μερια αν κ δεν μου εχει τυχει...δεν θα θελα ποτε καποια διπλα μου επειδη την βοηθησα(ειδικα για σοβαρη σχεση)- συμπαρασταθηκα κτλ....ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΓΟΡΑ....κ μερικα πραγματα δεν αγοραζονται, χωρια που κ η αλλη σε βλεπει αλλιως..κομπλεξικα σε βαθος χρονου....-
 
Τελευταία τροποποίηση:

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Που ξερεις; Για πολλες γυναικες το σεναριο να τις γκαστρωσει καποιος και να τις αφησει μετα (με το αζημιωτο) στην ησυχια τους, ειναι το πιο ονειρεμενο σεναριο εν ετη 2021, πιο ονειρεμενο και απο τον ιπποτη με το ασπρο αλογο
ΕΠΙΚΟ ΠΟΣΤ!!!! η πραγματικη αληθεια του ΣΗΜΕΡΑ.
ΠΕΡΑ απο τις μαλακιες,τσακωμους,buliing, μπινελικια....παπαριες,παραμυθια..
η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ SITE/FORUM ειναι τετοια ποστ.....οταν καποιοι γραφουν σοβαρα αληθινα....
πιστευω η λυση του καθενα ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ Κ ΜΟΝΟ...αλλα να διαβαζεις αλλες αποψεις οπτικες ειναι αξια ανεκτιμητη-
 

Lolocotoro

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2018
Μηνύματα
73
Κριτικές
4
Like
242
Πόντοι
0
Τα φώτα σας αδέρφια,

Είμαι σε τρελό προσωπικό δίλημμα τώρα τελευταία και γι αυτό ζητώ την γνώμη σας..

Είμαι με μια κοπέλα 3 χρόνια τώρα σε σχέση εξ αποστάσεως κυρίως.. Ήμασταν εξωτερικό και οι δύο, εγώ το τελευταίο χρόνο γύρισα Ελλάδα, αυτή έμεινε εκεί και μας βόλευε λίγο πολύ και τους 2 από θέμα ελευθερίας προτεραιοτητων κλπ.

Τον τελευταίο χρόνο πέρασε δύσκολα προσωπικά, έχασε την μητέρα της πριν 4 5 μήνες και επειδή δεν την στήριξαν από την δουλειά στις δύσκολες αυτές στιγμές, παραιτήθηκε και θέλει να γυρίσει Ελλάδα μιας και είμαι εγώ εδώ να ΜΕΙΝΟΥΝΕ ΜΑΖΙ αν και δεν της αρέσει το εργασιακό περιβάλλον της Ελλάδος.

Ελα όμως που εγώ δε θέλω, δεν είμαι έτοιμος και γενικά σκεφτόμουν και σκέφτομαι να χωρίσω.

Να τονίσω ότι το κορίτσι είναι καλό σαν άτομο και σαν ψυχή, δεν είναι κάνα ξεκολλο. Ίσως είναι αυτό μάλλον που μ έχει κρατήσει τόσο καιρό μαζί της και δεν έχω χωρίσει..

Στο σεξουαλικο κομμάτι, τα πάμε οκ, τπτ το ιδιαίτερο και είναι ένας από τους λόγους που θέλω να χωρίσω.. Δεν περνάω καλά, δεν νοιώθω άνετα.. Μου λείπουν πράγματα όπως πιπα πχ που κάνει μια στο τόσο και με χαλάει, κωλο με τπτ, και γι αυτό αναγκάζομαι να πηγαίνω με γυναίκες του κλάδου εδώ μέσα ?

Για να μην κουράσω κι αλλο, το ερώτημα είναι απλό... Κάθεσαι και δίνεις μια ευκαιρία στη σχέση να δεις πως θα πάει με την συγκατοίκηση βάζοντας στην άκρη αυτά που θες και σ αρέσουν να κάνεις, ή δίνεις ένα τέλος πριν γίνει πιο περίπλοκο το θέμα απ όσο είναι..

Σημειωτέον, είμαι Δίδυμος στο ζώδιο και αυτή είναι Αιγόκερως με ότι αυτό συνεπάγεται... :evil:
Δεν θα μπω στη διαδικασία να κάνω περαιτέρω προσωπικές ερωτήσεις για να εξάγω ένα ασφαλέστερο συμπέρασμα... Ωστόσο, με αυτά και μόνο που διαβάζω, πρέπει-επιβαλλεται να χωρίσετε τους δρόμους σας....
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.822
Κριτικές
20
Like
12.682
Πόντοι
4.546
@FireHead_69 θεωρώ πως εάν ΔΕΝ της δώσεις μια ευκαιρία ΔΕΝ θα μάθεις ΠΟΤΕ εάν άξιζε ή όχι!
Εξάλλου τί έχεις να χάσεις;;; ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom