Νέα

Δίλημμα χωρισμού...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FireHead_69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 262
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
FireHead_69

FireHead_69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
263
Κριτικές
5
Like
771
Πόντοι
301
ΦΙΛΕ, δεν διαβασα ολεςτις σελιδες......2 πραγματα συμβαινουν...
το Α....
βαριεσαι να ψαξεις αλλη γκομενα, η νομιζεις οτι δεν θα χεις επιτυχια......
ΤΟ Β...
καταφερε κ σου εβαλε το ΤΣΙΠΑΚΙ του φιλοτιμου, κατα καποια περιπτωση την λυπασαι, αισθανεσαι ΕΥΘΗΝΗ, οτι εσυ θα την εγκαταλειψεις....++++ η ΤΩΡΙΝΗ ΤΗΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑ.....
ΔΥΣΚΟΛΑ ΞΕΡΙΖΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ....ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΑΧΗ.....
---------------------------------------------------------------------------------------------------
στα υπολοιπα....
---δεν περνας καλα σεξουαλικα....κοιτα τυπε να ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.....
ΡΩΤΑ τον εαυτο σου τι ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΩΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙ....ΟΡΙΑ-
-----------------------
ΜΕΤΑ λες δεν κολλας κ σε αλλα σταση ζωης χαρακτηρα κτλ......
οποτε ευκολη λυση/απαντηση......
----------------
ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ....
ΟΙ ΤΕΛΕΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ....
ΑΝ δεν της τυχαινε η ατυχια με την μητερα της.....ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΠΙΣΩ ΘΑ ΣΕ ειχε α επιλογη?
αν οχι κ εσυ το ξερεις μονο αυτο let it go-
Φιλε έχεις δίκιο αυτό με το τσιπακι του φιλότιμου ισχύει, όχι πως δεν είμαι φιλότιμο σαν άτομο. Αλλά η ατυχία της, το ότι είναι καλό κορίτσι, όλα αυτά εκεί χτυπάνε...
Πίσω μου όχι δε νομίζω να ερχόταν.. Με παρακαλαγε όμως να πάω έξω και γω να μείνουμε εκεί μαζί. Αν δεν είχε πεθάνει η μανα της δεν θα είχε παραιτηθεί κι ολας οπότε πάλι η καριέρα θα ήταν Α επιλογή
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.876
Κριτικές
3
Like
4.445
Πόντοι
456
Φιλε έχεις δίκιο αυτό με το τσιπακι του φιλότιμου ισχύει, όχι πως δεν είμαι φιλότιμο σαν άτομο. Αλλά η ατυχία της, το ότι είναι καλό κορίτσι, όλα αυτά εκεί χτυπάνε...
Πίσω μου όχι δε νομίζω να ερχόταν.. Με παρακαλαγε όμως να πάω έξω και γω να μείνουμε εκεί μαζί. Αν δεν είχε πεθάνει η μανα της δεν θα είχε παραιτηθεί κι ολας οπότε πάλι η καριέρα θα ήταν Α επιλογή
Ακριβώς φίλε.Άλλαξε το σενάριο και τώρα θέλει να συγκατοικήσετε.Επιπλέον αν εκεί που ήταν τύχαινε και έβρισκε και κανέναν νέο γκόμενο θα σε χώριζε με συνοπτικές διαδικασίες και δικαιολογίες του στυλ πρέπει να φτιάξουμετη ζωή μας να μπει σε μια σειρά, εγώ εδώ εσυ εκεί δεν λειτουργεί η καθημερινότητά μας.Να ξέρεις από προσωπική εμπειρία αλλά και από άτομα στον περίγυρό μου αν μείνεις σε μια σχέση από φιλότιμο (στην πραγματικότητα την λυπάσαι) θα δυστυχίσεις.Εγώ πέρασα πολύ άσχημα σε τέτοια σχέση γιατί στο τέλος και εγώ ταλαιπωρήθηκα και ένιωθα τύψεις και άσχημα καθώς θα αναγκάζεσαι να λές ψέματα και να προσποιείσαι ότι είσαι και περνάς καλά και τον άλλο άνθρωπο κοροιδεύεις και θα σαθεί πολύτιμος χρόνος και για τους 2 για να κοιτάξετε κατί καλύτερο για τους εαυτούς σας.Εγώ ευτυχώς ήμουν σε σχέση και χώρισα.Κάποιοι άλλοι της παντρεύτηκαν και τώρα είναι με ένα βλέμα συνέχεια στα μάτια τους λύπης και αναπόλησης και προφανώς με τη δικαιολογία έχω τα παιδιά μου και με κάνουν χαρούμενο.Καλό είναι να της το ξεχακαθαρίσεις πριν επιστρέψει και σε κατηγορήσει και γιαυτό.Ότι γύρισε για σένα και ας λέει άλλα.Πες της την αλήθεια αν θες, ότι δεν είσαι σίγουρος 100% λόγω της απόστασης που είχε η σχεση σαςκαι ότι δεν ξέρεις αν θα λειτουργήσει το πράγμα στην συγκατοίκηση.Οπότε αν θέλει να επιστρέψει για το δικό της καλό να το κάνει, αλλά να έχει στο πίσω μέρος του μυαλού της ότι αν δεν πάνε τα πράγματα καλά θα πρέπει να χωρίσετε.Μεγάλο ποσοστό να σου πει ναι και βέβαια και τέτοιες μαλακίες και μετά να σου μπαστακωθεί και να σε παπατζώνει κάθε μέρα και να σου κάνει το μυαλό κουρκούτι.Εκεί εξαρτάται από σένα πόσες αντοχές έχεις να της πεις χωρίζουμε.Εσύ ξέρεις τον εαυτό σου.Αν υπάρχει περίπτωση να την φας και να υποκύψεις καλό είναι να μην μπεις στην διαδικασία.Ούτε το ένα είναι λάθος ούτε το άλλο.Απλά ξεκαθάρισε εξαρχής τη θέση σου για να μην σου λέει άλλα πράγματα μετά.
 
OP
OP
FireHead_69

FireHead_69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
263
Κριτικές
5
Like
771
Πόντοι
301
Α γεια σου μαστορα
Ειδες;
Μας καυλωνει η πουτανια αλλα δε τη θελουμε και για σπιτικο
Τιποτα φιλαρα μου
Γλεντα τες εκει και μη δινεις δεκαρα
Αν θες οικογενεια βρες μια απο οικογενεια με λεφτα και κοινωνικη δυναμη
Και να ειναι 15 χρονια νεοτερη σου τουλαχιστον.
33 που εισαι κι αυτη 31 οταν ειστε 50 αρηδες θα ειναι μανα σου
Οχι με την κριαρινα ήμουν καλά, σεξουαλικα τουλάχιστον ?. Πήγαινα για σοβαρά, είπα εδώ είμαστε.
Αλλά επειδή μου είπε ψέματα κατάμουτρα για κανα 2 πράγματα που την ρώτησα και ήξερα ηδη την αλήθεια,αυτό τα γαμησε όλα, μου γύρισε το μυαλό. Η εμπιστοσύνη που είχε αρχίσει να χτίζεται γαμηθηκε, η ψυχολογία και τπτ δεν ήταν όπως πριν. Οπότε έλαβε τέλος το πράγμα κάποια στιγμή.
Στην τωρινή δεν ισχύει αυτό, είναι οκ απέναντι μου και αυτό με κάνει να αισθάνομαι και άνετα
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Φαίνεται ότι η κοπέλα αυτή έχει πιο πολύ μυαλό από σένα και θα σε βάλει στο σωστό δρόμο άμα κολλήσεις μαζί της.
Πίπες και κώλος οδηγούν στο δρόμο της απωλείας και εσύ έχεις εθιστεί σε αυτά.

ΥΓ. Από το εξωτερικό γιατί γύρισες βρε αθεόφοβε;

(φιλικά-χιουμοριστικά)
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.067
Κριτικές
23
Like
7.687
Πόντοι
3.346
Τα φώτα σας αδέρφια,

Είμαι σε τρελό προσωπικό δίλημμα τώρα τελευταία και γι αυτό ζητώ την γνώμη σας..

Είμαι με μια κοπέλα 3 χρόνια τώρα σε σχέση εξ αποστάσεως κυρίως.. Ήμασταν εξωτερικό και οι δύο, εγώ το τελευταίο χρόνο γύρισα Ελλάδα, αυτή έμεινε εκεί και μας βόλευε λίγο πολύ και τους 2 από θέμα ελευθερίας προτεραιοτητων κλπ.

Τον τελευταίο χρόνο πέρασε δύσκολα προσωπικά, έχασε την μητέρα της πριν 4 5 μήνες και επειδή δεν την στήριξαν από την δουλειά στις δύσκολες αυτές στιγμές, παραιτήθηκε και θέλει να γυρίσει Ελλάδα μιας και είμαι εγώ εδώ να ΜΕΙΝΟΥΝΕ ΜΑΖΙ αν και δεν της αρέσει το εργασιακό περιβάλλον της Ελλάδος.

Ελα όμως που εγώ δε θέλω, δεν είμαι έτοιμος και γενικά σκεφτόμουν και σκέφτομαι να χωρίσω.

Να τονίσω ότι το κορίτσι είναι καλό σαν άτομο και σαν ψυχή, δεν είναι κάνα ξεκολλο. Ίσως είναι αυτό μάλλον που μ έχει κρατήσει τόσο καιρό μαζί της και δεν έχω χωρίσει..

Στο σεξουαλικο κομμάτι, τα πάμε οκ, τπτ το ιδιαίτερο και είναι ένας από τους λόγους που θέλω να χωρίσω.. Δεν περνάω καλά, δεν νοιώθω άνετα.. Μου λείπουν πράγματα όπως πιπα πχ που κάνει μια στο τόσο και με χαλάει, κωλο με τπτ, και γι αυτό αναγκάζομαι να πηγαίνω με γυναίκες του κλάδου εδώ μέσα ?

Για να μην κουράσω κι αλλο, το ερώτημα είναι απλό... Κάθεσαι και δίνεις μια ευκαιρία στη σχέση να δεις πως θα πάει με την συγκατοίκηση βάζοντας στην άκρη αυτά που θες και σ αρέσουν να κάνεις, ή δίνεις ένα τέλος πριν γίνει πιο περίπλοκο το θέμα απ όσο είναι..

Σημειωτέον, είμαι Δίδυμος στο ζώδιο και αυτή είναι Αιγόκερως με ότι αυτό συνεπάγεται... :evil:
Να μη το χωρισεις το κοριτσι, εχει προδιαγραφες να γινει καλη μητερα και νοικοκυρα.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.800
Like
14.542
Πόντοι
3.656
Τα φώτα σας αδέρφια,

Είμαι σε τρελό προσωπικό δίλημμα τώρα τελευταία και γι αυτό ζητώ την γνώμη σας..

Είμαι με μια κοπέλα 3 χρόνια τώρα σε σχέση εξ αποστάσεως κυρίως.. Ήμασταν εξωτερικό και οι δύο, εγώ το τελευταίο χρόνο γύρισα Ελλάδα, αυτή έμεινε εκεί και μας βόλευε λίγο πολύ και τους 2 από θέμα ελευθερίας προτεραιοτητων κλπ.

Τον τελευταίο χρόνο πέρασε δύσκολα προσωπικά, έχασε την μητέρα της πριν 4 5 μήνες και επειδή δεν την στήριξαν από την δουλειά στις δύσκολες αυτές στιγμές, παραιτήθηκε και θέλει να γυρίσει Ελλάδα μιας και είμαι εγώ εδώ να ΜΕΙΝΟΥΝΕ ΜΑΖΙ αν και δεν της αρέσει το εργασιακό περιβάλλον της Ελλάδος.

Ελα όμως που εγώ δε θέλω, δεν είμαι έτοιμος και γενικά σκεφτόμουν και σκέφτομαι να χωρίσω.

Να τονίσω ότι το κορίτσι είναι καλό σαν άτομο και σαν ψυχή, δεν είναι κάνα ξεκολλο. Ίσως είναι αυτό μάλλον που μ έχει κρατήσει τόσο καιρό μαζί της και δεν έχω χωρίσει..

Στο σεξουαλικο κομμάτι, τα πάμε οκ, τπτ το ιδιαίτερο και είναι ένας από τους λόγους που θέλω να χωρίσω.. Δεν περνάω καλά, δεν νοιώθω άνετα.. Μου λείπουν πράγματα όπως πιπα πχ που κάνει μια στο τόσο και με χαλάει, κωλο με τπτ, και γι αυτό αναγκάζομαι να πηγαίνω με γυναίκες του κλάδου εδώ μέσα ?

Για να μην κουράσω κι αλλο, το ερώτημα είναι απλό... Κάθεσαι και δίνεις μια ευκαιρία στη σχέση να δεις πως θα πάει με την συγκατοίκηση βάζοντας στην άκρη αυτά που θες και σ αρέσουν να κάνεις, ή δίνεις ένα τέλος πριν γίνει πιο περίπλοκο το θέμα απ όσο είναι..

Σημειωτέον, είμαι Δίδυμος στο ζώδιο και αυτή είναι Αιγόκερως με ότι αυτό συνεπάγεται... :evil:
ψάχνεις να βάλεις μπελά στο κεφάλι σου; δεν καταλαβαίνεις πως οι εξ αποστάσεως σχέσεις εξιδανικεύουν το άλλο άτομο στα μάτια μας; Ποντάρω με μεγάλη σιγουριά πως αν μείνετε μαζί θα βρίζεις την ώρα και τη στιγμή. Και μόνο τα παραπάνω που περιγράφεις, δείχνουν πως θα σου φορτώσει τα προβλήματά της, αφού έχασε τη μάνα της. Εδώ αλλάζουν γκόμενες με τις οποίες ήμασταν χρόνια μαζί και ΝΟΜΙΖΑΜΕ πως τις ξέραμε καλά, φαντάσου αυτή που περιγράφεις
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.952
Κριτικές
2
Like
5.943
Πόντοι
1.056
Αν δεν της είχαν φερθεί άσχημα στην δουλειά για να παραιτηθεί ούτε που θα το σκεφτόταν να επιστρέψει και να συγκατοικήσετε, κοινώς θα σε είχε γραμμένο και εσύ κάθεσαι και το σκέφτεσαι;;;
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.334
Κριτικές
112
Like
18.594
Πόντοι
20.686
Αν δεν της είχαν φερθεί άσχημα στην δουλειά για να παραιτηθεί ούτε που θα το σκεφτόταν να επιστρέψει και να συγκατοικήσετε, κοινώς θα σε είχε γραμμένο και εσύ κάθεσαι και το σκέφτεσαι;;;
Και αυτός όμως ήθελε μια σχέση του στυλ μακριά και αγαπημένοι.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
1.Νομίζω ότι δεν ξέρεις τι θέλεις
2. Αυτά περί ζωδίων είναι για χαβαλε, εντάξει...
3. Φυσικά δεν είναι λύση να παντρευτείς και να τρέχεις στις ιερόδουλες
4. Συζητήσατε ποτέ για το πιθανό κοινό σας μέλλον μέχρι τώρα?
5. Είσαι 33 δεν είσαι 23 φερσου ανάλογα ..
6. Η κοπέλα δεν είναι ιερόδουλη .. μείνει χαρμανης καμιά βδομάδα και θα σου φαίνεται σαν την Μόνικα Μπελούτσι στα 30 της ( εκτός αν εμφανισιακά δε λέει η κοπέλα, οπότε εντάξει)..της έχεις κάνει ποτέ αιδιογλυψιμο ( μιση- μια ώρα) για να την αναψεις η περιμένεις στον καναπέ να σε πλακώσει στα τσιμπούκια ? Για να πάρεις πρέπει να δώσεις κιόλας...
7. Λες ότι είναι καλή κοπέλα. Αυτό δεν το ξέρεις .. αν αυτή ήταν σε ανάλογο διλλημα πιθανότατα τώρα θα ήσουν παρελθόν
8. Δεν παντρεύεσαι για το σεξ.. παντρεύεται ι άνθρωπος για να κάνει παιδιά και για να μην είναι μόνος ( η από ερωτα- που μάλλον δεν υπάρχει σε εσάς)..τοσεξ είναι δευτερεύον κριτήριο για γάμο...
9. Κάνε μια κουβέντα μαζί της ( μέσω σκαιπ) για το τι θέλετε από τη σχέση σας με ειλικρίνεια
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.781
Πόντοι
216
1. Σχέση από απόσταση=δεν είναι σχέση. Δε γνωρίζετε ούτε κατα διάννοια εν μπορείτε να ανεχθείτε ο ένας τον άλλο.

2. Το εξωτερικό δεν είναι η γη της Επαγγελίας. Ωστόσο εαν παραιτήθηκε για να έρθει Ελλάδα, με αυτά που θα συναντήσει στην Ελλάδα θα φρικάρει ακόμη περισσότερο με αποτέλεσμα να έχετε περισσότερες τριβές.

3. Αν η σχέση σας την ωθεί να έρθει Ελλάδα, την έχεις χωρίσει χθές. Θα νιώσετε και οι δύο απίστευτο εκνευρισμό που ένας απο τους δύο "έκανε το μεγάλο βήμα" αλλά ο άλλος δεν ακολούθησε στον ίδιο ενθουσιασμό και δεν έκανε τις ίδιες θυσίες για τη σχέση. Μαθηματικά αποδεδειγμένο πως θα στο χτυπήσει.

4. Αν είναι καλή κοπέλα έχει λίγη σημασία, τη στιγμή που εσύ καλύπτεις αλλιώς τις ανάγκες σου.

Πιστευω πως η λογική σε κρατά σε αυτή τη σχέση, αλλά σε διώχνει το συναίσθημα. Η συμβουλή μου είναι να χωρίσεις και να δεις αν σε κάποιο καιρό έχεις ουσιαστική ανάγκη να είστε πάλι μαζί (υπο την προυπόθεση πως δεν είστε από απόσταση). Η απόφασή της να γυρίσει, να είναι για προσωπικούς/οικογενειακούς λόγους και όχι σε μια ψευδαίσθηση οικογένειας/σχέσης κτλ. Επιφανειακά είναι άθλιο να τη χωρίσεις σε μια δύσκολή της στιγμή, είναι όμως τιμιότερο από το να δίνεις ψευδαισθήσεις.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.226
Like
34.695
Πόντοι
9.931
Δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να ειναι καποιος με μια γκομενα που ειναι στην καλύτερη περίπτωση μέτρια στο σεξ, δηλαδή να περασω την επόμενη ζωη μου με κάποια που θα κανει πιπα με το ζορι και δεν θα θέλει να ακούσει ουτε κουβεντα για κωλο επειδη ειναι καλη νοικοκυρά, ξερει να μαγειρεύει και να εχει το σπίτι καθαρο;
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.746
Like
14.320
Πόντοι
3.506
1.Νομίζω ότι δεν ξέρεις τι θέλεις
2. Αυτά περί ζωδίων είναι για χαβαλε, εντάξει...
3. Φυσικά δεν είναι λύση να παντρευτείς και να τρέχεις στις ιερόδουλες
4. Συζητήσατε ποτέ για το πιθανό κοινό σας μέλλον μέχρι τώρα?
5. Είσαι 33 δεν είσαι 23 φερσου ανάλογα ..
6. Η κοπέλα δεν είναι ιερόδουλη .. μείνει χαρμανης καμιά βδομάδα και θα σου φαίνεται σαν την Μόνικα Μπελούτσι στα 30 της ( εκτός αν εμφανισιακά δε λέει η κοπέλα, οπότε εντάξει)..της έχεις κάνει ποτέ αιδιογλυψιμο ( μιση- μια ώρα) για να την αναψεις η περιμένεις στον καναπέ να σε πλακώσει στα τσιμπούκια ? Για να πάρεις πρέπει να δώσεις κιόλας...
7. Λες ότι είναι καλή κοπέλα. Αυτό δεν το ξέρεις .. αν αυτή ήταν σε ανάλογο διλλημα πιθανότατα τώρα θα ήσουν παρελθόν
8. Δεν παντρεύεσαι για το σεξ.. παντρεύεται ι άνθρωπος για να κάνει παιδιά και για να μην είναι μόνος ( η από ερωτα- που μάλλον δεν υπάρχει σε εσάς)..τοσεξ είναι δευτερεύον κριτήριο για γάμο...
9. Κάνε μια κουβέντα μαζί της ( μέσω σκαιπ) για το τι θέλετε από τη σχέση σας με ειλικρίνεια
Τα σέβη μου σοφέ γέροντα πολύ ορθά μιλάς , ευτυχώς υπάρχουμε κάποιοι ίσως λίγοι νέοι-ες που πιστεύουμε ακόμα στον έρωτα και στην αγάπη :hi:
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.443
Κριτικές
62
Like
45.156
Πόντοι
9.297
Να μη το χωρισεις το κοριτσι, εχει προδιαγραφες να γινει καλη μητερα και νοικοκυρα.
Ξενερωτη στο σεξ αλλά τουλάχιστον δεν θα κινδυνεύει ο συναγωνιστής γιατί και η ίδια δεν θα ψάχνει κάτι άλλο.Επισης θα αφιερώνει την ενέργεια της στα παιδιά....ο συναγωνιστής όμως επιβάλλεται να ξενογαμαει για να μην βαριέται με την σεξουαλικά μικρού βεληνεκούς μέλλουσα γυναίκα του.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.746
Like
14.320
Πόντοι
3.506
Ξενερωτη στο σεξ αλλά τουλάχιστον δεν θα κινδυνεύει ο συναγωνιστής γιατί και η ίδια δεν θα ψάχνει κάτι άλλο.Επισης θα αφιερώνει την ενέργεια της στα παιδιά....ο συναγωνιστής όμως επιβάλλεται να ξενογαμαει για να μην βαριέται με την σεξουαλικά μικρού βεληνεκούς μέλλουσα γυναίκα του.
Μύστη μου διάβασε με λίγο προσεκτικά, τι πάει να πει ξενέρωτη στο σεξ ?? Πρέπει να κατανοήσουμε οτι καλώς ή κακώς κάποια πράγματα στις σχέσεις μας πιθανότατα πρώτα ξεκινούν από εμάς τους άνδρες... Λεει κάποιος η γυναίκα μου είναι ξενέρωτη στο σεξ και ρωτώ τι κάνεις εσύ για αυτό ?? Γνωρίζοντας πως οι γυναίκες είναι κυρίως εγκεφαλικές, τι κάνει κάποιος για να την ''ανάψει'' ? Εχω την εντύπωση ίσως λανθασμένα οτι περιμένουμε την προνοστάρ στο κρεβάτι μας και αυτές αντίστοιχα να περιμένουν έναν πορνοστάρ...Ποιός όμως θα ξεκινήσει το παιχνίδι? Από την προσωπική μου εμπειρία και μόνο κατάλαβα πως η δοτικότητα παίζει μεγάλο ρόλο, το να θέλεις να ευχαριστήσεις την κοπέλα-γυναίκα σου την εκάστοτε στιγμή και δεν αναφέρομαι σε πορνοσταρικό σεξ αλλά στην ανταλλαγή συναισθημάτων. Προσωπικά προσπαθώ (αλλά δεν το καταφέρνω πάντα) να κάνω την συντροφό μου να αισθάνεται μοναδική, τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους...όταν μπορείς να αγγίξεις μια κοπέλα λίγο ''βαθύτερα'' θα δεις μια άλλη διάσταση :hi:
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Μύστη μου διάβασε με λίγο προσεκτικά, τι πάει να πει ξενέρωτη στο σεξ ?? Πρέπει να κατανοήσουμε οτι καλώς ή κακώς κάποια πράγματα στις σχέσεις μας πιθανότατα πρώτα ξεκινούν από εμάς τους άνδρες... Λεει κάποιος η γυναίκα μου είναι ξενέρωτη στο σεξ και ρωτώ τι κάνεις εσύ για αυτό ?? Γνωρίζοντας πως οι γυναίκες είναι κυρίως εγκεφαλικές, τι κάνει κάποιος για να την ''ανάψει'' ? Εχω την εντύπωση ίσως λανθασμένα οτι περιμένουμε την προνοστάρ στο κρεβάτι μας και αυτές αντίστοιχα να περιμένουν έναν πορνοστάρ...Ποιός όμως θα ξεκινήσει το παιχνίδι? Από την προσωπική μου εμπειρία και μόνο κατάλαβα πως η δοτικότητα παίζει μεγάλο ρόλο, το να θέλεις να ευχαριστήσεις την κοπέλα-γυναίκα σου την εκάστοτε στιγμή και δεν αναφέρομαι σε πορνοσταρικό σεξ αλλά στην ανταλλαγή συναισθημάτων. Προσωπικά προσπαθώ (αλλά δεν το καταφέρνω πάντα) να κάνω την συντροφό μου να αισθάνεται μοναδική, τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους...όταν μπορείς να αγγίξεις μια κοπέλα λίγο ''βαθύτερα'' θα δεις μια άλλη διάσταση :hi:
Σωστος και τίμιος..
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Μέγα δίλημμα....

Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω περί συγκατοίκισης. Ξεκίνα το κι δεν ξέρεις που θα καταλήξει. Μπορεί μετά από 4 μήνες να σε βγάλει από την δύσκολη θέση η ίδια. Plot twist hahaha!!

Όπως σε ακούω, έχεις ήδη χωρίσει με τις παρούσες συνθήκες στο σεξουαλικό. Κι εδώ είναι το θέμα!!!

Πάψε να ψάχνεις τα ΄κόλπα΄ κι τα πάθος στον αγοραίο έρωτα κι βγάλε την πουτανιά κι την προστυχιά από την κοπέλα σου!!!
'Οοοοολες κρύβουν μια μέσα τους, απλά πρέπει να τους το ξυπνήσεις!
Το πρώτο βήμα για αυτό είναι να έχεις τρελές καύλες όποτε αράζετε σπίτι κι όχι να τις έχεις εκτονώσεις αλλού. Φαντάσου να την έχεις μέσα στο σπίτι κι να μην στον έχουν γλύψει κάνα 2μηνο.....θα την κυνηγάς μέσα στο σπίτι να την πνίξεις με τα φλόκια σου!!
Ο κώλος θα έρθει κι αυτός εν καιρό με παρόμοιο τρόπο!

Για εμένα, πρέπει να πάρεις αυτό που θες από την κοπέλα σου! Άρχισε να επενδύεις στο σεξουαλικό κομμάτι μαζί της κι μπορεί να σώσεις την σχέση σου κι να πας κι για οικογένεια! Ο τέλειος συνδυασμός είναι η άλλη να είναι πουτάνα στο κρεβάτι κι κυρία έξω στην κοινωνία. Είσαι τυχερός κι έχεις το 2ο κι μην ανυσηχείς το 1ο θα της το μάθεις. Αν είχες το ανάποδο, τα πράγματα θα ήταν σκούρα....

Τώρα σε περίπτωση που δεν της το βγάλεις ή κουραστείς στην προσπάθεια, της το λες ξεκάθαρα ότι δεν είσαι ευχαριστημένος στο σεξ κι κάπως αυτό πρέπει να λυθεί γιατί το θεωρείς σημαντικό σε μια σχέση!
Αν δεν το δεχτεί ή δεν μπορέσει να ακολουθήσει, άρχισε να απομακρύνεσαι σεξουαλικά -μην την γαμάς καθόλου, άνοιξε τσόντα κι παιξτον στον δωμάτιο όσο μαγειρεύει- για να περάσεις κι με πράξεις το μήνυμα ότι σεξουαλικά δεν σε καλύπτει (το τελευταίο μπορεί κι να ξυπνήσει τον εγωισμό της κι να σε πλακώσει στις αγριόπιπες). Μετά την σεξουαλική απομάκρυνση, η όποια πρόταση-δήλωση για χωρισμό που θα κανείς θα έρθει πιο ομαλά κι από μέρους της.

Το σημαντικό είναι πάντως να κοιτάς το μέλλον ειδικά αν είσαι 29+. Μετά από κάποια χρόνια τα καυλιά κι οι ορμές πέφτουν οι κοιλιές μεγαλώνουν, οι κώλοι κι τα βυζιά σταφιδιάζουν, κι το μόνο που μετράει είναι να έχεις έναν άνθρωπο να μπορείς να συνεννοηθείς , να σου κάνει πιο εύκολη κι γλυκιά την καθημερινότητα και να σου χαρίσει κουτσούβελα τα οποία σου δίνουν πολλά έξτρα κίνητρα για ζωή μετά τα 50.
Ωραίο ποστ
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Οχι με την κριαρινα ήμουν καλά, σεξουαλικα τουλάχιστον ?. Πήγαινα για σοβαρά, είπα εδώ είμαστε.
Αλλά επειδή μου είπε ψέματα κατάμουτρα για κανα 2 πράγματα που την ρώτησα και ήξερα ηδη την αλήθεια,αυτό τα γαμησε όλα, μου γύρισε το μυαλό. Η εμπιστοσύνη που είχε αρχίσει να χτίζεται γαμηθηκε, η ψυχολογία και τπτ δεν ήταν όπως πριν. Οπότε έλαβε τέλος το πράγμα κάποια στιγμή.
Στην τωρινή δεν ισχύει αυτό, είναι οκ απέναντι μου και αυτό με κάνει να αισθάνομαι και άνετα
Δεν πιστεύω στα ζώδια, αλλά καλύτερα μακρια απτά κριάρια...
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Φαίνεται ότι η κοπέλα αυτή έχει πιο πολύ μυαλό από σένα και θα σε βάλει στο σωστό δρόμο άμα κολλήσεις μαζί της.
Πίπες και κώλος οδηγούν στο δρόμο της απωλείας και εσύ έχεις εθιστεί σε αυτά.

ΥΓ. Από το εξωτερικό γιατί γύρισες βρε αθεόφοβε;

(φιλικά-χιουμοριστικά)
Εν μέρει συμφωνώ...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ακριβώς φίλε.Άλλαξε το σενάριο και τώρα θέλει να συγκατοικήσετε.Επιπλέον αν εκεί που ήταν τύχαινε και έβρισκε και κανέναν νέο γκόμενο θα σε χώριζε με συνοπτικές διαδικασίες και δικαιολογίες του στυλ πρέπει να φτιάξουμετη ζωή μας να μπει σε μια σειρά, εγώ εδώ εσυ εκεί δεν λειτουργεί η καθημερινότητά μας.Να ξέρεις από προσωπική εμπειρία αλλά και από άτομα στον περίγυρό μου αν μείνεις σε μια σχέση από φιλότιμο (στην πραγματικότητα την λυπάσαι) θα δυστυχίσεις.Εγώ πέρασα πολύ άσχημα σε τέτοια σχέση γιατί στο τέλος και εγώ ταλαιπωρήθηκα και ένιωθα τύψεις και άσχημα καθώς θα αναγκάζεσαι να λές ψέματα και να προσποιείσαι ότι είσαι και περνάς καλά και τον άλλο άνθρωπο κοροιδεύεις και θα σαθεί πολύτιμος χρόνος και για τους 2 για να κοιτάξετε κατί καλύτερο για τους εαυτούς σας.Εγώ ευτυχώς ήμουν σε σχέση και χώρισα.Κάποιοι άλλοι της παντρεύτηκαν και τώρα είναι με ένα βλέμα συνέχεια στα μάτια τους λύπης και αναπόλησης και προφανώς με τη δικαιολογία έχω τα παιδιά μου και με κάνουν χαρούμενο.Καλό είναι να της το ξεχακαθαρίσεις πριν επιστρέψει και σε κατηγορήσει και γιαυτό.Ότι γύρισε για σένα και ας λέει άλλα.Πες της την αλήθεια αν θες, ότι δεν είσαι σίγουρος 100% λόγω της απόστασης που είχε η σχεση σαςκαι ότι δεν ξέρεις αν θα λειτουργήσει το πράγμα στην συγκατοίκηση.Οπότε αν θέλει να επιστρέψει για το δικό της καλό να το κάνει, αλλά να έχει στο πίσω μέρος του μυαλού της ότι αν δεν πάνε τα πράγματα καλά θα πρέπει να χωρίσετε.Μεγάλο ποσοστό να σου πει ναι και βέβαια και τέτοιες μαλακίες και μετά να σου μπαστακωθεί και να σε παπατζώνει κάθε μέρα και να σου κάνει το μυαλό κουρκούτι.Εκεί εξαρτάται από σένα πόσες αντοχές έχεις να της πεις χωρίζουμε.Εσύ ξέρεις τον εαυτό σου.Αν υπάρχει περίπτωση να την φας και να υποκύψεις καλό είναι να μην μπεις στην διαδικασία.Ούτε το ένα είναι λάθος ούτε το άλλο.Απλά ξεκαθάρισε εξαρχής τη θέση σου για να μην σου λέει άλλα πράγματα μετά.
Ωραίο ποστ..
 

topdog

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2015
Μηνύματα
56
Like
188
Πόντοι
0
εφόσον είναι καλή κοπέλα όπως λες και σου έχει φερθεί σωστά, το λιγότερο που πρέπει να κάνεις είναι νατης πεις την αλήθεια, για να μην χανει τον χρόνο της η κοπέλα... έτσι για τα παντελόνια που φοράς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom