Νέα

Δίλημμα χωρισμού...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FireHead_69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 262
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496
είστε σίγουρα παπάς; :confused:
Τι θα πει αυτό τέκνο μου;;; Δεν πρέπει οι ιερείς να έχουν επαφή με την κοινωνία;;; Γι αυτό χάνουμε την πελατεία μας!!! Γιατί είμαστε μακρυά από τον παλμό των γεγονότων!!! ?
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Τύπος αγαματος λαθμπροκ που δεν ξέρει τι επιχείρημα να πει ενώ εγώ μιλάω πάντα με επιχειρήματα.. Πες μου όχι Τυπε ο χασικλας τις ριχνει γιατί είναι καλός στο λέγειν ξέρω εγώ είναι και αυτό ένα επιχειρημα?
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496
Φίλε δεν έχεις άδικο καθόλου και αρκετές φορές σκέφτομαι ότι έτσι θα είναι το μέλλον μου, το περιέγραψες τέλεια .. Αλλά δεν ξέρω δεν μου βγαίνει να ενεργήσω έτσι.
ΟΚ, τότε ξεκινά συγκατοίκηση χωρίς πολλές προσδοκίες και υποσχέσεις όμως! Αν δεις ότι πάει καλά πού είναι το πρόβλημα;;; Οι σχέσεις με απόσταση όταν γίνει συγκατοίκηση αλλάζουν χαρακτηριστικά, μπορεί να πάει καλά!!!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Φίλε δεν έχεις άδικο καθόλου και αρκετές φορές σκέφτομαι ότι έτσι θα είναι το μέλλον μου, το περιέγραψες τέλεια .. Αλλά δεν ξέρω δεν μου βγαίνει να ενεργήσω έτσι.
Κατ αρχην καταλαβαινεις πως το να χωρισεις καποια, μετα απο 3,5 χρονια σχεσης, που παραταει το εξωτερικο για να επιστρεψει Ελλαδα ειδικα για εσενα, ειναι ανηθικο σωστα;
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.951
Κριτικές
2
Like
21.231
Πόντοι
6.236
Μιας και πιάσατε την Αστρολογία δεν μου κάνετε ανάλυση για το ζωδιό μου να ξέρω τι να λέω στις γυναίκες :confused: :confused: :confused: είμαι ιχθυς
εσύ θα λες ότι τα ζώδια του νερού είναι πολύ καλά στο κρεβάτι
αν σου πει "ναι, το έχω ακούσει και εγώ" ή "όχι, αυτό δεν ισχύει" καταλαβαίνεις ότι ασχολείται με ζώδια οπότε στρίβεις
αν σου πει "α ναι;" συνεχίζεις (αν δεν στρίψει αυτή)
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496
Κατ αρχην καταλαβαινεις πως το να χωρισεις καποια, μετα απο 3,5 χρονια σχεσης, που παραταει το εξωτερικο για να επιστρεψει Ελλαδα ειδικα για εσενα, ειναι ανηθικο σωστα;
Ενώ να τη γκαστρώσει ενώ δεν υπάρχει αγάπη είναι ηθικό τύπε μου;;; ???
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Ενώ να τη γκαστρώσει ενώ δεν υπάρχει αγάπη είναι ηθικό τύπε μου;;; ???
Που ξερεις; Για πολλες γυναικες το σεναριο να τις γκαστρωσει καποιος και να τις αφησει μετα (με το αζημιωτο) στην ησυχια τους, ειναι το πιο ονειρεμενο σεναριο εν ετη 2021, πιο ονειρεμενο και απο τον ιπποτη με το ασπρο αλογο
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Ο λογος που επιμενω να την γκαστρωσει ειναι πως απο ολα τα ζευγαρια γνωστων μου που ζουνε σχετικα ευτυχισμενα, ουτε τα 2/10 δεν εχει γνωριστει με τον αντρα μετα τα 33. Οι περισσοτεροι τα ειχαν απο νωριτερα (πολλοι απο αυτους ειχαν περασει φασεις ψευτοχωρισμου με τις μετεπειτα γυναικες τους, οπως αυτη που περναει τωρα ο νηματοθετης)
Επομενως οι πιθανοτητες να βρει την καλη του μετα απο χωρισμο με την εν λογω κορασιδα, ειναι μαλλον συντριπτικα εναντιον του.
Συν ολα τα υπολοιπα στοιχεια που προκυπτουν απο την ιστορια, που οδηγουν στο οτι μαλλον ο νηματοθετης δεν αποτελει και κανα ξερολουκουμο για τις γκομενες γενικα. Μιλαμε για μεταναστη που εφυγε μεσα στην κριση, επομενως και σχετικα φτωχο, αρα και αορατο στις γυναικες σε 1-2 χρονια απο τωρα.
 

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
339
Like
137
Πόντοι
1
Καλησπερα μόρτιδες !
Ολο μαλακιες διαβάζω !
Γιατί να κρυφτείς πίσω απο το δάχτυλο σου !
Θα κάτσεις να σκεφτείς πως θες την ζωή σου πλέον απο εδω κα πέρα και αφού καταλήξεις τι θες ....τότε εξηγείς και στην γκομενα στο τι θες απο την ζωή σου και εαν ειναι και αυτή στο ίδιο μουντ τότε ούτε λαγούς με πετραχήλια ούτε Τραλαλα τραλαλο ! Ο γάμος ειναι ένας συναιτερισμος και εχει τους δικους σας ορους !
Επειδη έχω οικογένεια θα σου πω μια συμβουλή ....εαν περιμένεις να ευτυχήσεις μέσα απο ενα γάμο τότε Είσαι πολύ λάθος !Περνας σε άλλο στάδιο και ξεχνάς εσένα και πας στο εμείς ! Και πρέπει να το μεταφέρεις και στην μουνιτσα σου ότι αντέχουμε τέτοιες καταστάσεις ;
Ρωτά και γύρω γύρω κανένα παντρεμένο να σε κατατοπίσει !
Ο άντρας επιλέγει την γυναίκα γιατί θα του βρει μεσοπρόθεσμες λύσεις ενώ η γυναικά επιλέγει τον άντρα γιατί θα τις προσφέρει μακροπρόθεσμες λύσεις !
Να είσαστε όσο γίνεται εξηγημένοι Μορτιδες με τα Μουνακια που κυκλοφορούν γιατί το κίνημα me toooo θα γεμίσει απο διψασμένες για εκδίκηση !
 
OP
OP
FireHead_69

FireHead_69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
263
Κριτικές
5
Like
771
Πόντοι
301
ΟΚ, τότε ξεκινά συγκατοίκηση χωρίς πολλές προσδοκίες και υποσχέσεις όμως! Αν δεις ότι πάει καλά πού είναι το πρόβλημα;;; Οι σχέσεις με απόσταση όταν γίνει συγκατοίκηση αλλάζουν χαρακτηριστικά, μπορεί να πάει καλά!!!
Ναι υπάρχει και αυτό αλλά γι αυτό ρωτάω τι είναι πιο σωστό στη περίπτωση αυτή... Μπορεί να γίνει και πιο μπέρδεμα η φάση και μετ να τραβάω τα μαλλιά μου γτ δεν χώρισα πιο πριν.. Θέλω να τα αποφεύγω γενικά αυτά τα λάθη.. Αλλά ποιος δεν κάνει λάθη σήμερα εε..
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496
Που ξερεις; Για πολλες γυναικες το σεναριο να τις γκαστρωσει καποιος και να τις αφησει μετα (με το αζημιωτο) στην ησυχια τους, ειναι το πιο ονειρεμενο σεναριο εν ετη 2021, πιο ονειρεμενο και απο τον ιπποτη με το ασπρο αλογο
Αν υπάρχει αποδοχή και πρόκειται για οικονομική συμφωνία ΟΚ!! Εγώ δε συμφωνώ αλλά οκ.
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496
Καλησπερα μόρτιδες !
Ολο μαλακιες διαβάζω !
Γιατί να κρυφτείς πίσω απο το δάχτυλο σου !
Θα κάτσεις να σκεφτείς πως θες την ζωή σου πλέον απο εδω κα πέρα και αφού καταλήξεις τι θες ....τότε εξηγείς και στην γκομενα στο τι θες απο την ζωή σου και εαν ειναι και αυτή στο ίδιο μουντ τότε ούτε λαγούς με πετραχήλια ούτε Τραλαλα τραλαλο ! Ο γάμος ειναι ένας συναιτερισμος και εχει τους δικους σας ορους !
Επειδη έχω οικογένεια θα σου πω μια συμβουλή ....εαν περιμένεις να ευτυχήσεις μέσα απο ενα γάμο τότε Είσαι πολύ λάθος !Περνας σε άλλο στάδιο και ξεχνάς εσένα και πας στο εμείς ! Και πρέπει να το μεταφέρεις και στην μουνιτσα σου ότι αντέχουμε τέτοιες καταστάσεις ;
Ρωτά και γύρω γύρω κανένα παντρεμένο να σε κατατοπίσει !
Ο άντρας επιλέγει την γυναίκα γιατί θα του βρει μεσοπρόθεσμες λύσεις ενώ η γυναικά επιλέγει τον άντρα γιατί θα τις προσφέρει μακροπρόθεσμες λύσεις !
Να είσαστε όσο γίνεται εξηγημένοι Μορτιδες με τα Μουνακια που κυκλοφορούν γιατί το κίνημα me toooo θα γεμίσει απο διψασμένες για εκδίκηση !
That's reality
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Τα φώτα σας αδέρφια,

Είμαι σε τρελό προσωπικό δίλημμα τώρα τελευταία και γι αυτό ζητώ την γνώμη σας..

Είμαι με μια κοπέλα 3 χρόνια τώρα σε σχέση εξ αποστάσεως κυρίως.. Ήμασταν εξωτερικό και οι δύο, εγώ το τελευταίο χρόνο γύρισα Ελλάδα, αυτή έμεινε εκεί και μας βόλευε λίγο πολύ και τους 2 από θέμα ελευθερίας προτεραιοτητων κλπ.

Τον τελευταίο χρόνο πέρασε δύσκολα προσωπικά, έχασε την μητέρα της πριν 4 5 μήνες και επειδή δεν την στήριξαν από την δουλειά στις δύσκολες αυτές στιγμές, παραιτήθηκε και θέλει να γυρίσει Ελλάδα μιας και είμαι εγώ εδώ να ΜΕΙΝΟΥΝΕ ΜΑΖΙ αν και δεν της αρέσει το εργασιακό περιβάλλον της Ελλάδος.

Ελα όμως που εγώ δε θέλω, δεν είμαι έτοιμος και γενικά σκεφτόμουν και σκέφτομαι να χωρίσω.

Να τονίσω ότι το κορίτσι είναι καλό σαν άτομο και σαν ψυχή, δεν είναι κάνα ξεκολλο. Ίσως είναι αυτό μάλλον που μ έχει κρατήσει τόσο καιρό μαζί της και δεν έχω χωρίσει..

Στο σεξουαλικο κομμάτι, τα πάμε οκ, τπτ το ιδιαίτερο και είναι ένας από τους λόγους που θέλω να χωρίσω.. Δεν περνάω καλά, δεν νοιώθω άνετα.. Μου λείπουν πράγματα όπως πιπα πχ που κάνει μια στο τόσο και με χαλάει, κωλο με τπτ, και γι αυτό αναγκάζομαι να πηγαίνω με γυναίκες του κλάδου εδώ μέσα ?

Για να μην κουράσω κι αλλο, το ερώτημα είναι απλό... Κάθεσαι και δίνεις μια ευκαιρία στη σχέση να δεις πως θα πάει με την συγκατοίκηση βάζοντας στην άκρη αυτά που θες και σ αρέσουν να κάνεις, ή δίνεις ένα τέλος πριν γίνει πιο περίπλοκο το θέμα απ όσο είναι..

Σημειωτέον, είμαι Δίδυμος στο ζώδιο και αυτή είναι Αιγόκερως με ότι αυτό συνεπάγεται... :evil:
Πόσα κιλα ειναι?
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Ρε man απο αυτα που γραφεις μαλλον το νημα θα επρεπε να λεγεται ''θελω να χωρισω και δε ξερω πως θα της το πω''

Ηρεμα και πολιτισμενα και πρωτιστως με ειλικρινεια και χωρις περιστροφες και φρουδες ελπιδες ( πχ θελω να μεινουμε για λιγο χωριστα κτλ ) εξηγησε της λοιπον οτι δε μπορει να ειστε πλεον μαζι και δεν εισαι διατεθειμενος να συνεχισεις σε αυτη τη σχεση . Χωρις να ριχνεις το φταιξιμο σε εκεινη αλλα ουτε και σε σενα δωσε της να καταλαβει οτι δε βλεπεις μελλον και δε μπορει να λειτουργησει πια αυτη η σχεση . Να εισαι σαφης και ξεκαθαρος

Αν ησουν σε mood για γαμο και παιδια και ειχες διαθεση να το παλεψεις θα σου λεγα να προχωρησεις . Εσυ ξεκαθαρα γραφεις πως το προβλημα σου ειναι οτι δε θες να τη πληγωσεις και βλεπεις ενα ασχημο μελλον μαζι της . Δε βλεπω διαθεση και δυναμεις που απαιτει ενας γαμος ή εστω το ξεκινημα μιας συμβιωσης οποτε σφυρα τη ληξη και προχωρα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Το διλημμα, ειναι η κατασταση αναποφασιστικοτητας αναμεσα σε δυο καταστασεις που δεν σου αρεσει καμία.
Δεν σου αρεσει να εισαι μαζι της, δεν σου αρεσει να εισαι μονος.
Αρα βρισκεις μια αλλη που σε ανεβαζει και καθαρισες
 
OP
OP
FireHead_69

FireHead_69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
263
Κριτικές
5
Like
771
Πόντοι
301
Κατ αρχην καταλαβαινεις πως το να χωρισεις καποια, μετα απο 3,5 χρονια σχεσης, που παραταει το εξωτερικο για να επιστρεψει Ελλαδα ειδικα για εσενα, ειναι ανηθικο σωστα;
Βασικά δεν το κάνει για μένα αποκλειστικά. Δεν λέει παρατάω την δουλειά και έρχομαι για σένα, για την σχέση μας ... Παραιτήθηκε από τη δουλειά γτ δεν της φέρθηκαν καλά και για το λόγο αυτό έρχεται, αν και δεν θέλει να έρθει να ζήσει Ελλάδα γτ δεν της αρέσει το σύστημα εδώ.
Ναι θα ήταν ανήθικο αν ο άλλος παρατουσε τα πάντα για σένα σε οποιαδήποτε φάση και στιγμή. Πχ εμένα η δουλεια μου είναι Αγγλία αλλά μένω Ελλάδα. Αν επιστρέψω Αγγλία δύσκολα θα έρθει γτ δεν της αρέσει η Αγγλία. Οπότε όχι δεν είμαι ανιθηκος πιστεύω.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Κατ αρχην καταλαβαινεις πως το να χωρισεις καποια, μετα απο 3,5 χρονια σχεσης, που παραταει το εξωτερικο για να επιστρεψει Ελλαδα ειδικα για εσενα, ειναι ανηθικο σωστα;
Γιατι ειναι ανηθικο?
Ανηθικο ειναι να παιρνεις μια επιλογη με μονο κριτηριο τις ενοχές.
Τι ειναι αυτα που λες?
 
OP
OP
FireHead_69

FireHead_69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
263
Κριτικές
5
Like
771
Πόντοι
301
Ο λογος που επιμενω να την γκαστρωσει ειναι πως απο ολα τα ζευγαρια γνωστων μου που ζουνε σχετικα ευτυχισμενα, ουτε τα 2/10 δεν εχει γνωριστει με τον αντρα μετα τα 33. Οι περισσοτεροι τα ειχαν απο νωριτερα (πολλοι απο αυτους ειχαν περασει φασεις ψευτοχωρισμου με τις μετεπειτα γυναικες τους, οπως αυτη που περναει τωρα ο νηματοθετης)
Επομενως οι πιθανοτητες να βρει την καλη του μετα απο χωρισμο με την εν λογω κορασιδα, ειναι μαλλον συντριπτικα εναντιον του.
Συν ολα τα υπολοιπα στοιχεια που προκυπτουν απο την ιστορια, που οδηγουν στο οτι μαλλον ο νηματοθετης δεν αποτελει και κανα ξερολουκουμο για τις γκομενες γενικα. Μιλαμε για μεταναστη που εφυγε μεσα στην κριση, επομενως και σχετικα φτωχο, αρα και αορατο στις γυναικες σε 1-2 χρονια απο τωρα.
Έχουν μια λογική αυτά που λες ομολογώ αλλά δεν θα κάνω παιδί ρε φίλε έτσι για να το κάνω. Πιστεύω κανένας νοιμων δεν το κάνει αυτό. Πρέπει να σαι μαλάκας... Το παιδί θέλει να χεις οικογένεια, καλό κλίμα μεταξύ των γονέων. Αλλιώς δεν βρίσκω νόημα να το κάνω πραγματικά.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Γιατι ειναι ανηθικο?
Ανηθικο ειναι να παιρνεις μια επιλογη με μονο κριτηριο τις ενοχές.
Τι ειναι αυτα που λες?
Προφανως αστειευεσαι ετσι;
Θα ελεγες το ιδιο και για εναν βιαστη η παιδεραστη ασ πουμε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom