Νέα

Αυτό που θέλουν οι γυναίκες...(τι στο δαίμονα είναι;)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα silver_bullet
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 154
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Καλησπεριζω ολους τους συμφορουμιτες και συναγωνιστες του μπουρδελα...Ανοιγω αυτο το θεμα,γνωριζοντας οτι απευθυνομαι ως επι το πλειστον σε κοινο φτασμενων σεξομπουρδελιαρηδων,που το κοντερ τους εχει γραψει πολλα χλμ στο πιπινογκομενιασμα,για να ζητησω τη γνωμη σας σε ενα βασανιστικο ερωτημα που με προβληματιζει...Για να μην πολυλογω,με απασχολει το γεγονος πως,η ελληνιδα γκομενα,σε αντιθεση με τις υπολοιπες ευρωπαιες,ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ...κσι εξηγουμαι...Οντας 24 χρονων,οσα νταραβερια εχω κανει με γκομενες,παντα μα παντα υπηρχε καποιος μεσαζοντας,καποιος που θα μας συστησει η θα μας γνωρισει...η γκομενα ποτε ηταν φιλη του αδερφου μου,ποτε ηταν γνωστη φιλου,ποτε γνωριζομαστε σε καφετεριες λογω κοινης παρεας,παντα υπηρχε ενας συνδετικος κρικος,οχι για να σπρωξει την κατασταση,αλλα να μας φερει σε επαφη ρε αδερφε!Αυτα τα 24 χρονια την εχω πεσει σε αναριθμητες-αγνωστες- γκομενες σε μπαρ,κλαμπ,στο δρομο,στο λεωφορειο και δε συμμαζευεται,και  παντα εισπραττω μια -δε θα το πω απορριψη-φοβια.Αυτο το να σε κοιτουν με μισο ματι οταν τους μιλας μονο στην ελλαδα συμβαινει.Εχω ταξιδεψει εξω,ΗΠΑ,Αγγλια και δε συμμαζευεται,μα τετοια αντιμετωπιση δε βρηκα πουθενα.Στην αρχη σκεφτομουν "δε θα γουσταρει η τυπισσα,οκ παμε γιαλλα..."...αλλα συμπτωση επαναλαμβανομενη δεν ειναι συμπτωση!Εκτος και αν ειμαι ο χαμενος αδερφος του Κουασιμοδου απο τη Μικρα Ασια και δε το γνωριζω...Πολλοι θα πειτε "ενταξει αναλογα τη γκομενα...αν η τυπισσα ειναι θεα σιγα μην ασχοληθει με τη παρτη σου.."Το δεχομαι.Ελα ομως που την εχω πεσει σε γκομενες μοντελα-στην κυριολεξια-,οπως και σε γκομενες που αν ειχα πιει ενα ουισκι λιγοτερο ουτε που θα τις πλησιαζα στα 2 μετρα...Παντα ομως η ιδια και απαραλλαχτη αντιμετωπιση...ενα δειλο νασαι καλα στο κοπλιμεντο και σηκωνεται να φυγει να παει παραπερα,η-το κορυφαιο που μου εχουν κανει-να μου γυρισει την πλατη χωρις καν να μηλισει!! :o
Ελεος ρε πουστη μου!Εχω δοκιμασει ολων των ειδων τις προσεγγισεις.Απο χωσιματα του στυλ "Οταν βλεπει τετοιο κωλο πως να μην αναστηθει? :boobies:"-ατακα επικαιρη προσφατα ειπωμενη σε γκομενα στο θησειο,μεχρι χειροφηλιματα και ευγενειες...Παντα μηδεν εις το πηλικο.Ακομα και η τωρινη μου γκομενα-στην οποια ειρησθω εν παροδω την ειχα πεσει οταν δε με ηξερε,ειχε αδιαφορησει αρχικα-αλλα στη συνεχεια με μεσολαβηση κοινου γνωστου βγηκμε και τα βρηκαμε.Αν βγαζετε ακρη απο αυτη την κατασταση φωτιστε με. :helpplea: Προβλημα απο γκομενες δοξα τω θεω δεν εχω,αφου εχω γνωστους να μου γνωριζουν θηλυκακια...αυτο που μου τη δινει ειναι που δε μπορω στην ελλαδα να χτυπησω μια γκομενα στο μπαρ και εντος βδομαδας να της τον εχω σφυριξει...Περιμενω τις τοποθετησεις των βετερανων και φυσικα του υπερτατου πιτσιλιστη... :grin: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Γιατι δε ρωτας την τωρινη σου γκομενα γιατι δε σου καθοτανε στην αρχη παρα μονο μεσω του κοινου γνωστου? ισως να σου λυθει η απορια.... :)
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Για να μην πολυλογω,με απασχολει το γεγονος πως,η ελληνιδα γκομενα,σε αντιθεση με τις υπολοιπες ευρωπαιες,ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
καλα κ αυτο κακο ειναι? :2funny:
κ αμα το εκανε με οσους αγνωστους της την πεφτουν... θα ειναι πτνα
αν δεν το κανει θα ειναι μυξοπαρθενα
ε αποφασιστε :2funny:
 
OP
OP
S

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Δε νομιζω η απαντηση της να ειναι αντικειμενικη...Μαλλον την αποψη του ανδρικου φυλου θα πρεπει να αναζητησω που ισως εχει αντιμετωπισει κατι αντιστοιχο...Αλλωστε,δε μπορω να τη ρωτησω "μωρο μου γιατι δε μου καθησες απο την πρωη βδομαδα και περιμενες το σακη-λακη-μακη να μας γνωρισει?"...
Μουνιτσα,η γκομενα προτιμα να γαμηθει με το τριμπουρδελο χρεπι που ειναι κολλητος του αδερφου της παρα με εναν τυπαα που της την πεφτει στο ξεκαρφωτο...εχεις εσυ ως γυναικα καμια καλη ιδεα η εξηγηση? :)


Μπαιτ δε σου ειπα η γκομενα να γαμαει οτι κινειται...φυσικα και θα ειναι πουτανα τοτε...λεω η γκομενα να ειναι συνειδητοποιημενη,να ξερει τι ψαχνει και αν το πετυχει στο δρομο της να το παρει!!τι πιο απλο?στην αμερικη που πηγα προσφατα πετυχε φιλαρακι γκομενα σε κλαμπ και το ιδιο βραδυ ηταν σπιτι της...και δε μιλαμε για κανα τσουλι αλλα για γκομενακι αρχιτεκτονα σπουδαγμενο και κατασταλαγμενο...Εδω ακομα και να βρει αυτο που ψαχνει η γκομενα θα το προσπερασει για τη σιγουραντζα του κονε...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Οι γκόμενες στο ελάντα λόγω ανασφάλειας και μειωμένης κριτικής ικανότητας προτιμούν να εμπιστεύονται την κρίση τρίτων που θα τους πασάρουν διάφορους.
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Μπαιτ δε σου ειπα η γκομενα να γαμαει οτι κινειται...φυσικα και θα ειναι πουτανα τοτε...λεω η γκομενα να ειναι συνειδητοποιημενη,να ξερει τι ψαχνει και αν το πετυχει στο δρομο της να το παρει!!τι πιο απλο?στην αμερικη που πηγα προσφατα πετυχε φιλαρακι γκομενα σε κλαμπ και το ιδιο βραδυ ηταν σπιτι της...και δε μιλαμε για κανα τσουλι αλλα για γκομενακι αρχιτεκτονα σπουδαγμενο και κατασταλαγμενο...Εδω ακομα και να βρει αυτο που ψαχνει η γκομενα θα το προσπερασει για τη σιγουραντζα του κονε...

οκ εδω συμφωνω...
τωρα κατα ποσον μπορεις να βρεις αυτο που θες απο μια τυχαια γνωριμια προφανως κ μπορεις αλλα ξερω γω χρειαζεται καποιος χρονος να περασει για να το αντιληφθεις... αφου προκειται για αγνωστο. το θεμα ειναι αν δινεις τον χρονο η αποφευγεις κ καταληγεις στους γνωστους κ σιγουρους σου
μακαρι να ηταν ολα τοσο απλα οπως το παραδειγμα που παραθετεις. αλλα εκει ειναι αμερικα.
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
13
Πόντοι
2.007
Μην αρχισουμε να αναλυουμε παλι την μαλακια που δερνει την συντριπτικη πλειοψηφια των Ελληνιδων...ελεος. Καλυτερα να μαθουμε να ζουμε με αυτο.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Εδώ λόγω βλάχικης νοοτροποίας  και κομπλεξισμού-συνδέουν το σεξ που είναι απλά μαι βιολογική λειτουργία με ένωα σωρό άσχετους κοινωνικούς καθορισμούς.

Επίσης πολλές φορές οι ελληνίδες γυναίκες είναι απόμακρες πιο πολύ επειδή οι ίδιες δεν έχουν αυτοπεποίθηση και είναι ανασφαλείς. Πιο πολύ ντρέπονται οι ίδιες παρά το κάνουν επειδή δε τους αρέσει κάποιος. Το κάνουν βέβαια το θέμα λες και πρόκειται κι εγώ δε ξέρω γιατί. Ο καθένας εδώ σε αυτή τη χώρα νομίζει ότι είναι προορισμένος για καμιά θεική αποστολή και παίρνει τον εαυτό του και το ρόλο του πολύ στα σοβαρά.

Έτσι φτάνει στο σημείο να ψηρίζει το κάθε τι και πολύ περισσότερο το σεξ.

Ειδικά οι γυναίκες που στην Ελλάδα ( και γενικά) είναι φορέας συντηρητισμού  και επειδή εδώ επικρατούν και ειδικοί κοινωνικοί παράγοντες και έχει διαποτίσει την κοινωνία μια βλαχο-κοινωνικο-θρησκευτική ψευτοηθική που απορρέει πάλι από πολλούς παράγοντες ( Ορθοδοξία, τουρκοκρατία, μικροαστισμός κλπ). υπάρχει αυτή η συμπεριφορά
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Η επιστήμη εδώ...σηκώνει τα χέρια ψηλά!

Πάντως, είναι πολλές που επιλέγουν κάποιον με κριτήριο αν εγκρίνεται απ τον κόσμο(φίλες κλπ) παρά από τις ίδιες...γι αυτό προτιμούν ίσως από γνωριμίες,κονέ κλπ...

 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
silver_bullet δες την απάντηση του todok.

Και αφού τη δεις, επέτρεψέ μου να προσθέσω και τη δική μου αποψη.

Η συμπεριφορά των Ελληνίδων είναι αποτέλεσμα

1. του τρόπου με τον οποίο μεγάλωσαν από την οικογένειά τους,
2. της συμπεριφοράς των ελλήνων ανδρών
3. ʼλλων κοινωνικών παραγόντων (π.χ. θρησκεία)

Οι 3 προαναφερθέντες παράγοντες δεν έχουν την ίδια βαρύτητα.

Πράγματι η συμπεριφορά των Ελληνίδων διαφέρει σε πολλά σημεία από αυτή των Γερμανίδων για παράδειγμα. Ένα απο αυτά είναι και η αντίδρασή τους σε θέματα προσέγγισης από άγνωστο. Εκεί ενδεχομένως τους βγαίνει το μικροαστικό κόμπλεξ τους (τι θα πουν οι φίλες μου, μη με πουν εύκολη) - οι Ελληνίδες κατα βάθος είναι πολύ συντηρητικές γυναίκες. Και επίσης, θεωρούν ότι όλοι όσοι τις πλησιάζουν τους την πέφτουν.

Δεν είμαι εδώ για να κρίνω τη συμπεριφορά τους αυτή. Το θέμα είναι να αναγνωρίσεις τις ιδιαιτερότητες της αγοράς στην οποία απευθύνεσαι (Ελληνίδες εν προκειμένω) και να κινηθείς με ανάλογο τρόπο. Δεν έχει νόημα να συνεχίσεις μια τακτική που μάλλον δε θα έχει αποτελέσματα ανάλογα της προσπάθειας.

Εδώ θα ήθελα να καταθέσω μια προσωπική εμπειρία. Κοπέλα συμπαθητική, ετών 29, παραπονιέται ότι δεν κυκλοφορούν πια αρσενικά (γεγονός που αρκεί για να την κατατάξεις σε συγκεκριμένη κατηγορία: B' διαλογής). Τεσπα, παραπονιέται ότι βγαίνει με φίλες και δεν τους την πέφτει κανένας. Ήμαστε οι 2 μας και πίνουμε το ποτάκι μας. Πλησιάζουν 2 τυπάκια, την κοιτάνε, τους κοιτάζει...και ο ένας παίρνει το θάρρος να πλησιάσει. Και αφού λέει καλησπέρα και πριν συνεχίσει, η κοπέλα που παραπονιέται ότι δεν της την πέφτουν τον διακόπτει και του λέει "άσε φιλαράκο, δεν υπάρχει περίπτωση".

Τα σχόλια δικά σας
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
Δεν ξερω παιδες... σωστα αυτα που λεμε για τις Ελληνιδες. Αλλα και οι Βοριες που ειναι πιο ανετες γιατι καταληγουν να ειναι αγκαλια με το μπουκαλι καθε βραδυ... και να βαξουν vix στα αρχιδια του αντρα τους μπας και του σηκωθει? (παλια Φιλανδικη μεθοδος) και μετα ερχονται στην Ροδο για να βρουν γκομενο θερμο αλλα μετα παραπονιουνται οτι οι Ελληνες ειναι ματσο και τις καταπιεζουν κλπ κλπ?
Αλλωστε σκεφτειτε και αυτο: EAN OI ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΝΕ ΟΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ? ΚΛΕΦΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ? ντροπη σας :P
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Για να μην πολυλογω,με απασχολει το γεγονος πως,η ελληνιδα γκομενα,σε αντιθεση με τις υπολοιπες ευρωπαιες,ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ

Τί τις πέρασες ρε φίλε...Τίποτα πουτανάκια; :boobies:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Δε νομιζω η απαντηση της να ειναι αντικειμενικη...Μαλλον την αποψη του ανδρικου φυλου θα πρεπει να αναζητησω που ισως εχει αντιμετωπισει κατι αντιστοιχο...Αλλωστε,δε μπορω να τη ρωτησω "μωρο μου γιατι δε μου καθησες απο την πρωη βδομαδα και περιμενες το σακη-λακη-μακη να μας γνωρισει?"...

silver_bullet, αν δοκιμάσεις να περάσεις πίσω από τη μπάρα, ίσως πολλά να αλλάξουν :boobies:
 
OP
OP
S

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
oταν λες πισω απο τη μπαρα εννοεις?
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Οι γκόμενες στο ελάντα λόγω ανασφάλειας και μειωμένης κριτικής ικανότητας προτιμούν να εμπιστεύονται την κρίση τρίτων που θα τους πασάρουν διάφορους.

+1, και να προσθέσω ότι τόσο η Ελληνίδα, όσο και ο Έλληνας, δεν κοιτάζουν να ζουν όπως γουστάρουν, αλλά προσπαθούν να ζουν όπως γουστάρουν οι...άλλοι!!! Το βλέπουμε συνέχεια γύρω μας, με την προσπάθεια που καταβάλλει ο νεοέλλην να γίνει πιο in, όχι γιατί το αισθάνεται και το θέλει, αλλά γιατί θα πουλήσει μούρη στους γύρω.Συνεπώς, κάθε κουβέντα περί ελεύθερης βούλησης και αυτοδιάθεσης παύει εν τη γενέσσει της, αφού βλέπουμε ότι τα (από ποιόν;) επιβαλλόμενα πρότυπα, σέρνουν άντρες και γυναίκες απ' τη μύτη...Στην επαρχία  δε, το φαινόμενο λαμβάνει διαστάσεις επιδημίας :)
 

PANAXIOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2006
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
109
Πόντοι
6
+1000000000  fleshforfantasy

φιλος απο πατρα (το 1997) μου εδειχνε τα τηλεφωνα που του εδιναν σε χαρτακι γκομενες διοτι εκεινη την περιοδο δουλευε ως μπαρμαν...

το προηγουμενο καλοκαιρι, στο ιδιο μπαρ,  ως πελατης, δεν ειχε σταυρωσει ουτε μυγα....

---------
και να ημουνα κανενας θεος γ...ω την που...να μου (ελεγε)...
την ιδια φατσα και το ιδιο υψος ειχα και τις 2 χρονιες
(1,68 μετρα)...
οποτε ..... δεν υπαρχουν σχολια .......
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Γιατί οι Νεοέλληνες ( άνδρες και γυναίκες ) έχουν τόσο μεγάλο σύνδρομο "κομπλεξισμού" δε μπόρεσα μέχρι τώρα να καταλάβω...

Συμφωνώ με τα παραπάνω......

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom