Νέα

Αριστούργημα του μεγάλου ποιητή Ρίτσου !!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 150
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Αν δεν ήταν και οι υπόλοιποι κρατιστές δε θα είχαν κρατικές θέσεις... δες σχετικό ρεπορτάζ στο ΘΕΜΑ της Κυριακής.
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
μια φιλικη συμβουλη!!οταν κανεις κριτικη να κανεις παντου και σε ολους!!και μην κλεινεις τα ματια σε εκεινους που εχουν την εξουσια και ταζουν ανταλλαγματα!!

Δεν το κατάλαβα αυτό! Σε ποιόν έκλεισα τά μάτια; και ποιά ανταλλάγματα ζήτησα;

Μέχρι τώρα σε εκτιμούσα, αλλά αυτά τα υπονοούμενα δεν ταιριάζουν σε άνθρωπο σοβαρό με @@ όπως νόμιζα ότι είσαι. Αν είσαι μάγκας και αγωνιστής μην πετάς ένα υπονοούμενο και μετά να την κάνεις. Εξήγησε πρώτα τι εννοείς μπροστά πρόσωπο με πρόσωπο!!
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Επί της ουσίας και των γραφομένων έχεις να πεις κάτι;

Όχι. Εκτός του οτι λάμπει για μια ακόμα φορά η παιδεία σου, κι ας μην πήγες στο Γέϊλ, γιατί αν είχες πάει θα μας το είχες πει!  :)
 

Επισκέπτης
κριτικη εκανες στον κομμουνισμο!!περιμενω λοιπον κριτικη σε νδ και πασοκ !!δευτερη φορα που πετας σποντα για μενα!!
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
σε πληροφορω οτι εχω παει και στην πρωην ΕΣΣΔ αλλα και στην σημερινη ρωσια και οχι στην μοσχα αλλα μιλαμε για περιοχες στον καυκασο και μονο αν πας εκει νοιωθεις τι γινοτανε εκει και οχι απο αμπελοφιλολογιες

Ελπίζω να πέρασες καλά στην σημερινή πρώην ΕΣΣΔ, στο θεματικό πλαίσιο αυτού του σάιτ εννοώ. Εγώ παντως στις 30+ φορές που έχω πάει (από Αγ. Πετρούπολη -ουπς συγγνώμη Λένινγκραντ- μέχρι Σιβηρία) έχω τις καλύτερες των εντυπώσεων. Γιατί από πολιτικοοικονομική κατάσταση δεν νομίζω να απεκόμισες καμμία εικόνα.
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
κριτικη εκανες στον κομμουνισμο!!περιμενω λοιπον κριτικη σε νδ και πασοκ !!δευτερη φορα που πετας σποντα για μενα!!

Δεν πέταξα σπόντα. Ευθεία βολή ήταν και ελπίζω να την ένοιωσες.

1. το αντίθετο του κομμουνισμού είναι ο καπιταλισμός (η ελεύθερη οικονομία) δεν είναι η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ. Εγώ εδώ δεν έκανα κριτική σε κόμματα της Αριστεράς. Στο κομμουνιστικό σύστημα έκανα κριτική.
2. Αν θέλεις να σου κάνω κριτική σε κόμματα, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας και δεν έχω όρεξη να προσβάλω τις κομματικές ταυτίσεις κανενός. Αντίστοιχα δεν έχω ποτέ εδώ κριτικάρει τις οπαδικές ταυτίσεις κανενός ή τις σεξουαλικές του προτιμήσεις (στριπ, μπουρδέλα, στούντιο κλπ)
3. Κριτική μπορώ να κάνω σε επιμέρους πολιτικές των κόμματων που εντάσσονται στο καπιταλιστικό σύστημα, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι απορρίπτω τον καπιταλισμό. για παράδειγμα θεωρώ ότι η ΝΔ είναι πολύ διστακτική στις ιδιωτικοποιήσεις, συ είπα κάτι για τον Λιάπη πριν και την εμμονή του με την κεντρική ρύθμιση των πάντων.

 

Επισκέπτης
Δεν το κατάλαβα αυτό! Σε ποιόν έκλεισα τά μάτια; και ποιά ανταλλάγματα ζήτησα;

Μέχρι τώρα σε εκτιμούσα, αλλά αυτά τα υπονοούμενα δεν ταιριάζουν σε άνθρωπο σοβαρό με @@ όπως νόμιζα ότι είσαι. Αν είσαι μάγκας και αγωνιστής μην πετάς ένα υπονοούμενο και μετά να την κάνεις. Εξήγησε πρώτα τι εννοείς μπροστά πρόσωπο με πρόσωπο!!
εγω εχω πει φορα παρτιδα τι ιδεολογια εχω και τι ψηφιζω!!τοσο καιρο σε εκτιμουσα και σε σεβομουν ομως τετοια σχολια δεν τα ανεχομαι!!και οπως και εσυ ειπες δεν ηταν σποντα αυτο που ειπα αλλα αιχμηρο σχολιο μου!!
 

Επισκέπτης
το προπυργιο του καπιταλισμου ειναι η αμερικη!!κανε σχολια λοιπον!!
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Δεν πέταξα σπόντα. Ευθεία βολή ήταν και ελπίζω να την ένοιωσες.

1. το αντίθετο του κομμουνισμού είναι ο καπιταλισμός (η ελεύθερη οικονομία) δεν είναι η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ. Εγώ εδώ δεν έκανα κριτική σε κόμματα της Αριστεράς. Στο κομμουνιστικό σύστημα έκανα κριτική.
2. Αν θέλεις να σου κάνω κριτική σε κόμματα, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας και δεν έχω όρεξη να προσβάλω τις κομματικές ταυτίσεις κανενός. Αντίστοιχα δεν έχω ποτέ εδώ κριτικάρει τις οπαδικές ταυτίσεις κανενός ή τις σεξουαλικές του προτιμήσεις (στριπ, μπουρδέλα, στούντιο κλπ)
3. Κριτική μπορώ να κάνω σε επιμέρους πολιτικές των κόμματων που εντάσσονται στο καπιταλιστικό σύστημα, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι απορρίπτω τον καπιταλισμό. για παράδειγμα θεωρώ ότι η ΝΔ είναι πολύ διστακτική στις ιδιωτικοποιήσεις, συ είπα κάτι για τον Λιάπη πριν και την εμμονή του με την κεντρική ρύθμιση των πάντων.

Να σε ξανα-ρωτήσω με πόσα θα έδινες εσύ, αν ησουν αρμοδιος, το μανατζμεντ της Ακρόπολης αφού είσαι τόσο ένθερμος οπαδός της ελεύθερης (βλέπε ιδιωτικής) οικονομίας; ;      :)
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Επειδή το τραβάς.

Σε ποιόν έκλεισα τά μάτια; και ποιά ανταλλάγματα ζήτησα;

Δεν με νοιάζεις τι ψηφίζεις, ούτε τι ιδεολογία έχεις. Αντιπαρατίθεμαι σε αυτά που λες, τα πιστεύεις δεν τα πιστεύεις.

Εσύ όμως μου προσάπτεις κάτι που έχει να κάνει με την αξιοπρέπεια μου και την ποιότητα μου σαν άνθρωπος. Και αυτό δεν το ανέχομαι από κανέναν. Αν έχεις κάτι να πεις λοιπόν πες το καθαρά και μην υπεκφεύγεις.

Εγώ δεν σου προσέβαλλα την αξιοπρέπεια σου.
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Να σε ξανα-ρωτήσω με πόσα θα έδινες εσύ, αν ησουν αρμοδιος, το μανατζμεντ της Ακρόπολης αφού είσαι τόσο ένθερμος οπαδός της ελεύθερης (βλέπε ιδιωτικής) οικονομίας; ;      :)

Θα σε παρακαλέσω να σιωπήσεις για λίγο γιατί το παιχνίδι έχει χοντρύνει, είναι προσωπικό πια και δεν σε αφορά.
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
το προπυργιο του καπιταλισμου ειναι η αμερικη!!κανε σχολια λοιπον!!

είμαι κατά της εισβολής, του πολέμου και της κατοχής του Ιράκ. είμαι επίσης κατά της θανατικής ποινής. Θα μπορούσα να σου πω και άλλα πολλά.

αλλά πρώτα ξεκαθάρισε τι εννοούσες με το υπονοούμενο περί ανταλλαγμάτων.
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Κύριοι στούντιαν και warhol ωραία συζήτηση...αλλά μη χαλάμε και τις καρδιές μας  ;)

φίλε Πάνο δεν ανέχομαι από κανέναν να αμφισβητεί την αξιοπρέπεια, την εντιμότητα μου και την ποιότητα μου ως ανθρώπου.
 

Επισκέπτης
θα σου φερω ενα παραδειγμα!!!εισαι επιτυχημενος στην δουλεια σου,με πολλα λεφτα,σπιτι καλο,οικογενεια!!και καποια μερα παει εκδρομη ο γιος σου στην φλωρινα ,με το σχολειο!!και κατι γινεται και χτυπαει ασχημα!!τι κανεις?ε τα πολλα σου λεφτα νοικιαζεις ελικοπτερο και πας φλωρινα και μετα θεσσαλονικη?θελει πολυ χρονο και μπορει να κινδυνευσει το παιδι σου!!εκεινη την στιγμη οσα λεφτα και να εχεις,οσο επιτυχημενος και να εισαι ,εισαι αδυναμος την συγκεκριμενη στιγμη!!δεν θα προτιμουσες να ειχε και η φλωρινα ενα συγχρονο νοσκομειο με ολες τις ειδικοτητες των γιατρων?δεν θα ηθελες καθε πολη να εχει εστω ιατρικο κεντρο ?εγω αυτο θελω ,αυτο με νοιαζει οπως και πολλα αλλα!!προσωπικα σχολια για μενα μην ξανακανεις!!αλλιως θα απαντησω προσωπικα και δεν θα σου αρεσει!!
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Θα σε παρακαλέσω να σιωπήσεις για λίγο γιατί το παιχνίδι έχει χοντρύνει, είναι προσωπικό πια και δεν σε αφορά.

Μα επειδη εγινε προσωπικο ειπα να το αλαφρυνω και εγω!  
Ηρεμείστε όμως ρε παιδιά!    :)
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Αυτά που λες (ως συνήθως) είναι άσχετα με αυτό που σε ρώτησα.

Σε ποιόν έκλεισα τά μάτια; και ποιά ανταλλάγματ α ζήτησα;

Και μην με απειλείς. Δεν έκανα κανένα προσωπικό σχόλιο για σένα παρά μόνο όταν ανέφερες αυτό για τα ανταλλάγματα.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom