Νέα

Αριστούργημα του μεγάλου ποιητή Ρίτσου !!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 150
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
μαγκες τα πραγματα ειναι πολυ απλα.........μην μπαινετε σε προσωπικες εριδες περι συζητησεων για υποστηριξη ενος πολιτικου-κοινωνικου συστηματος διαχειρισης.Ο κομμουνισμος ηταν για τον τοτε κοσμο που πεινουσε και λιμοκτονουσε ενα συστημα διαχειρισης που εθετε ως απαραβατο ορο την φραση: "ολοι ξεκινουν απο την ιδια βαση και μοιραζονται απο κοινου ισομερως τα παντα" κατι το οποιο φαινομενικα ειναι 
σωστο γιατι κανεις δεν θα πεινουσε.....ολοι θα ειχαν ιδιες ευκαιριες στην εκπαιδευση,στα αξιωματα,στις υγειονομικες υπηρεσιες κλπ....Που καταντησε αυτο το συστημα του σοσιαλισμου?ρωτηστε καλυτερα τους ρουμανους επι εποχης τσαουσεσκου.....Τα πολλα στους λιγους και τα ψυχουλα στους πολλους......Δυστυχως καθε συστημα....καθε μεγαλεπηβολο σχεδιο και οραμα παντα καποιος ή καποιοι θα το καπηλευονται προς οφελων των "εκλεκτων"......Ασχετα αν ετσι και αλλιως ο κομμουνισμος-σοσιαλισμος εχει λαθος ιδεολογικο υποβαθρο απο τη στιγμη που απαγορευει την ελευθερη οικονομια και την ατομικη ευκαιρια ανελκυσης καποιου ανθρωπου ή πολλων ανθρωπων που εχουν ιδιαιτερες ικανοτητες,ιδιοτητες κλπ.Δηλαδη τυχαιο ειναι που κατερρευσε συντομα?οι μεγαλυτερες σφαγες εχουν συμβει(περαν απο τους 2 παγκοσμιους πολεμους και τις περιοχες οπου εχουν επεμβει αμερικανοι) στα κομμουνιστικα καθεστωτα του πρωην ανατολικου μπλοκ.....Η ελευθερη οικονομια μπορει να εχει δημιουργησει τεραστια οικονομικα προβληματα σε παρα πολλους αλλα δεν φταει αυτη καθεαυτη αλλα οι εκαστοτε κυβερνησεις και οργανωσεις διεθνεις που αποσκοπουν σε καποια συμφεροντα μεγαλων τραστ που τρωνε την μεγαλη πιτα της αγορας.......αλλα τουλαχιστον δεν σκοτωνουν στο ονομα του σταλιν...αλλα στο ονομα του κερδους τους.....
 

Επισκέπτης
πρωτον ειπες οτι αν ειμαι μαγκας και αν εχω τα αρχιδια!!πρωτη σποντα αυτη!!δευτερη σποντα οταν απαντησες σε φιλο και του ειπες οτι να και καποιος που υποστηριζει ανοιχτα τον σταλιν!!εγω σποντα δεν ειπα ποτε!!και σου εξηγω!!η νεα δημοκρατια ειναι ή δεν ειναι κυβερνηση?εχει διαφθορα ναι ή οχι?και ηθελα να πω οτι ειναι ευκολο να κανεις κριτικη σε ενα κομμα μικροτερο παρα στην κυβερνηση!!ομως δεν ανεχομαι απο κανεναν που δεν με ξερει να με σχολιαζει!!
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Αυτά που λες (ως συνήθως) είναι άσχετα με αυτό που σε ρώτησα.

Σε ποιόν έκλεισα τά μάτια; και ποιά ανταλλάγματ α ζήτησα;

Και μην με απειλείς. Δεν έκανα κανένα προσωπικό σχόλιο για σένα παρά μόνο όταν ανέφερες αυτό για τα ανταλλάγματα.

Κάποιος σήμερα το απόγευμα έθιξε τη δική μου αξιοπρέπεια, κατηγορώντας με οτι "εκτελώ υπηρεσία" εδώ μέσα. Και όσο κι αν τον ρώτησα τι εννοεί, εκώφευσε, αφήνοντας να πλανάται αυτο που έγραψε. Εσυ τι θα με συμβουλευες να κανω; Μιλαω σοβαρα.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
φίλε Πάνο δεν ανέχομαι από κανέναν να αμφισβητεί την αξιοπρέπεια, την εντιμότητα μου και την ποιότητα μου ως ανθρώπου.

βαλε ρε στουντιαν και εσυ λιγο νερο στο κρασι σου.....μην εισαι τοσο σκληρος!
 

Επισκέπτης
και αν γουσταρεις να μαθεις αν εχω αρχιδια και αν ειμαι μαγκας στο εξηγω και απο κοντα!!αντε με τον καθε πικραμενο εδω μεσα!!αρκετα ανεχτηκα !!
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
Αυτά που λες (ως συνήθως) είναι άσχετα με αυτό που σε ρώτησα.

Σε ποιόν έκλεισα τά μάτια; και ποιά ανταλλάγματ α ζήτησα;

Και μην με απειλείς. Δεν έκανα κανένα προσωπικό σχόλιο για σένα παρά μόνο όταν ανέφερες αυτό για τα ανταλλάγματα.

παιδια ειναι λυπηρο να χαλαστουμε βραδυατικα απο παρανοησεις! και μαλιστα μεταξυ των best of the best!
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
Κάποιος σήμερα το απόγευμα έθιξε τη δική μου αξιοπρέπεια, κατηγορώντας με οτι "εκτελώ υπηρεσία" εδώ μέσα. Και όσο κι αν τον ρώτησα τι εννοεί, εκώφευσε, αφήνοντας να πλανάται αυτο που έγραψε. Εσυ τι θα με συμβουλευες να κανω; Μιλαω σοβαρα.

απλο...ρωτα την Τζενιφερ! αυτη ξερει!
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν από τους 2 σας

είναι η μόνη αντιπαράθεση η οποία με έχει στεναχωρέσει

γιατί είναι μεταξύ 2 ατόμων που ξεχωρίζουν για το ήθος τους και την ποιότητά τους.

Για όποια μικρή αξία έχει, είναι η πρώτη φορά που αντί να ρίχνω λάδι στη φωτιά, προσπαθώ να τη σβήσω


 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μπράβο μαλάκες...Εδώ ο πέτρος - πελεκάνος και εγώ καταφέραμε να ανταλλάξουμε μερικά πολιτισμένα ποστ μετά από καιρό και δυο καλοί φίλοι και άξια παλικάρια με θητεία στο site τσακώθηκαν για ΜΑΛΑΚΙΕΣ..
Και εις κατώτερα ρε!
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
ΔΗΛΩΣΗ: οι studian και warhol αποτελουν εναν απο τους λογους που αξιζει κανεις να μπαινει εδω! δωστε τα χερια και ..για τα υπολοιπα αναλαμβανει ο Πανος! ;)
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
πρωτον ειπες οτι αν ειμαι μαγκας και αν εχω τα αρχιδια!!πρωτη σποντα αυτη!!δευτερη σποντα οταν απαντησες σε φιλο και του ειπες οτι να και καποιος που υποστηριζει ανοιχτα τον σταλιν!!εγω σποντα δεν ειπα ποτε!!και σου εξηγω!!η νεα δημοκρατια ειναι ή δεν ειναι κυβερνηση?εχει διαφθορα ναι ή οχι?και ηθελα να πω οτι ειναι ευκολο να κανεις κριτικη σε ενα κομμα μικροτερο παρα στην κυβερνηση!!ομως δεν ανεχομαι απο κανεναν που δεν με ξερει να με σχολιαζει!!

ελα ρε γουωρ.....ολα τα "κομματα" παντου και παντα εχουν συμφεροντα.......εγω δεν λεω οτι η ΝΔ ή το πασοκ ειναι σοβαρα κομματα......αλλα και το ΚΚΕ το θεωρεις σοβαρο κομμα?αν ναι,με γεια σου με χαρα σου...εσυ ετσι κρινεις....για μενα ειναι τα ιδια σκατα....και ειναι πολυ πιο ευκολο να κρινεις το κυβερνων κομμα και πολυ πιο δυσκολο τα μικρα κομματα....μαλλον αυτο ηθελες να πεις!
 

Επισκέπτης
δεν ξανασχολουμαι ρε!!θα καθομαι να βλεπω το σαιτ και δεν ξαναγραφω!!θα ακουω τον καθε τυχαιο να λεει μαλακιες για μενα?!εγω εξηγησα τι εννοουσα!!δεν θελει να το καταλαβει ,προβλημα του!!
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν από τους 2 σας

είναι η μόνη αντιπαράθεση η οποία με έχει στεναχωρέσει

γιατί είναι μεταξύ 2 ατόμων που ξεχωρίζουν για το ήθος τους και την ποιότητά τους.

Για όποια μικρή αξία έχει, είναι η πρώτη φορά που αντί να ρίχνω λάδι στη φωτιά, προσπαθώ να τη σβήσω

ωραιος οπως παντα sin!
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Warhol

Σου είπα ότι σε είχα για μάγκα με @@ όταν ανέφερες αυτά τα περί ανταλλαγμάτων. Εσύ τα ανέφερες πρώτος και συνεχίζεις να μην εξηγείς ποιά ανταλλάγματα έχω ζητήσει και από ποιόν.

Αν δεις το πρώο μου ποστ σε αυτό το θρεντ (πριν νομίζωμπεις εσύ), λέω μα καλά κανείς δεν ενοχλείται από αυτό το ποίημα; Γιατί όλοι κάναν κο κο κο, κι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, και ναι μεν αλλά. Συγχαίρω λοιπόν τον πρώτο που βγήκε καθαρά και είπε την άποψη του.

Σε ποιό μικρότερο ή μεγαλύτερο κόμμα έκανα εγώ κριτική σε αυτό το θρεντ;

επαναλαμβάνω για πολοστή φορά. απόψεις σχολιάζω και όχι ανθρώπους. Εσύ έκανες σχόλιο αφήνοντας υπονοούμενο για την εντιμότητα μου και αξιοπρέπεια μου σαν ανθρώπου.

Το οποίο συνεχίζεις να μην εξηγείς.

Λοιπόν; Τι ανταλλάγματα ζήτησα και από ποιόν;
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
και αν γουσταρεις να μαθεις αν εχω αρχιδια και αν ειμαι μαγκας στο εξηγω και απο κοντα!!αντε με τον καθε πικραμενο εδω μεσα!!αρκετα ανεχτηκα !!

ελα ρε γουωρ τωρα.....αν εξαπτεσαι ετσι απο τον Η/Υ αν αντιδικησεις στο δρομο με καποιον τί θα κανεις?ελα ηρεμηστε και οι 2 και παμε για αλλα πιο ομορφα πραματα
 

Επισκέπτης
σου εξηγησα πιο πανω!!!ξαναδιαβασε!!οκ αφου ετσι θες ειμαι φλωρος ,δεν εχω αρχιδια,ειμαι δηθεν και εσυ μαγκας!!!και τωρα παρατηστε με!!!
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
παιδια αν συνεχιστει αυτος ο αλληλοσπαραγμος θα φορεσω τα μπλε μου και θα σας μπαναρω!!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom