Νέα

Απορώ γιατί πηγαίνει κανείς σε μασατζίδικα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PROFONDO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 57
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

byron0711

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2006
Μηνύματα
524
Like
0
Πόντοι
6
Επιτρέψτε μου να καταθέσω κι εγώ την άποψη μου.Ξέρουμε όλοι οτι στα μασάζ οτιδήποτε προσφερθεί πέραν του μασάζ είναι παράνομο.Στα μπουρδέλα γαμάς κανονικά και με το νόμο γιατί του το επιτρέπει η άδεια λειτουργίας του.Στα studio το ίδιο συμβαίνει γιατί και αυτά αδεια μπουρδέλου έχουν.Στα μασατζίδικα  όμως είναι διαφορετικά.Εκεί μόνο για μασάζ θα γράψουν στην αγγελια, μόνο μασάζ θα σου υποσχεθούν από κοντά,και μόνο για μασάζ θα σε χρεώσουν[50-60Ε κατά περιπτωση].Για να απολαύσεις οτιδήποτε άλλο πρέπει να γίνει και το ανάλογο τσεκάρισμα.Και αυτό δεν γίνεται στο σαλόνι σε μια 2λεπτη ή 3λεπτη συζήτηση με την υπεύθυνη του χώρου,αλλά μέσα στο δωμάτιο.Οπότε η μια επίσκεψη πάει.Και όταν λέμε τσεκάρισμα κακά τα ψέματα,οι μπάτσοι γνωρίζουν ή υποπτεύονται.Αλλά αν δεν υπάρχει το επ' αυτοφώρο δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.Και αυτό ακριβώς πάνε να γλυτώσουν.Και μπορώ να πω [μετά από 15 χρόνια συνεχή ενασχόληση με το συγκεκριμένο άθλημα] οτι το σιγουρο είναι πως αν κάποιος δεν απολαύσει με τη δεύτερη φορά τις υπηρεσίες που θέλει, στο συγκεκριμένο μαγαζί δεν θα τις απολαύσει ποτέ.Ετσι λειτουργεί ο ...κώδικας.
 

Επισκέπτης
Επιτρέψτε μου να καταθέσω κι εγώ την άποψη μου.Ξέρουμε όλοι οτι στα μασάζ οτιδήποτε προσφερθεί πέραν του μασάζ είναι παράνομο.Στα μπουρδέλα γαμάς κανονικά και με το νόμο γιατί του το επιτρέπει η άδεια λειτουργίας του.Στα studio το ίδιο συμβαίνει γιατί και αυτά αδεια μπουρδέλου έχουν.Στα μασατζίδικα  όμως είναι διαφορετικά.Εκεί μόνο για μασάζ θα γράψουν στην αγγελια, μόνο μασάζ θα σου υποσχεθούν από κοντά,και μόνο για μασάζ θα σε χρεώσουν[50-60Ε κατά περιπτωση].Για να απολαύσεις οτιδήποτε άλλο πρέπει να γίνει και το ανάλογο τσεκάρισμα.Και αυτό δεν γίνεται στο σαλόνι σε μια 2λεπτη ή 3λεπτη συζήτηση με την υπεύθυνη του χώρου,αλλά μέσα στο δωμάτιο.Οπότε η μια επίσκεψη πάει.Και όταν λέμε τσεκάρισμα κακά τα ψέματα,οι μπάτσοι γνωρίζουν ή υποπτεύονται.Αλλά αν δεν υπάρχει το επ' αυτοφώρο δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.Και αυτό ακριβώς πάνε να γλυτώσουν.Και μπορώ να πω [μετά από 15 χρόνια συνεχή ενασχόληση με το συγκεκριμένο άθλημα] οτι το σιγουρο είναι πως αν κάποιος δεν απολαύσει με τη δεύτερη φορά τις υπηρεσίες που θέλει, στο συγκεκριμένο μαγαζί δεν θα τις απολαύσει ποτέ.Ετσι λειτουργεί ο ...κώδικας.
Ελπίζω να μην έχεις την αφέλεια να πιστεύεις ότι οι μπάτσοι δεν γνωρίζουν τι γίνεται και απο ποιές γίνεται . Ούτε η κάθε γκόμενα εκεί μπορεί να τσεκάρει αν  κάποιος είναι ή δεν είναι μπάτσος απο μια κουβέντα και μόνο. Χαρακτηριστικά σε ρωτάω τι εμποδίζει έναν μπάτσο να παίξει το παιχνίδι τους ; να πάει 2 η 3 φορές και όταν του κάτσει κάποια να γίνει ο χαμός . Εκτός και αν οι τσατσάδες έχουν ικανότητες αντικατασκοπείας ανάλογες της CIA και θα τους ξεφεύγουν πάντα .
Ναι γίνεται τσεκάρισμα αλλά όχι για μπάτσους αλλά για εμάς , να δουν πόσο κορόιδα είμαστε και πόσες φορές μπορούν να μας φέρουν στο μαγαζί τους.
ʼσε τώρα τις θεωρίες για τα αυτόφωρα κτλ . Ζούμε σε μια κοινωνία που αν παρακολουθήσουν τα κινητά έχουν όλες τις αποδείξεις που χρειάζονται .
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Εγώ στην Κορέα που πήγα σε μασατζίδικο γιατί έγινε από την πρώτη φορά? Με ξέρανε? Ή είχα παει άλλες 2-3 φορές πριν? Εκμετάλλευση παίζει εδώ μάγκα μου... εκμετάλευση του κερατά!

δεν ξερω να σου πω για την κορεα, δεν εχω παει ποτε σε μασατζιδικο εκει, οπότε μονο υποθεσεις θα μπορουσα να κανω ..
 

byron0711

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2006
Μηνύματα
524
Like
0
Πόντοι
6
Ελπίζω κι εσύ να μην έχεις την αφέλεια να νομίζεις οτι η δουλειά της αστυνομίας ξεκινάει και τελειώνει με το πως θα πιάσει 15 μασατζούδες.Συγκεκριμένα άτομα ασχολούνται με αυτές.Προσπαθόντας να γλυτώσουν από αυτούς είναι γεγονός οτι χάνουν και αρκετούς υποψήφιους πελάτες.Ομως μόνο έτσι μπορούν να προστατευθούν έστω και στο ελάχιστο.Ετσι είναι φίλε και στην τελική κανένας δεν σε υποχρεώνει να πας,κανένας δεν σε πλακώνει στις διαφημίσεις,κανένας δεν σου κάνει πλύσηεγκεφάλου για να γίνεις πελάτης.Η επιλογή είναι δική σου [του καθενός μας εννοώ].Αυτά και με σεβασμό στην άποψη σου.
 

Visual

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
Δηλαδή το μασατζίδικο της ******35 κ 44 που είναι μέσα και έξω γεμάτο κάμερες έχει να προστατέψει τους πελάτες από τρομοκρατικές ενέργειες?
Τόσο αφελής είναι η αστυνομία ?
 

Επισκέπτης
με λιγα λογια ΑΚΟΥ ΤΙΝ ΚΑΥΛΑ ΣΟΥ!!!!αυτι ι προτασι πιστευο τα λεει ολα....ξερετε εσεισ οι καυλιαριδεσ!!!!!
 

Επισκέπτης
Ελπίζω κι εσύ να μην έχεις την αφέλεια να νομίζεις οτι η δουλειά της αστυνομίας ξεκινάει και τελειώνει με το πως θα πιάσει 15 μασατζούδες.Συγκεκριμένα άτομα ασχολούνται με αυτές.Προσπαθόντας να γλυτώσουν από αυτούς είναι γεγονός οτι χάνουν και αρκετούς υποψήφιους πελάτες.Ομως μόνο έτσι μπορούν να προστατευθούν έστω και στο ελάχιστο.Ετσι είναι φίλε και στην τελική κανένας δεν σε υποχρεώνει να πας,κανένας δεν σε πλακώνει στις διαφημίσεις,κανένας δεν σου κάνει πλύσηεγκεφάλου για να γίνεις πελάτης.Η επιλογή είναι δική σου [του καθενός μας εννοώ].Αυτά και με σεβασμό στην άποψη σου.

Αδερφέ .. αν συγκεκριμένα άτομα της αστυνομίας ασχολούνται με αυτές σημαίνει ότι γνωρίζουν ο ένας τον άλλον και μάλιστα καλά οπότε προς τι το τσεκάρισμα .
Παρατηρώ επίσης ότι έχεις πολύ καλή και μάλιστα εκ των "έσω" γνώση για τα "προβλήματα" του χώρου και το πως λειτουργεί ο "...κώδικας" όπως προανέφερες . Γιαυτό θέλω να σου κάνω μια ερώτηση .
Τόσο δύσκολο είναι να "γίνει" ένα στούντιο μασάζ με κανονικές πουτάνες ; Που κολλάει το πράγμα . Θα ήθελα την έμπειρη άποψή σου .
 

Visual

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
Mastora επικροτώ την άποψή σου και θα έλεγα γιατί όχι και με τις δύο ειδικότητες να συνυπάρχουν όπως είναι τα FKK τη Γερμανία?
 

Επισκέπτης
Mastora επικροτώ την άποψή σου και θα έλεγα γιατί όχι και με τις δύο ειδικότητες να συνυπάρχουν όπως είναι τα FKK τη Γερμανία?

Πήγες πολύ μακριά . Προφανώς στο Ελλαδιστάν ακόμα και στις πουτάνες κατάντια θα υπάρχει για να συμβαδίζουμε με την πολιτική , την οικονομία και τους άλλους παράγοντες .
 
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
329
Like
164
Πόντοι
1
ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ. Κανενας δεν παει σε μασαζ με το ζορι.Οποιος γουσταρει παει, και οποιοσ φοβαται υπαρχουν μασαζ που γαμας με την πρωτη,στουρναρη,μαρνης,σολωμου.Υπαρχει και η φυλης με 20σαρικακι.
 

Visual

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
Ολοι λίγο πολύ γουστάρουνε τα ωραία Ζαν αλλά κάποιος νέος στο άθλημα θα πρέπει να πληρώσει από την αρχή σε διάφορους επιτήδιους μια περιουσία  για να τα απολαυσει. Η συζύτηση όμως αυτή ίσως τον ενημερεώση και τον κάνει πιο προσεκτικό στις επιλογές του.
 

byron0711

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2006
Μηνύματα
524
Like
0
Πόντοι
6
Αδερφέ .. αν συγκεκριμένα άτομα της αστυνομίας ασχολούνται με αυτές σημαίνει ότι γνωρίζουν ο ένας τον άλλον και μάλιστα καλά οπότε προς τι το τσεκάρισμα .
Παρατηρώ επίσης ότι έχεις πολύ καλή και μάλιστα εκ των "έσω" γνώση για τα "προβλήματα" του χώρου και το πως λειτουργεί ο "...κώδικας" όπως προανέφερες . Γιαυτό θέλω να σου κάνω μια ερώτηση .
Τόσο δύσκολο είναι να "γίνει" ένα στούντιο μασάζ με κανονικές πουτάνες ; Που κολλάει το πράγμα . Θα ήθελα την έμπειρη άποψή σου .
Κατ' αρχήν φίλε μου και για να απαντήσω στα "εισαγωγικά σου" η εκ των έσω γνώση μου απορέει από τις άπειρες συζητήσεις που έχω κάνει τόσα χρόνια σ' αυτά τα μαγαζιά,με πάρα πολλές κοπέλες.Εργαζόμενες και υπεύθυνες.Μασάζ που να έχει κανονικές πουτάνες[να δουλεύουν δηλ. κατ' αυτόν τον τρόπο και χύμα],πιστεύω οτι είναι αδύνατο να υπάρξει.Θεωρητικά θα μπορούσε να γίνει κάποιο μπουρδέλο που να κάνει και μασάζ.Αυτό όμως προυποθέτει οτι θα πρέπει να αφιερώσουν και πολύ περισσότερο χρόνο στον πελάτη.Και με δεδομένο οτι βάση του νόμου που ισχύει [άσχετα αν δεν εφαρμόζεται πάντα]  σε κάθε μπουρδέλο μόνο μια κοπέλα επιτρέπεται να δουλεύει σε κάθε βάρδια,καταλαβαίνεις οτι και αυτή η περίπτωση μάλλον τείνει προς το αδύνατον.Αυτά...
 

gent007

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.054
Like
0
Πόντοι
16
Εχω πάντα την υπομονή και διαβάζω όλα τα ποστ για ένα ζήτημα.

Για την απορία του φίλου που άνοιξε αυτή τη σελίδα, βλέπω ακόμη και έμπειρους ή ειδήμονες να είναι μπερδεμένοι (ας μου επιτραπεί η έκφραση).

Όλα βασικά ξεκινούν από το ΤΙ ΘΕΛΩ?

Επειδή τα ΘΕΛΩ είναι εκατοντάδες για τον καθένα μας, εκτιμώ ότι το κοινό - στόχος των μασατζίδικων είναι άτομα που θέλουν

1. Καλό μασάζ (αισθησιακό ή κανονικό ή ακόμη και δυνατό)
2. Καλό περιβάλλον - με καθαριότητα και το προβλεπόμενο φραπεδάκι
3. Πολλές εναλλακτικές δηλ. πολλες κοπέλες και συχνή ανανέωση
4. Να κάνουν μασάζ και όχι ζύμωμα
5. Να σε σέβονται και να σου παρέχουν πάντα καλές "υπηρεσίες"
6. Να ξοδεύουν με αρκετή συχνότητα λεφτά για το κέφι τους
7. Να ξεφεύγουν από την καθημερινότητα ή τη ρουτίνα

Είναι ευτυχές ότι ζούμε στην εποχή της πληροφορίας και το site αυτό είναι ένας καλός κόμβος πληροφόρησης. Όμως μην είστε αφελείς.
Όσα γράφονται εδώ, να είστε 100% σίγουροι ότι τα διαβάζουν οι πάντες.
Αυτό έχει και θετικά και αρνητικά βέβαια.
Το θετικό όμως είναι ότι σίγουρα αν καταθέτουμε παράπονα, υποδείξεις ή παραλείψεις, αυτό σημαίνει, ίσως, και αναβάθμιση του "αθλήματος". Για τους κινδύνους, ο καθένας ρισκάρει (ποιός άλλωστε δεν ρισκάρει όταν κάνει που νομοθετικά είναι παράνομο?)

Το μασάζ είναι γοητεία, relax και εκτόνωση (όπως και αν αυτή μεταφράζεται).
Αν θέλετε ένα οικονομικό "βόλι" όπως είπε και κάποιος πριν, με ένα 20αρικο ή 50άρικο υπάρχει και η Φυλής όπου εκεί τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.
Αν ψάχνουμε και είμαστε λάτρεις της αναζήτησης, τότε το μασάζ είναι αυτό που θέλουμε.

Για τα cg που γράφτηκε. Προβληματίζομαι διότι όταν έρχονται στο hotel δεν ξέρεις τι έχεις παραγγείλει, έναντι του μασάζ που παρατάσσονται και διαλέγεις.
Έπειτα αν της πεις ρίξε και ένα μασαζάκι θα σε κοιτάξει περίεργα ή θα ζητήσει κάνα 20άρικο extra.
ʼσε που για τον χρόνο και εδώ είναι περιορισμένος μιας και οι συνοδοί των cg κόβουν βόλτες απέξω και περιμένουν να κατέβουν για να τις πάρουν να φύγουν.

Συγνώμη αν κούρασα, θεώρησα όμως ότι είχα κάτι να πω κι εγώ επί του θέματος.

Καλό Πάσχα συναγωνιστές !!!

gent007
 

Επισκέπτης
εγω πιστευω πωσ ο καθε καυλιαρισ  εχει τον δικο του τροπο σκεψης!!!λεγοντας αυτο ενοο ποσ ο καθενασ τιν βρεισκι οπος του καυλοσει και οποσ του αρεσει,και κοιταο το καθετι που τον ικανοποιει περισοτερο!!!!!!τα σιμπερασματα δικα σας αγαπιτοι σινεμπουρδελιαριδες!!!!
 

Upnaras30

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2007
Μηνύματα
108
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Ελπίζω να μην έχεις την αφέλεια να πιστεύεις ότι οι μπάτσοι δεν γνωρίζουν τι γίνεται και απο ποιές γίνεται . Ούτε η κάθε γκόμενα εκεί μπορεί να τσεκάρει αν  κάποιος είναι ή δεν είναι μπάτσος απο μια κουβέντα και μόνο. Χαρακτηριστικά σε ρωτάω τι εμποδίζει έναν μπάτσο να παίξει το παιχνίδι τους ; να πάει 2 η 3 φορές και όταν του κάτσει κάποια να γίνει ο χαμός . Εκτός και αν οι τσατσάδες έχουν ικανότητες αντικατασκοπείας ανάλογες της CIA και θα τους ξεφεύγουν πάντα .
Ναι γίνεται τσεκάρισμα αλλά όχι για μπάτσους αλλά για εμάς , να δουν πόσο κορόιδα είμαστε και πόσες φορές μπορούν να μας φέρουν στο μαγαζί τους.
ʼσε τώρα τις θεωρίες για τα αυτόφωρα κτλ . Ζούμε σε μια κοινωνία που αν παρακολουθήσουν τα κινητά έχουν όλες τις αποδείξεις που χρειάζονται .

Παιδιά μετά από μία απογοητευτική εμπειρία πρώτης φοράς στο Φ4 έχω να πω ότι ο φίλος Μάστορας με εκφράζει απόλυτα. Τι παραμύθια είναι αυτά για τους μπάτσους;;; λες και ένας μπάτσος δεν μπορεί να πάει 3 και 4 φορές και να τους πιάσει εάν θέλει;;;

Όσο για το θέμα συμπάθειας πάλι δεν παίζει παιδιά. Είναι εξακριβωμένο από αρκετά εμφανίσιμους φίλους που είναι και χαλαρά παιδιά που οι γκόμενες, το λιγότερο που μπόρώ να πω, είναι σίγουρο ότι θα τους έβρισκαν πολύ πάνω από το μέτριο και ούτε αυτοί γάμησαν την πρώτη φορά. Είναι θέμα πολιτικής για να σου φάνε τα λεφτά με τις " υψηλές προσδοκίες" ...

Τι να πω παιδιά είναι εκμετάλευση!!! :headbang: :headbang: Υπάρχει περίπτωση να πήγαινα σε τέτοιο μασαζερί μόνο και μόνο για μασάζ;;; έλεος με το μπανάκι του 1χ1 τ.μέτρου και τις πλαστικές παντόφλες (1 ζευγάρι);

Καλή Δύναμη συναγωνιστές.
 

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
Η διαφορα με τα στουντιο ειναι οτι στα μασαζ απολαμβανεις την πληρη χαλαροτητα. Χαμαμ, τζακουζι, σαουνα, μασαζ, εκτονωση ειναι ενα μοναδικο πακετο απόλαυσης και πραγματικης χαλαρωσης χωρις το αγχος του να χυσουμε να φυγουμε οπως στα στουντιο. σιγουρα δεν ειναι οπως στο εξωτερικο, αλλα εδω ειμαστε μεσα απο κριτικη να τους δωσουμε να καταλαβουν πως να βελτιωθουν. Βεβαια οι παροχες ειναι απαραδεκτες αλλα που θα παει, θα πεινασουν και θα βελτιωθουν.
 

Επισκέπτης
καλησπερα. υπαρχουν παντως και ατομα που την βρισκουν μονο με μασαζ και μετα καμια φραπεδια ετσι για το ξεκαυλωμα. καμια φορα και αυτο εχει την καυλα του
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
στα 70 εχουμε
10 [ δεκα ] α-φραπε
52 [ πενηντα-δυο ] α-καλαμωτα!!!
68 [ εξηντα-οκτω ] α-μπριζολα :headbang:
απολογισμος 7000 [ εφτα χιλιαδες ] για 2 μπριζολες
3500 [ τρεις χιλιαδες πεντακοσα ]η μπριζολα :headbang:

μια λεξη μονο
μαζοχισμος
Συναγωνιστές νομίζω την απάντηση στο ερώτημα την παίρνει κάποιος από τον τελικό του απολογισμό.Για να βοηθήσω όμως κι  αυτούς που δεν έχουν αρκετά στοιχεία για τον δικό τους απολογισμό σας παραθέτω τον δικό μου μου μετά από 70 περίπου επισκέψεις στα πιο γνωστά μασατζίδικα.
70Χ100=7.000 Ε (100 περίπουτην επίσκεψη).
ΠΗΡΑ:
60 φραπέδες διαφόρων ποιοτήτων
8 πεογλυψήματα,καμμία σχέση με επαγγελματικές πίπες
2 τρίλεπτα βιαστικά μουνομπασήματα σε  μετρίου ωραιότητος κοπέλες
20 διαφορετικές μασαζούδες εκ των οποίων μόνο οι τρεις επαγγελματίες
10 φορές καλό μασάζ και τις υπόλοιπες κοροιδία έως μέτριο.
Σήμερα αποφάσισα να διώξω αυτον τον εθισμό με την προσδοκία της ευχαρίστησης. Γίνεται τόσο ερασιτεχνικά και κακότεχνα το άθλημα στην Ελλάδα!!Κοστίζει ΠΟΛΥ δε!!
Αποφάσισα συνέχηση του αθλήματος με σταθερές επισκέψεις σε ένα η δύο καθαρά,επιλεγμένα στουντιάκια όπου υπάρχει ροή διαφορετικών κοριτσιών και μπορεί να δημιουργήσει συναλλαγή υψηλών προδιαγραφών.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom