Νέα

Αποχωρήσεις/επιστροφές/απουσίες μελών του bourdela.com

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9K
  • Εμφανίσεις 376K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Που χάθηκε αραγε ο λουστφορλαιφ?

  • Πεθανε και αυτος

    Ψήφοι: 49 13,9%
  • Στα αρχίδια μου

    Ψήφοι: 170 48,2%
  • Γαμιέται με τον λιλα

    Ψήφοι: 108 30,6%
  • Θα επιστρέψει

    Ψήφοι: 36 10,2%
  • Δεν ξερω ειμαι κλώνος

    Ψήφοι: 27 7,6%
  • Τον απηγαγε ο σταμ90

    Ψήφοι: 32 9,1%
  • Ειναι ο μπιφτεκης

    Ψήφοι: 22 6,2%
  • Μας έλειψε

    Ψήφοι: 34 9,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
454
Πόντοι
36
dimitrios1000,

ΕΓΡΑΨΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

:dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
:dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
:dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
:dancing:
 

Επισκέπτης
Τιποτα "δουλειες" στα συνορα θα εχει
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
μουφα ειναι
ξεκινησε καποιος για πλακα και βγηκε θεμα
καπου θα ειναι ο ανθρωπος και θα κρεπαλιαζει !

ρε φιλε τωρα πλακα μας κανεις?εδω χασαμε τον ανθρωπο μας....και εσυ μας λες οτι κανουμε πλακα?επικοινωνησα μολις πριν λιγο με τον αγαπημενο του ξαδερφο και μου ειπε οτι την αποφαση του την πηρε ξαφνικα εν μια νυκτι οπως χαρακτηριστικα μου ειπε.Δεν ενημερωσε προφορικα κανεναν παρα μονο αφησα ενα σημειωμα που αναφερει τα εξης συγκινητικα..σας το ποσταρω οπως μου ανεφερθη και πραγματικα δακρυζω τωρα που σας το γραφω...

"Μανα,πατερα,αγαπημενε μου ξαδερφε μετα απο αρκετο διαστημα ελλογης σκεψης και διαλογισμου αποφασισα να σας αφησω και να μετακομισω σε οικο κυριου.Καταλαβα οτι ο δρομος μου ηταν ανεκαθεν προς την πνευματικοτητα και οχι προς τα κοινα..Σας αγαπω πολυ ολους και θα προσπαθω να επικοινωνω μαζι σας συχνα ωστε να ξερετε οτι ειμαι καλα.Το μονο που πρεπει να ξερετε ειναι οτι ειμαι καλα και θα ειμαι ευτυχισμενος στο μοναστηρι που με αποδεχθησαν."

Συμπερασμα?οτι ο giorgospapa δεν το πηρε αποφαση απλα εν μια νυκτι οπως μου ειπε ο αγαπημενος του ξαδερφος,αλλα το περιεργαζοταν καιρο τωρα στο μυαλο του.

υ.γ. Γιώργαρε θα μας λειψεις πολυ,αλλα καλα εκανες εν τελει..αφου αυτο σε γεμιζει καντο με την ευχη του θεου.
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.029
Πόντοι
8.235
Μαλλον ειχε κανει πολλες αμαρτιες και παει να μετανοησει / καλα κανει ... / οπως λεει και ο Πατερας Μαξιμος το 2032 θα ανοιξουν οι ουρανοι και θα γινει η Δευτερα Παρουσια / ΜΕΤΑΝΟΟΙΤΕ ...
 

Επισκέπτης
ρε φιλε τωρα πλακα μας κανεις?εδω χασαμε τον ανθρωπο μας....και εσυ μας λες οτι κανουμε πλακα?επικοινωνησα μολις πριν λιγο με τον αγαπημενο του ξαδερφο και μου ειπε οτι την αποφαση του την πηρε ξαφνικα εν μια νυκτι οπως χαρακτηριστικα μου ειπε.Δεν ενημερωσε προφορικα κανεναν παρα μονο αφησα ενα σημειωμα που αναφερει τα εξης συγκινητικα..σας το ποσταρω οπως μου ανεφερθη και πραγματικα δακρυζω τωρα που σας το γραφω...

"Μανα,πατερα,αγαπημενε μου ξαδερφε μετα απο αρκετο διαστημα ελλογης σκεψης και διαλογισμου αποφασισα να σας αφησω και να μετακομισω σε οικο κυριου.Καταλαβα οτι ο δρομος μου ηταν ανεκαθεν προς την πνευματικοτητα και οχι προς τα κοινα..Σας αγαπω πολυ ολους και θα προσπαθω να επικοινωνω μαζι σας συχνα ωστε να ξερετε οτι ειμαι καλα.Το μονο που πρεπει να ξερετε ειναι οτι ειμαι καλα και θα ειμαι ευτυχισμενος στο μοναστηρι που με αποδεχθησαν."

Συμπερασμα?οτι ο giorgospapa δεν το πηρε αποφαση απλα εν μια νυκτι οπως μου ειπε ο αγαπημενος του ξαδερφος,αλλα το περιεργαζοταν καιρο τωρα στο μυαλο του.

υ.γ. Γιώργαρε θα μας λειψεις πολυ,αλλα καλα εκανες εν τελει..αφου αυτο σε γεμιζει καντο με την ευχη του θεου.
θα τον μαζέψουμε και αυτόν από καμιά σπηλιά σε κανένα βουνό να ασκητεύει όπως μαζέψαμε πριν χρόνια έναν εξάδελφο μου σημερινό αρχιμανδρίτη άντε παπαγιώργη και στα δικάσου  αρχιμανδρίτης.
 

bazas

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Σεπ 2006
Μηνύματα
373
Κριτικές
61
Like
3
Πόντοι
2.062
Άξιο παράδειγμα συναγωνιστή και
αθάνατος στις καρδιές μας.

Καλή πορεία...
 

tsapgeo

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
862
Κριτικές
1
Like
66
Πόντοι
6
so long αδελφε!θα ειμαστε νοητικα παντα μαζι σου...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
καλα μιλατε σοβαρα τωρα η κανετε πλακα?
υγ καλη χρονια με υγεια σε ολους!!!
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
ρε μοντς εσείς θα μας τρελάνετε..  :rockon:  :rockon:
ένας φευγει άλλος έρχεται...
τί γίνεται?  :2funny:  :2funny:
πέρα από πλάκα, απώλεια για το σάιτ..!
καλό δρόμο και όλα με μέτρο πάτερ! δίνε μας
τα φώτα σου εξ αποστάσεως  :sunglasses: 
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Οποιος είχε την ευχαρίστηση να γνωρίσει απο κοντά τον παπα-Γιώργη, θα καταλάβαινε αμέσως το δίλημμα το οποίο τον βασάνιζε.

Πολλές φορές έπεφτε σε βαθιά περισυλλογή την οποία διέκοπτε μονο για τη σωστή μασατζού.

Ατομο με ανησυχίες, επέλεξε τελικα το δρόμο του θεού.

Γνωρίζοντας οτι ομιλώ εκ μέρους σημαντικής μερίδας του ποιμνίου του θα ήθελα να εκφράσω για μια ακομή φορά τη λύπη μας για την απόφαση αυτή, που μας στέρησε τη χαρά της παρουσίας του
 

katara

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
164
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
1
Πορεύσου εν ειρήνη αδερφέ.[move] :o :o :rolleyes: :rolleyes: :grin: :grin:[/move]
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
παιδια πριν απο λιγο με πηρε ο stavros51 απο το κινητο του τηλεφωνο και μου ειπε οτι θα διαμεινει αποψε σε ξενοδοχειο της περιοχης και θα συνεχισει αυριο το ψαξιμο...εχει τρελλαθει πραγματικα,δεν μπορει να συνειδητοποιησει το γεγονος οτι ο γιωργος τελικα θελει να ασπαστει τον κληρο.Πραγματικα προσπαθησα να τον ηρεμησω,αλλα φοβαμαι οτι δεν του αλλαξα την γνωμη...

υ.γ. προς φιλους mods...και φιλους του σταυρου...πιεστε τον να σταματησει να τον ψαχνει,βοηθηστε λιγο την κατασταση.Καλυνηχτα ευχαριστω πολυ.
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Μίλησα τώρα με stavro 51 και ο φίλος Γιώργος απόφοιτος της θεολογικής Αθηνών είναι πλέων Πατήρ-Γεώργιος!Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και κάνει ότι νομίζει καλύτερο και σωστό για τον εαυτό του.Δεν θα τον κατακρίνω ούτε θα τον χλευάσω.Εξάλλου αυτό σπούδασε ρε παιδιά γιατί να μην ασχοληθεί με την μοναστική ζωή? Όσοι τον ξέραμε  μετά από κάθε γαμήσι με εκδιδόμενες κυρίες τον έπιαναν τα θρησκοληπτικά του φλάς και ζήταγε συγχώρεση απο τον Θεό.Ίσως είναι καλύτερα τώρα.Αυτές τις μέρες θα πάω να τον δω και γω και θα εκτυπώσω όλα τα καλά λόγια των φίλων εδώ μέσα για να τον κάνω να χαρεί τον κακόμοιρο.
 

kfo

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
181
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Με λύπη μου μου ανεκοινωθη απο το εκλεκτοτατο μελος της κοινοτητας μας και global moderator giorgospapa οτι απεφασισε να αποσυρθει απο το σαιτ ακομη και απο απλο μελος διοτι τελικα συνειδητοποιησε οτι τον καλει ο θεος σε καποιον απο τους μοναστηριακους κοιτωνες της κορινθιας

Ημαρτον Κύριε......
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
18
Πόντοι
6
Γιατί τον λυπάστε, λές και έκανε κάτι φοβερό. Ποιός είναι εκείνος που μπορεί να έρθει στη θέση το παπα-george. Το πιθανότερο είναι αυτή τη στιμή να νιώθει πολύ πιο ευτυχισμένος απ'ότι ένα γαμήσι. Ίσως έχουν ανοίξει νέοι δρόμοι με περισσότερο ενδιαφέρον, που το σαρκικό μας μυαλό δεν μπορεί να κατανοήσει. Λοιπόν ας σταματήσει αυτό το μοιρολόι για το Γιώργο.Δεν τον γνωρίζω, αλλά πιστεύω πως είναι ευτυχισμένος επειδή ακολούθησε αυτό που έκανε κέφι (για να το πώ λαϊκά).
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Το πιθανότερο είναι αυτή τη στιμή να νιώθει πολύ πιο ευτυχισμένος απ'ότι ένα γαμήσι. Ίσως έχουν ανοίξει νέοι δρόμοι με περισσότερο ενδιαφέρον, που το σαρκικό μας μυαλό δεν μπορεί να κατανοήσει.
Μάλλον πρέπει να πάρεις μια ασπιρίνη και συ και ο Πατήρ Γιούρκας.
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Με λύπη ανεκοινωθη  οτι τον καλει ο θεος σε μοναστηριακους κοιτωνες της κορινθιας ενα εργο πρεπει να ξεκινησει της ελεημοσυνης  :headbang:και της αγαπης μας προς τον συνανθρωπο
:2funny:Λέτε να δουμε να ξεφυτρώνει μαζαζομονή στην Κορινθία? Μακάρι γιατι τότε όλα τα μέλη θα ελεηθούμε απο τον.. ΠΑΠΑ-αρα πλέον George-hgoymeno :2funny: :2funny: Επίσης πληροφορίες λένε ότι εκανε και εισαγωγή πιπινιών από χωρες της Ανατολικής Ευρώπης!
Εγώ ήδη άρχισα προπόνηση.... :bigdick: :headbang2: :headbang2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom