Νέα

Αποχωρήσεις/επιστροφές/απουσίες μελών του bourdela.com

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9K
  • Εμφανίσεις 376K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Που χάθηκε αραγε ο λουστφορλαιφ?

  • Πεθανε και αυτος

    Ψήφοι: 49 13,9%
  • Στα αρχίδια μου

    Ψήφοι: 170 48,2%
  • Γαμιέται με τον λιλα

    Ψήφοι: 108 30,6%
  • Θα επιστρέψει

    Ψήφοι: 36 10,2%
  • Δεν ξερω ειμαι κλώνος

    Ψήφοι: 27 7,6%
  • Τον απηγαγε ο σταμ90

    Ψήφοι: 32 9,1%
  • Ειναι ο μπιφτεκης

    Ψήφοι: 22 6,2%
  • Μας έλειψε

    Ψήφοι: 34 9,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
δυστυχως δεν ειναι πλακα altec21.....δυστυχως...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Δυστυχώς ο παπα-γιώργης αποφάσισε όντως να αποχωρήσει

Εκφράζω τη λύπη μου για το γεγονός.

Η απόφαση του φυσικά είναι απόλυτα σεβαστή, αλλα αυτό δε σημαίνει οτι εμείς, το πιστό του ποίμνιο δε θα στεναχωρηθούμε.

 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.401
Κριτικές
5
Like
65.513
Πόντοι
12.056
Αδυνατον μου φαινεται.. :headbang: :headbang: :headbang: :think: :think: :think: :think:
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
μιλησα πριν λιγο με σταυρο51..μου ειπε οτι ειναι καπου κοντα στο σοφικο....
 

goystakias

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2007
Μηνύματα
286
Like
38
Πόντοι
1
παιδια πολυ περιεργο μου φαινεται γιατι αυτος για εμενα πρωσοπικα ειταν η mascot του σαίτ και ο πρωτος.και μου φενοταν οτι σατυριζε τον ιερεα και οτι δεν ειταν!Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ.....
να κανω και μια προταση στο κοινο,δινουμε ολοι απο ενα ταλιρακη να τον αγορασουμε ενα laptop ας εχει κατω απο το κρεβατη του,και μια συνδεση με κινητο εστω να ασχολιται με το σαίτ.ΣΕΒΑΣΤΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ giorgospapa αλλα....χωρις εσενα δεν νιοθουμε καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΟ!!!!!!!!!!!!!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ειμαι σίγουρος ότι θα του έλθει η θεία φώτιση

ειδικά τώρα που αγόρασε τα 2 μαγαζιά στα τρίκαλα
 

handst

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2007
Μηνύματα
110
Like
2
Πόντοι
1
Έχω λίγα post αλλά παρακολουθώ καθημερινά την ιστοσελίδα. Μου φαίνεται και εμένα πρωταπριλιάτικο αστείο
αυτό που διαβάζω. Νόμιζα ότι ο ΓιώργοςΠάπα δεν είχε καμία σχέση με εκκλησία και τα σχετικά και πως απλά
ήταν ένα νικνέιμ και τίποτα περισσότερο (ως προς το Πάπα).

Αν αποφασίσει να κλειστεί σε μοναστήρι μετά από μια ζωή στις πουτάνες, σόρι κιόλας αλλά θα έχει πολλά ψυχολογικά προβλήματα και κενά. Λυπάμαι πραγματικά.

Καλή συνέχεια ό,τι και αν κάνει και να μην μετανιώσει για αυτό.
 

Επισκέπτης
ο φιλτατος παπας μου ειχε εκμυστηρευτει οτι η πιστη του ειχε κλονιστει!εψαχνε τους λογους και κατεληξε στο συμπερασμα οτι ειχε απομακρυνθει απο το δρομο του Θεου!η αποφαση του να αποχωρησει απο το σαιτ και να παει στη κορινθο ,σε μοναστηρι,ειναι ισως οτι καλυτερο γι αυτον!ελπιζω να τα ξαναβρει με τον εαυτο του....
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.298
Κριτικές
18
Like
2.002
Πόντοι
5.975
Eυχομαι και εγώ ολόψυχα στο άγιο πατέρα ,
ό, τι καλύτερο στην νεα οδό και ζωή που συνειδητά επέλεξε ..  :o
στα ιδρύματα παραγωγής πολιτισμου που  σεπτά διακόνησε ,  θα τον θυμόσαστε παντα με σεβασμό και αγάπη  :'(  ...
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
δεν το γνωριζω προσωπικα τον φιλο αλλα αν κρινω απτα posts του πρεπει να ειναι γαμω τα ατομα.ειναι μεγαλη απωλεια για το site και το θρεντ των μασατζιδικων μενει ορφανο απο σημερα.του ευχομαι καλη τυχη στη ζωη του σε οτι και αν επιλεξει να κανει.
 

goystakias

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2007
Μηνύματα
286
Like
38
Πόντοι
1
ειταν απο τα πρωτα γαματα ατομα του site!μονο τα 'ευλογισον' μας αναιβαζαν ηθικα,πνευματικα.ο γιωργος πιστευο οτι μας τον παιρνει ο θεος κοντα του.και αυτα που ειπε καποιος για αναξια ατομα η και εγω δεν ξερω τι ειναι λαθος!οπως ο θεος θελει καποιος και τους παιρνει απο την ζωη,αλλους τους δινει αρρωστιες, αλλους τους αφινει αναπηρους,αλλους τους κανει μεγιστανες,αλλους πλουσιους,αλλους φτωχους.αν το σκεφτιται καλα...με το θεο κανενας δεν τα βαζει.ετσι ηθελε και μας τον πηρε απο το site
 

Επισκέπτης
κάτι μυρίζει βρε εδώ μήπως ο πάτερ είναι ο Χριστόδουλος και αποχώρησε προσωρινά  για να ολοκληρώσει την θεραπεία του και να επανέλθει πάλι δυνατός μετά από αυτήν?
 

gkomenios.

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
464
Κριτικές
4
Like
6
Πόντοι
1
Ρεεε τον Παπαγιώργη! Να'ναι πάντα καλά,μια τέτοια μεγιστοτεράστια μορφή του Site σίγουρα θα μας λείψει.Καλά να περνάει και με το καλό να επιστρέψει όταν θελήσει.Γιατί το 'μικρόβιο' πάντα θα υπάρχει σ'εμάς τους μπουρδελιάρηδες και πάντα θα επιστέφουμε στόν 'τόπο του εγκλήματος'!!  ;) ;) ;)
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
18
Πόντοι
6
Τον κόβω να κάνει παρέα με τον άλλο παπά που πήγαινε στα οριενταλ μαγαζιά και χόρευε τσιφτεντέλια :-)
 

Επισκέπτης
Παιδία είναι λυπηρό ... αλλά θα πρέπει να το πάρετε απόφαση. :'(

Μόλις με ενημέρωσε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κορίνθου κ. Διονύσιος , οτι ο πατήρ Γεώργιος , ορίσθηκε νέος ηγούμενος της Ιεράς Μονής Αγίου Κοσμά του Αιτωλού - Κυλλήνης Κορινθίας , μετά την αποπομπή του μοναχού Μάξιμου Βαρβαρή (παραθέτω το λίνκ της αποπομπής)


ΠΗΓΗ : - ειδήσεις Νοεμβρίου


Σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 1603/5-11-2007 απόφαση του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Κορίνθου κ. Διονυσίου, εντέλλεται ο Μοναχός κ. ΜΑΞΙΜΟΣ ΒΑΡΒΑΡΗΣ, όπως αποχωρήσει πάραυτα εκ των ορίων της Μητροπολιτικής Επαρχίας και φυσικά και εκ της Ι. Μονής Αγ. Κοσμά Αιτωλού Κυλλήνης της οποίας από ετών σφετερίζεται τον τίτλον του Ηγουμένου και του Μοναχού.

Ο Σεβασμιώτατος, για ικανό χρονικό διάστημα, με χριστιανική καρτερία υπέμενε και ανέμενε τόσο την μετάνοια του εν λόγω Μοναχού, όσο και την αυτονόητη πιστή εφαρμογή των Ιερών Κανόνων, των Νόμων της Πολιτείας, αλλά και τας περί Μοναχισμού σχετικάς διατάξεις. Αντί τούτων ο κ. Μάξιμος με τους παντοειδείς υποτροπιασμούς και τον σκανδαλισμό των πιστών πανελλαδικά υπερέβη τα όρια της ιδιότητάς του.

Η σχετική Απόφαση παρατίθεται παρακάτω διότι επιθυμία του Σεβασμιωτάτου είναι να πληροφορηθεί από τα Μ.Μ.Ε. ο πιστός Λαός της Κορινθίας, αλλά και όλης της Ελλάδος, τους 13 σοβαρώτατους λόγους, που τον ανάγκασαν να προβεί, με πολύ θλίψη, στην επιβαλλόμενη ενέργεια της αποπομπής του εν λόγω Μοναχού, πιστεύοντας, ότι εκφράζει και την σύμφωνη γνώμη, αλλά και την επιθυμία του Κορινθιακού Λαού και όλης της Ελλάδος, η οποία έκπληκτη απορεί για την αδέσποτη συμπεριφορά του.




Εύχομαι "καλήν ποιμαντορίαν" giorgospapa !!!

Εμένα προσωπικά θα μου λείψεις !
 

Επισκέπτης
Τον κόβω να κάνει παρέα με τον άλλο παπά που πήγαινε στα οριενταλ μαγαζιά και χόρευε τσιφτεντέλια :-)
ουδεμία σχέση εκείνος ο παπάς είναι αιρετικός πάει με το παλαιό ημερολόγιο και η θέση της εκκλησίας για αυτόν είναι ότι είναι γιαλαντζί παπάς.
 

χχχχχ

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
528
Κριτικές
34
Like
6
Πόντοι
1.230
Εξακολουθώ να μη το πιστεύω. Θέλω το δάκτυλο επι του τύπου των ήλων.
Πρέπει τουλάχιστον να δούμε το αποχαιρετηστήριο post.
 

krotalias

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
751
Like
7
Πόντοι
6
μουφα ειναι
ξεκινησε καποιος για πλακα και βγηκε θεμα
καπου θα ειναι ο ανθρωπος και θα κρεπαλιαζει !
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Δεν κανω εγς για μοναστηρι
αγω μαι ελευθερο πουλι


Ταδε εφη Ελιονα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom