Νέα

Αποχωρήσεις/επιστροφές/απουσίες μελών του bourdela.com

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9K
  • Εμφανίσεις 376K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Που χάθηκε αραγε ο λουστφορλαιφ?

  • Πεθανε και αυτος

    Ψήφοι: 49 13,9%
  • Στα αρχίδια μου

    Ψήφοι: 170 48,2%
  • Γαμιέται με τον λιλα

    Ψήφοι: 108 30,6%
  • Θα επιστρέψει

    Ψήφοι: 36 10,2%
  • Δεν ξερω ειμαι κλώνος

    Ψήφοι: 27 7,6%
  • Τον απηγαγε ο σταμ90

    Ψήφοι: 32 9,1%
  • Ειναι ο μπιφτεκης

    Ψήφοι: 22 6,2%
  • Μας έλειψε

    Ψήφοι: 34 9,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Παιδιά δεν διαφωνώ.
Είπα πως σωστά κάποιοι μπορεί να μην συμφώνησαν με την ανακοίνωση του φίλου...
Σημασία έχει η δική μας στάση.
Μπορούσατε απλά να πέιτε ένα γειά, δεν χρειαζόταν η ειρωνία.
 

egw25

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
Η στύση και η στάση τι σχέση έχουν μεταξύ τους?
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Να ρωτησω και εγω κατι. Ειναι σωστο αν θελει καποιος να φυγει να γινεται τοσο μεγαλο θεμα? Νομιζω οτι πιο απλο και διακριτικο ειναι απλα να μην ξαναμπει και να μην ξαναγραει εδω μεσα τιποτα .Ετσι απλα


+1
Μήπως να κάνουμε και αποχαιρετηστήριο party?
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
+1
Μήπως να κάνουμε και αποχαιρετηστήριο party?

dzf , ειλικρινά με ψιλοαπογοητεύεις φίλε....
Δεν νομίζω να είπα ποτέ κάτι τέτοιο.
Στα πλαίσια του φιλικού κλίματος που καλλιεργείται μεταξύ μας στο σάιτ, ένα απλό γεια χαρά δεν κοστίζει τίποτα.....
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
καλα τα ειπαμε, παραπονο δεν εχετε, για πουτανες σας ειπα, για cg σας ειπα, για business σας είπα, με τις καριολιτσες εδω τσακωθηκαμε, την αναγνωρισιμοτητα του σαιτ βοηθησαμε, καναμε swοt αναλύσεις, ανταλλαξαμε πουτανοτηλέφωνα, μεμψαμε την γυναικεια μαλακία στο μεγιστο (και την δική μας, επισης), φυγανε εκεινοι που μπορουσα να επικοινωνησω, ε...ειπα και εγω να παω για αλλα...οι δουλιες τρεχουν, οι γκομενες, το ιδιο....no value for time εδω, anymore.

Π.

δηλαδη ρε πουστη μου...... ακουει-διαβαζει τί λεει το ατομο ???????  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
ειλικρινα δεν μπορω ουτε να ειρωνευτω, στενοχωριεμαι !!!!!
τί δυστυχια ειναι αυτη ????  :think: :think:
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
dzf , ειλικρινά με ψιλοαπογοητεύεις φίλε....
Δεν νομίζω να είπα ποτέ κάτι τέτοιο.
Στα πλαίσια του φιλικού κλίματος που καλλιεργείται μεταξύ μας στο σάιτ, ένα απλό γεια χαρά δεν κοστίζει τίποτα.....

D-Max δεν αναφέρομαι καθόλου σε σένα.
ʼφησα την άποψή σου ασχολίαστη και τη σέβομαι απόλυτα.
Απλά η δική μου είναι διαφορετική.
Επέτρεψέ μου να συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα φίλο μας peskandritsos.
Όποιος θέλει να την κάνει, την κάνει σιωπηλά.
Αν θέλει να χαιρετήσει κάποιον συγκεκριμένα, επειδή είχαν κάποια 'αναβαθμισμένη' επικοινωνία μπορεί να το κάνει με ένα πμ... Έτσι δεν είναι?
Το να ανακοινώνεις σε όλους ότι την κάνεις με ελαφρά, είναι λίγο εγωιστικό - ψωνισμένο.
Επιμένω πάντως,
Ουδέποτε αναφέρθηκα σε σένα, έμμεσα ή άμεσα.



ΥΓ: Θυμίσου και κάτι. Εσύ όταν ήθελες να μεταφέρεις τις ευχές σου για το Πάσχα το έκανες διακριτικά. Και μπράβο σου γι'αυτό. Φαντάζομαι ότι την ίδια τακτική θα ακολουθούσες αν ήθελες να φύγεις.
ʼρα, δεν καταλαβαίνω γιατί επικροτείς το γεγονός ότι κοινοποιεί την αποχώρησή του.
...Φτάνοντας στο συμπέρασμα....no value for money. Σα να σου λέει όλοι ψιλομαλάκες είστε... Ας την κάνω σιγά-σιγά. 
Η πόρτα ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα, απαντώ.

 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
D-Max δεν αναφέρομαι καθόλου σε σένα.
ʼφησα την άποψή σου ασχολίαστη και τη σέβομαι απόλυτα.
Απλά η δική μου είναι διαφορετική.
Επέτρεψέ μου να συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα φίλο μας peskandritsos.
Όποιος θέλει να την κάνει, την κάνει σιωπηλά.
Αν θέλει να χαιρετήσει κάποιον συγκεκριμένα, επειδή είχαν κάποια 'αναβαθμισμένη' επικοινωνία μπορεί να το κάνει με ένα πμ... Έτσι δεν είναι?
Το να ανακοινώνεις σε όλους ότι την κάνεις με ελαφρά, είναι λίγο εγωιστικό - ψωνισμένο.
Επιμένω πάντως,
Ουδέποτε αναφέρθηκα σε σένα, έμμεσα ή άμεσα.



ΥΓ: Θυμίσου και κάτι. Εσύ όταν ήθελες να μεταφέρεις τις ευχές σου για το Πάσχα το έκανες διακριτικά. Και μπράβο σου γι'αυτό. Φαντάζομαι ότι την ίδια τακτική θα ακολουθούσες αν ήθελες να φύγεις.
ʼρα, δεν καταλαβαίνω γιατί επικροτείς το γεγονός ότι κοινοποιεί την αποχώρησή του.
...Φτάνοντας στο συμπέρασμα....no value for money. Σα να σου λέει όλοι ψιλομαλάκες είστε... Ας την κάνω σιγά-σιγά. 
Η πόρτα ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα, απαντώ.

Ρε συ dzf, δεν το πήρα προσωπικά.
Αναφέρθηκα απλά στο γεγονός ότι θα μπορούσαμε όλοι να είχαμε πεί ένα γειά, χωρίς ειρωνίες.
Δεν εννοούσα καθόλου ότι αναφέρθηκες σε μένα...
Το "με ψιλοαπογοητεύεις" πήγαινε στον τρόπο αποχαιρετισμού, βάσει πάντα του υποτίθεται "παρείστικου" κλίματος στο σάιτ...
Ο φίλος επέλεξε να κάνει μια δημόσια ανακοίνωση, πιθανώς για να αποχαιρετήσει τους πάντες....
Ίσως βέβαια και να ήθελε να κάνει εντύπωση.
Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πως ένα απλό "γειά " από μέρους μας, θα ήταν καλυτερο.
Δεν έχω τίποτε άλλο προσωπικό να σου προσάψω.
Το αντίθετο μάλλον.
Αν πάντως κάποτε αποφάσιζες να φύγεις και άνοιγες ένα θρεντάκι για να πείς γειά σε όλους, θα σου ευχόμουν ότι καλύτερο, και that's all....
Αυτό μόνο ήθελα να πώ.
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Ίσως βέβαια και να ήθελε να κάνει εντύπωση.
...............


Αν πάντως κάποτε αποφάσιζες να φύγεις και άνοιγες ένα θρεντάκι για να πείς γειά σε όλους, θα σου ευχόμουν ότι καλύτερο, και that's all....



Όταν ανακοινώνεις, μάλλον περί εντύπωσης πρόκειται.

Αν αποφασίσω να φύγω, που δεν βλέπω το λόγο γιατί να το κάνω, θα σε αποχαιρετήσω με πμ.
Δεν θα ανοίξω τόπικ για τα το κάνω δημόσια γνωστό, ούτε θα προσβάλω όλους τους υπόλοιπους παλιούς και νέους οι οποίοι επιλέγουν να μείνουν.

Φιλικά πάντα.

 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
οταν ειδα τον τιτλο του thread νομιζα οτι μας αποχαιρετουσε και διαδικτυακως ο Rivaldo
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.405
Κριτικές
5
Like
65.726
Πόντοι
12.056
Aυτο που εκανε ο Raven ηταν απλα μια κινηση εντυπωσιασμου...και προσωπικα το ειδα λιγο απαξιωτικο...
Υπαρχει ενα λαικο ασμα που λεει: Κυριος ηρθα..και Κυριος φευγω..

οχι πολλες φανφαρες...εκτος αν το εκανε για να δει ποιοι θα στεναχωρηθουν που φευγει..κριμα παντως γιατι ειχε και καποια καλα στοιχεια...

Στο καλο!!!!!
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.134
Κριτικές
491
Like
37.459
Πόντοι
41.447
Aυτο που εκανε ο Raven ηταν απλα μια κινηση εντυπωσιασμου...και προσωπικα το ειδα λιγο απαξιωτικο...
Υπαρχει ενα λαικο ασμα που λεει: Κυριος ηρθα..και Κυριος φευγω..

οχι πολλες φανφαρες...εκτος αν το εκανε για να δει ποιοι θα στεναχωρηθουν που φευγει..κριμα παντως γιατι ειχε και καποια καλα στοιχεια...

Στο καλο!!!!!

Αυτό ακριβώς....
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Όταν ανακοινώνεις, μάλλον περί εντύπωσης πρόκειται.

Αν αποφασίσω να φύγω, που δεν βλέπω το λόγο γιατί να το κάνω, θα σε αποχαιρετήσω με πμ.
Δεν θα ανοίξω τόπικ για τα το κάνω δημόσια γνωστό, ούτε θα προσβάλω όλους τους υπόλοιπους παλιούς και νέους οι οποίοι επιλέγουν να μείνουν.

Φιλικά πάντα.

Ρε φίλε, τι να πώ, ισως να έχεις και δίκιο...
Ίσως να ήθελε να δει αντιδράσεις, δεδομένου όπως είχε πει παλιότερα , ότι θεωρουσε τον εαυτό του και μερικά άλλα μέλη , "added value του site", ίσως να περίμενε ακόμη και παρακάλια, όπως τότε που προσπαθούσαμε να αλλάξουμε γνώμη σε άλλους, για να μην φύγουν....
Όντως όλα τα παραπάνω μπορεί να ισχύουν....
Εγώ είπα απλά τη γνώμη μου όσον αφορά κάποια ειρωνικά σχόλια που διάβασα, και τα οποία θεώρησα περιττά.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ρε φίλε, τι να πώ, ισως να έχεις και δίκιο...
Ίσως να ήθελε να δει αντιδράσεις, δεδομένου όπως είχε πει παλιότερα , ότι θεωρουσε τον εαυτό του και μερικά άλλα μέλη , "added value του site", ίσως να περίμενε ακόμη και παρακάλια, όπως τότε που προσπαθούσαμε να αλλάξουμε γνώμη σε άλλους, για να μην φύγουν....
Όντως όλα τα παραπάνω μπορεί να ισχύουν....
Εγώ είπα απλά τη γνώμη μου όσον αφορά κάποια ειρωνικά σχόλια που διάβασα, και τα οποία θεώρησα περιττά.

Ακόμη και τα ιντερνετικά νεκροταφεία είναι γεμάτα από αναντικατάστατους...
Αυτό όσον αφορά στο added value, γνωστό και ως προστιθέμενη αξία...
Όσον αφορά στα ειρωνικά σχόλια, ας γίνει κατανοητό ότι σε ένα ΔΗΜΟΣΙΟ & ΑΝΟΙΧΤΟ ΦΌΡΟΥΜ, όπως αυτό του σάιτ, οι πάντες και τα πάντα κρίνονται...
Ενίοτε και δυσμενώς, ενδεχομένως αδίκως, αλλά πάντοτε ελεύθερα.
Η καζούρα, η ειρωνία, το δούλεμα, ο σαρκασμός είναι μέσα στο πρόγραμμα..
Αν κάποιος θέλει να τα αποφύγει ας εκθέτει τις απόψεις του μόνο σε ορισμένα μέλη με pm...
Ειδάλλως ας μάθει να τα δέχεται...
Και μεταξύ μας, αυτή είναι ή (άγρια) ομορφιά του σάιτ...Η αντιπαράθεση!
Όσοι ονειρεύονται μεγαααααααααααλες και αγαπημένες παρεές, ας δουν κανά επεισόδιο των Στρουμφ.
Στην πραγματική ζωή όμως δεν υπάρχει στρουμφοχωριό...
Και ο αποχωρήσας, αν μη τι άλλο έδειχνε να απολαμβάνει έναν καλό καυγά..
Ας σεβαστούμε την επιθυμία του!
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Ακόμη και τα ιντερνετικά νεκροταφεία είναι γεμάτα από αναντικατάστατους...
Αυτό όσον αφορά στο added value, γνωστό και ως προστιθέμενη αξία...
Όσον αφορά στα ειρωνικά σχόλια, ας γίνει κατανοητό ότι σε ένα ΔΗΜΟΣΙΟ & ΑΝΟΙΧΤΟ ΦΌΡΟΥΜ, όπως αυτό του σάιτ, οι πάντες και τα πάντα κρίνονται...
Ενίοτε και δυσμενώς, ενδεχομένως αδίκως, αλλά πάντοτε ελεύθερα.
Η καζούρα, η ειρωνία, το δούλεμα, ο σαρκασμός είναι μέσα στο πρόγραμμα..
Αν κάποιος θέλει να τα αποφύγει ας εκθέτει τις απόψεις του μόνο σε ορισμένα μέλη με pm...
Ειδάλλως ας μάθει να τα δέχεται...
Και μεταξύ μας, αυτή είναι ή (άγρια) ομορφιά του σάιτ...Η αντιπαράθεση!
Όσοι ονειρεύονται μεγαααααααααααλες και αγαπημένες παρεές, ας δουν κανά επεισόδιο των Στρουμφ.
Στην πραγματική ζωή όμως δεν υπάρχει στρουμφοχωριό...
Και ο αποχωρήσας, αν μη τι άλλο έδειχνε να απολαμβάνει έναν καλό καυγά..
Ας σεβαστούμε την επιθυμία του!

Ομολογώ φίλε, (δεν ντρέπομαι, όταν έχω λάθος να το παραδεχτώ), ότι αυτό το τελευταίο, δεν το είχα σκεφτεί.
Όντως έχεις δίκιο.
+1
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Aυτο που εκανε ο Raven ηταν απλα μια κινηση εντυπωσιασμου...και προσωπικα το ειδα λιγο απαξιωτικο...
Υπαρχει ενα λαικο ασμα που λεει: Κυριος ηρθα..και Κυριος φευγω..

οχι πολλες φανφαρες...εκτος αν το εκανε για να δει ποιοι θα στεναχωρηθουν που φευγει..κριμα παντως γιατι ειχε και καποια καλα στοιχεια...

Στο καλο!!!!!

Δεν είναι ο πρώτος που το κάνει και σίγουρα ούτε ο τελευταίος.

Ακόμα πιο ξεφτυλισμένοι για μένα είναι όσοι γράφουν τέτοιες δακρύβρεχτες μαλακίες, αρχίζουν 3-4 κολλητοί/ασχετοι/γνωστοί/όσοι θέλουν να γράφουν posts γενικώς να γράφουν "οχι ρε μεγάλε μην φύγεις", "σκέψου το καλύτερα", "μην μας αφήνεις στον δρόμο με 5 ορφανά" κτλ. και την επόμενη μέρα σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα συνεχίζουν να συμμετέχουν σαν να μην συνέβει τίποτα...

Ονόματα δεν λέμε, υπολείψεις δεν θίγουμε, αλλά sorρy ρε παιδιά, είστε πολύ κομπλεξικοί ...
 

Επισκέπτης
Πάντως ο τίτλος που έβαλε ο πρώην συνάδερφος τα λέει όλα "ΕΝΑΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ"

Αυτό και μόνο αυτό είναι ένας που φεύγει από μια ιντερνετική κοινότητα .

Τίποτα περισσότερο .
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Ομολογώ φίλε, (δεν ντρέπομαι, όταν έχω λάθος να το παραδεχτώ), ότι αυτό το τελευταίο, δεν το είχα σκεφτεί.
Όντως έχεις δίκιο.
+1

Αυτό γουστάρω σε σένα ρε Johnny.
Ακούς - σέβεσαι - κρίνεις - συμπεραίνεις και αν χρειαστεί (βάσει επιχειρημάτων πάντα) αναθεωρείς.

Μπάβο σου.
Μακάρι να μπορούσαν να το κάνουν κι άλλοι αυτό.





@str81977  

+1 φίλε μου.  Σωστή τοποοθέτηση.


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom