Νέα

Από ποιά ηλικία πέφτουν οι σεξουαλικές επιδόσεις του άντρα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jean-Claud
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 262
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Απο ποια ηλικια πεφτουν οι σεξουαλικες επιδοσεις του αντρα?

  • 20-25

    Ψήφοι: 11 4,1%
  • 25-30

    Ψήφοι: 7 2,6%
  • 30-35

    Ψήφοι: 21 7,8%
  • 35-40

    Ψήφοι: 30 11,2%
  • 40-45

    Ψήφοι: 66 24,6%
  • 45-50

    Ψήφοι: 143 53,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    268

Tremere

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2020
Μηνύματα
236
Like
279
Πόντοι
21
Αυτό με το dna δεν μου φάινεται λογικό... σορρυ...
Typo! Αν γράψεις κάτι και περάσει λίγη ώρα, δεν μπορείς να το διορθώσεις μετά. Αναπαραγωγικό υλικό ήθελα να γράψω, τύπε μου. Πολλές φορές επανέρχομαι και διορθώνω κάποια ανάρτησή μου εκ των υστέρων αν αντιληφθώ ότι κάτι ξέφυγε, όμως το χρονικό όριο είναι πολύ περιορισμένο για επεξεργασία. Από τα 35 και μετά ωάρια και σπερματοζωάρια, ποιοτικά φθίνουν, η σύλληψη γίνεται όλο και πιο δύσκολη, ενώ από τα 40 και μετά, η πιθανότητα για εμφάνιση παθήσεων στο έμβρυο, αυξάνει πολύ (π.χ. σύνδρομο Down, φάσμα αυτισμού κτλ). Βέβαια δεν πέφτουν οι επιδόσεις απαραίτητα στο ίδιο χρονικό διάστημα που αρχίζουν αυτά, ιδίως σε όλους, είναι όμως ένα καλό σημείο αναφοράς, ως ηλικιακό πλαίσιο.
 
Τελευταία τροποποίηση:

roccosifredi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2008
Μηνύματα
27
Κριτικές
5
Like
226
Πόντοι
280
Η στύση είναι σημάδι οτι κάτι δεν πάει καλά με την καρδιά.Εγώ δυστυχώς δεν το ξερα,νόμιζα οτι ήταν ψυχολογικό.Επαθα εμφραγμα πριν 8 μήνες στα 45 μου και με ρώτησε ο καρδιολόγος μου πως ήταν η στύση μου πριν το επεισόδιο.Του πα την αλήθεια και μου πε οτι αν ήξερα οτι συνδεεται το ένα με το άλλο,ίσως το προλάμβανα.8 μήνες μετά η στύση είναι μέτρια πάντως.
Δεν τα γραψα αυτά για να κλαφτώ ,απλά για όσους είναι από 40 -50 να χουν το νου τους,είναι το πιο καραμπινάτο σημάδι οτι κάτι δεν πάει καλά με τη καρδιά.
 

rosos88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
49
Like
33
Πόντοι
0
Typo! Αν γράψεις κάτι και περάσει λίγη ώρα, δεν μπορείς να το διορθώσεις μετά. Αναπαραγωγικό υλικό ήθελα να γράψω, τύπε μου. Πολλές φορές επανέρχομαι και διορθώνω κάποια ανάρτησή μου εκ των υστέρων αν αντιληφθώ ότι κάτι ξέφυγε, όμως το χρονικό όριο είναι πολύ περιορισμένο για επεξεργασία. Από τα 35 και μετά ωάρια και σπερματοζωάρια, ποιοτικά φθίνουν, η σύλληψη γίνεται όλο και πιο δύσκολη, ενώ από τα 40 και μετά, η πιθανότητα για εμφάνιση παθήσεων στο έμβρυο, αυξάνει πολύ (π.χ. σύνδρομο Down, φάσμα αυτισμού κτλ). Βέβαια δεν πέφτουν οι επιδόσεις απαραίτητα στο ίδιο χρονικό διάστημα που αρχίζουν αυτά, ιδίως σε όλους, είναι όμως ένα καλό σημείο αναφοράς, ως ηλικιακό πλαίσιο.
Οκ κατάλαβα
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Περαστικά φίλε.
Απλά για να μην πανικοβληθεί ο κόσμος, δεν είναι πάντα σημάδι για την καρδιά. Υπάρχουν αρκετοί άλλοι λόγοι που μπορεί να προκαλέσουν αδυναμία καλής στύσης ή και πλήρη ανικανότητα. Οπότε επίσκεψη στο γιατρό αν δούμε ότι παρατεταμένα κάτι δεν πάει καλά εκεί κάτω.
Επίσης προσοχή τι φάρμακα βάζετε στον οργανισμό σας για άσχετα πράματα γιατί μπορεί να επηρεάζουν κι αυτά (π.χ. τεστοστερόνες, φιναστερίδη για τα μαλλιά, αντικαταθληπτικά), να τα καταναλώνετε πάντα με παρακολούθηση γιατρού!
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
765
Κριτικές
8
Like
899
Πόντοι
366
καλή ψυχολογία και λυμένα οικονομικά και πάει μέχρι αργά.θα μου πεις πόσσοι τα έχουν αυτά.Οι πιασμένοι εισοδηματίες.Δεν είναι και λίγοι στην Ελλάδα.το άγχος της δουλειάς κακα τα ψέμματα φθείρει
 

Morgan_F

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2010
Μηνύματα
426
Like
687
Πόντοι
81
Υπό νορμάλ συνθήκες μετά τα 45-50 , ανάλογα και με τον άνθρωπο βέβαια.
Βέβαια πολλοί μπερδεύουν τη στυτική δυσλειτουργία με τον κορεσμό. Αυτό μπορεί να τους οδηγήσει σε λανθασμένες πρακτικές , χάπια κλπ.
Θέλει μεγάλη προσοχή. Άλλο πράγμα το έχω πρόβλημα στύσης και άλλο δεν μου σηκώνεται πια μόλις δω ένα βυζί ή ένα κώλο, όπως μου σηκωνόταν στα 20 ή στα 30.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.393
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
Η αβολή στιγμή που σε ενα χρονο και 6 μήνες θα ειμαι εκτός λίστας .
Κατα τα αλλα τα οικονομικα θεματα , υποχρεωσεις με παιδια και σύζυγο , η κακή σχεση με την συντροφο και λοιπες σκοτούρες ειναι σαφεστατα αντικουκου και ας εισαι και 35 ετών
Η στύση είναι σημάδι οτι κάτι δεν πάει καλά με την καρδιά.Εγώ δυστυχώς δεν το ξερα,νόμιζα οτι ήταν ψυχολογικό.Επαθα εμφραγμα πριν 8 μήνες στα 45 μου και με ρώτησε ο καρδιολόγος μου πως ήταν η στύση μου πριν το επεισόδιο.Του πα την αλήθεια και μου πε οτι αν ήξερα οτι συνδεεται το ένα με το άλλο,ίσως το προλάμβανα.8 μήνες μετά η στύση είναι μέτρια πάντως.
Δεν τα γραψα αυτά για να κλαφτώ ,απλά για όσους είναι από 40 -50 να χουν το νου τους,είναι το πιο καραμπινάτο σημάδι οτι κάτι δεν πάει καλά με τη καρδιά.

δεν καταλαβα αν δεν ειχες σηκωμαρες ή αν ειχες μετριες σηκωμαρες . Η στυση εχει σχεση με την κυκλοφορια του αιματος . Τα καρδιολογικα θεματα με αρκετη προσοχη (διαιτα και ασκηση) λύνονται σχετικά ευκολα.
 

markisiosLOG

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2021
Μηνύματα
171
Κριτικές
40
Like
1.978
Πόντοι
2.391
Εάν η ψυχολογία δεν είναι καλή μερικές φορές και στην εφηβεία να είσαι μπορεί να μην σου σηκώνεται.
 

Kyrios Hou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2021
Μηνύματα
126
Κριτικές
11
Like
492
Πόντοι
291
Ανάλογα με το άγχος και την διατροφή κ τον ύπνο..πχ είμαι 32 πριν 4 μήνες είχα πολύ άγχος και δεν μπορούσα ενω τώρα είμαι οκ..
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Η στύση είναι σημάδι οτι κάτι δεν πάει καλά με την καρδιά.Εγώ δυστυχώς δεν το ξερα,νόμιζα οτι ήταν ψυχολογικό.Επαθα εμφραγμα πριν 8 μήνες στα 45 μου και με ρώτησε ο καρδιολόγος μου πως ήταν η στύση μου πριν το επεισόδιο.Του πα την αλήθεια και μου πε οτι αν ήξερα οτι συνδεεται το ένα με το άλλο,ίσως το προλάμβανα.8 μήνες μετά η στύση είναι μέτρια πάντως.
Δεν τα γραψα αυτά για να κλαφτώ ,απλά για όσους είναι από 40 -50 να χουν το νου τους,είναι το πιο καραμπινάτο σημάδι οτι κάτι δεν πάει καλά με τη καρδιά.
παντα σιδερενιος!!
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Mετα τα 19 τυποι
Τοτε γαμουσα 7-8 φορες την μερα
Ειναι σαν τα βυζια των γυναικων..
Μετα την ενηλικιωση αρχιζει η καμψη
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606

heartbeat

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
161
Κριτικές
1
Like
156
Πόντοι
1
Από την ηλικία που αρχίζει να το σκέφτεται.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.730
Like
3.117
Πόντοι
506
Βλεπω κοσμο στο εξωτερικο που γυμναζεται απο μικρη ηλικια. Οι περισσοτεροι βρισκονται σε ΑΡΙΣΤΗ σωματικη κατασταση.

Στο πανεπιστημιακο γηπεδο στιβου τις προαλλες ενας 50αρης
εκανε 100m-Sprint Interval Training μπροστα στα ματια μου.

Εκανε 6x100m σε 15sec (rest: 5Min.)

Γνωριζω αρκετους 20αρηδες που δεν ειναι σε θεση να βγαλουν τετοια προπονηση.....
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.893
Like
1.430
Πόντοι
216
Ξερετε τι εχω καταλαβει παντως;
Περα απο αντικειμενικη αδυναμια, παιζει πολυ το υποκειμενικο στοιχειο.
Μπορει να εισαι 40αρης με καποια που δεν πολυταιριαζεις/γουσταρεις και να μη σου βγαινει και να νομιζεις οτι εχεις προβλημα,
και μπορει να εισαι 55αρης και να εχεις μια που σε εξιταρει, μυαλο και σωμα, και να γινεσαι πυραυλος.
Αρα, περα απο την ηλικια, παιζει τεραστιο ρολο ποια εχεις διπλα σου.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.573
Κριτικές
31
Like
13.158
Πόντοι
5.097
να τοποθετηθη ο καραμανης. :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom