Νέα

Από ποιά ηλικία πέφτουν οι σεξουαλικές επιδόσεις του άντρα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jean-Claud
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 262
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Απο ποια ηλικια πεφτουν οι σεξουαλικες επιδοσεις του αντρα?

  • 20-25

    Ψήφοι: 11 4,1%
  • 25-30

    Ψήφοι: 7 2,6%
  • 30-35

    Ψήφοι: 21 7,8%
  • 35-40

    Ψήφοι: 30 11,2%
  • 40-45

    Ψήφοι: 66 24,6%
  • 45-50

    Ψήφοι: 143 53,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    268

s.podilatis

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2019
Μηνύματα
103
Like
8
Πόντοι
1
ειμαι κοντα στην ηλικια των 52 χρονων.Υπαρχει ενα θεμα στο ξεκινημα (φιλια και τα διαφορα)δεν ερχεται η στυση,ευκολα.Θα πρεπει να τον χαιδευω εγω η η γυναικα .Ειναι φυσιολογικο αυτο λογο ηλικιας?γινεται και σε εσας?
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.462
Κριτικές
1
Like
7.463
Πόντοι
2.306
ειμαι 52 και με τα φιλια για αρχη εχω προβλημα στη στυση .αν δεν τον ακουμπησω εγω η η γυναικα δεν υπαρχει στυση.ειναι φυσιολογικο,λογο ηλικιας?συμνβενει και σε εσας αυτο?
Φιλαράκο, πολλά παίζουν : ψυχική και φυσική κατάσταση , αν σε φτιάχνει η σύντροφος, διατροφή....
Γνώμη μου είναι ότι το άγχος της επίδοσης αποτελεί μεγαλο ανασταλτικό παράγοντα.
Αν χαλαρώσεις και συνειδητοποιήσεις ότι δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα και σε καμμία σε αυτή την ηλικία παίζει να κάνεις το καλύτερο σεξ της ζωής σου....
 

Bartender 74

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2018
Μηνύματα
11
Κριτικές
25
Like
1.774
Πόντοι
2.390
Θα συμφωνήσω με αρκετούς προλαλήσαντες.Είμαι 46 και θεωρώ ότι στύση και επιδόσεις επηρεάζονται από ψυχολογία,σωματική κούραση,διατροφή και χημεία με την εκάστοτε γυναίκα(σύζυγο,σύντροφο ή επί πληρωμή).
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.441
Κριτικές
36
Like
38.004
Πόντοι
18.565
ειμαι κοντα στην ηλικια των 52 χρονων.Υπαρχει ενα θεμα στο ξεκινημα (φιλια και τα διαφορα)δεν ερχεται η στυση,ευκολα.Θα πρεπει να τον χαιδευω εγω η η γυναικα .Ειναι φυσιολογικο αυτο λογο ηλικιας?γινεται και σε εσας?
Κόψε ξυδια, τσιγάρο, και κυρίως  τσόντες, ώστε να μπορέσει να δουλέψει η φαντασια. Κάνε καλή διατροφή, και γυμνασου ώστε να νιώθεις καλυτερα με τον εαυτό σου,  να κυκλοφορεί το αίμα και να έχεις καλυτερη στύση.

Αν δεν υπάρχει οργανικό θέμα, τα πάντα είναι στο μυαλό μας. Είσαι νέος ακόμα.
 

eimaiogiatros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2017
Μηνύματα
100
Κριτικές
7
Like
341
Πόντοι
281
Αυστηρά μιλώντας, οι επιδόσεις ήδη πέφτουν μετά την εφηβεία. Στην εφηβεία καβλώνεις με οτιδήποτε και κοντεύει να σπάσει η πούτσα. Όμως, δεν είναι "κανονική" φάση.
Αν και δεν έσω περάσει από ολα τα ηλικιακά στάδια, από όσα έχω ακούσει, καταλαβαίνω ότι προς τα 60 το σύστημα αδυνατεί πολύ.
Το σημαντικό είναι να μην κάνουμε καθιστική ζωή, το σώμα να είναι σε κίνηση. Από εκεί και πέρα, διατροφή με όσο γίνεται λιγότερα τηγανητά, λιπαρά, και ζωικά προιόντα. Πιστέψτε με, τα όσπρια, λαχανικά, ξηροκάρπια είναι μακράν πιο βοηθητικά στην στύση από ό,τι ένα burger ή μια μπριζόλα με πατάτες τηγανητές. Το σώμα νιώθει πιο ελαφρύ και κινητικό με σωστή διατροφή.
Το αλκοόλ, με μέτρο, και εφόσον το έχει συνηθισμένο ο οργανισμός, δεν είναι πρόβλημα.
Και τέλος η ψυχολογία. Πρέπει να το διασκεδάζεις το σεξ. Αν είναι με τη γυναίκα σου που την βαρέθηκες εδώ και 20 χρόνια, είναι τελείως διαφορετικό από το να είσαι με μία νέα πρόκληση. Και δεν έχει σημασία η εμφάνιση εδώ. Το θέμα είναι να το διασκεδάζεις. Υπάρχουν άντρες, για παράδειγμα, που έχουν για αφέντρα κάποιο μπάζο. Δεν είναι η εμφάνιση που τους καβλώνει, αλλά η προσδοκία ότι θα περάσουν καλά.
 

s.podilatis

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2019
Μηνύματα
103
Like
8
Πόντοι
1
Κόψε ξυδια, τσιγάρο, και κυρίως  τσόντες, ώστε να μπορέσει να δουλέψει η φαντασια. Κάνε καλή διατροφή, και γυμνασου ώστε να νιώθεις καλυτερα με τον εαυτό σου,  να κυκλοφορεί το αίμα και να έχεις καλυτερη στύση.

Αν δεν υπάρχει οργανικό θέμα, τα πάντα είναι στο μυαλό μας. Είσαι νέος ακόμα.
[/quot  δεν πινω σχεδων καθολου,περιστασιακα και εχω κοψει το τσιγαρο εδω και 14 μηνες.Λες οι τσοντες να μου εκαναν ζημια?εχω να δω παντος ενα μηνα περιπου
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Το σεξ όπως και όλα τα άλλα αθλήματα είναι παιχνίδι ψυχολογίας και φυσικής κατάστασης - διατροφής.
Πάντα ήμουν ντουρασελ, φέτος με κάποια προβλήματα στο επαγγελματικό, έπεσε και η όρεξη για καμάκι, γυμναστική, αναπαραγωγή κλπ
 

s.podilatis

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2019
Μηνύματα
103
Like
8
Πόντοι
1
εχω να καπνησω 15 μηνες ποτα πολυ λιγα,και περπατημα καθημερινα 5 χιλιομετρα,αλλα στο ξεκινημα διακρινω προβλημα οπως σας ειπα και πιο πανω.Εσεις το βρησκεται φυσιολογικο?λογο του οτι ειμαι 52?ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ-ΛΥΣΗ?
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.030
Κριτικές
23
Like
7.637
Πόντοι
3.346
εχω να καπνησω 15 μηνες ποτα πολυ λιγα,και περπατημα καθημερινα 5 χιλιομετρα,αλλα στο ξεκινημα διακρινω προβλημα οπως σας ειπα και πιο πανω.Εσεις το βρησκεται φυσιολογικο?λογο του οτι ειμαι 52?ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ-ΛΥΣΗ?
Ξερω ατομο που ειχε θεμα στυσης, δεν καπνιζε δεν επινε πολυ και γενικα και λογο δουλειας γυμναζοταν λιγο.
ΤοΝ ειχε παρει απο κατω..ε αν και αργησε λιγο πηγε σε ειδικο και απο τι λεει παει καλυτερα.
 

s.podilatis

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2019
Μηνύματα
103
Like
8
Πόντοι
1
εσεις τι συμπεριφορα θα ειχατε αν με φιλια  στην αρχη δεν υπηρχε στυση?
 

John.Greek

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
2.553
Κριτικές
38
Like
2.446
Πόντοι
2.606

Συνημμένα

  • sesex.jpg
    sesex.jpg
    79,6 KB · Εμφανίσεις: 65

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
ειμαι 52 και με τα φιλια για αρχη εχω προβλημα στη στυση .αν δεν τον ακουμπησω εγω η η γυναικα δεν υπαρχει στυση.ειναι φυσιολογικο,λογο ηλικιας?συμνβενει και σε εσας αυτο?
κυριε, αυτο γινεται με ολες τις γυναικες η μονο με την δικια σας;
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.444
Κριτικές
61
Like
42.614
Πόντοι
22.785
:rose: :rose:

.... Από τά 69
 

Trapshooter

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Οκτ 2015
Μηνύματα
857
Κριτικές
12
Like
9.873
Πόντοι
1.336
Άμα είναι μουνάρα η γυναίκα σε κάνει θεό. Και λίγα κιλά, χωρίς άγχος της επίδοσης, καλός ύπνος, κατάλληλο φαγητό, καθημερινή άθληση-όχι εξόντωση και μακρυά από Ελεινηδες-Κυπριες
 

TAKMAN v2

Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2020
Μηνύματα
144
Like
58
Πόντοι
1
Η στύση είναι μια χρονοσειρα, που έχει:

1. Seasonality: Η στύση είναι αύξουσα κάθε χρόνο την άνοιξη και φθίνουσα το φθινόπωρο.
2. Trend: Η στύση μειώνεται με την πάροδο του χρόνου.
3. Irregular movements
Additive outliers: Η στύση εκτοξεύεται προσωρινά μετά από κάποιο ευχάριστο γεγονός (π.χ. αποφοίτηση από το πανεπιστήμιο).
Level shifts: Η στύση βυθίστηκε απότομα μετά τις 21/03/2020 από τον περιορισμό των ελευθεριών μας λόγω κορονοιου.
 

The Keeper

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2019
Μηνύματα
612
Κριτικές
21
Like
5.749
Πόντοι
1.436
εχω να καπνησω 15 μηνες ποτα πολυ λιγα,και περπατημα καθημερινα 5 χιλιομετρα,αλλα στο ξεκινημα διακρινω προβλημα οπως σας ειπα και πιο πανω.Εσεις το βρησκεται φυσιολογικο?λογο του οτι ειμαι 52?ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ-ΛΥΣΗ?
Δεν ξέρω και δεν θα πάρω θέση σχετικά με την ηλικία σας.
Εμένα μου συνέβαινε συχνά στα 22, 23, 24...
Όταν άρχισα να πηγαίνω σε οίκους ανοχής.
Δεν μου σηκωνόταν. Μετά πιο εύκολα κλπ.
Βίωνα διπλό εθισμό χωρίς να το ξέρω:
1)Στον αυνανισμό (την κατα μόνας διέγερση συγκεκριμένα)
2)Και στο πορνό
Ήμουν με κοπέλες και έπρεπε να τον πιάσω για να σηκωθεί. Και να τον ξαναπιάσω γιατί μαλάκωνε.
Τέλος πάντων, πήγα σε ειδικό, ψυχολογικό ήταν, ήταν και χρονοβόρο και όλα καλά.
---
Νομίζω ότι εφόσον έχετε στύση δεν είναι θέμα οργανικό.
Εξετάστε το ενδεχόμενο να είστε εθισμένος στην πορνογραφία και την αυτοδιέγερση.
Δηλαδή αν απείχατε ένα εξάμηνο και από τα δύο για να βγάλετε συμπεράσματα; Φυσικά και δεν έχω την εμπειρία τη δική σας ούτε και των περισσοτέρων μελών αλλά μήπως θα ήταν καλό να αφιερώνατε περισσότερη ώρα στα προκαταρκτικά; Αν αφηνόσασταν και παίρνατε το χρόνο σας...
Αν εστιάζατε στη διαδικασία (φιλιά κλπ); Και όχι σε ένα προσδοκώμενο αποτέλεσμα (στύση); Μήπως είναι και το άγχος της επίδοσης που σας μπλοκάρει όπως ανέφεραν παραπάνω.
 

asdff

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2009
Μηνύματα
27
Κριτικές
11
Like
413
Πόντοι
290
Πες το άνχος το ξεπερνάς με ένα χάπι το πρώτο διάστημα , αν συνεχίζει το πρόβλημα ίσως είναι θέμα έλξης (για σχέση) . Ο αυνανισμός λένε οτι κάνει καλό , οργανίκα τουλάχιστον . Ψυχολογικά βαράς δεν βαράς  :wanker: μπορεί ναχεις θέμα και να βγαίνει σε δυσλειτουργικό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom