Νέα

ΑΜΕΑ και μασατζίδικα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα δασουλης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166

Έτσι....!!! Για μην ξεχνιώμαστε!

Να προσθέσω ότι στην έδρα της Μάγιας, υπάρχουν 5-6 σκαλοπάτια (ευτυχώς κατηφορικά) που δίνουν πρόσβαση στην είσοδο του κτιρίου. Ασανσέρ δεν χρησιμοποίησα για την άνοδό μου, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη περί αυτού.

Πάντως, σε σύντομο χρονικό διάστημα η ανωτέρω ενημέρωση (περί πρόσβασης στη Μάγια) θα χρειάζεται επικαιροποίηση. ;)
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Το περίμενα πώς και πώς! Είμαι ο μπογιατζής βλέπετε...

Χαχαχαχαχαχαχα
bowing-036.gif
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166

Σχεδόν τελειωμένα είναι.....αλλά, "Μηδένα προ του τέλους μακάριζε"! :)

Με εύκολη πρόσβαση από μέσο σταθερής τροχιάς.

Ο Μπογιατζής θα ξέρει περισσότερα για την τελική ημερομηνία μετακόμισης:

Το περίμενα πώς και πώς! Είμαι ο μπογιατζής βλέπετε...

:cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

peonius

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2011
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Με εύκολη πρόσβαση από μέσο σταθερής τροχιάς.  :cheesy: :cheesy: :cheesy:
... Το μέσο με αποπροσανατολίζει... Αλλο είχα στα υπόψη που μάλλον δεν ευωδόθηκε..Σημασία πάντως έχει να οργανωθεί ένα πολύ κλειστό House warming lunch ¨η dinner lol ( Δεν λέω party μην τυχόν και πάει ο νους σου στο πονηρό) lol
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
( Δεν λέω party μην τυχόν και πάει ο νους σου στο πονηρό) lol

Για πολλές του χώρου, δεν θα είχα κανέναν ενδοιασμό στην πρότασή σας.

Δια την εν λόγω όμως, δεν θα επέτρεπα στον εαυτό μου τη συμμετοχή και θα αποκήρυσσα κάθε τέτοιου είδους ενέργεια μετά βδελυγμίας. Δεν είναι πρέπον δια την θεραπαινίδα.

Με αντιλαμβάνεσθε, ελπίζω.
 

peonius

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2011
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Για πολλές του χώρου, δεν θα είχα κανέναν ενδοιασμό στην πρότασή σας.

Δια την εν λόγω όμως, δεν θα επέτρεπα στον εαυτό μου τη συμμετοχή και θα αποκήρυσσα κάθε τέτοιου είδους ενέργεια μετά βδελυγμίας. Δεν είναι πρέπον δια την θεραπαινίδα.

Με αντιλαμβάνεσθε, ελπίζω.
Απολύτως. Εγκρίνω και επαυξάνω. Αυτός άλλωστε ήταν και ο λόγος που έκανα την διευκρίνηση φοβούμενος μήπως παρεξηγηθώ.
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Απολύτως. Εγκρίνω και επαυξάνω. Αυτός άλλωστε ήταν και ο λόγος που έκανα την διευκρίνηση φοβούμενος μήπως παρεξηγηθώ.

Χαίρομαι ιδιαιτέρως, γιατί συμπλέωμεν. :thumbsup:
 

natassa247

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2012
Μηνύματα
273
Like
0
Πόντοι
1
Παρακαλώ το διαχειριστή, μην στείλει το θέμα στην Κατηγορία Μασάζ (γενικά) ή κάπου αλλού γιατί σκοπός είναι να φανεί και να αναδειχθεί το θέμα. Εκτιμώ ότι εδώ θα διαβαστεί περισσότερο. Χίλια ευχαριστώ!


Απόψε που ξενυχτώ είπα να ανοίξω αυτό το θέμα με σκοπό να μπορούν να ενημερώνονται και τα Αμεα (άτομα με αναπηρία) και οι γονείς των Αμεεα (άτομα με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες) ποιά μασατζίδικα εξασφαλίζουν πρόσβαση στα Αμεα+Αμεεα και σε ποιά υπάρχουν κοπέλες που θα δέχονταν να κάνουν πρόγραμμα με αυτά τα άτομα.

Πολύ πιθανό να μην ξέρουμε τι ακριβώς σημαίνει προσβασιμότητα. Εννοώ
1. Το ίδρυμα έχει σκάλες; (για την κεντρική είσοδο, για το ασανσέρ κτλ)
2. Το ασανσέρ έχει πλάτος τουλάχιστον 1,10 μ και το βάθος 1,4 μ (από την πόρτα ως απέναντι).
3. Υπάρχει ο οδηγός (εκείνα τα κίτρινα πλακάκια) στο πεζοδρόμιο για τους τυφλούς;
4. Υπάρχουν ράμπες στα επίμαχα πεζοδρόμια για να ανεβαίνει το καροτσάκι;
5. Η τουαλέτα είναι μεγάλη ώστε να μπαίνει καρότσι μέσα;

Οκ δεν έχω αυταπάτες ότι θα αρχίσουμε να μετράμε τα ασανσέρ αλλά του πούστη, ξεχωρίζει εύκολα ένα ασανσέρ 4-5 πχ ατόμων σε σχέση με ένα 3 ατόμων. Επίσης το αν έχει σκάλες, παίζει και να το θυμόμαστε. Αν λίγο μπούμε στον κόπο να παρατηρήσουμε αυτά τα ασήμαντα για εμάς παίζει να βοηθήσουμε άτομα που θέλουν και δεν μπορούν να απολαύσουν ισότιμα αυτή την ηδονή.
Το αν οι κοπέλες δέχονται... οκ μία ερώτηση στα ίσα είναι "Θα πήγαινες με άτομο που είναι με αναπηρία;" ή  "θα πήγαινες με άτομο που έχει πχ. νοητική καθυστέρηση αν είναι κι ο πατέρας του μαζί;". Φαντάζομαι κι εσείς όπως κι εγώ θα έχουμε κάνει πολύ πιό φευγάτες ερωτήσεις.
Όσο μαλακία κι αν ακουστεί σαν θέμα, έχετε υπόψιν σας ότι όλοι οι άνθρωποι έχουν σεξουαλικότητα, όλοι έχουν ίσα δικαιώματα και σε αυτό μπορούμε να βοηθήσουμε. Δεν είναι μαλακία να ΘΕΣ να πας με γυναίκα, να καίγεσαι από την κάβλα και να πεθαίνεις παρθένος; :think:

Ξεκινώ με αυτά που θυμάμαι όσον αφορά στα Αμεα (άτομα με αναπηρία)
1. Μιχαλακοπούλου 99, χάλια. Έχει σκάλες, στενά πεζοδρόμια, δεν έχει οδηγό για τυφλούς.
2. Στουρνάρη 29, έχει σκαλιά και μικρό ασανσέρ
3. Μιχαλακοπούλου 171, καλά. Η είσοδος είναι ισόγεια, το ασανσέρ χωρά καρότσι. Αλλά δεν ...αμας με τίποτα.
4. Συγγρού 45, ισόγεια είσοδος, χωρά καρότσι στο ασανσέρ, το πεζοδρόμιο είναι ευρύχωρο, δεν θυμάμαι αν έχει οδηγό τυφλών. Σίγουρα ολοκληρώνεις και το έργο. ;)

Με όσες κοπέλες το έχω συζητήσει δεν έχουν πρόβλημα να πάνε με αμεα (κινητικά ανάπηροι, τυφλοί και κωφοί).

Τώρα σχετικά με τα Αμεεα (άτομα με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες) και με συνοδεία πατέρα ή αδερφού για παράδειγμα, έχω ρωτήσει μόνο στο Στουρνάρη 29 όπου η Ελένη δέχεται σίγουρα.

Ξέρω ότι η ιδέα μου έχει ίσως ελλιπές στήσιμο, κενά, λάθη και οτιδήποτε. Σαν πρότζεκτ θα ήθελα μία μέρα τα αμεα και οι γονείς των αμεεα να μπαίνουν στο σάιτ και να τα σκανάρουν αυτά στο λεπτό. Κάνω την αρχή με τα όσα λάθη. Ας κουνήσουμε κι εμείς τον κώλο μας, μην αρχίσουμε πάλι για το κράτος και τη γνωστή επακόλουθη μίρλα! Σόρι για το τεράστιο ποστ.

ΥΓ.1 Προς το ν.smyrni ειδικά, μιάς κι έχεις τη φωτογραφική μαζί σου,
κάνε την καλή και τράβα σε αυτά που εστιάζω. Δηλαδή ράμπα στο πεζοδρόμιο, οδηγός για τυφλούς, ισόγεια είσοδος, πιθανά σκαλιά και ασανσέρ. Παίζει να προσφέρει πάαααρα πολλά το υλικό σου. Αυτά, πιάστηκαν τα δάχτυλά μου...

ΥΓ 2. Μπορεί να έχω γράψει και μαλακίες. Κράξτε με αλλά ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ!ΤΗΧ!Αγαπητε θασουλης ολα υπαροχουν εκτος απο την ράμπα ,καλα κοριτσια που ειναι εκπαιδευμένες για ολα και για ολους και δεν το λεω για να ερθεις ουτε γράφω για να γράφω ....θα με πάρετε ενα τηλ  2109605569 και εμείς θα σας παραλάβουμε απο κατω και η τιμες ειναι 50 ευρω και η καρτα με 3 σφραγίδες η 4 ειναι μιση τιμη ....σας περιμενουμε....
 

n.smirni76

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
29 Αυγ 2010
Μηνύματα
23.461
Κριτικές
1.269
Like
226.496
Πόντοι
46.232
αυτό είναι το πόστ της natassa237 το ποστάρω και εγώ γιατί με την παράθεση που έχει κάνει χάνεται...


Αγαπητε θασουλης ολα υπαροχουν εκτος απο την ράμπα ,καλα κοριτσια που ειναι εκπαιδευμένες για ολα και για ολους και δεν το λεω για να ερθεις ουτε γράφω για να γράφω ....θα με πάρετε ενα τηλ  2109605569 και εμείς θα σας παραλάβουμε απο κατω και η τιμες ειναι 50 ευρω και η καρτα με 3 σφραγίδες η 4 ειναι μιση τιμη ....σας περιμενουμε....
 

nick9x

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.518
Κριτικές
14
Like
3.635
Πόντοι
6.495
Η natassa237 σε ποιό μαγαζί αντιστοιχεί ? Έχω ένα φίλο που είναι ΑμέΑ και ίσως ενδιαφέρεται..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom