Νέα

Κορίτσια, χώροι & ΑμεΑ!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lagon85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 102
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Με cg δεν θα πρέπει να έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.

Ωστόσο για τα cg γενικά σε χώρο του πελάτη
υπάρχει ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ένας κίνδυνος:
να σε κλέψει η ίδια ή συνεργάτης της.
Η ύπαρξη κινητικού ή άλλου προβλήματος
δεν νομίζω να επηρεάσει αυτές που το κάνουν αυτό.

Αν έχεις κατάλληλο ΙΧΕ
πάντως σε αρκετά χοτέλια δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Τα δικαιώματα φίλε μου μην περιμένεις να στα δώσει κανείς έτοιμα....

Πρεπει να τα διεκδικησεις με τον τροπο σκέψης σου και την συμπεριφορά σου προς όλους.

Και σαν αρχη ολων θα πρέπει να αποβαλεις αυτο το σκεπτικό του ΑΜΕΑ έστω και σε κάποιον βαθμό.....
Όταν λες έτοιμα δικαιώματα, πρέπει ο ίδιος ο φίλος με κινητικά προβλήματα να βάλει ράμπα στον οίκο ανοχής, στην ταβέρνα, στο supermarket ή στις γωνίες των δρόμων? Ή πρέπει να σηκωθεί από το αμαξίδιο και να μετακινήσει το ηλίθιο αμάξι του ηλίθιου Ελληνάρα που το πάρκαρε σε γωνία ή σε αναπηρική θέση επειδή "δεν έβρισκε θέση"? Βασικά η παιδεία των Ελλήνων είναι για τα μπάζα.Σε όλα τα θέματα.Μαγκιά, κλανιά και κάνω ό,τι γουστάρω. Φίλε μου είσαι άτυχος που γεννήθηκες σε χώρα με πολλά ζώα.Το μόνο που εύχομαι είναι να είσαι τυχερός και να συναντάς όσο γίνεται λιγότερα.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Eννοουσα οτι θα πρεπει να φωναξει για οτι τον ενοχλει και να μην σιωπησει
Να τα διεκδικισει με καθε τροπο

Σωστη η τοποθετηση σου παντως περι παιδειας....
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπέρα και απο εμένα , άτομο με αναπηρία μετα απο ατύχημα , και είμαι και εγω σε αναπηρικό καροτσάκι , παραπληγικός , απο την μέση και κάτω δηλαδή ! Το θέμα δεν το είχα δει ! Μπράβο στον συντάκτη του θέματος , κα να πω απλά ότι θα είμαι και εγω θαμωνας εδώ !!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
πάντως στην Νορβηγία δεν ανοίγει κατάστημα (οτιδήποτε κατάστημα) χωρίς δυνατότητα πρόσβασης σε ΑΜΕΑ.. και δεν μιλάμε για κάτι μαλακίες ράμπες που βάζουνε εδώ για δήθεν πρόσβαση... μιλάμε για κανονικές κατασκευές οι οποίες ξεκινούν από την οικοδομική γραμμή και εκετείνονται μέσα στα καταστηματα

το μόνο πρόβλημα είναι ότι στην Νορβηγία δεν έχει στούντιο...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Καλησπέρα και απο εμένα , άτομο με αναπηρία μετα απο ατύχημα , και είμαι και εγω σε αναπηρικό καροτσάκι , παραπληγικός , απο την μέση και κάτω δηλαδή ! Το θέμα δεν το είχα δει ! Μπράβο στον συντάκτη του θέματος , κα να πω απλά ότι θα είμαι και εγω θαμωνας εδώ !!
Καλως ορισες φιλε !!!!!!!

Αν επιτρεπεται το ατυχημα με τι ηταν  ?
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Καλως ορισες φιλε !!!!!!!

Αν επιτρεπεται το ατυχημα με τι ηταν  ?
Καλώς σας βρήκα ! Εργατικό ατύχημα είχα , έπεσα απο τον τέταρτο όροφο ενός κτηρίου σε έναν φοταγωγό όπου περνούσαν καλόδια και αποχετευτικά συστηματα , με αποτέλεσμα να σπάσει ο δωδεκατος θωρακικος σπονδυλος και να πειραχτει ο νοτιαιος μυελος !
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Καλώς σας βρήκα ! Εργατικό ατύχημα είχα , έπεσα απο τον τέταρτο όροφο ενός κτηρίου σε έναν φοταγωγό όπου περνούσαν καλόδια και αποχετευτικά συστηματα , με αποτέλεσμα να σπάσει ο δωδεκατος θωρακικος σπονδυλος και να πειραχτει ο νοτιαιος μυελος !
Μαλιστα.......

Καλη δυναμη ......

Ευχομαι οτι καλυτερο.  :)
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Τελικά έχουμε τίποτα σχετικό με το θέμα ;;
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Μαλιστα.......

Καλη δυναμη ......

Ευχομαι οτι καλυτερο.  :)
Απο δύναμη άλλο τίποτα , μαθαίνεις να ζεις με το πρόβλημα ! Δεν το βάζουμε κάτω , ούτως η άλλως εχωμεθει να τα κανω όλα μόνος μου πλέον !
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Τελικά έχουμε τίποτα σχετικό με το θέμα ;;
Θα περιμενεις πολυ καιρο ακομη γιαυτα στην κατα τα αλλα προοδευτικη Ελλαδαρα
Μονο πως να κλεβουν και να ρημαζουν ξερουν εδω....
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
κρατος προνοιας
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Δηλαδή αδελφέ δεν έχουμε τίποτα υπ όψιν ;
Βλεπεις να γινεται κατι ουσιαστικο απο κανεναν ?

Απλα διαμαρτυριες και φιλοτιμο αν υπαρχει....
Διαβασε σε διαφορα θρεντ τα οσα γινονται και θα καταλαβεις το σκεπτικο αρκετων και την υποκρισια
Φανταζομαι εχεις δει πολλα με τα ματια σου και ποσα θα δεις ακομη......
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Σου λέω ότι με όσους κάνω παρέα ξεχνάνε ότι είμαι ΑΝΑΠΗΡΟΣ . Και επειδή οδηγώ κιόλας μπαίνω μόνος μέσα στο αμάξι μου , ξεχνάνε πολές φορές να μου βάλουν το καροτσάκι στο πορτμπαγκαζ , μπαίνουν μέσα δηλαδή κάθονται στην θέση του συνοδηγού και μετά καταλαβαίνουν τι έγινε !
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Βλεπεις να γινεται κατι ουσιαστικο απο κανεναν ?

Απλα διαμαρτυριες και φιλοτιμο αν υπαρχει....
Διαβασε σε διαφορα θρεντ τα οσα γινονται και θα καταλαβεις το σκεπτικο αρκετων και την υποκρισια
Φανταζομαι εχεις δει πολλα με τα ματια σου και ποσα θα δεις ακομη......
Δυστυχώς αυτό που είναι αυτονόητο για ΑΛΛΆ κράτη , εμάς τα ΑΜΕΑ μες έχουνε κάνει να το αιπετούμε .
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Σου λέω ότι με όσους κάνω παρέα ξεχνάνε ότι είμαι ΑΝΑΠΗΡΟΣ . Και επειδή οδηγώ κιόλας μπαίνω μόνος μέσα στο αμάξι μου , ξεχνάνε πολές φορές να μου βάλουν το καροτσάκι στο πορτμπαγκαζ , μπαίνουν μέσα δηλαδή κάθονται στην θέση του συνοδηγού και μετά καταλαβαίνουν τι έγινε !
Τετοιους φιλους να τους χαιρεσαι φιλε μου.... Σπανιζουν πολυ

Αν επιτρεπεται τι ηλικια εχεις ?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

δηλαδή το κράτος φταίει που οι ελληναράδες παρκάρουν πάνω στις διανβάσεις των ατόμων με ΑΜΕΑ?

και να δούμε τους ελληναράδες αμα γίνει καμμία επιβολή υπαρξης ράμπας σε όλα μα όλα τα καταστήματα/επιχειρησεις κλπ... τότε θα έχουμε πραγματική επανάσταση....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom