Νέα

ΑΜΕΑ και μασατζίδικα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα δασουλης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Τυπε, με τον αχαχουχα μιλας που ειναι καθυστερημενος στο μυαλο.
Μην περιμενεις να καταλαβει τους ανθρωπους αυτους.

δε τον πιανεις πουθενα τον ανενταχτο ηλιθιο. ουτε οι ΑΜΕΑ τον θελουν οιτε οι υπολοιποι. το μονο κοινο που εχει με τα ΑΜΕΑ ειναι η τσαμπα αναπηρικη που τρωει.
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
δε τον πιανεις πουθενα τον ανενταχτο ηλιθιο. ουτε οι ΑΜΕΑ τον θελουν οιτε οι υπολοιποι. το μονο κοινο που εχει με τα ΑΜΕΑ ειναι η τσαμπα αναπηρικη που τρωει.
Υπομονη μεχρι το καλοκαιρι Εκτορα.
Μεχρι τοτε θα εχουν αξιολογησει την υποθεση του, και θα του κοπει το αναπηρικο επιδομα.
Κατσε να δεις που θα του ζητησουν πισω τα λεφτα που επαιρνε ολα αυτα τα χρονια...
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Καλά ρε παιδιά, δεν είπε και κάτι φοβερό ο ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ.Χαλαρώστε! Μην αρχίσουμε τις μπηχτές (και) εδώ μέσα γιατί δεν είναι ο σκοπός του forum!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Οι κινητικά ΑΜΕΑ, δεν είναι γκρέμλινς βρε ΑΧΑΧΟΥΧΑ! Φαντάζομαι, λόγω κάποιας βλάβης, δεν λειτουργούν όπως πρέπει τα πόδια! Εδώ πάνε με ΠΑΚΗΔΕς και τον κάθε βρωμιάρη οι κοπέλες για 10 και 15 Ευρώ. Δε νομίζω ότι θα πρέπει να αρνηθούν "τέτοια" επαφή! Και διαφωνώ στην ιδέα να είναι αποκλειστικά για ΑΜΕΑ κάποιοι χώροι α) γιατί δεν συμφέρει οικονομικά τις εκδιδόμενες  και β) είναι κάπως περιθωριοποιημένο κατά τη γνώμη μου!
ΕΛΕΟΣ ρε φιλε ...... :S

ΔΕΝ ειπα ουτε και εννοεισα κατι τετοιο....  :S :headbang:


Αναφερομαι σε βαριες περιπτωσεις οπου χρειαζεται μια λεπτη και ιδιεταιρη μεταχειριση η οποια απαιτει εξοικιωση με την κατασταση απο μερους της κοπελας ωστε να προστατευτει ο ψυχισμος αυτων που θα πανε εκει

Αν ειναι να παρεξηγουμαι τοσο πολυ και να παραφραζονται τα λεγομενα μου, ειδικα σε αυτο το κομματι, να μου το πειτε να μην συμμετεχω.....

Μερικα πραγματα δεν ειναι ευκολο να ειπωθουν φορα παρτιδα ακομη και απροσωπα  ;)
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Kαλά ναι, δεν έχεις κι άδικο. Σορρυ αν το κατάλαβα λάθος.Οι κοπέλες πρέπει να φέρονται επαγγελματικά όπως και σ'όλους.Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Kαλά ναι, δεν έχεις κι άδικο. Σορρυ αν το κατάλαβα λάθος.Οι κοπέλες πρέπει να φέρονται επαγγελματικά όπως και σ'όλους.Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.
Μην ζητας συγνωμες για τιποτα ....
Μου αρεσει που εχετε το θαρρος να απαιτησετε αυτα που αλλοι δεν τολμουν η δεν διεκδικουν
Ειναι μια αρχη που θα στηριξω .....

Παμε στο θεμα μας παλι .....

Οι κοπελες φερονται επαγγελματικα σε ολους ...
Ομως το θεμα εδω, εχει διαφοροποιησεις τοσο ως προς την προσεγγιση, επαφη, οσο και ως προς την συμπεριφορα απεναντι σε ενα τετοιο ατομο
(δυστυχως αδυνατω να το πω διαφορετικα και ζητω συγνωμη αν ακουγεται ''καπως'' ολο αυτο.... προσπαθω να ειμαι οσο πιο λεπτος γινεται σε χαρακτηρισμους και τοποθετησεις περι αυτων, χωρις να χαιδευω τα αυτια κανενος)

Εχω γνωση του περιββαλοντος αυτου, και των ιδιεταιροτητων σε πολλες περιπτωσεις, μιας και πηγα σε ειδικο σχολειο, με περασμα απο κανονικο χωρις καμια στηριξη και χαρη στην στενοκεφαλια και τα κομπλεξ του δασκαλου εφυγα για να γυρισω εκει που ΔΕΝ επρεπε, ασχετα αν δεν ημουν για εκει.....
(απλα ημουν κι εκει ατυχος μεσα στην κωλοφαρδια της αναστρεψιμης καταστασεως μου)
ΓΑΜΙΘΗΚΕ ο ΔΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...... εξ' ου και η περιπτωση μου σημερα...

Επιδομα και αναπηρικη συνταξη δεν δικαιουμαι, αρα και δεν λαμβανω (ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΕΤΟΙΟ ΒΟΗΘΗΜΑ) οπως ωρυωνται μανιωδως οι καθυστερημενοι εκτορ και σφερδεκλος και σε καμια περιπτωση δεν δυναται να με μειωσουν τοσο ως οντοτητα οσο και ως χαρακτηρα ....
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Επειδή το θέμα δεν διαβάζεται μόνο από 2-3 άτομα αλλά και από άλλους που για πρώτη φορά βλέπουν να ανοίγεται αυτό το θέμα κι ενδιαφέρονται άμεσα, αν επιθυμείτε απλά τις ανταλλαγές χαρακτηρισμών μεταξύ σας που είναι και άσχετες με το θέμα, ανταλλάξτε π.μ. ή φτιάξτε ένα αντίστοιχο θρεντ. Ευχαριστώ!
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Δηλαδη τωρα φταιω εγω κι απο πανω ?
Δεν έχει νόημα η απόδοση ατομικής ευθύνης. Όλοι μπορεί να ξεφύγουμε από το θέμα κι αν μας επισημανθεί επανερχόμαστε. Αυτό έχει σημασία. "Συνομιλώ" με την Άντζελα (Φ104) αυτή τη στιγμή μήπως βγεί κάτι καλό.
 

promarios

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2012
Μηνύματα
350
Like
0
Πόντοι
1
Μιάς κι είσαι λάτρης της Θησέως κάνε ένα τσεκ στο χώρο όταν ξαναπάς και ρώτα κάποια από τα κορίτσια αν έχουν πρόβλημα να πάνε με άτομο με αναπηρία (κινητική, τύφλωση, κώφωση). Ρώτα επίσης αν θα πήγαιναν με άτομο με νοητική καθυστέρηση, αυτισμό κτλ εάν συνοδεύεται από τον πατέρα, τον αδερφό κτλ. Εάν το κάνουμε το 1/10 από εμάς αυτό, παίζει να προκύψει κάτι καλό. Μην μείνουμε στην αναγνώριση της αξίας της κίνησης ;)
Δεν είμαι λάτρης του Θησέως. Τώρα τελευταία πηγαίνω συχνά στο Ιουλιανού 51-53 γιατί με βολεύει λόγω απόστασης και είναι και καθαρό μαγαζί. Έχει όμως καμιά δεκαριά σκαλοπάτια για να πας στο ασανσέρ το οποίο νομίζω ότι είναι και πολύ μικρό. Είναι τελείως ακατάληλο για άτομα ΑΜΕΑ. Αν νομίζεις να ρωτήσω τις κοπέλες αν μπορούν να πάνε σε άλλο χώρο μετά.
 

promarios

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2012
Μηνύματα
350
Like
0
Πόντοι
1
Τώρα που το σκέφτομαι νομίζω ότι το μαγαζί στην Κηφισίας 38 είναι προσβάσιμο και με ευρύχωρο ασανσέρ. Όταν τα επιβεβαιώσω θα επανέλθω.
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Φυλης104
Ιερόδουλη

Συνδεδεμένος

Φύλο:
Μηνύματα: 6336





     Απ: Στούντιο Oriental Φυλής 104
« Απάντηση #53760 στις: χθες στις 23:24 » Παράθεση  

--------------------------------------------------------------------------------

Παράθεση από: δασουλης στις χθες στις 23:12

Άτζελα και γλυκά κορίτσια καλησπέρα σας. Όλα αυτά τα ωραία που βλέπουμε  στις φωτογαφίες σας μπορεί να τα χαρεί κάποιο άτομο με αναπηρία; Ρωτώ καλοπροαίρετα γιατί θεωρώ ότι είστε άτομα με τα οποία βγαίνει συνεννόηση και έχετε καινοτομήσει ήδη σε πολλά.
1. Ο χώρος έχει στην είσοδο σκαλιά και δεν θυμάμαι αν το πεζοδρόμιο έχει ράμπα. Το λέω αυτό σε εσένα Άντζελα γιατί ξέρω ότι έχεις στοιχειώδεις ευαισθησίες. Υπό τις παρούσες συνθήκες έχει αποκλειστεί οποιοσδήποτε είναι με αναπηρικό καρότσι. Τουαλέτα από όσο θυμάμαι υπάρχει στο ισόγειο (είναι ευρύχωρη) όπως και τα δωμάτια του ισογείου.
2. Οι κοπέλες ή εσύ θα είχατε πρόβλημα να πάτε με άτομο με αναπηρία (κινητική, τυφλός, κωφός) ή με άτομο που έχει αυτισμό, νοητική καθυστέρηση κτλ εάν συνοδεύεται από τον πατέρα του ή τον αδερφό του;
Ξέρω ότι το ποστ μου θα φανεί ψιλοάκυρο αλλά στην Ελλάδα συνήθως τα θέματα της αναπηρίας φαίνονται άκυρα!


Και η απάντηση της Άντζελας:

οχι βρε εννοειτε δεν εχουμε προβλημα με ανθρωπους ειτε με κινητικα προβληματα ειτε με αλλες αναπηριες ισα ισα που εχουμε μονιμους τετοιους πελατες
τωρα βασικα το κτηριο μας αν και ανακαινισμενο σχεδιαστικε και χτιστηκε πολλα χρονια πριν που τοτε δεν υπηρχε τετοια προβλεψη σε κανενα κτηριο εκεινης της εποχης
επομενως καλο ειναι ενας τετοιος ανθρωπος να συνοδευετε
τωρα αν δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα , ας μας ενημρωσει απο πριν ποτε θα ερθει και θα βρουμε τον τροπο να τον βοηθησουμε να αναιβει τα 3 σκαλια της εισοδου μας
τα δωματια του κατω οροφου ναι ειναι προσβασιμα οι τουαλετες κατω ειναι λιγο στενες αλλα χωραει καροτσι  

Με τα παρόντα δεδομένα καλύπτονται άτομα με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (νοητική καθυστέρηση, αυτισμός κτλ)που έχουν συνοδό. Μένει να  απαντήσει η Άντζελα εάν διατίθεται να φτιάξει ράμπα στο μαγαζί με το κουδούνι χαμηλά κι αν το πεζοδρόμιο έχει ράμπα με κολονάκια στο πλάι ώστε να μην παρκάρει κι ο κάθε ελληνάρας. Αν δεν έχει φαντάσου να έχουν πάρει τον άνθρωπο από το καρότσι και να τον κουβαλάνε χειροπόδαρα. Αυτό είναι εκτός κλίματος. Πού είναι η αυτονομία; ;)

 

 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Κοίτα, σκέψου ότι μπορεί να μην είναι η Άντζελα υπεύθυνη για το αν μπορεί να αποφασίσει να βάλει ράμπα στο στούντιο ή στο πεζοδρόμιο. Μακάρι φυσικά να είναι στο χέρι της. Αλλά είναι από τις θερμότερες απαντήσεις που πιστεύω μπορείς να λάβεις από οίκο ανοχής. Και δεν την αβαντάρω, γιατί απλά δεν είμαι πελάτης τους. Αλλά ξέρεις πόσο παλιά κτίρια είναι όλα εκεί στη Φυλής. Και να μην έχεις κινητικά προβλήματα, με τα πεζοδρόμια που υπάρχουν εκεί, μπορεί και να αποκτήσεις! Δεν είναι κακό να πας με κάποιον φίλο σου για παρέα, όπως πάνε οι περισσότεροι. Σίγουρα θες την αυτονομία σου και την αξιοπρέπειά σου, και μπράβο σου γι'αυτό, αλλά λίγο νερό στο κρασί η μία πλευρά, λίγο η άλλη, και καλή διάθεση, και πιστεύω όλα γίνονται.
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Δεν είμαι λάτρης του Θησέως. Τώρα τελευταία πηγαίνω συχνά στο Ιουλιανού 51-53 γιατί με βολεύει λόγω απόστασης και είναι και καθαρό μαγαζί. Έχει όμως καμιά δεκαριά σκαλοπάτια για να πας στο ασανσέρ το οποίο νομίζω ότι είναι και πολύ μικρό. Είναι τελείως ακατάληλο για άτομα ΑΜΕΑ. Αν νομίζεις να ρωτήσω τις κοπέλες αν μπορούν να πάνε σε άλλο χώρο μετά.

Ωραίος! Το θρεντ αφορά και τα Αμεα (άτομα, άνθρωποι με αναπηρία δηλαδή κινητικά ανάπηρους,τυφλούς και κωφούς) και τα Αμεεα (άτομα,άνθρωποι με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες όπως νοητική καθυστέρηση, αυτισμόςκτλ που μπορούν να πάνε με συνοδεία πχ. του πατέρα). Το θέμα λοιπόν είναι
1. Αν είναι προσβάσιμα (σκάλες, ασανσέρ, ευρύχωρες τουαλέτες, κίτρινα πλακάκια στα πεζοδρόμια για τυφλούς και ράμπες στα σχετικά πεζοδρόμια).
2. Αν οι κοπέλες δέχονται να πάνε. Με τα Αμεα συνήθως δεν υπάρχει θέμα με τις κοπέλες αλλά με την π΄ροσβαση κτλ. Με τα Αμεεα συνήθως υπάρχει.

Συνεπώς μπορούμε να τσεκάρουμε στοιχειωδώς το χώρο (ας γίνει έστω αποκλεισμός των σίγουρα ακατάλληλων) και σχετικά με τις κοπέλες αν πάνε με Αμεα ή Αμεεα στο χώρο ή εκτός. Απλά φοβάμαι το εκτός μην το χρεώνουν...χρυσό!
Μπράβο φίλτατε για το ενδιαφέρον!
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Και το Βριλησσου 36 ειναι φλατ.
Καποιος παλαιοτερα, ειχε γραψει στην κριτικη του οτι ειχε δει τυπο σε αναπηρικο καροτσακι να εξερχεται με το χαμογελο στα χειλη. ;)
 

lagon85

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2006
Μηνύματα
169
Like
0
Πόντοι
1
Ας μιλήσω και εγώ!

Η Άντζελα με τα κορίτσια της έχουν από τα πιο ζεστά σε θέμα συμπεριφοράς μαγαζιά. Δεν το εχω επισκευθεί αλλά το δείχνει με το 1ο και της!

Σχετικά με τα σκαλιά... δεν αρέσει σε κανένα κινητικα ΑμεΑ να ανεβαίνει δίκην τσουβαλιού, οπότε το φλατ είναι πιστεύω προϋπόθεση για μια σωστή επίσκεψη. Τέλος πιστεύω πως στις αναρτήσεις των κοριτσιών και των οίκων να υπάρχει και ταμπέλα με προσβασιμότητα σε ΑμεΑ με απάντηση ναι-οχι καθώς και μια ταμπέλα που να γράφει υπηρεσίες και σε ΑμεΑ και μέσα σε παρένθεση να λέγεται οι αναπηρίες που δέχεται η κοπέλα. πχ ετσι
Αυτά τα λιγα για τωρα
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Παραθέτω τη συνέχεια της "συζήτησής" μου με την Άντζελα

Μηνύματα: 101





    Απ: Στούντιο Oriental Φυλής 104
« Απάντηση #53768 στις: σήμερα στις 00:51 » Παράθεση Τροποποίηση Διαγραφή  

--------------------------------------------------------------------------------

Παράθεση από: Φυλης104 στις σήμερα στις 00:11

ημιμετρα ειναι ομως αυτα βρε μωρο μου
και κουδουνι να βαλουμε πιο χαμηλα, και ραμπα να φτιαξουμε στο πεζοδρομιο και κολωνακια να βαλουμε και να βγαλουμε τις γλαστρες που ηδη εχουμε
το πραγματικο  προβλημα των 4 σκαλιων δεν λυνεται

παλι καποιος με κινητικα προβληματα θα χρειαστει ειτε την βοηθεια καποιου συνοδου ειτε τη βοηθεια μας για να μπει μεσα αλλιως μονος του δεν θα μπορει
ειναι οπως σου ειπα οτι το κτιριο ειναι παλιο και οι αρχιτεκτονες τοτε δεν βγαζαν τετοια προβλεψη
μια λυση βεβαια ειναι αντι για σκαλες να μπει ραμπα, αλλα εκει μετα σε μια βροχη οταν καποιος θα βγει περπατωντας υπαρχει κινδυνος να γλυστρισει και να πεσει κατω
τωρα για τα 100κιλα δεν υπαρχει προβλημα, τοσες κοπελες ειναι σε καθε βαρδια και τοσο κοσμο ξερουμε στη γειτονια , οποτε απο χερια να βοηθησουν αλλο τιποτα

Η απάντησή μου:

Αντιλαμβάνομαι ότι είσαι επιχειρηματίας κι ότι δεν έχεις λόγο ούτε να βάζεις "νέους μπελάδες" στο κεφάλι σου ούτε να αλλάξεις κάτι εφόσον το μαγαζί δουλεύει καλά και ως έχει. Ιδιαίτερα για το θέμα της αναπηρίας που ακόμη και τα δημόσια κτίρια δεν τους λαμβάνουν υπόψιν καθώς και εμείς που παρκάρουμε όπου να 'ναι και πόοοοσα ακόμα. Εάν το θέμα είναι πραγματικά να μην γλιστρύσουν οι πελάτες, ενημερώνω ότι υπάρχουν άριστες αντιολισθητικές ράμπες. Πολύ πιο αντιολισθητικές από το μάρμαρο.
Εάν οι λόγοι είναι άλλοι πχ. μα θα έρχεται ο πελάτης και θα βλέπει τη ράμπα, ενώ τα σκαλιά δείχνουν πιο ωραία κτλ. τότε μπαίνει άλλο θέμα. Δεν σου επιτίθεμαι ούτε σε στοχοποιώ λόγω της γενικής κατάστασης της χώρας και σε αυτό το θέμα.
Η πρότασή σου να τον παίρνετε χειροπόδαρα, ενέχει φιλότιμο και καλή πρόθεση αλλά είναι προσβλητικό αν είσαι στη θέση του ατόμου. Οίκτο βγάζει. Επίσης προεξοφλείται ότι το άτομο ακόμη κι αν οδηγεί (γίνεται) θα πρέπει να έχει βοηθό ακόμη και σε προσωπικές στιγμές που ίσως δεν θέλει να γνωστοποιεί. Η όποια απόφασή σου είναι σεβαστή λόγω της χώρας που ζούμε. Διαφορετικά θα ήμουν πολύ επιθετικός, όχι με εσένα συγκεκριμένα αλλά με σχεδόν όοοοολες τις επιχειρήσεις της χώρας. Ευχαριστώ Άντζελα!
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Και το Βριλησσου 36 ειναι φλατ.
Καποιος παλαιοτερα, ειχε γραψει στην κριτικη του οτι ειχε δει τυπο σε αναπηρικο καροτσακι να εξερχεται με το χαμογελο στα χειλη. ;)

Ωραίος, χρήσιμη πληροφορία, χρήζει βέβαια και αυτοψίας για επιβεβαίωση!
 
OP
OP
δασουλης

δασουλης

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Ας μιλήσω και εγώ!

Η Άντζελα με τα κορίτσια της έχουν από τα πιο ζεστά σε θέμα συμπεριφοράς μαγαζιά. Δεν το εχω επισκευθεί αλλά το δείχνει με το 1ο και της!

Σχετικά με τα σκαλιά... δεν αρέσει σε κανένα κινητικα ΑμεΑ να ανεβαίνει δίκην τσουβαλιού, οπότε το φλατ είναι πιστεύω προϋπόθεση για μια σωστή επίσκεψη. Τέλος πιστεύω πως στις αναρτήσεις των κοριτσιών και των οίκων να υπάρχει και ταμπέλα με προσβασιμότητα σε ΑμεΑ με απάντηση ναι-οχι καθώς και μια ταμπέλα που να γράφει υπηρεσίες και σε ΑμεΑ και μέσα σε παρένθεση να λέγεται οι αναπηρίες που δέχεται η κοπέλα. πχ ετσι
Αυτά τα λιγα για τωρα

Καλώς ήρθες! Πολύ ενδιαφέρουσες οι ιδέες σου και είσαι από τους πλέον αρμόδιους για να κρίνουν το πώς εξυπηρετεί να γίνει η σήμανση. Σχετικά με το λινκ αγνοούσα ότι αναγράφονται μέχρι και το σύνδρομο άσπεργκερ!Πόσο πίσω είμαστε!!!
 

RED AND WHITE

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2010
Μηνύματα
404
Like
4
Πόντοι
1
θα ηταν τεραστια βοηθεια να ενημερωθουν και να καταθεσουν εδω τις αποψεις τους για λυση σε αυτο το πολυ σημαντικο θεμα και αλλες "Αντζελες".Καλως ξεκινησε το θεμα,πρεπει ομως να συνδραμουν για λυσεις και η πλευρα των πελατων με ενημερωση και ιδεες,αλλα περισσοτερο των εργαζομενων κοριτσιων και ιδιοκτητων των ιδρυματων.Ας το δουν λιγο πιο ζεστα ολοι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom