Νέα

Αγοραίος έρωτας: επικίνδυνη εξάρτηση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα girlfriend
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 414
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
Εγω εθιξα την αναγκη μας σαν αντρες να βρουμε στις πουτανες αυτο που δεν μας δινετε εσεις. Παραδειγμα να μιλησω μονο για μενα. σε παραπεμπω σε ενα παλιο μου θρεντ

θα μπορουσες να εισαι εσυ ετσι???? κοιτα απο κατω ολοι οι αντρες ποσο ζηλεψαν. Γιατί???? γιατί για τον αντρα αυτη ειναι μια μορφη ιδανικης γυναικας. Δεν σου λεω οτι ειναι τιμιο και ηθικο να εισαι ετσι, αλλα αν εμενα αυτο μου λειπει, αυτο θα παω να βρω αν δεν μου το προσφερεις. Οπως και εσυ αν δεν σου προσφερω αυτο που θελεις θα το ψαξεις αλλου. οταν ομως δυο ανθρωποι δεν εχουν να κρυψουν κατι μεταξυ τους δεν χρειαζονται οι πουτανες, τα κρυφα ραντεβου και τα πισωμαχαιρωματα. Δεν θα ημουν ανετος αν εκανε τα ιδια πισω απο την πλατη μου, ειμαι πολυ ανετος ομως οτνα μοιραζομαι τα παντα μαζι της!!!
 
OP
OP
G

girlfriend

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε Todok, αν η "κουλούρα" ήταν τόσο σημαντική για μένα θα είχα κάνει τα στραβά μάτια και θα τη φορούσα το καλοκαίρι. Απ' ό,τι έχω καταλάβει το κάνουν πολλές fun της κουλούρας(ούτε κι εγώ είμαι περήφανη για τη συμπεριφορά πολλών εκπροσώπων του γυναικείου φύλου).
Τώρα αν ο συναγωνιστής σας όντως δεν περνούσε καλά μαζί μου, απορώ γιατί έμενε. Θα ήταν καλύτερο και για μένα και πιο τίμιο να είχε φύγει.
 
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.780
Κριτικές
9
Like
1.267
Πόντοι
5.975
Είμαι ενθουσιασμένος με την ενδελεχή ανάλυση των αιτίων αλλά δεν έχω διαβάσει ακόμη τη γνώμη κάποιου από τους εγκριτους συναγωνιστές σχετικά με το ότι ο άντρας από τη στιγμή που γδύνεται κάποια γι' αυτόν σκέφτεται την επόμενη. Ο θεσμός της εταίρας επιτρέπει σε όλους μας να μην αναζητάμε την επόμενη ανάμεσα σε κουμπάρες, φίλες της γυναίκας μας ή της φίλης μας, υφιστάμενες μας και γενικά να μη γυμνώνουμε την ψυχή μας και να ξεφτιλιζόμαστε με αγαπολούλουδα που δεν τα εννοούμε για να καλύψουμε αυτή τη βασική πρωτογενή ανάγκη του να "κατακτήσουμε" όσες περισσότερες γίνεται.
Αν δηλαδή ο περι ου ο λόγος τα είχε και με κάποια άλλη και της επαιρνε δώρα για να μη ζητάει γάμο, δε θα είχαμε αντίστοιχο post?
Δυστυχώς η ευτυχώς για τη φίλη girlfriend όλοι (ίσως πλήν του Δαλάι Λάμα και 4 άλλων δασκάλων του Ζεν βουδισμού) έχουν αυτή την ανάγκη μόνο που μερικοί μπορούν τα αγαπολούλουδα να τα φυλάνε γι' αυτήν που θέλουν να κάνουν οικογένεια. Αλλοι σκορπάνε αγαπολούλουδα σε όλες μπάς και τους κάτσει καμμία για να καλύψουν αυτη την ανίκητη εσωτερική παρόρμηση.
Παρεπιπτόντως τα CT είναι ένα κόλλημα αλλά ξενερώνεις όπως με όλα τα κολλήματα και έρχεσαι σε μία ισορροπία. Το ίδιο συμβαίνει και με τις μηχανές, το hi fi τη φωτογραφία κ.λ.π. Δηλαδή αν τα ξόδευε για το νέο φακό της TOKINA και όχι για CIM θα πείραζε ή όχι?
Τέλος, αν προσέχεις, υπάρχει ασύγκριτα μεγαλύτερη πιθανότητα να κολλήσεις κάτι στο μη πληρωμένο έρωτα παρά στον πληρωμένο.
 

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
Φίλε Todok, αν η "κουλούρα" ήταν τόσο σημαντική για μένα θα είχα κάνει τα στραβά μάτια και θα τη φορούσα το καλοκαίρι. Απ' ό,τι έχω καταλάβει το κάνουν πολλές fun της κουλούρας(ούτε κι εγώ είμαι περήφανη για τη συμπεριφορά πολλών εκπροσώπων του γυναικείου φύλου).
Τώρα αν ο συναγωνιστής σας όντως δεν περνούσε καλά μαζί μου, απορώ γιατί έμενε. Θα ήταν καλύτερο και για μένα και πιο τίμιο να είχε φύγει.
Μήπως γιατί σε αγαπουσε??? Καλά σιγουρα θα περνουσε μαζι σου, ισως όχι ομως τελεια. Παντως θα ηταν πιο ιδανικο αν αυτος κατεθετε την απόψη του εδς κα οχι εμεις!
 
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.780
Κριτικές
9
Like
1.267
Πόντοι
5.975
Συγχωρείστε μου την κατάχρηση χώρου αλλά θα ήθελα να το νίσω ότι δεν έχει να κάνει με την επάρκεια της σεξουαλικής σχέσης.
Με την καλύτερη στο sex να τα έχεις, θα ζητήσεις και κάτι άλλο. Με την ειλικρινέστερη δυνατότερη και συγκονιστικότερη σχέση να ζείς, και πάλι θα ζητήσεις και κάτι άλλο, γιατί ό χρόνος, αυτά τα επίθετα που χρησιμοποίησα στον υπερθετικό, ατ γράφει στα @@ του. Εκεί έρχεται η πορνεία να προσφέρει μία λύση.
Επειδή λοιπόν δε γίνεται να πείς "συγγνώμη αγάπη μου, σήμερα μετά τη δουλειά θα πάνω να τον ακουμπήσω λόγω μίας ανεξήγητης παρόρμησης", ας μη συζητάμε για ειλικρίνειες και @@ιές.
Ας μη ξεχνάμε ότι σε αυτό το thread δεν έχουμε καν αγγίξει άλλες πτυχές όπως η βασική ανάγκη για επαφή με νεαρές γυναίκες ή η κάλυψη των αναγκών ανθρώπων δύσμορφων ή κοινωνικά απόβλητων.
Καλές οι αγάπες αλλά ο κόσμος δεν είναι ροζ. Γι αυτό οι δυνατές αγάπες είναι αυτές που αναγνωρίζουν τα προσωπικά όρια χωρίς να προσπαθούν να τα καταλάβουν
 
OP
OP
G

girlfriend

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Συνεπώς, αγαπητέ, alkis-petinis, θεωρείς κατάκτηση την πουτάνα με την αλοιφή και την προσποίηση (... sorry, την καλή συμμετοχή ήθελα να πω);
Βλέπω μάλιστα ότι κάποιοι τη θεωρούν ζεστή ανθρώπινη επαφή (προσφερόμενη αφιλοκερδώς)!

Ομολογώ όμως ότι κατά βάση δεν διαφωνώ με το βασικό νόημα του μηνύματός σου, γι' αυτό και νιώθω την ανάγκη να πετάξω τα "αγαπολούλουδα" που λάμβανα επί τέσσερα συναπτά έτη στα μούτρα κάποιου.

Και εν πάσει περιπτώσει, αν ο στόχος είναι πολυγαμία, σεβαστό και μπράβο σας. Τη μόνιμη σχέση (που σημαίνει sex με την ίδια γυναίκαι για χρόνια και ενίοτε γρίνιες και καβγάδες) τί την θέλετε;
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
32
Πόντοι
16
Φίλε Todok, αν η "κουλούρα" ήταν τόσο σημαντική για μένα θα είχα κάνει τα στραβά μάτια και θα τη φορούσα το καλοκαίρι. Απ' ό,τι έχω καταλάβει το κάνουν πολλές fun της κουλούρας(ούτε κι εγώ είμαι περήφανη για τη συμπεριφορά πολλών εκπροσώπων του γυναικείου φύλου).

Τώρα αν ο συναγωνιστής σας όντως δεν περνούσε καλά μαζί μου, απορώ γιατί έμενε. Θα ήταν καλύτερο και για μένα και πιο τίμιο να είχε φύγει.
Αγαπητή girlfriend,

Θα ήθελα να μου απαντήσεις ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ στις ακόλουθες ερωτήσεις. Η ανωνυμία του internet σε προστατευει, οπότε δεν νομίζω πως έχεις λόγο να μην απαντήσεις. Σε παρακαλώ να φανείς Ε-Ι-Λ-Ι-Κ-Ρ-Ι-Ν-Η-Σ:

  • [li]Ποιά είναι ηλικία σου?[/li]
    [li]Mε πόσους διαφορετικούς άντρες έχεις κάνει sex/έρωτα/ξεπέτα μέχρι σήμερα? (ΣΥΝΟΛΙΚΑ)[/li]
    [li]Πόσοι από αυτούς ήταν ΠΡΙΝ τα φτιάξεις με τον πρώην σου?[/li]
    [li]Πόσοι από αυτούς ήταν ΕΝΩ τα είχες με τον πρώην σου?[/li]
    [li]Με πόσους διαφορετικούς άντρες έχεις κάνει sex/έρωτα/ξεπέτα ΜΕΤΑ τον χωρισμό με τον πρώην σου και στους 3-4 περίπου μήνες που μεσολάβησαν?[/li]

Θα σε παρακαλούσα να είσαι Ε-Ι-Λ-Ι-Κ-Ρ-Ι-Ν-Η-Σ διότι η αλήθεια ΕΧΕΙ σημασία και η κουβέντα είναι πιο σοβαρή από όσο ίσως μεταξύ πλάκας και καλαμπουριού νομίζουν μερικοί.

Ευχαριστώ
 
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.780
Κριτικές
9
Like
1.267
Πόντοι
5.975
Συνεπώς, αγαπητέ, alkis-petinis, θεωρείς κατάκτηση την πουτάνα με την αλοιφή και την προσποίηση (... sorry, την καλή συμμετοχή ήθελα να πω);
Βλέπω μάλιστα ότι κάποιοι τη θεωρούν ζεστή ανθρώπινη επαφή (προσφερόμενη αφιλοκερδώς)!

Ομολογώ όμως ότι κατά βάση δεν διαφωνώ με το βασικό νόημα του μηνύματός σου, γι' αυτό και νιώθω την ανάγκη να πετάξω τα "αγαπολούλουδα" που λάμβανα επί τέσσερα συναπτά έτη στα μούτρα κάποιου.

Και εν πάσει περιπτώσει, αν ο στόχος είναι πολυγαμία, σεβαστό και μπράβο σας. Τη μόνιμη σχέση (που σημαίνει sex με την ίδια γυναίκαι για χρόνια και ενίοτε γρίνιες και καβγάδες) τί την θέλετε;
Για την ακρίβεια είναι προσομείωση κατάκτησης και εκεί έγκειται η διαφορά αυτού που επιλέγει την προσομείωση για να καλύψει την παρόρμησή του από αυτόν που αρχίζει και κάνει τα γλυκά μάτια στη γραμματέα του.

Οσον αφορά στο δεύτερο σκέλος του σχολίου σου, αυτή τη σχέση με τις γκρίνιες και τους καβγάδες και τις αγκαλιές και τα όνειρα και τα παιδιά και τις ελπίδες και τους συμβιβασμούς και τα μυστικά που γίνονται σεβαστά για να υπάρχουν όλα τ' άλλα, τη λέμε Άγάπη και αυτό δεν αγοράζεται.
 

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
Η φίλη μας η girlfriend μας κανει μια καταθεση αλλα δεν μας λεει την δική της στάση και τις δικες της πρακτικες και συμπεριφορες στη σχεση και λογικό ειναι καθότι κυρία και καμια απαιτηση να μαθουμε δεν εχουμε, τουλαχιστον εγω... απλά δεν μπορει να ξεμπροστιαζει και να δινει το πρωην ετσι χωρις να εχει θεσει και εκεινος την αποψη του. Συμφωνω αρκετα με τον αλκι, αλλα οχι στο οτι ολα εχουν καποια συνεχεια. Καποτε ολοι μας θα βρουμε το λιμανι μας και θα αραξουμε εκει που καποια στιγμή θα θεωρησουμε οτι ειναι το ιδανικο. Θέλεις απο την κουραση της αναζητησης, θελεις από κορεσμό, δεν ξερω.  καποια στιγμή θα αραξεις και δεν θα ψαξεις την επόμενη. σε αλλους ειναι κοντα αυτη η στιγμη σε αλλους πολυ μακρια ακομη. Το ζητημα για μενα θα επιμεινω ειναι στο οτι δυο ανθρωποι δεν λενε μεταξυ τους αυτα που πραγματικά επιθυμούν αυτα που φαντασιωνονται και αυτα που θεωρουν ταμπού. Ειλικρινα σας μιλαω πια, προτιμαω να γινομαι ανωμαλος η μαλακας στα ματια ορισμενων γυναικων, αλλά πια δεν κρυβομαι... Αυτο που θελω αυτο ζηταω. Και αληθεια είμαι πολυ καλυτερα απο παλιοτερα!!!!
 

DIKY

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
Ενδιαφερουσα περιπτωση αξια να ασχοληθεις.
τι πιστευω εγω..
Δεν υπάρχει εξάρτηση στον αγοραιο ερωτα οταν ενας ανθρωπος ειναι ευτυχισμενος στην ερωτικη ζωη του με την γυναικα του..ο φιλος απλα ηταν ερωτευμενος με μια κοπελα που ομως δεν τον καλυπτε ερωτικα και γι αυτο πηγαινε με αλλες.Ας μην το θεωρουμε προβλημα αυτο αλλα φυσιολογικη αναγκη.Σωστα χωρισανε και δεν βλεπω τον λογο η κοπελιτσα να ειναι κολλημενη ακομη,εκτος αν δεν μπορει να χωνεψει οτι εχασε 4 χρονια απ την ζωη της με την προσδοκια οτι θα παντρευτει, κατι στο οποιο ομολογουμενως εφθασε πολυ κοντα αλλα στο τελος χαλασε η ιστορια.κριμα..Ας κοιταξει να διορθωσει τα λαθη της στην επομενη της σχεση και να ικανοποιει περισσοτερο τον επομενο αντρα που θα εχει για να μην φθασει στην ιδια καταληξη.
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
32
Πόντοι
16
Ακόμη παίρνω χάπια για τις κολπίτιδες που μου κληροδότησε ο πρώην φίλος μου.
Oι άντρες ΔΕΝ είναι πάντα υπευθυνοι για τις κολπίτιδες των γυναικών που έχουν στο πλάι τους. Στην πραγματικότητα ευθύνονται για οτιδήποτε άλλο... εκτός από τις κολπίτιδες. Απόδειξη αποτελεί πως κολπίτιδες έχουν ΚΑΙ κοπέλες ΧΩΡΙΣ σεξουακιλή ζωή. Τώρα αν σου κόλλησε το "οτιδήποτε άλλο"... είναι άξιος της μοίρας του και πραγματικά λυπάμαι!

ΥΓ. Ελπίζω να απαντήσεις με ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ στις ερωτήσεις που έθεσα στο ακόλουθο link:

 

Επισκέπτης
Σιγά την εξάρτηση ρε, τι λέτε τώρα!!! Μάλλον σαν "χόμπυ" είναι!!! Και ωραίο κιόλας ;)
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
Συγχωρείστε μου την κατάχρηση χώρου αλλά θα ήθελα να το νίσω ότι δεν έχει να κάνει με την επάρκεια της σεξουαλικής σχέσης.
Με την καλύτερη στο sex να τα έχεις, θα ζητήσεις και κάτι άλλο. Με την ειλικρινέστερη δυνατότερη και συγκονιστικότερη σχέση να ζείς, και πάλι θα ζητήσεις και κάτι άλλο, γιατί ό χρόνος, αυτά τα επίθετα που χρησιμοποίησα στον υπερθετικό, ατ γράφει στα @@ του. Εκεί έρχεται η πορνεία να προσφέρει μία λύση.
Επειδή λοιπόν δε γίνεται να πείς "συγγνώμη αγάπη μου, σήμερα μετά τη δουλειά θα πάνω να τον ακουμπήσω λόγω μίας ανεξήγητης παρόρμησης", ας μη συζητάμε για ειλικρίνειες και @@ιές.
Ας μη ξεχνάμε ότι σε αυτό το thread δεν έχουμε καν αγγίξει άλλες πτυχές όπως η βασική ανάγκη για επαφή με νεαρές γυναίκες ή η κάλυψη των αναγκών ανθρώπων δύσμορφων ή κοινωνικά απόβλητων.
Καλές οι αγάπες αλλά ο κόσμος δεν είναι ροζ. Γι αυτό οι δυνατές αγάπες είναι αυτές που αναγνωρίζουν τα προσωπικά όρια χωρίς να προσπαθούν να τα καταλάβουν

συμφωνώ πολύ..!
..μάλλον ο φίλος στρεφόταν προς αυτές τις
διεξόδους για τους λόγους που λέει και παραπάνω ο diky και
άλλοι -ότι δηλ. η κοπέλα του δεν τον ικανοποιούσε.. αυτό όμως
δεν είναι σίγουρο 100% οπότε ας μην είμαστε απόλυτοι..
ο αλκις-πετινις πάντως θίγει σοβαρές και βαθύτερες πτυχές
του θέματος πληρωμένος έρωτας, που ακόμα και  
σοβαρές κοπέλες αδυνατούν να κατανοήσουν κι είναι λογικό..  :think: 
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
τρομερα καποια σχολια... σ ελευθερη αποδοση... "σεβασμος στις αναγκες του ετερου ημισυ"... οπου αναγκη=να σε κανει ταρανδο... "πως τον αγαπουσες αμα δεν τον στηριξες κ την εκανες μολις το εμαθες"... βεβαιως επρεπε να πει κ μπραβο να ζητησει κ λεπτομερειες συνοδευομενες με οπτικοακουστικο υλικο...

περαν αυτων εμενα μου φαινεται ψιλοακυρο το ολο τοπικ... κ εγω αυτο τον νεκρο σημειο σκεφτηκα λολ... αλλα κ αληθεια να ναι...τι ψαχνεις να βρεις? μπορει να ηταν κ σεξ αντικτ, μπορει να μην ηταν ευχαριστημενος με τη σεξουαλικη σας ζωη κ να μην ηθελε να στο πει, μπορει να ειχε 1002, μπορει να ηταν απλα μλκας... ασχολησου με τη δικη σου ζωη κ τις δικες σου επιλογες απο δω κ περα κ οτι λαθη μπορει να ειχες κανει εσυ...
γενικα συμφωνω με το ποστ του DIKY
 
OP
OP
G

girlfriend

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Barone, τελικά είσαι ωραίος τύπος!
Όσο για τη δική μου ερωτική συμπεριφορά ...τί να πω, ρε παιδιά, κι εγώ ό,τι μπορούσα έκανα.Εν πάση περιπτώσει, αν κάτι τον χαλούσε, ας μου το έλεγε ή ακόμη καλύτερα, ας προσπαθούσε να μου μάθει να το βελτιώσω.

Έχετε δίκιο, βέβαια, είναι άδικο να μιλάμε χωρίς τη δική του άποψη (την οποιά δεν μπορούμε να έχουμε στο forum γιατί παρακολουθεί θεραπευτική αγωγή με ψυχολόγο, έχει βάλει φίλτρο στο pc του (το cyberpatrol)και ακόμη και αν εξακολουθεί να μπαίνει στο site, δεν θα ρισκάρει να το μάθω (γιατί προσπαθεί να με πείσει ότι το έχει κόψει).

Πάντως για να επανέλθω στο αρχικό μου ερώτημα, η απορία μου είναι αν όντως θεωρείτε ότι η συμπεριφορά αυτή για κάποιους ανθρώπους μπορεί να φτάσει τα όρια του εθισμού με καταστροφικές συνέπειες για τη ζωή τους ή αν αυτά είναι χαζομάρες για να βγάζουν χρήματα οι ψυχολόγοι.
Και με ενδιαφέρει ειλικρινά η άποψή σας γιατί έχω ακούσει διάφορα τον τελευταίο καιρό.
 

DIKY

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
Oι άντρες ΔΕΝ είναι πάντα υπευθυνοι για τις κολπίτιδες των γυναικών που έχουν στο πλάι τους. Στην πραγματικότητα ευθύνονται για οτιδήποτε άλλο... εκτός από τις κολπίτιδες. Απόδειξη αποτελεί πως κολπίτιδες έχουν ΚΑΙ κοπέλες ΧΩΡΙΣ σεξουακιλή ζωή. Τώρα αν σου κόλλησε το "οτιδήποτε άλλο"... είναι άξιος της μοίρας του και πραγματικά λυπάμαι!

ΥΓ. Ελπίζω να απαντήσεις με ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ στις ερωτήσεις που έθεσα στο ακόλουθο link:


Η κολπιτιδα προερχεται και απο κακη καθαριοτητα της περιοχης απο την πλευρα της γυναικας όπως επισης οταν αν στο εβαζε στο @ουνι μετα απο επαφη του πεους με τον πρωκτο.
Παντως αν το sexaddicted ειναι ασθενεια..ειναι ωραια να εχεις τετοιες ασθενειες γιατι μαλλον εισαι καυλιαρης!!ευγε.
τελικα η γκομενα τον εστειλε στο τρελαδικο τον φιλο μας..α ρε ελληνιδες!!
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
πέρα από πλάκες girlfriend, μου φαίνεσαι οκ άτομο
και αυτά που λες σε γενικες γραμμές είναι λογικά.
πιστεύω ότι όλη η φάση του πληρωμένου έρωτα
και των συναφών :grin: δραστηριοτήτων μπορεί να γίνει
εθισμός υπό πολλές και 'κατάλληλες' προϋποθέσεις όμως..
ποιες είναι αυτές;; -πολλές και νομίζω ποικίλουν
ανάλογα με το άτομο, τις ερωτικές και κοινωνικές εμπειρίες, την ψυχοσύνθεσή του.
μπορεί να γίνει λίγο 'κόλλημα'  
στους νεότερους του είδους ή για κάποιους (=αρκετούς) να αποτελεί
χόμπυ-διασκέδαση κτλ., κατά βάση όμως νομίζω ότι είναι
μία ανάγκη βασική (σωματική-ψυχολογική) και τπτ περισσότερο..!  
 

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
Όσο για τη δική μου ερωτική συμπεριφορά ...τί να πω, ρε παιδιά, κι εγώ ό,τι μπορούσα έκανα.Εν πάση περιπτώσει, αν κάτι τον χαλούσε, ας μου το έλεγε ή ακόμη καλύτερα, ας προσπαθούσε να μου μάθει να το βελτιώσω.
Υπαρχουν και αδυναμοι χαρακτηρες που μπορει να μην εχουν την δυνατοτητα να στο εκφρασουν. <μην τα περιεμενεις ολα απο τους αντρες. ψαξτε μας, ρωτηστε μας, προτεινετε, αφεθητε γαμωτο μου.... Γινε πουτανα στο κρεβατι κοπελα μου και θα με θυμηθεις, κανε τον αλλο να ξερει οτι δεν θα βρει αλλη σαν εσενα, οχι επειδη φτιαχνεις καλο μπακλαβα αλλα επειδη κανεις τα γουστα του και τοτε θα κανει και αυτος τα δικα σου!!!!
Πάντως για να επανέλθω στο αρχικό μου ερώτημα, η απορία μου είναι αν όντως θεωρείτε ότι η συμπεριφορά αυτή για κάποιους ανθρώπους μπορεί να φτάσει τα όρια του εθισμού με καταστροφικές συνέπειες για τη ζωή τους ή αν αυτά είναι χαζομάρες για να βγάζουν χρήματα οι ψυχολόγοι.
Και με ενδιαφέρει ειλικρινά η άποψή σας γιατί έχω ακούσει διάφορα τον τελευταίο καιρό.
υπαρχει περιπτωση ο μεθυσμενος να σου πει οτι τον χαλαει το ποτο???? δεν θα βρεις απαντησεις ουτε σε εμας, ουτε απο ειδικους, μονη σου ψαξε τους αντρες, ο καθενας εχει τη μοναδικοτητα του, ανακαλυψε την αλλα κυριως απεευθερωσου μαζι του. Εθισμός ισως και να υπαρχει αλλα θα ειναι εξαιρεση στον κανονα που λεει οτι οι πουτανες εχουν αυτο που δεν εχουν οι φιλεναδες μας!!!!
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
barone είσαι μερακλής. τέλος.  :2funny:  :rockon:  :rockon:
 
OP
OP
G

girlfriend

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά, ως γυναίκα σας λέω ότι η κολπίτιδα μπορεί να κολλήσει από την παραλία, τις τουαλέτες, τα στενά παντελόνια, την έλλειψη καθαριότητας, την ερωτική επαφή κλπ.
Ο γιατρός μου απεφάνθη ότι ο φίλος μου μου μετέδιδε τις κολπίτιδες γιατί ενώ ολοκλήρωνα τη θεραπεία και εξαφανιζόταν, εμφανιζόταν αμέσως μετά τις επόμενες μας επαφές. Τώρα αν ήταν άσχετο, τί να πω...
Η αλήθεια πάντως είναι ότι και στον ίδιο στο παρελθόν είχε εμφανιστεί μία πολύ επώδυνη ουρολοίμωξη την οποία ο ίδιος σήμερα αποδίδει σε επαφή με πόρνη.
Τώρα τί να πώ .....Πάντως προφανώς γιατρός δεν είμαι...
Έχω κανονίσει πάντως να κάνω και αιματολογικές για AIDS και Ηπατίτιδα...Φύλαγε τα ρούχα σου...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom