Νέα

Αγοραίος έρωτας: επικίνδυνη εξάρτηση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα girlfriend
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 414
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
G

girlfriend

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Έχουμε και λέμε:
- Ο PATHFINDER μου είχε στείλει το entry με τις ερωτήσεις του σε pm και του έχω απαντήσει.
- Την αλήθεια άρχισα να την ανακαλύπτω σταδιακά. Κάποια στιγμή, ο πρώην φίλος μου αγόρασε το cyberpatrol για το laptop του και μου ζήτησε να βάλω εγώ password για να μη μπορεί να το παραβιάσει. Φαντάζομαι ότι το έκανε για να κερδίσει την εμπιστοσύνη μου. Φυσικά υπάρχουν άπειροι τρόποι γύρω του (internet cafe κλπ) για να σερφάρει όταν και όπου θέλει.
- ί να πω, μπορεί όντως η ερωτική μου συμπεριφορά να μην ήταν αυτή που ήθελε ο πρώην σύντροφός μου. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου! Ο συγκεκριμένος άνθρωπος πάντως είχε υιοθετήσει αυτήν τη δραστηριότητα εδώ και μια δεκαετία, δηλ. 6 χρόνια πριν με γνωρίσει. Οπότε στην περίπτωση αυτή, ο μόνος τρόπος για να είναι ευτυχισμένος σεξουαλικά σε μια σχέση είναι να τα φτιάξει με την Ισαμπέλα από Τριγγέτα!!!
- Από την πρώτη στιγμή που άρχισα να μαθαίνω την αλήθεια και μέχρι και σήμερα, ο πρώην φίλος μου καταβάλει μια προσπάθεια να με πείσει ότι το όλο θέμα είναι ψυχική διαταραχή και παλεύει να το αντιμετωπίσει (βλ. , ).
Αυτός ήταν και ο λόγος του συγκεκριμένου thread: αναρωτιόμουν αν υπάρχει περίπτωση αυτή η συμπεριφορά να είναι πράγματι διαταραχή.
Οι απαντήσεις σας ήταν αρκετά διαφωτιστικές. Αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον δεν πολυισχύει κάτι τέτοιο.

Εγώ λέω να το σταματήσω κάπου εδώ γιατί κινδυνεύω να γίνω η Ρούλα Βροχοπούλου του forum!!!

Thanks για τη συμμετοχή!
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
girlfriend οι αποψεις διειστονται για αυτα τα θεματα, το τι μπορει πραγματικα ισχυει για τον καθε συνανθρωπο μας δεν ειναι παντα το ιδιο για ολους. το οτι μπορει να ειναι sex addict δεν ειναι κατι το οποιο θα μπορουσα να αποκλεισω αλλα ουτε και να συνεναισω οτι πραγματικα υπαρχει αυτη η διασταση του θεματος.

τωρα οτι αντικειμενικα πολυ κοσμος στην σημερινη καταναλωτικη κοινωνια  αγοραζει σεξ, ειναι αναδιαμφησβητα σιγουρο.
υπαρχουν και εξαιρεσεις παντα.

το μπραβο σε αυτο τον ανθρωπο ειναι οτι καταλαβαινει την αδυναμια του και την παραδεχεται. το λαθος ειναι οτι δεν προσπαθει σωστα να κανει κατι για αυτο ουσιαστικα.
οπως π.χ. μια επισκεψη σε εναν ειδικο, π.χ. σεξολογο , ψυχολογο ή κατι συναφη. ή με ποιο απλο τροπο να προσπαθησει ακομη περισσοτερο να κραταγε την σχεση του. (μεσα απο μια σχεση συνηθως εμπνέεσαι για αλλαγες)

βεβαια να εχεις στο μυαλο σου και την αλλη πλευρα οτι δεν εχει απολυτως τιποτα και απλα του αρεσει να δοκιμαζει και αλλες γευσεις στην ζωη του.
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
σκέφτηκες ποτέ οτι δεν σε βλέπει καθαρά σαν μουνί αλλά έχει κάποια αισθήματα για εσένα οπότε προτιμούσε να βγάλει τα γούστα του σε άλλες επι πληρωμή?
επίσης το "δεν είχαμε πρόβλημα στο κρεβάτι" δεν έχει αξία όταν το λέει ο ένας.
το μεγαλύτερο πρόβλημα στα ζευγάρια είναι η επικοινωνία.
αν αυτός δεν έκανε κάποια νύξη για κάτι, δεν πάει να πει οτι ήταν και ευχαριστημένος.
ίσως σε έκοβε αρνητική σε κάτι που θέλει να δοκιμάσει ή σε κάτι που ήδη έκανε.
εκτός αν πχ το οτι σε έβαλε κάτω και τελείωσε στο πρόσωπο σου το μετέφρασες "οκ, του κάνω όλα τα γούστα δεν θα το ζητήσει αναζητήσει αλλού".
 

virusam

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
Γι αυτό οι δυνατές αγάπες είναι αυτές που αναγνωρίζουν τα προσωπικά όρια χωρίς να προσπαθούν να τα καταλάβουν

θα συμπλήρωνα οτι και οι πραγματικές αγάπες είναι αυτές....

η αγάπη σημαίνει σεβασμός, και σε αυτή την ανάγκη...
 
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.780
Κριτικές
9
Like
1.267
Πόντοι
5.975
Έχουμε και λέμε:
- Ο PATHFINDER μου είχε στείλει το entry με τις ερωτήσεις του σε pm και του έχω απαντήσει.
- Την αλήθεια άρχισα να την ανακαλύπτω σταδιακά. Κάποια στιγμή, ο πρώην φίλος μου αγόρασε το cyberpatrol για το laptop του και μου ζήτησε να βάλω εγώ password για να μη μπορεί να το παραβιάσει. Φαντάζομαι ότι το έκανε για να κερδίσει την εμπιστοσύνη μου. Φυσικά υπάρχουν άπειροι τρόποι γύρω του (internet cafe κλπ) για να σερφάρει όταν και όπου θέλει.
- ί να πω, μπορεί όντως η ερωτική μου συμπεριφορά να μην ήταν αυτή που ήθελε ο πρώην σύντροφός μου. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου! Ο συγκεκριμένος άνθρωπος πάντως είχε υιοθετήσει αυτήν τη δραστηριότητα εδώ και μια δεκαετία, δηλ. 6 χρόνια πριν με γνωρίσει. Οπότε στην περίπτωση αυτή, ο μόνος τρόπος για να είναι ευτυχισμένος σεξουαλικά σε μια σχέση είναι να τα φτιάξει με την Ισαμπέλα από Τριγγέτα!!!
- Από την πρώτη στιγμή που άρχισα να μαθαίνω την αλήθεια και μέχρι και σήμερα, ο πρώην φίλος μου καταβάλει μια προσπάθεια να με πείσει ότι το όλο θέμα είναι ψυχική διαταραχή και παλεύει να το αντιμετωπίσει (βλ. , ).
Αυτός ήταν και ο λόγος του συγκεκριμένου thread: αναρωτιόμουν αν υπάρχει περίπτωση αυτή η συμπεριφορά να είναι πράγματι διαταραχή.
Οι απαντήσεις σας ήταν αρκετά διαφωτιστικές. Αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον δεν πολυισχύει κάτι τέτοιο.

Εγώ λέω να το σταματήσω κάπου εδώ γιατί κινδυνεύω να γίνω η Ρούλα Βροχοπούλου του forum!!!

Thanks για τη συμμετοχή!
Sorry που επιμένω αλλά λόγω ηλικίας και δικών μου λαθών στο παρελθόν θα τονίσω τα ακόλουθα: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ η σεξουαλική επίδοση της συντρόφου με την αναζήτηση της ερωτικής επαφής και με άλλες γυναίκες.
Τα εργαλεία που έχουμε σήμερα για την την ισορροπημένη αντιμετώπιση αυτής της ανάγκης κυμαίνονται σε όλο το φάσμα από decaf strip και λαλακία με τσόντες μέχρι πολυήμερα bookings CT. Με τον καιρό έρχεται κάποια ισορροπία αλλά είναι σίγουρο ότι κάπου θα φεύγουν τα λεφτά.
Γνώμη μου είναι ότι καλύτερα να φεύγουν εκεί παρά σε δωράκια σε κοριτσόπουλα του κοινωνικού περίγυρου, σε μία διαδικασία λιγούρικου αυτοεξευτελισμού και εξαιρετικά επικίνδυνης συναισθηματικής αποσταθεροποίησης και εμπλοκής.
Παρεπιπτόντως τα  περί λιμανιού που καταλήγουμε κ.λ.π. ισχύουν 100% εκτός από αυτή την ανάγκη. Αυτή η ανάγκη συνεχίζει να υπάρχει ακόμη και όταν δε μας σηκώνεται πλέον, οδηγώντας πολλές φορές σε τραγικά αποτελέσματα αν δεν την έχεις αποδεχτεί και δε την ελέγχεις με τα εργαλεία που ανέφερα πιό πάνω.
Το να είσαι συναισθηματικά σταθερά δοσμένος, και να έχεις αυτή την ανάγκη συνειδητά υπό έλεγχο, είναι η μόνη εγγύηση για μιά ισορροπημένη σχέση (εκτός αν τα έχεις με το Δαλάι Λάμα).
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
32
Πόντοι
16
Αμα θελεις να βιασεις παρθενα χωρις να σε πιασουν βιασε την απο τον κολο.Το ειχε κανει ενας παλια και βγηκε λαδι και τον αφησαν αφου η αλλη δεν μπορουσε να αποδειξει οτι ειχε βιαστει:p
Τέτοιες χαζομάρες γράφετε και ανοίγουν οι ορέξεις κάποιων ακόμη πιο χαζών που τα πιστευουν! Έλα να συνέλθουμε λίγο!!!
 

Barone

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
403
Like
6
Πόντοι
1
Girlfriend προσεχε μην πάθεις και εσύ εξάρτηση απο το σαίτ.... Την Βλέπω την δουλειά να σε έχουμε παρέα εδώ!!!!!
 

Επισκέπτης
χαχα πλακα πλακα το αγαπημενο μου site ειναι εδω...Δεν ασχολουμαι με κατι αλλο οσο ειμαι στο internet
 

frappes

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
93
Κριτικές
44
Like
11
Πόντοι
10
Καλησπέρα παιδιά,
Διάβασα με προσοχή τις απαντήσεις σας.Θα καταθέσω την δική μου άποψη. Καταρχήν θέλω να σας πω ότι είμαι τακτικός θαμώνας των κόκκινων σπιτιών. Ακόμη και όταν έχω σχέση θα πάω. Οταν βρίσκομαι σε σχέση , δεν ευχαριστιέμαι το σεξ ενώ η εκάστοτε σύντροφός μου το ευχαριστιέται (ή τουλάχιστον έτσι δείχνει). Πιστεύω ότι δεν ευχαριστιέμαι το σεξ επειδή είτε δεν υπήρξε πραγματική αγάπη είτε δεν υπήρχε ερωτική διάθεση. Στα κόκκινα σπιτάκια τουλάχιστον υπάρχει ποικιλία. Δεν ικανοποιουμαι και εκεί πάντα αλλά υπάρχουν φορές που πράγματι το ευχαριστήθηκα. Συμπέρασμα: δεν νομίζω ότι υπάρχει εξάρτηση με τα κόκκινα σπίτια. Δεν είναι αρρώστια να επισκέφτεσαι τα κόκκινα σπίτια. Αλλωστε αν δεν υπήρχαν αυτά το ποσοστό των βιασμών θα είχε εξαπλασιαστεί. Ο καθένας ψάχνει να βρει το ταίρι του και μέχρι τότε δοκιμάζει γιατί είναι ανικανοποίητος.
 

DIKY

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
Η γκομενα μπηκε στο site πηρε αυτο που ηθελε και την κοπανησε  :rockon: :rockon:
ηθελα να ηξερα αν εμπαινα εγω σε ενα γυναικειο φορουμ και ζητουσα κατι παρομοιο θα με βοηθουσε καποια? :2funny:
Γι αυτο φικοι μου εμεις οι μπουρδελιαρηδες ειμαστε τα καλυτερα παιδια :dancing:
 

Επισκέπτης
Η γκομενα μπηκε στο site πηρε αυτο που ηθελε και την κοπανησε  :rockon: :rockon:
ηθελα να ηξερα αν εμπαινα εγω σε ενα γυναικειο φορουμ και ζητουσα κατι παρομοιο θα με βοηθουσε καποια? :2funny:
Γι αυτο φικοι μου εμεις οι μπουρδελιαρηδες ειμαστε τα καλυτερα παιδια :dancing:

Ειμαστε καλα παιδια αλλα ωρες ωρες γινομαστε και τρομεροι καφροι:p
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
bottomline ειναι το εξης

αλλο αγαπη και αλλο σεξ που τραγουδουσαν και οι Ορσα5
Και γω υπεραγαπω την κοπελα μου και περναω καλα αλλα αμα της πω κατσε να ξεφλοκιασω στη μαπα σου η να σε ξεκολιασω θα με στειλει συστημενο.Γι αυτο υπαρχουν οι πουτανες.
 

Επισκέπτης
bottomline ειναι το εξης

αλλο αγαπη και αλλο σεξ που τραγουδουσαν και οι Ορσα5
Και γω υπεραγαπω την κοπελα μου και περναω καλα αλλα αμα της πω κατσε να ξεφλοκιασω στη μαπα σου η να σε ξεκολιασω θα με στειλει συστημενο.Γι αυτο υπαρχουν οι πουτανες.

Το θεμα ειναι να βρεις μια κοπέλα που να στα κάνει αυτα χωρις σεμνοτυφιες και μαλακιες...Λιγο δυσκολο βεβαια στην Ελλάδα.Δεν ειναι τυχαιο οτι στην Σουηδια και γενικά στις Σκανδιναβικές χώρες δεν εχουν αναγκη απο ιεροδουλες.
 

YuraManiakos

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.152
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
16
Έχουμε και λέμε:
- Ο PATHFINDER μου είχε στείλει το entry με τις ερωτήσεις του σε pm και του έχω απαντήσει.
- Την αλήθεια άρχισα να την ανακαλύπτω σταδιακά.

Ρε pathfinder φτιάχνεις και ερωτηματολόγια? ΔΕΝ μας τα λές καλά? Είσαι καλό παιδί και βοηθάς?  :think: :think: :think:
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Περισσοτερς πιθανοτητες εχεις να βρεις χιονομπαλα στην Κολαση παρα ελληνιδα απελευθερωμενη στο σεξ
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Περισσοτερς πιθανοτητες εχεις να βρεις χιονομπαλα στην Κολαση παρα ελληνιδα απελευθερωμενη στο σεξ

φιλε διαφωνω..πλεον εχουν αλλαξει..ειναι ΠΟΛΥ απελευθερωμενες σε σημειο που κατανταει ενοχλητικό..
 

DIKY

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
φιλε διαφωνω..πλεον εχουν αλλαξει..ειναι ΠΟΛΥ απελευθερωμενες σε σημειο που κατανταει ενοχλητικό..
ειναι απελευθερωμενες αλλα ειναι μαλακισμενες και δεν ξερουν πως να εκφραστουν ερωτικα
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Περισσοτερς πιθανοτητες εχεις να βρεις χιονομπαλα στην Κολαση παρα ελληνιδα απελευθερωμενη στο σεξ
Φιλε υπαρχουν απελευθερωμενες Ελληνιδες αλλα οι περισοτερες ειναι μεγαλες πουτανες.
Ειχα εγω μια πριν χρονια πολυ απελευθερωμενη... γαμιοταν και με αλλους τρεις συνχρονος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom