Νέα

Αγαπημένα ζαχαροπλαστεία και γλυκά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα El Duderino
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Στο Mιλφειγ..Δεν είναι κίτρινη η κρεμα;
τσου δεν ειναι.

σου προτεινω να δοκιμασεις το συγκεκριμενο.
Και γω έτσι νομίζω ότι συνήθως η κρέμα στο μιλφειγ είναι ελαφρώς κιτρινωπή, αυτή η κρέμα ζαχαροπλαστικής που λέμε, λογικά από ζαχαροπλάστη σε ζαχαροπλάστη θα διαφέρει λιγάκι στην απόχρωση του άσπρου/κιτρινωπού χρώματος φαντάζομαι.
 

priamos_xx

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2011
Μηνύματα
466
Like
8
Πόντοι
1
Και γω έτσι νομίζω ότι συνήθως η κρέμα στο μιλφειγ είναι ελαφρώς κιτρινωπή, αυτή η κρέμα ζαχαροπλαστικής που λέμε, λογικά από ζαχαροπλάστη σε ζαχαροπλάστη θα διαφέρει λιγάκι στην απόχρωση του άσπρου/κιτρινωπού χρώματος φαντάζομαι.

Ναι συμβαίνει αυτό θα συμφωνήσω
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
16.070
Κριτικές
191
Like
51.874
Πόντοι
41.443
Και γω έτσι νομίζω ότι συνήθως η κρέμα στο μιλφειγ είναι ελαφρώς κιτρινωπή, αυτή η κρέμα ζαχαροπλαστικής που λέμε, λογικά από ζαχαροπλάστη σε ζαχαροπλάστη θα διαφέρει λιγάκι στην απόχρωση του άσπρου/κιτρινωπού χρώματος φαντάζομαι.


μη μας το κανεις κι εσυ σαν ολες τις γυναικες που αντιλαμβανονται αλλιως τα χρωματα  :happy: :happy: :happy:


ασπρη ειναι  :happy: :happy:
υπαρχει αναλογο ποστ στο νημα funny κλπ  :happy: :happy: :happy:
 

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.294
μη μας το κανεις κι εσυ σαν ολες τις γυναικες που αντιλαμβανονται αλλιως τα χρωματα  :happy: :happy: :happy:


ασπρη ειναι  :happy: :happy:
υπαρχει αναλογο ποστ στα ανεκδοτα κλπ  :happy: :happy: :happy:
Αυτό που μετράει δεν είναι η απόχρωση αλλά η γεύση. Όλα τα άλλα είναι περιττά  :rockon:
 

chrysa82

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2013
Μηνύματα
1.277
Like
0
Πόντοι
16
Όπως και να χει φαίνεται νόστιμο κ σχετικά ελαφρυ :cheesy:
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Πάει το συγχωρεμένο :2funny: Από που ήταν; Φαίνεται ιδιαίτερο, διαφορετικό από τα συνηθισμένα μιας και δεν έχει (=είχε) άχνη από πάνω.
το εχουμε αναφερει.
απο τη Μελισσα ηταν.
Φαίνεται να το κάνει λίγο διαφορετικό, μάλλον εκτελεί πιστά την αυθεντική γαλλική συνταγή με καραμελωμενο το φύλλο. Το χω δοκιμάσει και έτσι από την boulangerie PAUL και μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω. Σίγουρα της Μέλισσας θα είναι και σαφώς ανώτερο.
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
16.070
Κριτικές
191
Like
51.874
Πόντοι
41.443
Φαίνεται να το κάνει λίγο διαφορετικό, μάλλον εκτελεί πιστά την αυθεντική γαλλική συνταγή με καραμελωμενο το φύλλο. Το χω δοκιμάσει και έτσι από την boulangerie PAUL και μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω. Σίγουρα της Μέλισσας θα είναι και σαφώς ανώτερο.


κορυφαιο φιλε.
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.685
Πόντοι
456
Πολύ πρόσφατα δοκίμασα από το Palet στον Άλιμο, ξέχασα να το γράψω εδώ, φοβερό μιλφειγ!
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
16.070
Κριτικές
191
Like
51.874
Πόντοι
41.443
Θα δοκιμάσω να το συγκρίνω με τα μιλφειγ από Riviera, Palet & Δέσποινα που είναι τα αγαπημένα μου και θα γράψω εντυπώσεις.


της δεσποινας κι αυτο καλο αλλα εχω την αισθηση οτι μυριζει πολυ ελαφρως γαλατιλα.

και το φυστικι που βαζει μεσα μαζι με την κρεμα μου ειναι καπως,αλλα οκ.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.173
Κριτικές
8
Like
32.393
Πόντοι
6.536
Θα δοκιμάσω να το συγκρίνω με τα μιλφειγ από Riviera, Palet & Δέσποινα που είναι τα αγαπημένα μου και θα γράψω εντυπώσεις.

Νομίζω πρέπει να αρχίσεις και συ να τρέχεις μαζί μου.Οτι τρώμε καίγεται,αλλά μιλαμε για λιώσιμο καθημερινά.Τρεξιμο Άγιο Κοσμά για μια ώρα και μετά βαρη.Αλλιως 200 κιλά σε 2 μηνες θα γίνουμε... :2funny:
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
μελισσα ισως ενα απο τα καλυτερα ζαχαροπλαστεια της Ελλαδας...
4,50-5 η παστα αλλα ειναι ποιοτητα γεννηθηκα εκει κοντα κ τιμαω παντα τις παστες του
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom